مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , > توصیه های مراقبت از پوست در دوران تعطیلات سال نو

توصیه های مراقبت از پوست در دوران تعطیلات سال نو

0
(0)

توصیه های مراقبت از پوست در دوران تعطیلات سال نو

همه ما تجربه این را داشتیم که درست قبل از تعطیلات سال نو، با مشکلات پوستی بسیاری رو به رو می شویم، مثل آن جوش های مزاحم همیشگی وقتی می خواهیم به مهمانی و جشن ها برویم. اگر شما هم این جوش های مزاحم و دردسر ساز را در دوران تعطیلات سال نو تجربه می کنید، باید بدانید که تنها نیستید. شاید از خود بپرسید که آیا این جوش ها به دلیل غذاها و نوشیدنی هایی است که در طول تعطیلات سال نو می خورم؟جواب این سوال هم می تواند مثبت و هم منفی باشد. در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به توصیه های مراقبت از پوست در دوران تعطیلات سال نو می پردازیم ،با ما همراه باشید.

تعطیلات سال نو واقعا می تواند برای پوست طوفانی از مشکلات را پدید آورد- این امر تنها به غذاها و نوشیدنی هایی که در این ایام استفاده می کنید، مربوط نمی شود، بلکه هم چنین به دلیل مسافرت ها، آب و هوای سرد زمستان، برهم ریختن برنامه ها و روتین های همیشگی و استرس های که در این ایام سال نو وجود دارد، ارتباط می یابد. در حالی که تمامی این عوامل از قبل از سال نو تا آخرین روزهای تعطیلات اتفاق می افتند، توصیه هایی وجود دارد که باید مطابق با آن ها عمل کنید تا بتوانید در این ایام حساس که رژیم غذایی و روتین روزانه تان به هم می خورد، از پوست خود مراقبت کنید.در این مقاله می خواهیم اشتباهاتی که در طول روزهای تعطیلات دچار می شوید و تاثیرات منفی که می تواند روی پوست داشته باشد را بیان نماییم.

 

اشتباه اول: شما در تعطیلات سال نو به اندازه کافی نمی خوابید. 

شاید خودتان متوجه این کم خوابی در این روزهای تعطیل نباشید، اما بی خوابی و کم خوابیدن در این ایام واقعا رایج است و بسیاری از مردم توجهی به خواب کافی خود در طول تعطیلات ندارند.

عواملی وجود دارند که روی خوابیدن شما تاثیر می گذارند، به عنوان مثال نوشیدنی ها و غذاهایی که می خورید، استرس های که برای روزهای تعطیل وجود دارد- از مسائل مادی گرفته تا استرس و دغدغه برای خوب ظاهر شدن در مهمانی ها و جشن های سال نو غیره، همه این ها موجب بیدار ماندن شما می شوند.

اما اگر می خواهید در روزهای تعطیلات سال نو، همیشه پوست تان در بهترین حالت خود قرار داشته باشد، خواب کافی و خوبی داشته باشید. کمبود خواب نه تنها روی حس و حال کلی شما تاثیر می گذارد، بلکه می تواند پوست تان را خسته و کدر نشان دهد. حلقه های سیاه اطراف چشم به این ترتیب واضح تر و آشکار تر می شوند و هم چنین صورت حالت پف دار و متورم به نظر می رسد. در نهایت ممکن است به این ترتیب کمتر بخندید که همین موضوع باعث می شود تا انرژی منفی داشته باشید و از تعطیلات خود لذت کافی را نبرید.

 

اشتباه دوم: خوردن غذاهای اشتباه در روزهای تعطیلات سال نو.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

بیشتر مردم اعتقاد دارند که غذاهای چرب منجر به وجود آمدن جوش هایی روی صورت می شود، اما این موضوع زمانی حقیقت می یابد که شما چربی را مستقیما به صورت تان بمالید.

شما می توانید در عین لذت بردن از روزهای تعطیلات سال نو، به فکر سلامت پوست خود نیز باشید، برای این کار هم باید از برخی از مواد غذایی اجتناب به عمل بیاورید. اگ ناگ (نوشیدنی حاوی زرده تخم مرغ و شیر و غیره) اصلا برای پوست تان مفید نمی باشند. اگر چه تخم مرغ می تواند به طور کلی برای سلامتی پوست بسیار حائز اهمیت باشد، اما مواد دیگری در اگ ناگ وجود دارد، مانند شکر، شیر و کرم و غیره که روی پوست تاثیر منفی می گذارند.

زمانی که بحث آکنه و جوش می شود، لبنیات واقعا مشکلات پوست را بدتر می سازند، و دلیل این امر هم به وجود هورمون های بسیار بالا در شیر مربوط می شود، از این رو اگر می دانید که بسیار نسبت به این مسائل حساس می باشید، تمام سعی خود را بکنید که استفاده از محصولات لبنی و پنیر را در این ایام کنار بگذارید.

هم چنین توصیه می شود از استفاده شکر به مقدار بسیار زیاد نیز ممانعت به عمل آورید، مانند آن دسته کوکی های که مخصوصا در روز های تعطیلات سال نو عاشق شان می باشید و نمی توانید جلو خود را بگیرید تا در خوردن آن ها زیاده روی نکنید. این کوکی ها سرشار از شکر می باشند که واقعا برای پوست عواقب منفی در بر دارد. کوکی های حاضری و بسته بندی شده در فروشگاه نیز حاوی چربی های ترانس می باشند که برای پوست و سلامتی کلی بدن شما بسیار مضر هستند. مواد غذایی حاوی شکر می توانند موجب تولید انسولین بیشتر و بر هم زدن هورمون های بدن شوند که همین امر سرآغاز بروز جوش های صورت می باشد.

علاوه بر غذاهای کامل و فرآوری نشده که واقعا برای هر وقت از سال، مناسب در نظر گرفته می شوند، جلوگیری از مصرف بیش از اندازه از خوراکی های ناسالم در طول فصل تعطیلات می تواند به برطرف شدن مسائل پوستی بسیار کمک کند.

در این جا می خواهیم به مواد غذایی که می توانند تاثیرات منفی روی پوست تان داشته باشند را بیان کنیم:

  • مواد لبنی (پنیر، شیر، بستنی و دیگر مواد لبنی سنگین).
  • کربوهیدرات ها (نان ها، برنج سفید و پاستا).
  • شکر (شکلات، آبنبات، شیرینی و بیسکویت های روکش شکلاتی و غیره).
  •  گلیسمی بالا (آجیل، پروتئین های چرب و کره بادام زمینی و دیگر کره ها).
  • غذاهای چرب و سرخ شده (سیب زمینی چیپس و غذاهای سرخ شده دیگر).

 

اشتباه سوم: شما هم چنان از روتین مراقبت از پوستی قدیمی خود پیروی می کنید.

بسیاری از مشکلات و مسائل پوستی در دوران تعطیلات واقعا تنها منحصر به فصل زمستان است. با پایان یافتن زمستان و فرا رسیدن فصل بهار، دما روز به روز کاهش می یابد و به این ترتیب ما فراموش می کنیم تا روتین مراقبت از پوستی مان را بر اساس فصل بهار و آب و هوای جدید مطابقت داده و تغییر دهیم.

اگر در آب و هوای منطقه ای سردتر زندگی می کنید، پوست شما در معرض هوای سرد در بیرون از خانه و در معرض هوای گرم و خشک در داخل خانه می باشد که همین امر موجب خشکی آن می گردد. به این ترتیب مسائل پوستی تان شدت بیشتری می یابند که از جمله آن ها می توانیم به خشکی، التهاب و جوش اشاره کنیم. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید از دستگاه مرطوب کننده در خانه استفاده کنید تا از تاثیرات مخرب هوای خشک و گرم روی پوست خود بکاهید و پوست سالم تر و شاداب تری را تجربه کنید.

همه این ها روش های ساده و بدون نیاز به صرف هزینه ای می باشند که می توانید در روتین مراقبت از پوست خود در فصل زمستان و اوایل بهار انجام دهید. برای مثال، پوشیدن دستکش برای مراقبت و محافظت از پوست حساس روی دست ها و استفاده از ضدعفونی کننده دست ها که نسبت به آب و صابون کمتر باعث خشکی پوست می شوند را در آب و هوای سرد از یاد نبرید. هم چنین از این که در این فصل و آب و هوای سرد، حمام آب داغ بگیرید به شدت پرهیز کنید که پوست تان را بسیار خشک می کند.

هم چنین پیشنهاد می شود که برای آب و هوای سرد، از مرطوب کننده سنگین تر و قوی تری به کار ببرید. مخصوصا اگر پوست شما در فصل زمستان بسیار خشک می شود، و یا می خواهید به مکان هایی که آب و هوای سرد دارند، سفر کنید.

 

اشتباه چهارم: عدم پایداری در پیروی از روتین مراقبت از پوست.

بیشتر متخصصان پوست معتقد می باشند که یکی از دلایل اصلی و تاثیرگذار که پوست در ایام تعطیلات با مشکلات بیشتری همراه می باشد، به عدم پایداری در پیروی از روتین مراقبت از پوست مربوط می شود. از این رو، هر جایی که می روید و به هر کجا که سفری می کنید، فرقی ندارد، تنها به یاد داشته باشید که نسبت به پیروی کردن از روتین مراقبت از پوست تان پایدار و مصمم باشید.

سفر کردن و دورهمی های سال نو موجب می شود شما به طور کلی رژیم مراقبت از پوست خود را فراموش کنید که این امر مسائل و مشکلات بسیاری را برای پوست شما به وجود می آورد. هم چنین یکی از مهم ترین مسائل، به مراقبت از پوست در برابر نور خورشید مربوط می شود که نباید در هیچ روزی از 365 روز سال فراموش شود.

 

اشتباه پنجم: شما در روزهای تعطیل سال نو اصلا کنترلی روی استرس خود ندارید.

علاوه بر این که روزهای تعطیل می تواند پر از شادی و لذت و خوشگذرانی باشد، اما عواملی مانند خرید کردن با قیمت مناسب، کنترل داشتن روی هزینه ها و خرج کردها در طول روزهای تعطیل، سروکله زدن با بچه های فامیل و غیره همگی موجب استرس می شوند. مهم ترین موضوع این است که در هر شرایطی آرام باشید و خونسردی خود را حفظ کنید. استرس روی هورمون های بدن تاثیر منفی دارد که همین امر موجب بسته شدن منافذ و افزایش تولید چربی روی پوست می شود که تمامی این ها به جوش های صورت ختم می گردند.

هیچ انکاری نیست که تعطیلات، واقعا روزها و زمان های استرس زایی می باشند، اما استرس می تواند قطعا مشکلات و مسائل پوستی دیگری را به وجود آورد، مانند آکنه، اگزما، پسوریازیس و روزاسه. استرس می تواند سیستم ایمنی بدن تان را ضعیف کند که همین امر مشکلات پوست را بدتر می سازند، زیرا به این ترتیب توانایی بدن شما برای مقابله به این التهابات بسیار کاهش می یابد.

کنترل استرس هم چنین مزیت های بیشتری نیز به همراه دارد: کاهش بیماری ها. برای این که تا جایی که می توانید استرس را کنترل کنید، خواب کافی می تواند نقش اساسی داشته باشد، اما هم چنین باید نسبت به روتین تمرین و ورزش های بدنی و مصرف ویتامین های خود نیز پایدار و مصمم باشید و آن ها را فراموش نکنید.

متخصصان پوست اغلب طرفدار و حامی محصولات مراقبت از پوست می باشند که با مواد غذایی ساخته شده اند، زیرا هم می توانند از پوست مراقبت کنند و هم سطح استرس را در بدن تنظیم می نمایند. به طور مثال یک محصول که شامل عصاره گوجه فرنگی می باشد، موادی تشکیل دهنده ای از جمله لیکوپین دارد که شما را مطمئن می سازد که از خود در برابر استرس های بیرونی و درونی محافظت به عمل می آورید. محصولات مراقبت از پوست ساخته شده با مواد غذایی حاوی لیکوپین هم چنین می توانند از پوست در برابر آسیب های نور خورشید مراقبت نمایند.

 

اشتباه ششم: شما توصیه های متخصص پوست خود را در روزهای تعطیل سال نو فراموش می کنید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

یک راه ساده برای مقابله با پوست آکنه و جوش دار در طول تعطیلات سال نو بسیار ساده است: هم چنان توصیه های مراقبت از پوستی پزشک متخصص خود را در خانه نیز رعایت کنید، هم چنین باید فیشال ها و روش های درمانی که برای پوست صورت خود به صورت ماهانه انجام می دادید را نیز ادامه دهید تا پوست سالم و شفافی داشته باشید.

داشتن عادت های سالم و کمک گرفتن از تخصص و حرفه پزشکان پوست و پیروی از توصیه های آن ها، می توانند موجب سالم و زیبا به نظر رسیدن پوست شما شوند. همه ما دوست داریم تا اوقات خوشی داشته باشیم اما مانند هر چیز دیگری، تعادل و میانه روی در این زمینه نیز کلید اصلی موفقیت شما به شمار می رود.

 

در این جا می خواهیم به طور خلاصه به روتین مراقبت از پوستی که باید در طول تعطیلات سال نو داشته باشید، بپردازیم.

 

1.لایه برداری: پوست خود را با یک لایه بردار، پیش از مهمانی و دورهمی ها، شاداب و سرحال نشان دهید. با استفاده از لایه بردار خود، یک لایه از سلول های مرده را از پوست تان جدا کنید تا صورتی شفاف و سرحال و سالم داشته باشید. به این ترتیب پوست تان سرزنده و شاداب و آماده میکاپ و آرایش مخصوص مهمانی و جشن های سال نو می شود.

 

  1. ماسک: ماسک مناسب نوع پوست تان استفاده کنید تا بتوانید از سلامت پوست خود در ایام تعطیلات نیز محافظت به عمل بیاورید. به این ترتیب می توانید روی میزان چربی و درخشش پوست خود کنترل کافی داشته باشید و از طرف دیگر پوست تان را آبرسانی کنید. قبل از این که از خانه بیرون بروید، بهتر است از ماسک مورد نظر خود روی پوست تان استفاده کنید و سپس شروع به میکاپ نمایید. به این ترتیب پوست خسته و کدر خود را انرژی می بخشید.

 

  1. آبرسانی.  مطمئن باشید که برای داشتن چهره شاداب و پر انرژی، هم چنان پوست تان را آبرسانی می کنید، پوست خود را با مقادیر بالایی از H2O ترمیم و بازسازی کنید و سپس از یک لایه مرطوب کننده مخصوص صورت تان به کار ببرید.

 

  1. مراقب چشم های خود نیز باشید: نگذارید که خوشگذرانی و مهمانی های سال نو شما را نسبت به چشم های تان غافل سازد. همیشه کرم دور چشم خود را صبح ها و شب ها استفاده کنید تا پف و تیرگی و چروک پوست اطراف چشم تان تحت کنترل باشد.

 

  1. مرطوب کننده لب ها. شاید مشغله های زیادی که در طول ایام تعطیلات دارید شما را نسبت به لب های تان غافل سازد. اما مراقب باشید تا این اشتباه را مرتکب نشوید. همیشه از یک مرطوب کننده مخصوص لب استفاده کنید تا علاوه بر آبرسانی و برجسته نشان دادن لب ها، رنگ طبیعی آن ها را نیز حفظ نمایید تا زیبا و شاداب به نظر برسند.

 

  1. شوینده صورت: شما نباید خستگی مهمانی ها و جشن های سال نو را بهانه کنید و با میکاپ و آرایش به تخت خواب بروید. این آرایش و میکاپ تا صبح روی صورت تان می ماند و تاثیرات منفی روی پوست شما بر جای می گذارد. به راحتی از میسلار واتر و یا میکاپ ریمور مد نظر خود روی یک پد پنبه ای استفاده کنید و روی تمامی بخش های صورت خود بکشید تا تمیز شود. دیگر نیازی به شستن صورت خود ندارید. بهتر است بعد از استفاده از میکاپ ریمور یا میسلار واتر، از تونر استفاده کنید تا مطمئن شوید که روی پوست تان هیچ گونه مواد آلوده و کثیفی های دیگری باقی نمانده است.

 

منبع مقاله: https://www.huffpost.com/entry/holiday-skin-care-tips_l_5dc591c7e4b0fcfb7f658a22

https://www.seewhatsbeyond.com/2017/10/4-tips-maintain-healthy-skin-holiday-season/

https://eminenceorganics.com/ca/blog/2015/12/29/6-tips-glowing-skin-new-years-eve

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی

بازدیدهای اخیر

Close
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها