مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , , , , , , , > دمای آب مناسب برای شستن صورت

دمای آب مناسب برای شستن صورت

0
(0)

آب داغ در برابر آب سرد: کدام یک برای پوست شما بهتر است؟

شما ممکن است فکر کنید که مراحل مراقبت از پوست خود را به خوبی پشت سر می گذارید: هر روز از شوینده صورت، مرطوب کننده و کرم دور چشم مناسبی استفاده می کنید و هرگز خانه را بدون استفاده از ضد آفتاب با حفاظت بسیار بالا ترک نمی کنید. از این رو، به نظر می رسد که شما همه موارد ضروری برای مراقبت از پوست را بررسی می کنید، اما درست مانند بسیاری از موارد دیگر، بهترین روتین مراقبت از پوست آن روتینی است که بسیار روی جزئیات تمرکز داشته باشد. شما روتین مراقبت از پوست خود را با شستن صورت تان شروع می کنید، اما چیزی که ممکن است به اندازه شوینده صورت اهمیت داشته باشد، انتخاب نوع دمای آب است. حالا این موضوع به این معنا نیست که باید از آب شیر استفاده کنید یا از آب بطری، بلکه به این موضوع ارتباط دارد که با چه دمای آبی صورت تان را می شویید.این مقاله از مجله ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ را بخوانید تا درباره این که دمای آب مناسب برای شستن صورت تان باید چگونه باشد، اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

آب داغ می تواند با پوست شما چه کار کند؟

در حالی که حمام آب داغ شاید آرامش دهنده به نظر برسد، اما باید بدانید که چیزی نیست که برای پوست شما مفید باشد. استفاده از آب داغ می تواند موجب افزایش حساسیت پوست بعد از شستشو شود. از همه بدتر، آب داغ می تواند هم چنین پوست تان را خشک کند و چربی های طبیعی و ضروری آن را از بین ببرد. اگر شما پوست خشکی داشته باشید این امر برای شما ناخوشایند تر می باشد، البته لازم به ذکر است که آب داغ برای انواع پوست های دیگر مانند پوست های چرب نیز مضراتی را به همراه دارد. اگر پوست چربی دارید، زمانی که از آب داغ استفاده می کنید، پوست شما در برابر چربی های ضروری و طبیعی از دست رفته خود، سعی در تولید بیشتر چربی می کند و از این رو پوست شما چرب تر و براق تر به نظر خواهد رسید.

 

آب سرد با پوست شما چه کار می تواند بکند؟

بسیاری از متخصصان و پزشکان پوست اظهار می دارند که آب سرد  در واقع مانند یک عامل جمع کننده پوست عمل می کند و ممکن است موجب بروز واکنش های موقت شود. اگر پوستی پف داری دارید، استفاده از آب سرد اشکالی ندارد، زیرا مانند یک تنگ کننده پوست عمل کرده و پف و برآمدگی ها را کاهش می دهد، مخصوص اطراف چشم های تان. پاشیدن آب سرد به صورت تان نه تنها موجب از خواب بیدار شدن و سرزندگی تان می شود بلکه می تواند پوست تان را شاداب نمایان کنید. این ها گفته شد تا بگوییم که شما نباید همیشه از آب سرد برای شستن صورت خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تنوع، نمک زندگی است. اشکالی ندارد که در برخی مواقع مخصوصا در پایان پروسه شستشوی صورت تان، از آب سرد استفاده کنید، اما استفاده همیشه از آب سرد اصلا برای پوست تان مناسب نیست.

 

سرانجام، چه دمای آبی مناسب پوست شما می باشد؟

نیاز نیست که مدت زمان بسیاری را صرف دستیابی به دمای مشخص آب کنید. دمای آب باید چیزی بین سرد و گرم باشد،یعنی آب ولرم بسیار ایده آل است. این دمایی است که بهترین نتیجه را برای پوست به همراه می آورد.آب ولرم  می تواند بهترین تجربه شستشوی صورت را برای شما مهیا کند و موجب سلامتی پوست تان می شود. بسیاری از محصولات مراقبت از پوست بر اساس این دمای ایده آل مورد تست و بررسی قرار می گیرند. متخصصان پوست معتقد می باشند که آب ولرم می تواند برای شما اطمینان به وجود بیاورد که شوینده صورت شما به بهترین نحو عمل می کند و به اندازه کافی کثیفی ها و آلودگی ها را از سطح پوست پاک می نماید و موجب تعادل چربی های طبیعی پوست می شود. همه این ها اثبات می کند که بهتر است از آب ولرم برای شستشوی پوست خود استفاده کنید.

 

چه شوینده های صورتی را می توانید با آب ولرم استفاده کنید؟

حالا که می دانید چگونه باید صورت خود را بشویید، زمان این است که شوینده صورت مناسبی را برای نوع پوست خود انتخاب کنید.

 

شوینده های صورت خاک رس روشن کننده با خاصیت سم زدایی:  این شوینده ها می توانند بلافاصله پوست را عاری از کثیفی ها، چربی و آلودگی ها کنند و ظاهر آن  را شفاف و تمیز بسازند. این محصولات با زغال سنگ فرمول بندی شده اند تا به خوبی آلودگی ها را از سطح پوست از بین ببرند و پوست را روشن و شاداب نشان دهند. هم چنین این نوع شوینده ها برای همه انواع پوست حتی پوست های حساس نیز مناسب می باشند.

 

شوینده های لایه بردار و خالص کننده پوست خاک رس: این شوینده های لایه بردار فراتر از شوینده های روزانه عمل می کنند و می توانند سطح پوست تان را لایه برداری کنند. این شوینده بلافاصله کثیفی ها، چربی و آلودگی موجود روی پوست را از بین می برد و صورت را شفاف و تمیز نمایان می سازد. اگر پوست چرب و یا ترکیبی دارید، این شوینده یکی از بهترین گزینه ها برای شما به شمار می رود.

 

شوینده های صورت مات کننده و خالص کننده پوست خاک رس: این شوینده خاک رس برای تمامی انواع پوست مناسب می باشد و هم چنین فراتر از شوینده های روازنه عمل می کند و می تواند به طور عمیق پوست را از چربی های اضافه رها سازد، از این رو پوست با طراوت و شاداب احساس می گردد. این شوینده بلافاصله پوست را خالص و بدون هیچ گونه کثیفی، چربی و مواد آلوده می کند و ظاهر ماتی را برای پوست صورت فراهم می سازد. این شوینده به دلیل خاصیت مات کنندگی که برای پوست به همراه دارد، گزینه ایده آلی برای پوست های چرب به شمار می رود.

 

شوینده های اسکرابی روزانه روشن کننده و احیا کننده پوست: اگر دارای پوست بالغی هستید و اخیرا عوامل پیری را مانند چین و چروک ریز روی صورت خود مشاهده کرده اید، این فیس واش مناسب شما می باشد. این شوینده های اسکرابی به آرامی و با ملایمت به لایه برداری می پردازند و توانایی طبیعی پوست برای رها کردن سلول ها مرده که روی سطح پوست انباشته می شوند را افزایش می دهند. نتیجه این امر پوست روشن تر و شاداب تر و تناژ پوستی یکدست می شود.

 

توصیه هایی در ارتباط با شستن صورت تان.

مواردی فراتر از استفاده از آب با دمای مناسب و شوینده مناسب با نوع پوست تان وجود دارد که باید در روتین شستشوی پوست صورت خود به آن ها دقت داشته باشید. برای این که شستشوی صورت خود را ارتقاء دهید، باید این مواردی که در ادامه می گوییم را به یاد داشته باشید.

 

توصیه 1: با ملایمت رفتار کنید.

اسکراب کردن با حرکات شدید و اسکراب و شستن بیش از اندازه، هیچ وقت صورتی با پوست شفاف تر را برای شما فراهم نمی کند. در حقیقت، درست خلاف این موضوع است. زمانی که صورت تان را با حرکات شدید و خشن می شویید، پوست تان قرمز و ملتهب می گردد. در عوض، از حرکات ملایم و آهسته برای ماساژ دادن شوینده روی پوست خود استفاده کنید و بهتر است برای کنترل بیشتر روی حرکات خود، از انگشتان تان به کار ببرید، سپس با آب ولرم آبکشی کنید. به طور مشابه باید در هنگام خشک کردن صورت تان نیز با ملایمت رفتار کنید. نیازی به حرکات تند و خشن نیست. ما به شما پیشنهاد می کنیم حوله یا دستمال را با ضربات ملایم و آهسته روی صورت خود بزنید تا آسیبی به پوست تان وارد نشود.

 

توصیه دوم: بعد از استفاده از شوینده، مرطوب کننده را از یاد نبرید.

مرطوب کننده هدف کلی هر روتین مراقبت از پوست می باشد، این طور نیست؟ آبرسانی مناسب، باعث می شود تا پوست سالم بماند و هم چنین می تواند از ظهور علایم زودرس پیری روی پوست جلوگیری به عمل آورد. یک توصیه حرفه ای که همیشه عاشق آن می باشیم به این ترتیب است: مرطوب کننده صورت و یا سرم صورت خود را درست بعد از شستشو، استفاده کنید، تنها دقت داشته باشید که پوست تان اندکی نمدار باشد. این امر موجب قفل شدن و به دام انداختن آبرسانی برای مدت زمان طولانی می شود.

 

توصیه سوم: خیلی صورت تان را نشویید.

شستن و تمیز کردن صورت تان یک مرحله واجب و ضروری در روتین مراقبت از پوست تان به شمار می رود، اما مانند هر چیز دیگری در زندگی نباید در این کار زیاده روی کنید. سعی کنید که هر روز دو بار پوست صورت تان را بشویید. یک بار در صبح و یک بار در شب. تنها استثنا در این زمینه به مواقعی ارتباط دارد که تمرینات سنگین و شدیدی انجام می دهید.

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/skin-care/skin-care-essentials/cold-vs-hot-water-the-secret-for-your-best-skin.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

Navigation

Recently Viewed

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Categories