مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , , , , > لایه برداری تمام بدن ،نحوه و روشها

لایه برداری تمام بدن ،نحوه و روشها

0
(0)

شما صورت تان را می شویید، از مرطوب کننده استفاده می کنید و گاهی اوقات اسپری میست و آبرسان صورت در اواسط روز به کار می برید، اما هنوز هم ظاهر پوست تان جا برای بهبود یافتن دارد. شاید شما ندانید که چطور باید پوست تان را لایه برداری کنید. اگر شما این مرحله را در عادت های مراقبت از پوست خود فراموش کنید و کنار بگذارید، پوست شما کدر و خسته به نظر می رسد. چه پوست خشک، چرب و یا ترکیبی داشته باشید، فرقی ندارد، در هر صورت لایه برداری یک بخش کلیدی روتین مراقبت از پوست همیشگی تان می باشد که به زیبا، جوان و درخشان ماندن پوست تان کمک می کند. در این مقاله از مجله ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما خواهیم گفت که چگونه پوست خود را از سر تا نوک انگشتان پا لابه برداری کنید.با ما همراه باشید.

اگر در گوگل به دنبال معنی “لایه برداری” می باشید، این مقاله را بخوانید تا درباره لایه برداری اطلاعات بیشتری کسب کنید و بدانید که مزیت های لایه برداری چیست و چگونه باید از سر تا نوک انگشتان خود را لایه برداری کنید.

 

لایه برداری پوست به چه معنا است.

دقیقا لایه برداری چه کاری را انجام می دهد؟ لایه برداری به معنای برداشتن لایه نازکی از روی سطح پوست می باشد. اما چه معنایی در روتین مراقبت از پوست دارد؟ در ادامه به این سوال شما پاسخ می دهیم.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

لایه برداری چست؟

زمانی که بحث مراقبت از پوست می شود، لایه برداری در واقع پروسه برداشتن لایه ای از سلول های مرده روی سطح پوست می باشد. البته این موضوع به این سادگی نیست. در واقع دو نوع لایه برداری وجود دارد: مکانیکی و شیمیایی. لایه برداری مکانیکی در واقع به اسکراب کردن فیزیکی سطح پوست تان با یک اسکراب، براش خشک و دیگر ابزارهای مراقبت از پوست مخصوص لایه برداری ارتباط می یابد. از طرف دیگر، لایه برداری شیمیایی شامل سالیسیلیک اسید، آلفا هیدروکسی اسید مانند گلیکولیک اسید و یا آنزیم هایی می شود که به طور شیمیایی لایه سطحی پوست تان را از بین می برند. محصولاتی که با این مواد لایه بردار فرمول بندی شده اند اغلب به صورت مایع می باشند، اما در هر صورت فرمول های دیگری مانند کرم ها، شوینده ها و غیره  پوست وجود دارند که لایه برداری را نیز انجام می دهند.

 

مزیت های لایه برداری پوست چیست.

چه شما از لایه برداری مکانیکی و یا شیمیایی در روتین مراقبت از پوست خود استفاده کنید، فرقی ندارد، در هر صورت هدف اصلی در این زمینه لایه برداری و از بین بردن لایه ای از سلول های مرده روی سطح پوست می باشد. این امر از جایی که با افزایش سن، توانایی طبیعی پوست شما در از بین بردن سلول های مرده پوست کاهش می یابد، بسیار اهمیت می یابد. زیرا پوست لایه برداری نشده، به نظر کدر و خسته می رسد. هم چنین لایه برداری به طور منظم می تواند باعث شود که محصولاتی که به کار می برید، بهتر نتیجه بدهد و تنها روی لایه بالایی پوست تان که متشکل از سلول های مرده پوست است، جمع نشود.

 

هر از چند گاهی باید پوست صورت خود را لایه برداری کنید.

در حالی که لایه برداری یک مرحله ضروری در روتین مراقبت از پوست به شمار می رود، اما چگونگی لایه برداری پوست از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. پوست برخی افراد تنها نیاز به یک بار لایه برداری در هفته دارد، در حالی که برخی دیگر باید چند بار در هفته این کار را انجام دهد. واقعا این امر بستگی به هر فرد دارد. توجه داشته باشید که بعد از لایه برداری پوست تان چه واکنشی نشان می دهد، به این ترتیب می توانید برای پوست خود بهترین تصمیم را بگیرید.

 

چگونه باید صورت تان را لایه برداری کنید.

توصیه هایی که در ادامه وجود دارد را برای لایه برداری پوست صورت خود بخوانید همراه با اسکراب صورت و یا سرم گلیکولیک اسید تا پوست شاداب تر و هموار تری داشته باشید.

 

مرحله اول: از محصولات صحیحی استفاده کنید.

اگر تصمیم گرفته اید تا لایه برداری مکانیکی انجام دهید، باید محصولی را انتخاب کنید که مناسب نوع پوست تان باشد.

 

مرحله دوم:  روی پوست خشک انجام دهید.

می خواهید از یک اسکراب صورت استفاده کنید؟ از انگشتان خشک خود برای استفاده از اسکراب صورت انتخابی تان روی پوست خشک و تمیز به کار ببرید. از اسکراب کردن پوست اطراف چشم ها ممانعت به عمل بیاورید زیرا این بخش دارای پوست حساس و ظریفی است که نیازی به لایه برداری ندارد.

می خواهید از سرم گلیکولیک اسید به کار ببرید؟ در هنگام صبح، چهار تا پنج قطره از این سرم را روی پوست خشک و تمیز خود قبل از استفاده از مرطوب کننده، بریزی و به آرامی ماساژ دهید.

 

مرحله سوم: با انگشتان خود شروع به ماساژ دادن کنید.

انگشتان خود را مرطوب کنید و سپس اسکراب صورت را روی پوست ماساژ دهید. اگر سرم گلیکولیک اسید را انتخاب کرده اید، از استفاده از انگشتان مرطوب خودداری کرده و به راحتی سرم را روی پوست ماساژ دهید.

 

مرحله چهارم: صورت تان را بشویید.

برای اسکراب های صورت از آب ولرم استفاده کنید تا تمام صورت خود را آبکشی کنید. اما اگر از سرم استفاده می کنید، بگذارید روی صورت تان باقی بماند.

 

مرحله پنجم: کار را با مرطوب کننده به پایان برسانید.

لایه برداری همیشه دلیلی برای استفاده از مرطوب کننده است. در حالی که پوست شما هنوز بعد از شستشو نمدار است یا حدود سی دقیقه بعد از استفاده کردن سرم، از یک کرم مرطوب کننده صورت به کار ببرید.

 

چگونه لب های تان را لایه برداری کنید.

توصیه های زیر را برای لایه برداری لب های تان پیروی کنید تا لب های زیبا و عالی داشته باشید.

 

مرحله اول: از اسکراب صورت خود استفاده کنید.

اگر لب های تان به اسکراب ملایمی نیاز دارد، خیر خوش این است که مجبور نیستید که محصول جداگانه ای برای لب های تان بخرید. به طور مثال، اسکراب های صورت شکری می توانند برای لب ها نیز به کار روند. اسکراب مورد علاقه خود را انتخاب کنید و شروع به لایه برداری کردن لب های تان کنید.

 

مرحله دوم: اسکراب را روی لب های خشک انجام دهید.

تنها مقدار اندکی از اسکراب را برداشته و به پوست خشک لب های تان بزنید.

 

مرحله سوم: با انگشتان خود ماساژ دهید.

مراقب باشید که در حین ماساژ دادن خیلی با حرکات خشن و سریع این کار را انجام ندهید، از انگشتان مرطوب خود برای ماساژ دادن اسکراب روی لب ها به آرامی و با ملایمت استفاده کنید.

 

مرحله چهارم: لب های تان را بشویید.

می دانید که باید در این مرحله چه کار کنید.

 

مرحله پنجم: از بالم لب استفاده کنید.

برای آبرسانی و هموار شدن پوست لب های تان، از یک لایه بالم لب تغذیه کننده استفاده کنید.

 

چگونه پوست بدن خود را لایه برداری کنید.

این توصیه ها را رعایت کنید تا پوست بدن تان را لایه برداری نمایید و هم چنین موجب نرم و لطیف شدن پوست بدن خود شوید.

 

مرحله اول: با پوست خشک شروع کنید.

قبل از این که وارد حمام شوید، از دستکش های لایه بردار استفاده کنید و یا با لیف شروع به ماساژ ملایم کنید تا پوست های مرده را از سطح بدن خود جدا کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

مرحله دوم: وارد حمام شوید.

بعد از اسکراب کردن پوست خشک تان از سر تا پا، اجازه دهید تا آب روی بدن تان بریزد تا وارد مرحله بعدی در پروسه لایه برداری شوید.

 

مرحله سوم: از یک شوینده لایه بردار استفاده کنید.

محصولات لایه بردار بسیاری برای بدن در بازار وجود دارند، اما اسکراب های بدن و بادی واش یا ژل حمام لایه بردار گزینه های می باشند که می توانند به راحتی در روتین شستشوی حمام تان به کار روند. درست همانند کاری که با پوست خشک خود انجام دادید، از این محصولات لایه بردار بدن در هر قسمت از پوست خود که می خواهید استفاده کنید.

 

مرحله چهارم: آرنج، پاها و زانوها را نیز لایه برداری کنید.

مطمئن شوید که توجه ویژه ای به بخش هایی از بدن خود می کنید که بسیار مستعد خشکی می باشند.

 

مرحله پنجم: پشت تان را فراموش نکنید.

اگر چه شما نمی توانید به راحتی به پشت خود دسترسی پیدا کنید، اما در هر صورت مطمئن شوید که این قسمت را فراموش نمی کنید. در عوض، از یک براش برای لایه برداری پشت و مکان هایی که قابل دسترسی نمی باشند، استفاده کنید.

 

مرحله ششم: آبکشی کنید.

بعد از این که مانند یک حرفه ای به لایه برداری پوست خود پرداختید، صورت تان را با  آب ولرم آبکشی کنید.

 

مرحله هفتم: مرطوب کننده به صورت خود بزنید.

بعد از این که از حمام بیرون آمده و خود را خشک کردید، از لوسیون بدن آبرسان مورد علاقه خود در هر جایی که لایه برداری انجام دادید، استفاده کنید.

 

 

در نهایت:

حالا که به بهترین نحو لایه برداری تمام بدن را انجام دادید ، بهترین زمان است تا پوست آفتابی داشته باشید. به جای این که زیر آفتاب قدم بزنید، از سلف تنرها (SELF-TANER) استفاده کنید تا پوست خود را یکدست و زیبا بسازید. تنها مطمئن شوید که قبل از لباس پوشیدن، آن ها به خوبی روی پوست تان خشک می شوند.

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/skin-care/skin-care-essentials/how-to-exfoliate.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

Navigation

Recently Viewed

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Categories