مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , > نکاتی که در شستشوی واژن باید در نظر داشته باشید

نکاتی که در شستشوی واژن باید در نظر داشته باشید

0
(0)

نکاتی که در شستشوی واژن باید در نظر داشته باشید

 

1.هرگز هرگز و هرگز داخل واژن خود را نشویید.

همان طور که در بالا بیان کردیم، واژن بخشی از بدن است که مکانیزمی در بر دارد که به طور طبیعی به تمیز کردن خود می پردازد و شامل باکتری های مفیدی می باشد که نباید از بین بروند. این باکتری ها، محیط واژن را اسیدی نگاه می دارند، از این رو میکروب ها توانایی رشد در آن ناحیه را ندارند و هم چنین موادی در این بخش ترشح می شود که برای ویروس ها سمی است. ترشحی که گاهی در لباس زیر خود مشاهده می کنید، در واقع یک ابزار بدن تان برای از بین بردن باکتری ها و سلول های اضافه به شمار می رود.

شما نیاز دارید تا فرج (بخش بیرونی واژینال که شامل کلیتوریس و لایه های بیرونی و خارجی می شود) را بشویید. این بخش در تماس با ادرار و یا حتی مدفوع می باشد که هر دو موجب عفونت هایی می شوند. اگر این موارد به داخل واژن تان راه پیدا کردند، شستن با آب ولرم کفایت می کند.

اگر هم نیاز به موردی بیش از آب ولرم دارید، از یک صابون ملایم بدون عطر و اسانس و حاوی گلیسیرین و یا یک مایع شستشوی مخصوص به کار ببرید و هیچ گاه گول محصولاتی را نخورید که ادعا دارند موجب تعادل PH در واژن می شوند. هم چنین مطمئن شوید که این نواحی را از جلو به سمت عقب می شویید.

 

 

 1. با دقت به اصلاح موهای زائد اطراف واژینال خود بپردازید.

اصلاح کردن موهای این ناحیه به روش ملایم و حساس، یکی از موارد مهمی است که باید در این زمینه به یاد داشته باشید. شیو کردن و یا وکس کردن می تواند موجب رشد موهای زیر پوستی شود که خود موجب خارش و ملتهب شدن پوست حساس این ناحیه می گردد. از طرف دیگر تمامی این موارد ممکن است موجب ایجاد شکاف در پوست و ورود عفونت ها شوند.

هم چنین به یاد داشته باشید که این موهای اضافه بنا به دلیلی وجود دارند. موهای ناحیه واژینال موجب حفظ رطوبت شده و از سلامتی آن مراقبت می نمایند. هم چنین موها در این ناحیه به عنوان مرطوب کننده طبیعی عمل می کنند و مانع محافظی برای مراقبت از فرج شما می باشند.

البته این که بخواهید این ناحیه را تمیز نگه دارید هیچ اشکالی ندارد، اما در هر صورت بگذارید مقداری مو در لبه های اطراف واژن تان باقی بمانند تا سلامت آن ناحیه بیشتر حفظ گردد.

 

 1. عضله کف لگن خود را تقویت کنید.

شما ممکن است بدانید که تقویت کردن ماهیچه و عضله کف لگن تان (که مجموعه ماهیچه هایی است که رحم، مثانه، واژن و روده ها را در جای خود نگاه می دارد) بسیار برای جلوگیری از افتادگی در این قسمت و بروز وقایع شرم آور بسیار اهمیت دارد، اما احتمالا نمی دانید که محافظت و مراقبت و تقویت آن ها نیز برای زندگی جنسی تان بسیار اهمیت دارد.

تمرینات مخصوص عضلات کف لگن می توانند جریان خون در این ناحیه را بهبود بخشند و مایعات بیشتری به آن نواحی منتقل نمایند و این امر به معنای داشتن سکس لذت بخش همراه با درد کمتر می باشد. سفت کردن این ماهیچه ها می تواند موجب کشیده شدن پوست اطراف کلیتوریس شود و لبه های بیرونی ناحیه واژینال را سفت می نماید. می توانید این تمرینات را زمانی که ایمیل تان را چک می کنید، کیف تان را بیرون می آورید، زیر کتری را روشن می کنید و غیره انجام دهید.

 

 1. در هر صورت در این نواحی بو وجود دارد، آیا هر کسی می تواند آن را استشمام کند؟

هیچ واژنی بدون بو نیست، از این رو نباید خیلی نگران آن باشید. این را بدانید که این ناحیه اصلا هم نباید بدون بو باشد. تا زمانی که شخصی بسیار نزدیک به واژن شما نباشد، نمی تواند بوی آن را احساس کند، در این صورت شاید شریک جنسی تان این بو را متوجه شود. بوی واژن شما بسته به تغذیه و چرخه پریودی تان، می تواند متغییر باشد.

اگر در هر صورت بوی واژن تان غیر طبیعی است، سریعا نزد یک پزشک متخصص بروید. زیرا شرایطی مانند باکتری های مضر واژن می توانند موجب بوی بسیار شدید و ناخوشایند در این ناحیه شوند.

 

 1. در صورت بروز ترشح بیش از حد واژن خود باید چه کار کنید؟

ترشحات واژن واقعا یک امر طبیعی می باشند. اگر نگران مقدار ترشح خود هستید می توانید به پزشک متخصص رجوع کنید.

در هر صورت ترشح های شفاف و سفید جزو مایعات طبیعی محسوب می شوند که واژن شما برای مرطوب و سالم نگه داشتن بافت های داخلی تولید می کند.

این ترشحات شفاف می تواند نتیجه تخمک گذاری نیز باشد. این نشانه ای است که واژن شما کار خود را به خوبی انجام می دهد.

ترشحات شما در دوره پریود و قاعدگی، ممکن است قهوه ای مایل به قرمز نمایان گردد که تنها به دلیل خون دوره قاعدگی تان به این رنگ درآمده اند.

اگر ترشحات واژن تان خاکستری، سبز و یا زرد می باشد و از طرفی هم چنین با خارش، درد و یا دیگر نشانه های غیر معمول همراه است، بدون شک نزد یک پزشک متخصص بروید.

 

 

 1. آیا در دوره پریود و قاعدگی باید کار خاصی انجام دهید؟

شما حتی در دوران قاعدگی نیز می توانید ناحیه فرج را نیز به همان روش تمیز کنید. اگر نگران بوی ناشی از دوران قاعدگی هستید، می توانید بیش از یک بار در روز نواحی واژینال خود را بشویید.

 

 

 1. بخار دادن ناحیه واژینال اصلا توصیه نمی شود. 

در این روش گیاهانی در آب داغ قرار داده می شود و شما در اطراف آن می نشینید و از این رو این بخارها وارد واژن شما می شوند. گفته می شود که این امر موجب گرفتگی، نفخ و سایر مسائل دیگر می شود.

بخار دادن واژن اصلا ایده خوبی نیست. شواهد علمی برای موثر بودن این امر وجود ندارد و هم چنین می تواند مضر نیز باشد.

بخار آب داغ می تواند به بافت حساس داخل یا اطراف واژن شما آسیب برساند. از طرف دیگر، برخی از گیاهان نیز ممکن است موجب سقط جنین شوند.

زمانی که بحث بخش حساسی از بدن مانند واژن می شود، بهترین روش این است که از راه های ثابت شده و علمی به کار ببرید.

 

 1. شیاف های مخصوص واژینال.

چیزی که در حال حاضر می دانیم این است که هیچ محصول شیاف مانندی که وارد واژن شود و مزایای را به دنبال داشته باشد مورد تست و بررسی قرار نگرفته است. از این رو شما باید بسیار مراقب باشید.

شواهدی موجود است که مشخص می نماید که این شیاف ها می توانند موجب بروز عفونت های مخمری شوند. هم چنین شواهد دیگری نیز در دسترس است که این شیاف ها می توانند روی مقدار قند سلول های واژن تاثیر بگذارند، و این امر بسیار اهمیت دارد، زیرا قند در سلول های واژن همانند منبع غذا برای باکتری های مفید عمل می کند.

 

 1. همیشه دقت کنید که واژن شما، نشان دهنده رژیم غذایی شما است. 

آیا تا به حال پزشک تان گفته است که هنگامی که آنتی بیوتیک ها مصرف می کنید، مقدار زیادی ماست و پروبیوتیک استفاده کنید؟ به این دلیل است که بدن شما مخصوصا واژن تان، نیاز به باکتری های مفیدی دارد تا سالم و سلامت مانده و از بروز هر گونه عفونت جلوگیری به عمل آورد.

غذاهای تخمیر شده با داشتن محتویات پروبیوتیک بسیار بالا، مانند ماست، می توانند از عفونت های مخمری جلوگیری به عمل آورند و PH ناحیه واژینال تان را متعادل نگاه می دارند.

با همه توضیحاتی که در باره شستشوی واژن دادیم پیشنهاد مجله انلاین ارایشی و بهداشتی هفتادرنگ استفاده از یک ژل شستشوی ارگانیک است که این شوینده بدون محدودیت برای همه افراد مخصوصلا زنان باردار و کودکان و افراد با بیماریهای خاص قابل استفاده است

شوینده واژینال اومام پیشنهاد هفتادرنگ

شوینده واژینال اومام

 

 

 

برند omum با در نظر گرفتن این موارد،برند ارگانیک و طبیعی ارائه داده است که دغدغه سلامت مادر و کودک  را با یک اثر بخشی فوق العاده مد نظر دارد.در عین حال این برند ارگانیک با داشتن گواهی های Dermatologically Tasted,Essential oil Free, compatible with Breastfeedig Eco Cert,BIO,Cruelty free and vegan یک برند طرفدار محیط زیست محسوب می شود که دغدغه بعدی آن حفظ سلامت مادر و کودک در کنار سلامت محیط زیست است.شوینده واژینال اومام  محصولی ارگانیک و عاری از اسانس های قوی و دارای قوام نرم است که مناسب جهت پوشش دهی خشکی و بوی بد واژن در دوران یائسگی و دوران بارداری میباشد.

این محصول ارگانیک  حاوی مواد ۱۰۰% طبیعی بوده و عاری از اسانس های قوی است و محصولی بسیار مناسب جهت پوشش دهی خشکی و بوی بد واژن در دوران یائسگی و دوران بارداری و قابل استفاده برای کودکان جهت نظافت در مسافرت و شرایط اضطراری است و بلافاصله بعد از استفاده احساس تازگی می دهد و قوام نرم آن بسیار مورد توجه ست و به دلیل داشتن عصاره آلوئه ورا مرطوب کننده و نرم کننده و باز سازی کننده است و عصاره کرنبری مواد مغذی پوست ناحیه را تامین و به جذب سریع آن کمک میکند.

مواد تشکیل دهنده:

عصاره آلوئه ورا.عصاره کرنبری ترکیبات ۱۰۰% طبیعی پروبیوتیک

شوینده واژینال اومام و مزیت‌ها:

کاهش خارش ناحیه 100%

رطوبت رسانی 95%

جلوگیری از بوی بد 86%

باز سازی کننده و مرطوب کننده و نرم کننده

تامین مواد مغذی پوست ناحیه و کمک به جذب سریع

باعث ایجاد تعادل در فلور طبیعی واژن میشود.

در حال حاضر برند اومام محصول خود را با تخفیف ویژه به همراهان هفتادرنگ ارائه میدهد برای دیدن این تخفیف به قسمت پیشنهادهای شگفت انگیز هفتادرنگ بروید. و یا روی لینک زیر کلیک کنید

خرید محصولات اومام

 

 

 

منبع مقاله: https://www.wikihow.com/Wash-Your-Vagina

https://www.mirror.co.uk/lifestyle/health/how-intimate-area-healthy-tips-10269506

https://www.healthline.com/health/how-to-clean-your-vagina#see-a-doctor

https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/dr-jen-gunter-on-the-things-you-should-not-be-putting-anywhere-near-your-vagina_uk_5d5d62a0e4b03b44f415e1ed?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAKgAozjSsXIF9y1-vWY2dRBP9Qd-4n3rzSd4s4tMZXAFWPEu1pwT2g_Q4iUr8jDKuOoHoy0_D7yuSbsXUMdC2XolwRfXzX15OsjQhigshv5cKFf8AF0_Ym7i4RbLkbo_Ckkk-lzLE9BDzb1Btcm6nX-o-tE3UBDPh27a3a6Q7NMc

https://www.cosmopolitan.com/sex-love/a15392417/clean-vagina/

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories