مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , > چگونه در دوران همه گیری ویروس کرونا خرید کنیم ؟

چگونه در دوران همه گیری ویروس کرونا خرید کنیم ؟

0
(0)

چگونه در دوران همه گیری ویروس کرونا خرید کنیم ؟

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتادر نگ به شما خواهیم گفت که چگونه در دوران همه گیری ویروس کرونا چگونه خرید کنید و مایحتاج زندگی خود را تهبه کنید و همچنین در مورد خطرات این موضوع با شما صحبت خواهیم کرد.

 • ویروسی که باعث ایجاد بیماری کوید 19 میشود میتواند تا 72 ساعت روی بعضی از سطوح باقی بماند
 • مراقبت بیشتر در مورد خریدها میتواند خطر ابتلای شما را کاهش دهد
 • متخصصین باور دارند که این کارهای ساده از شما محافظت خواهد کرد

 

خرید چقدر برای شما خطر دارد ؟

دکتر شارلون بیکر میگوید بزرگتری خطر در هنگام خرید تماس با فرد مریض یا ناقل بیماری ویروس کرونا است . به همین دلیل باید حداقل فاصله دو متری را رعایت بکنید .

اگر کسی به شما زیادی نزدیک شد بدون خجالت کشیدن از او بخواهید تا فاصله اش را با شما حفظ کند یا چند دقیقه صبر کنید و بعد به سراغ چیزی که میخواهید بردارید بروید . هنوز به طور کامل مشخص نیست که بسته بندی های مواد خوراکی تا چه اندازه میتوانند باعث انتقال بیماری شوند. ولی سازمان سلامت جهان اعلام کرده که در کنار تماس از نزدیک ، افراد میتوانند با دست زدن به سطوح آلوده به ویروس آن را وارد چشم ها ، بینی و دهان خود کنند.

برخی از سطوح خطر بیشتری دارند .

برخی تحقیقات نشان میدهند که ویروس تا 72 دو ساعت رو سطوح پلاستیکی و استیل و تا 24 ساعت روی کارتن ها میماند. و وقتی که در مرکز خرید در حال خرید هستید باید به طور پیش فرض فکر کنید که تمام سطوح آلوده هستند . این شامل بسته بندی تمامی محصولات هم میشود .

تنها محصولاتی را دست بزنید که میخواهید بخرید . دسته سبد یا چرخ خرید خود را ضد عفونی کنید و حتما بعد از خرید دستهای خود را شسته و یا در صورت دسترسی نداشتن به آب و صابون از ژل ضد عفونی استفاده کنید .

در صورت امکان خرید آنلاین و یا تلفنی انجام دهید تا مدت زمانیکه در محیط خرید با دیگران هستید را به حداقل برسانید .

 

چگونه خرید های خود را در خانه تمیز و ضد عفونی کنیم ؟

از هر طریقی که خرید خود را انجام میدهید وقتی خرید ها به خانه میرسند باید با دقت هر چه تمام با آنها رفتار کنید تا خطر انتقال ویروس به فضای خانه به حداقل برسد .

حداقل کاری که باید بکنید شستن دستها بعد از باز کردن خرید هاست و اگر نگران هستید که بسته بندی خریدهای شما تمیز نباشند باید کارهای  دیگری برای محافظت از خود و خانواده انجام دهید .

برخی از افراد بسته ها و کنسروها را قبل از انبار کردن می شورند و بسته بندی های غیر ضروری را دور میریزند . بعد از اینکار باید میز ، کانتر آشپزخانه و هر سطحی که خریدها را روی آن قرار داده اید را تمیز کنید .

دوباره دستهای خود را بشویید .

 

اگر به جای کیسه نایلون خریدهای خود را داخل کیسه های پارچه ای قرار میدهید باید آنها را داخل ماشین لباسشویی به خوبی شسته و قبل از استفاده مجدد بگذارید به خوبی خشک شود .

چگونه مواد غذایی را مثل یک پزشک جراح تمیز کنیم ؟

اگر شما و یا کسی در خانواده شما به دلیل بیماری زمینه ای یا غیره در خطر ابتلا قرار دارد  باید از تکنیک استریل کردن استفاده کنید .

یکی از گزینه ها این است که خریدها را به مدت 72 ساعت در پارکینگ و یا بالکن رها کنید .

این کار برای خیلیها امکان پذیر نیست ، شما میتوانید منطقه ای را به عنوان ایستگاه پاکسازی مواد غذایی اختصاص بدهید تا بقیه قسمتهای خانه آلوده نشوند .

بعد از اینکار باید تمامی بسته بندیها و مواد را پاکسازی کنید و یا از محتویات آنها را در ظروف تمیز بریزید .

در مورد میوه و سبزیجات هم باید حداقل به مدت 20 ثانیه آنها را با آب و صابون بشویید . در صورت استفاده از صابون همه چیز را به خوبی آبکشی کنید تا مواد شوینده وارد سیستم گوارش شما نشود.

 

با دقت به این توصیه ها میتوانید خطر ابتلا به ویروس کرونا را به شکل قابل توجهی کاهش دهید . در صورتیکه شما و یا کسی در خانواده شما دچار بیماری شد باید پاکسازی و ضدعفونی را خیلی جدیتر انجام دهید .

 

 

https://www.healthline.com/health-news/worried-about-contaminated-groceries-how-to-be-safe

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها