مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , , , > ترندهای جراحی پلاستیک در سال 2020

ترندهای جراحی پلاستیک در سال 2020

3
(1)

6 ترند جراحی پلاستیک که در سال 2020 انتظار می رود.

 

اگر چه که دوست داریم تا ترندهای زیبایی در دهه های گذشته که بسیار محبوب بوده اند و توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند را بررسی و مرور کنیم (به طور مثال موهای چتری دهه 70، کانتور گونه دهه 80، سایه چشم آبی دهه 90)، اما امروزه به نظر می رسد که ترندهای زیبایی هر سال با سال دیگر متفاوت است. پیشرفت های سریع در تکنولوژی و توزیع و همه گیر شدن آن ها توسط رسانه های اجتماعی ما را به یک نقطه و دوره ای رسانده است که شاهد ترندهای ناخن، مو و میکاپ فراوان و متعددی در هر هفته می باشیم. همین موضوع در ارتباط با روش های جراحی نیز صدق می کند: محبوبیت بوتاکس به دلیل تطبیق پذیری که دارد سال به سال آسمان خراش می شود، این در حالی است که فیلرهای قابل تزریق و دیگر روش های برجسته سازی لب بعد از این که اولین بار در سال 2015 ظاهر شدند و روی کار آمدند، روند افزایشی به خود گرفتند. این ها تنها دو گزینه غیر تهاجمی در دنیای جراحی پلاستیکی به شمار می روند که لحظه به لحظه بیشتر توسعه و بسط می یابند.

ما از متخصصان و جراحان پلاستیک متخصص خواستیم تا پیش بینی کنند که چه ترندها و تکنولوژی هایی در زمینه زیبایی در سال 2020  چشمگیر و برجسته می شوند که بی شک سلبریتی ها به پیشواز آن ها می روند. به طور خلاصه: خود را برای فیلرهای بیشتر، پوست صاف تر و ظاهر جوان تر آماده کنید. این ترندها در سال جدید در مطب متخصصان پوست، انتظار شما را می کشند. در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ با ما همراه باشید تا 6 ترند جراحی پلاستیک که در سال 2020 بیشترین متقاضی را خواهد داشت به شما معرفی کنیم،با ما همراه باشید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

  1. فیلرها می توانند خط فک را کامل تر و پر تر نمایان کنند. 

یکی از متخصصان با اطمینان می گوید که فیلرها برای خط فک، یکی از محبوب ترین روش های زیبایی در سال 2020 خواهند بود. او می گوید که خط فک واقعا در چهره بسیار اهمیت دارد و هر کسی زمانی که عکس هایی از خود می گیرد، از تمامی زاویه های فک خود باخبر است و می داند بیشترین مشکل در کدام قسمت قرار دارد”.

به خط فکر خود مانند تکلیف هندسه در مدرسه فکر کنید: در نیم رخ، از خط رویش موها تا نوک چانه زاویه 90 تا 180 درجه وجود دارد. بر اساس تناسب و تقارن صورت و اینکه مشتریان اکثر اوقات چه خواسته ای دارند، زاویه مورد نظر بیشتر خانم ها برای خط فکر حدود 125 درجه است. در این جا می توانیم به عنوان مثال، به خط فک ریحانا و آنجلینا اشاره داشته باشیم.

برای تقلید از این ظاهر خط فک، متخصصین از یک فیلر به نام  Radiesse استفاده می کنند که در واقع ترکیبی از کلسیم های مصنوعی است که برخلاف هیالورونیک های تزریقی، همانند استخوان احساس می شوند. در طول این روش، پزشکان و متخصصان بخش پشت فک را پر می کنند تا زاویه مورد نظر آن ها ایجاد شود و این گونه به نظر برسد که فک از گردن جدا می باشد. این پروسه از نظر زمانی خیلی به طول نمی انجامد، اما ورم و احساس سوزش می تواند در حوالی بخش تزریق شده تا روز بعد نیز ادامه داشته باشد.

 

  1. بوتاکس نسبت به گذشته محبوب تر خواهد شد و بیشتر به آن به عنوان یک عامل پیشگیری نگاه می شود.

یکی دیگر از متخصصان و پزشکان پوست اظهار می دارد که تکنولوژی های متعددی که از بوتاکس استفاده می کنند به سرعت در حال پیشروی و رشد می باشند. او اعتقاد دارد سال 2020 بوتاکس را به یک روش جراحی زیبایی رایج تبدیل می کند. استفاده از این سم بوتولینوم با روش میکرونیدلینگ و البته همراه با سم رقیق شده که به سطح پوست تزریق می شود، می تواند پوست را صاف و هموار و ظاهر صورت را شاداب نمایان کند و دیگر خبری از تاثیرات فلجی ماهیچه ها در میان نخواهد بود.

این متخصص فکر می کند که از جایی که سوء تفاهم ها و افکار غلط درباره روش های تزریقی از بین رفته است، این موضوع باعث می شود تا بیماران جوان هم به دنبال استفاده از بوتاکس به عنوان عوامل پیشگیری باشند. در واقع این گونه پیش بینی می شود که افراد جوان تر حتی 22 سال بیشتر به استفاده از این روش ها روی بیاورند.

متخصصان علت این موضوع را عکس های سلفی و رسانه های اجتماعی می دانند.

 

  1. فیلرهای چانه در سال 2020، مردم را بیشتر ترغیب می کنند.

علاوه بر خط فک، متخصصان اخیرا تقاضای بسیاری از جانب بیماران و مراجعه کنندگان خود برای شکل دادن به چانه شان مشاهده کرده اند و دلیل آن درست مانند دلیل شکل دهی به خط فک می باشد. برای مثال، مردها به دنبال فیلرها می باشند تا تقارنی در دو طرف چانه خود و خارجی ترین بخش دهان خود ایجاد کنند تا چهره مردانه تری داشته باشند. متخصصان فیلر را در راستای استخوان تزریق می کنند تا چنین شکلی را بوجود بیاورند.

این فیلر واقعا به طور عمیق نفوذ می کند و هم چنین لازم به ذکر است که این فیلر با فیلری که برای لب ها استفاده می شود، متفاوت است. یکی از متخصصان می گوید که من از  Juvederm Voluma استفاده می کنم، زیرا دارای ذرات بزرگ تری است و به گونه متفاوتی به بخش مورد نظر متصل می شود، از این رو بیشتر نقش لیفت کننده و شکل دهی دارد. دوره ریکاوری آن مثل  Radiesse و Juvederm می باشد: این پروسه مدت زمان زیادی به طور نمی انجامد و دوره درمان ندارد، اما محل تزریق شده مستعد ورم و احساس سوزش و درد خواهد بود.

 

  1. تاتوهای آرایشی فراتر از چشم ها، ابروها و لب ها می روند. 

یکی دیگر از متخصصین جراحی  زیبایی می گوید که در بهار امسال یک روش درمانی جدید را ارائه می کند که BB Glow نام دارد و هم چنین معتقد است که یکی از اولین افرادی است که  روش BB Glow را انجام می دهد که یک تکنیک میکاپ نیمه دائمی است که از کره جنوبی ریشه گرفته است.

کاری که در این روش انجام می شود همان روش میکرونیدلینگ میکاپ ارگانیک در پوست می باشد. اگر افرادی وقت کافی ندارند و یا می خواهند از روش های لیزری استفاده کنند و یا مشکلاتی در میکاپ خود دارند و یا پوست شان نسبت به لوازم آرایشی و شستن و پاک کردن آن حساس است، این روش می تواند پوست صاف و یکدستی را برای آن ها فراهم بیاورد که تا هفته ها ماندگاری دارد.

اگر چه این روش به عنوان میکاپ صورت نیمه دائمی به نظر هیجان انگیز می آید، اما  BB Glow معایبی را نیز در بر دارد. مانند میکروبلدینگ ابروها، روش  BB Glow  هنوز توسط سازمان غذا و دارو به تایید نرسیده است. خیلی از متخصصان نیز به دلیل این که در این زمینه تحقیقات کافی به عمل نیامده است، از آن استفاده نمی کنند.

میکرونیدلینگ با وارد نمودن پیگمنت های رنگ پوست می توانند پوست صاف و بی نقصی را برای شما به وجود بیاورند. موضوعات و مباحث بسیاری درباره جوهر و ذرات این روش هنوز ناشناخته است و مورد تایید قرار نگرفته است. در هر صورت اگر جایی را می شناسید که این روش را برای شما انجام می دهند، هوشیار باشید و با پزشک و متخصص مشورت کنید، مخصوصا اگر سابقه پسوریازیس، اگزما، اسکارهای کلوئیدی دارید.

 

  1. کانتور بدن تقریبا بدون درد خواهد بود. 

اگر چه عبارت “کانتور بدن” نیازی به توضیح ندارد، اما روش هایی که به این منظور انجام می شود، بسیار متنوع است. لیپوساکشن و تامی تاکس هر دو زیر مجموعه کانتور بدن می باشند، اما روش های غیر جراحی مانند کاهش چربی با حرارت، سفت کردن پوست، تقویت عضلات و ماهیچه ها و حتی روش های تزریقی کاهش سلولیت، در طول چند سال اخیر بسیار فراگیر شده اند. در سال 2020، این گزینه های غیر تهاجمی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

تکنولوژی های متعددی برای کاهش حجم در بخش های مختلف بدن با روش های غیر جراحی وجود دارد. به طور مثال از امواج رادیو فرکانس برای درمان بافت های عمیق و سطحی بدن به کار می رود تا ظاهر شلی و سستی پوست بهبود یابد، پوست مستحکم تر شود، تناژ پوستی یکدست گردد و هم چنین سلولیت ها وضعیت بهتری پیدا کنند.

این امواج در لایه های عمیق پوست، حرارت ایجاد می کنند تا تولید کلاژن و الاستین را بهبود دهند، به این ترتیب بازسازی سلول ها سریع تر انجام می گردد، همه این ها منجر به پوست سفت تر و صاف تر می شود.

از جایی که کانتور بدن نیازی به روش های تهاجمی مانند لیپوساکشن ندارد، پیش بینی می شود که افراد بیشتری برای کانتور بدن خود مراجعه کنند. وجود قطعات دستی موجود در این گونه ابزارها، این امکان را به وجود می آورد تا درمان در بخش های مختلف صورت و بدن انجام شود، مانند شکم، پهلو ها، باسن، ران، زانو، بازو، سینه و پشت و هم چنین چشم ها، اطراف دهان، گونه ها و گردن. واقعا این پروسه بدون درد و سریع است و تنها نیاز به انجام 4 تا 6 جلسه درمانی به صورت هفتگی دارد.

این درمان خیلی وقت است که فراگیر شده است و در میان مردم شناخته شده می باشد، ما تنها نوع بهبود یافته و پیشرفته آن را در سال جدید پیش بینی می کنیم. به این ترتیب، کانتور بدن تبدیل به روشی می شود که می تواند توده های عضلانی را ایجاد کند. با وجود تکنولوژی هایی مانند Trusculpt Flex، ما می توانیم توده های عضلانی را به طور میانگین تا 30 درصد در طول دو هفته با 4 جلسه درمان 45 دقیقه ای افزایش دهیم. لازم به ذکر است که نتیجه این روش تا سه ماه قابل مشاهده خواهد بود.

 

  1. دوره ایمپلنت های سینه به پایین خواهد رسید. 

اگر چه در دهه گذشته، رکود درخواست برای ایمپلنت سینه شکسته شده بود، اما حالا بیشتر مردم دوست دارند تا سینه های کوچک تری داشته باشد. از جایی که خانم ها حالا سینه های طبیعی تر و کوچک تری می خواهند، تقاضا برای برداشتن ایمپلنت سینه بسیار زیاد شده است. حتی کسانی که هنوز طرفدار این روش می باشند نیز ایمپلنت های کوچک تری را درخواست می کنند.

این تنها دلیلی نیست که خانم ها می خواهند ایمپلنت سینه شان را بردارند. صرفه نظر از این ترند، خانم ها به این دلیل می خواهند ایمپلنت سینه خود را در بیاورند که زمزمه هایی برای خطرناک بودن این روش برای سلامتی بدن به گوش می رسد که یکی از آن ها سرطان است.

جراحان پلاستیک سازمان  FDA از سال 2011،  درباره ارتباط ایمپلنت سینه و سرطان، جستجوهای را شروع کردند که در نهایت در سال 2017 گزارشی منتشر شد که ارتباط میان سالین و سیلیکون به کار رفته در ایمپلنت را با یک نوع نادر از غده لنفاوی non-Hodgkin به نام “غده لنفاوی بزرگ آناپلاستیک” را مشخص می نمود. علاوه بر اثبات این ارتباط، گزارش هایی از مردم درباره بیماری ها و عوارض جانبی مشابه اعلام شده است.

البته همان طور که متخصصین جراحی  زیبایی می گویند این نوع از بیماری ها بسیار نادر و کمیاب هستند، اما در هر صورت ترس و دلهره از این موضوع در میان خانم ها شایع شده است. با این اوصاف اگر خواستار ایپملنت سینه می باشید، بعد از انجام آن حتما شرایط بدنی خود را بررسی کنید و در صورت مشاهده هر گونه رشد توده غیر طبیعی، با پزشک مشورت کنید.

صرفه نظر از این که در سال پیش رو چه چیزهایی در زمینه روش های جراحی زیبایی، ترند و مد می شود، در هر صورت مطمئن باشید که با یک پزشک متخصص و یا جراح پلاستیک متخصص مشورت می کنید و سپس تصمیم بگیرید که به کدام یک از این روش ها نیاز دارید.

 

منبع مقاله: https://www.allure.com/story/plastic-surgery-procedure-trends-2020#intcid=recommendations_allure-bottom-recirc-similar_411aed80-71ac-4b35-892a-91c76bead7e8_similar2-3_entityTopicSimilarity

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    Navigation

    Recently Viewed

    Close
    Viewed

    Recently Viewed

    Close

    Categories