مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , > 10 توصیه برای احیا و بازسازی پوست تان بعد از تعطیلات سال نو

10 توصیه برای احیا و بازسازی پوست تان بعد از تعطیلات سال نو

0
(0)

10 توصیه برای احیا و بازسازی پوست تان بعد از تعطیلات سال نو

 

تعطیلات سال نو به معنای ریلکس کردن و خوش گذراندن می باشد. در هر صورت در میان افراط و تفریط در خوردن شیرینی جات و غذا، یا مسافرت های طولانی با هواپیما و قرار گرفتن ساعات زیادی در معرض نور خورشید، زمانی که به خانه می رسید ممکن است پوست خود را سرحال و شاداب نبینید.

در این مقاله ازمجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ می خواهیم 10 توصیه ای را برای شما بیان کنیم تا به وسیله آن ها پوست خود را بعد از مسافرت و تعطیلات سال نو احیا و بازسازی کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.پوست تان را آبرسانی کنید.

هر روز به مقداری کافی آب بنوشید.

پوست و بدن تان را آبرسانی کنید و در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. طبق فرمولی که در ادامه وجود دارد، عمل کنید و هر روز به میزانی آب بنوشید تا تاثیرات دهیدراته بودن در طول تعطیلات و مسافرت ها را خنثی کرده و جبران نمایید.

 

زیر 30 سال: وزن (کیلوگرم)* 40= میزان آبی که باید در طول روز بنوشید (میلی لیتر).

سن 30 تا 55 سال: وزن (کیلوگرم) * 35= میزان آبی که باید در طول روز بنوشید (میلی لیتر).

بالای 56 سال: وزن (کیلوگرم) * 30= میزان آبی که باید در طول روز بنوشید (میلی لیتر).

 

برای مثال، اگر وزن تان 60 کیلو گرم است و زیر 30 سال سن دارید، باید 60*40= 2400 میلی لیتر در طول روز آب بنوشید.

 

هنگام صبح، 250 میلی لیتر آب ولرم را با نصف آب یک لیمو تازه یا حتی مقداری زنجبیل بنوشید. این امر کمک می کند تا مواد سمی از بدن تان خارج شوند، زیرا مانند یک ضد عفونی کننده برای هر ارگان بدن، مخصوصا پوست، عمل می کند. اگر هم نگران چاقی و چربی مسافرت و روزهای تعطیلات سال نو می باشید، زنجبیل می تواند چربی شکم تان را آب کند.

شاید این میزان آب به نظر بسیار زیاد باشد، اما این فرمول چیزی است که شما باید از آن پیروی کنید، حتی در روزهای نرمال. اگرچه  رعایت کردت این فرمول و نوشیدن این مقدار آب در طول روز ممکن است سخت به نظر برسد، اما اگر به همین ترتیب پیش بروید، نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده خواهید کرد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

  1. پوست تان را تمیز کنید. 

 

به این منظور مقداری از لوسیون و یا شوینده ملایم خود را روی پد پنبه ای ریخته و شروع به تمیز کردن پوست تان کنید.

هدف اصلی این است که لایه ای از مواد آلوده، کثیفی ها و مواد باقی مانده آرایش و میکاپ از روی سطح صورت تان برداشته شود تا به این ترتیب پوست شما جوان، سالم و شاداب نمایان گردد که به خوبی می تواند اکسیژن دریافت کند. با دریافت اکسیژن و نفس کشیدن، پوست تان سرحال و قبراق دیده می شود.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

  1. حمام آب ولرم بگیرید.

به مدت 30 دقیقه در یک وان حمام با آب ولرم قرار بگیرید. این کار به مدت 30 دقیقه بعد از تعطیلات و یا مسافرت های طولانی می تواند بسیار به شما آرامش دهد و هم چنین الکترولیت های در بدن تان را متعادل می کند تا به سطح نرمال برسد.

اگر نزدیک محل زندگی تان اقیانوس و دریا و حتی استخر وجود دارد، می توانید از آن ها استفاده کنید که گزینه بهتری نیز به شمار می آیند. برای این که سم زدایی را در بدن تان افزایش دهید، شما می توانید 1 فنجان نمک اپسوم (سولفات دومنیزی) را به آب وان حمام خود اضافه کنید، این امر موجب می شود تا کثیفی ها از سطح پوست تان جدا شده و حتی ماهیچه های بدن تان آرامش و تسکین یابند. هم چنین اگر از یک وان حمام پر از کف و حباب استفاده کنید نیز بسیار لذت بخش و آرامش دهنده خواهد بود.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

  1. ماسک صورت را از یاد نبرید.

پوست آسیب دیده خود را ترمیم و بازسازی کنید.

اگر جوش و یا آفتاب سوختگی روی بینی، چانه و قفسه سینه خود دارید، شاید بخواهید از یک ماسک صورت استفاده کنید.

انواع ماسک های مختلفی در بازار وجود دارند که می توانند پوست تان را ترمیم و بازسازی کنند، زخم ها را بهبود دهند و آکنه های را برطرف سازند و هم چنین اکسیژن بیشتری به پوست تان برسانند. به این ترتیب به پوست خود کمک می کنید تا رطوبت خود را بازیابد و هم چنین نرم و صاف و هموار به نظر برسد.

برای بهبود تولید کلاژن که می تواند رطوبت پوست را بازگرداند و چین و چروک های صورت را کاهش دهد و پوست را محکم و سفت کند، از ماسک های کلاژن استفاده کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

  1. مرطوب کننده. 

با استفاده از یک سرم و بعد از آن یک کرم، پوست تان را مرطوب کنید.

یکی از عوارض جانبی قابل توجه ناشی از قرارگیری در معرض نور خورشید و یا مصرف مشروبات الکلی، دهیدراته شدن است، از این رو مطمئن شوید که پوست تان را با یک سرم و مرطوب کننده آبرسان، ترمیم و بازسازی می کنید.

از یک سرم استفاده کرده و سپس روی آن از یک مرطوب کننده به کار ببرید. قبل از خواب نیز مقداری بیشتری از این دو محصول را استفاده کنید تا رطوبت بیشتری برای پوست خود در طول شب مهیا کنید. بنابراین، پوست شما از این محصولات آب و رطوبت کافی خود را دریافت می کند که این موضوع به معنای شاداب و سرحال به نظر رسیدن آن می باشد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

  1. یک شب را به خوبی بخوابید. 

بعد از پشت سرگذاشتن پروازهای طولانی و یا تعطیلات سال نو، بهتر است یک شب را با آرامش و به خوبی بخوابید.

یک پرواز برگشتی را انتخاب کنید که حدود غروب به مقصد می رسد و از این رو می توانید تا 10 شب صبر کنید و سپس به تخت خواب رفته و خود را مهمان یک خواب دلپذیر و لذت بخش کنید. اگر عادت دارید تا در طول روز نیز اندکی بخوابید، سعی کنید اوایل بعد از ظهر چرت کوتاهی بزنید، اما نباید این چرت بیش از 2 ساعت باشد. آلارمی را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که خواب نمی مانید.

هر زمان که امکان دارد، سعی کنید زمانی که نور خورشید می تابد، از تخت خواب بیرون بیایید. نور روز می تواند یک محرک قدرتمندی برای تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن تان باشد (منظور بیدار شدن ناخودآگاه سر ساعت مشخصی می باشد).

 

  1. مصرف مشروبات الکلی را قطع کنید.

 

الکل می تواند موجب دهیدراته شدن و نفخ، و آن همه شیرینی اضافه می تواند موجب جوش هایی شود که که در حالت طبیعی هیچ یک از آن ها را تجربه نمی کنید.

زمانی که مصرف الکل را کنار بگذارید، متوجه خواهید شد که نفخ تان به سرعت از بین می رود، مخصوصا اگر در عوض سعی کنید مقدار آب بسیار زیادی بنوشید. هم چنین به این ترتیب، صورت شما بهتر و شاداب تر دیده می شود و پوست قرمز و یا حلقه های تیره زیر چشم ها را تجربه نمی کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

  1. غذاهای سالم بخورید. 

 

غذاهای سالم بخورید تا پوست سالمی نیز داشته باشید.

میوه یک سم زدای طبیعی است و تمامی آنتی اکسیدان ها به بازگرداندن پوست تان به حالت طبیعی کمک می کنند و سیستم بدن تان را ریستارت می نمایند. بعد از این که در هنگام صبح آب و لیمو خود را نوشیدید (در بالا توضیح داده شده است)، یک کاسه بزرگ از میوه را برای صبحانه در نظر داشته باشید.

توت های مانند بلوبری، توت فرنگی، تمشک و گیلاس دارای آنتی اکسیدان های بسیاری می باشند. هم چنین خوردن طالبی و یا خربزه شیرین نیز بسیار خاصیت آبرسانی دارند.

برای باقی وعده های غذایی خود کربوهیدرات ها کمتری مصرف کنید تا نفخ تان را کاهش دهید. هم چنین پروتئین ها و سبیزیجات بیشتری بخورید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

  1. ورزش کنید.

خوب تعطیلات سال نو به پایان رسیده است و حالت باید به بدن تان استراحت بدهید و به روتین ورزش و تمرین همیشگی خود بازگردید.

افزایش گردش خون برای پوست تان مفید است. چه کسی ظاهر شاداب و سرحال بعد از ورزش کردن و تمرین کردن را دوست ندارد؟

زمانی که از باشگاه و یا تمرین کردن به خانه می رسید، سریعا صورت خود را بشویید و تمیز کنید. نباید بگذارید تا باکتری و عرقی که در طول تمرین و ورزش کردن به وجود می آیند، در منافذ پوست تان جمع شوند، آن هم در حالی که سعی دارید تا پوست تان را به حالت اول خود بازگردانید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

  1. به روتین مراقبت از پوست همیشگی خود باز گردید.

 

حالا که تعطیلات سال نو به پایان رسیده است، به روتین مراقبت از پوست نرمال خود باز گردید.

این امر باید شامل شستن صورت تان هر روز صبح و استفاده از سرم، مرطوب کننده و کرم دور چشم باشد. شما باید همین کارها را در هنگام شب نیز انجام دهید.

هیچ گاه با میکاپ و آرایش روی صورت تان نخوابید و مطمئن شوید که هر هفته روکش بالش خود را چند بار می شویید. روکش های بالش، مکان مناسبی برای تولید مثل باکتری ها می باشند، از این رو حواس تان را جمع کنید تا تمیز باشند.

 

منبع مقاله: https://effec.com.sg/blogs/skin-care-guide/10-tips-to-revitalize-your-skin-after-vacation

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی

بازدیدهای اخیر

Close
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها