مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > 10 فن تمدید اعصاب که به سرعت استرس شما را از بین می برد

10 فن تمدید اعصاب که به سرعت استرس شما را از بین می برد

0
(0)

10 فن تمدید اعصاب که به سرعت استرس شما را از بین می برد

حتما نباید به یک اسپای و یا مسافرت طولانی بروید تا بتوانید اضطراب و استرس را از خود دور کنید،در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد    رنگ فنونی را به شما یاد میدهیم که موجب تمدید اعصاب شده و به سرعت استرس شما را از بین خواهد برد، همین کار را در کمتر از 15 دقیقه برای شما انجام خواهد داد .

 

1-مدیتیشن

حتی چند دقیقه تمرین مدیتیشن در روز نیز میتواند تاثیری چشم گیر روی سطح اضطراب شما داشته باشد . مدیتیشن روزانه باعث تغییر در مسیرهای عصبی مغز شود که خود میتواند شما را در برابر اضطراب مقاوم کند .

برای اینکار تنها کافیست صاف با گذاشتن دو پا روی زمین بنشینید . چشمهایتان را ببندید و با تمرکز این مانترا را به صورت آرام و یا بلند تکرار کنید  ” من خودم را دوست دارم ”  ” من آرامش دارم “. یک دست خود را روی شکم بگذارید تا تکرار مانترا با نفس هایتان هماهنگ شود و تمام افکار دیگر را از خود دور کنید.

 

2-تنفس عمیق

یک زنگ تفریح 5 دقیقه ای به خود بدهید و روی تنفس خود تمرکز کنید . صاف بنشینید ، چشمانتان را ببندید و دست خود را روی شکمتان بگذارید . به آرامی از بینی خود نفس بگیرید و نفستان را کنید که شکم شروع شده و به سمت سرتان حرکت میکند . سپس با بازدم این روند را برعکس کرده و از دهان بازدم داشته باشید .

 

3-در حال باشید

5 دقیقه روی رفتار خود تمرکز کرده و آگاه باشید . به حسی که هوا روی صورتتان و زمین زیر پایتان دارد فکر کنید . از بافت و مزه غذاها لذت ببرید . در لحظه زندگی کنید .

 

4-کمک بگیرید

فضای مجازی بهترین ابزار برای کنترل استرس را به شما ارائه میدهد و شما میتوانید از طریق مشاوره و یا تلفنی از متخصصین کمک گرفته و بر استرس خود غلبه کنید .

 

5-مراقب بدن خود باشد

به صورت ذهنی بدن خود را بررسی کنید تا متوجه تاثیری که استرس روی آن دارد بشوید . دراز بکشید و یا کف پای خود را روی زمین گذاشته و بنشینید . از نوک انگشتان پا شروع کرده و به سمت سرتان بروید و متوجه حواس خود در قسمتهای مختلف بدن شوید .

به قسمتهایی که حالت گرفته و یا فشرده دارد توجه کنید و برای یک تا دو دقیقه تصور کنید که تنفس شما روی آن قسمتها جریان دارد . این کار را برای هر قسمت از بدن خود تکرار کنید.

 

6-برطرف کردن فشار

دور گردن و شانه خود را به مدت 10 دقیقه حوله گرم بگذارید . چشمانتان را ببندید و صورت ، گردن ، قفسه سینه و عضلات پشت خود را شل کنید . حوله را بردارید و با یک توپ تنیس و یا ماساژور کمی بدن خود را ماساژ دهید .

توپ را بین پشت خود و دیوار قرار داده و کمی به سمت توپ خم شوید و به آرامی به مدت 15 ثانیه آن را فشار دهید . سپس توپ را روی قسمت دیگر بدن گذاشته و تکرار  کنید .

 

7-با صدای بلند بخندید

یک خنده بلند و حسابی نه تنها از لحاظ ذهنی شما را تخلیه میکند بلکه باعث کاهش سطح کورتیزول یعنی هورمون استرس زا بدن نیز میشود و با افزایش میزان اندورفین ها که مواد شیمیایی در مغز هستند باعث تغییر حال و هوای شما میشوند . برای اینکار بد نیست از سریال ها و کتاب های خنده دار استفاده کنید .

 

8-موزیک گوش کنید

تحقیقات نشان داده که گوش کردن به موزیک های ملایم میتواند فشار خود ؛ ضربان قلب و میزان استرس را پایین بیاورد. شما میتوانید یک پلی لیست از صداهای طبیعت مانند اقیانوس ، صدای پرنده ها و باران را درست کنید و با تمرکز به آنها گوش دهید . همینطور میتوانید با آهنگ های شاد برقصید و با صدای بلند با آنها هم صدا شوید .

 

9-حرکت کنید

حتما مجبور نیستید برای دویدن به پارک بروید ، شما میتوانید در محیط خانه نیز ورزش کنید . یکی از ورزش های مناسب خانگی یوگا است که به کاهش میزان افسردگی و اضطراب نیز کمک بزرگی میکند .

 

10 – شکرگزار باشید

در دفتری لیست تمام چیزهای خوب در زندگی را بنویسید و گاهی به آنها نگاه کرده و خدا را به خاطر دادن این نعمات شکر کنید . شما میتوانید خاطرات خوب کودکی و غیره را نیز داختن این دفتر بنویسید و در زمانیکه دچار استرس میشوید به این یادداشتها نگاه کنید تا حال و هوایتان تغییر کند .

https://www.webmd.com/balance/guide/blissing-out-10-relaxation-techniques-reduce-stress-spot#1

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها