مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , > ترفندهای کوچک که خانه شما را به مکانی شادتر تبدیل میکند

ترفندهای کوچک که خانه شما را به مکانی شادتر تبدیل میکند

0
(0)

ترفندهای کوچک که خانه شما را به مکانی شادتر تبدیل میکند

 

در روزهایی که همه ما در خانه قرنطینه شده ایم امکان دارد خانه ما به مکانی شلوغ و نامنظم تبدیل شود ولی خبر خوب این است که ما اکنون وقت کافی برای اعمال تغییرات کوچک را داریم و میتوانیم با کمک این کارها خانه خود را به مکانی شاد و بهتر برای خود و خانواده تبدیل کنیم .در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ ما به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید با ترفندهای کوچک خانه را به مکانی شادتر تبدیل کنید،در ادامه با ما همراه باشید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

به هم ریختگی را به حداقل برسانید

انباشته شدن کتابها در یک گوشه و نامه ها روی میز همه میتواند به مرور اعصاب شما را خرد کند . اولین کاری که باید انجام بدهید انتخاب و دور ریختن چیزهایی است که به آنها نیازی ندارید . به هم ریختگی خانه به مرور باعث به هم ریختن ذهن شما نیز میشود . با مرتب کردن و جلوگیری از به هم ریختگی میتوانید تمرکز ذهن خود را بالا ببرید . تاثیر ذهنی به هم ریختگی ریشه در تکامل ما به عنوان یک انسان دارد . در زمانهای گذشته ما مرتب به دور و بر خود نگاه میکردیم تا از نبود خطر در اطراف خود اطمنیان حاصل کنیم . امروزه ما همچنان چنین کاری را انجام میدهیم و مشاهده به هم ریختگی اطراف ما باعث ایجاد اضطراب در ما میشود .

 

اشیا با ارزش و معنی دار را جلوی چشم قرار دهید

زمانیکه چیزهای بیخود را دور انداختید به این نتیجه خواهید رسید که چه چیزهایی برای شما ارزشمند هستند و از مشاهده چه چیزهایی لذت می برید . این ربطی به طراحی های مدرن ندارد و بیشتر مهم است که اشیا از دید شما چه ارزشی دارند . اگر نگاه کردن به کاپ قهرمانی که در کلاس سوم ابتدایی حس خوبی را در شما ایجاد میکند پیشنهاد میکنیم آن در محیط اطراف خود به نمایش بگذارید. دکتر آگوستین پیشنهاد میکند از چهار تا پنج عکس و چند یادآور روزهای خوب در اتاق خود استفاده کنید. و چیزهایی که بار ذهنی برای شما ایجاد میکنند را دور بیاندازید .

 

 

شخصیت خود را نشان دهید

وقتی به طراحی و چیدمان یک اتاق فکر میکنید شاید یک ترند تازه و جدید که در مجله دیده اید در ذهنتان نقش ببندد ولی به گفته دکتر آگوستین بهتر است سعی کنید خانه خود را بر حسب شخصیت خود بچینید . افراد برون گرا از دنیای اطراف خود لذت بیشتری می برند به همین دلیل از محیطی که حسی غنی دارد بیشتر لذت می برند . افرادی برون گرا درون غنی داشته و باید به محیط اطراف خود بیشتر دقت کنند. به طور مثال طرح های جسورانه و رنگ برای افراد برون گرا مناسب تر بوده ولی افراد درون گرا خیلی از آن لذت نمی برند و محیطی که آرامش بیشتری داشته باشد لذت می برند .

 

مکانی  پر از آرامش درست کنید

در خانه شما باید یک پناهگاه باشد که در آن بتوانید به راحتی استراحت و تجدید قوا کنید . نیازی نیست که این مکان شامل یک اتاق کامل باشد ، بلکه گوشه ای برای مطالعه و یا حتی یک اسپای کوچک خانگی نیز برای این کار کافیست . در این مکان میتوانید از رنگهای روشن ، بافت های ملایم و خطوط خمیده به جای خطوط مستقیم استفاده کنید . مطالعات نشان میدهد که خطوط خمیده حس آرامش بیشتری را در ما ایجاد میکنند چون ذهن ما به گونه ای طراحی شده که خطوط مستقیم و زاویه دار را تهدید تلقی میکند.

 

طبیعت را به داخل خانه بیاورید

مطالعات نشان داده است که طبیعت آرامش خاصی را در ما ایجاد میکنید بنابراین بد نیست که بخشی از آن را وارد خانه کنیم . همینطور بهتر است از گیاهان نوک تیز اجتناب کنیم چون گیاهانی که شکل خمیده و گرد دارند حس بهتری را در ما ایجاد میکنند. گیاهان خانگی به تهویه هوای خانه کمک میکنند و باعث بهبود سلامت شما میشوند . اگر زمان رسیدن به گل و گیاه را ندارید میتوانید از تابلو و یا حتی کاغذ دیواری هایی از طبیعی استفاده کنید .

 

از نور استفاده صحیح کنید

روانشناسان به خوبی از تاثیر نور در احساسات ما با خبر هستند . بنابراین در انتخاب نورها باید دقت کید . نور و لامپ هایی که رنگ گرم دارند برای ایجاد حس آرامش و معاشرت بهتر بوده و نورهای سرد و آبی بیشتر مناسب انجام کارها و وظایف مهم هستند . بنابراین از نورهای سرد در اتاق کار خود  و در اتاق پذیرایی  از روشنایی شمع و نورهای گرم استفاده کنید . همینطور پنجره های خانه را همیشه تمیز نگه دارید تا نور طبیعی خورشید به خوبی وارد خانه شود .

 

پاکیزه نگه داشتن خانه

تمیز نگه داشتن خانه از لحاظ فیزیکی و روانی تاثیرات خیلی مثبتی دارد و هر چقدر چیزهای بدرد نخور کمتر در خانه شما باشد ، ، نیاز شما به گردگیری و تمیز کردن کمتر خواهد شد . گاهی تمیزکردن خانه باعث از بین رفتن حس اضطراب شما میشود.

 

تختخواب شما باید یک مکان برای عقب نشینی باشد

همه ما بعد از یک خواب لذت بخش و عمیق با حسی خوب بیدار شده و روزی پر انرژی را شروع میکنیم . از طرفی کم خوابی میتواند باعث افسردگی در افراد مختلف شود . به همین دلیل اتاق خواب شما باید یک مکان فوق العاده راحت و پر از آرامش باشد . سعی کنید در این اتاق از پرده هایی با رنگ تیره استفاده کنید .

 

به دنبال راه حل هایی برای مرتب کردن و چیدن وسایلتان باشید

حتی اگر خانه شما مرتب و تمیز باشد ، امکان دارد وسایل شما به صورت روی هم انباشته شده در کمد قرار گرفته باشد و هر بار که دنبال چیزی میگردید با کوهی از لوازم و لباس روبرو میشوید. شما میتوانید از راه هایی ساده برای چیدمان لوازم خود استفاده کنید به طور مثال کفشهایتان را داخل جعبه قرار داده و یا از آویزهای خصوص شال و کفش و غیره استفاده کنید . این روش های ساده نه تنها کمد شما را مرتب نگه میدارد بلکه باعث میشود تمام وسایلتان را به خوبی دیده و دیگر دنبال چیزی نگردید .

 

 از رنگهایی استفاده کنید که شما را شاد میکنند

رنگ دیوار شما میتواند تاثیر زیادی در روحیه شما داشته باشد . زمانیکه با رنگ های روشن ولی اشباع نشده مانند سبز لجنی روبرو میشویم حس آرامش بیشتری به ما دست خواهد داد و رنگهای تیره تر و اشباع شده مانند سبز فسفری به ما انرژی میدهند و بهتر است از آنها در محیط آشپزخانه و یا باشگاه استفاده شود .

 

از قدرت رایحه ها استفاده کنید

تجربه نشان داده که بو تاثیر زیادی بر روح و روان ما دارد به همین دلیل سعی کنید از روغن ها و شمع ها به نفع خود استفاده کنید . به طور مثال بوی اسطوخودوس میتواند به کیفیت خواب شما کمک کند ، همینطور بوی لیمو باعث هوشیاری و کارکرد بهتر مغز شما میشود . البته در این مورد باید دقت کرده و از مصرف بوی زیاد به شکلی که باعث آزار شما شود خوددکاری کنید.

 

خانه خود را مملو از خاطرات خوب کنید

کاری کنید که همه چیز در خانه شما یادآور روزهای خوب و مثبت و افرادی که دوستشان دارید باشد . به طور مثال عکسی که با دوستان خود در سفری لذت بخش گرفتید را قاب کرده و نقاشی که بهتر از آنچه که فکر میکردید در آمده را به دیوار نصب کنید . به طور مثال یک عروسک یادآور  عشق شکست خورده باعث میشود در گذشته خود باقی بمانید .و اینگونه شما می توانید که خانه را به مکانی شادتر تبدیل کنید.

https://www.rd.com/home/cleaning-organizing/be-happier-at-home/

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories