مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > 9 اشتباه آرایش چشم که همیشه در حال مرتکب شدن آن هستید.

9 اشتباه آرایش چشم که همیشه در حال مرتکب شدن آن هستید.

0
(0)

9 اشتباه آرایش چشم که همیشه در حال مرتکب شدن آن هستید.

زمانی که بحث آرایش کردن می شود، هیچ چیز چالش برانگیز تر از سایه های چشم نمی باشد.مطمئنا در زمینه محصولات مربوط به سایه های چشم، نسبت به رنگ های روشن، پوشش دهی بالا و بسته بندی های لوکس جذب می شویم. در میان تمامی طبقه بندی های آرایشی، احتمالا سایه های چشم و نحوه صحیح به کار بردن آن ها، سخت ترین کار محسوب می شود. اما در هر صورت زیبا هستند و به آرایش طراوات می بخشند.اما این که دقیقا با آن ها چه کار کنیم،از چه رنگ هایی استفاده کنیم، به چه مقدار در کدام بخش ها نیاز به مهارت و توانایی دارد.

حتی سلبریتی ها همیشه در این زمینه مهارت ندارند. حال اشتباهات در این زمینه می تواند به محو کردن نامناسب، استفاده در مکان غلط، استفاده بیش از اندازه از سایه و یا انتخاب رنگ اشتباه و یا هر چیز دیگر باشد، فرقی ندارد، موارد بسیاری است که شما می توانید به سادگی دچار اشتباه بشوید.

تعجبی نیست که بسیاری از ما تصمیم گرفته ایم که از استفاده از سایه های چشم ممانعت به عمل آوریم. اما این امر خجالت آور است. سایه چشم بسیار زیبا است و چشم های شما را مشخص تر و واضح تر می کند، به میکاپ شما درخشش می دهد، رنگ چشم های شما را بیشتر در معرض نمایش قرار می دهد و حتی اندکی حالت چهره تان را عوض می کند.

اگر نمی توانید دوره های آموزشی و میکاپ آرتیست را طی کنید، در این مقاله از مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ روش های عالی وجود دارد تا مهارت سایه چشم خود را توسعه دهید و تقویت کنید، با ما همراه باشید.

 • مدت زمانی را در نظر بگیرید تا با رنگ ها، بافت ها و کیفیت های مختلف سایه کار کنید و تکنیک های موجود در این زمینه را بررسی نمایید.
 • تصاویر سلبریتی ها را مشاهده کنید و به بررسی آن ها بپردازید.

دوستان، در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما بایدها و نبایدها استفاده از سایه چشم را توضیح می دهیم، با ما همراه باشید.

 

1.محو نکردن ناکافی سایه چشم.

محو کردن مهم ترین قسمت پروسه میکاپ چشم است.

اغلب اوقات، چیزی که یک یک سایه چشم آماتور را از یک سایه چشم حرفه ای متمایز می سازد، به نحوه محو کردن آن ارتباط دارد. جالب این جا است که برخی حتی به محو کردن سایه نمی پردازند. در این تصویر روی صورت ADELAIDE KANE به شما نشان می دهیم که درباره چه چیزی صحبت می کنیم:

سایه

این میکاپ واقعا عالی است. با توجه به رنگ متمایل به خاکستری مات و محو، ما هیچ حاشیه هایی را در سایه وی مشاهده نمی کنیم. تغییر رنگ از ابتدا تا انتهای پلک نیز بسیار عالی است. هم چنین متوجه چشم های درشت قهوه ای او نیز می شویم و خیلی به میکاپ او جذب می گردیم.

 

در این جا مثال دیگری از محو کردن عالی سایه چشم با یک نمونه سایه پررنگ تر و برجسته روی صورت ASHLEY BENSON وجود دارد:

سایه

اگر این سایه چشم براق صورتی به خوبی محو نشده بود، می توانست بسیار قدیمی و تکراری بیاید. اما باز هم در این جا هیچ خط و مرزی و یا برچستگی ها و نقاط پر رنگی را در سایه چشم مشاهده نمی کنیم. نکته مهم: زاویه سایه در گوشه بیرونی چشم یک عملکرد عمدی است و در حال حاضر مد روز و سبک مدرنی برای این روزها به شمار می رود.

گاهی اوقات شما می خواهید رنگ سایه در بخش خاصی متمرکز شود، مانند کاری که GIGI HADID انجام داد:

سایه

 

اگر چه رنگ مشکی در یک بخش قرار دارد، اما این کار عمدی است و یک انتخاب هنری محسوب می شود. لبه ها تیز و یک راست نمی باشند، به این دلیل است که این رنگ برجسته را به یک حالت دراماتیک و دلپسند تبدیل کرده است. این میکاپ چشم هم چنین از رنگ مشکی به رنگ نوشیدنی شامپاین ادامه یافته است. اصلا حالت دندانه دار در این سایه نیز به چشم نمی خورد.

 

تصویر بعدی، بیاید به یک محو کردن روی چهره AUBREY PLAZA نگاه کنیم که خیلی عالی به نظر نمی رسد:

سایه

ما به طور واضحی می توانیم شکل دایره ای سایه قهوه ای او را ببینیم که نباید این طور باشد. خط بالایی سایه بسیار آشکار است.

 

TARAJI P.HENSON نیز این مشکل مشابه را دارد:

سایه

این بار خط دایره ای مانند در بخش داخلی سایه واضح است. یک سایه براق و روشن که به طور واضحی می توان خط آن را مشاهده نمود. اگر این خط قابل مشاهده نبود، همه چیز عالی می شد.

 

گاهی اوقات این اشتباه به خط تیز و قابل تشخیص ارتباط نمی یابد، حتی وجود سایه های کج و ناهموار و نامتعادل نیز ظاهر سایه را خراب می کند.

سایه

بافت و شکل سایه او در هر دو پلک به نظر یکسان نمی آید و اندکی نامنظمی در آن دیده می شود. این عمل باعث پرت شدن حواس می شود و خیلی حرفه ای نیست. من حدس می زنم که محو کردن یک مسئله بزرگی برای این سلبریتی باشد، زیرا خط لب او نیز به توجه بیشتری نیز دارد.

 

 

در این جا سایه چشم SIENNA MILLER را مشاهده می کنیم که برجستگی ها و لک هایی در سایه خود دارد.

سایه

خوب است، این مثال به اندازه مثال قبلی مشکل ساز نیست، اما باز هم احساس می کنیم که محو کردن بیشتر مورد نیاز بود. قهوه ای به کار برده شده، بسیار تیره بوده و پخش نشده است. شما قطعا جلوتر از هر چیزی متوجه سایه چشم او می شوید.

برای این که در زمینه محو کردن یک استاد باشید و یا حداقل مهارت کافی را به دست بیاورید، نیاز به ابزارهای صحیحی دارید- هم چنین زمان مناسبی برای انجام این کار. من توصیه می کنم که در زمینه استفاده از براش های مناسب، مدت زمانی را در نظر بگیرید، نه این که از اسفنج ها و یا اپلیکاتور های کوچک در یک پکیج به کار ببرید که هرگز نتیجه عالی را برای شما به وجود نمی آورد.

 

در این جا سه نوع براش سایه چشم به شما معرفی می کنیم که برای استفاده از سایه باید همیشه همراه خود داشته باشید:

 

 • ALL-OVER EYESHADOW BRUSH: این براش اندازه متوسط و پایه ای دارد که می توانید رنگ سایه را محو کنید، مانند HOURGLASS ALL-OVER EYESHADOW BRUSH.

سایه

 • BLENDING BRUSH: این براش شکل گرد دارد که برای محو کردن گوشه های چشم عالی است. محو کنید، محو کنید و محو کنید. محصول پیشنهادی: MAC 217 BLENDING BRUSH.

سایه

 • SMUDGING BRUSH: این براش کوتاه و موهای گردی دارد که سایه را یک دست می کند، مخصوصا آن قسمتی که به خط مژه ها بسیار نزدیک است. هم چنین از آن می توان برای استفاده از های لایت به گوشه کناری داخلی چشم نیز استفاده کرد. محصول پیشنهادی: CHARLOTTE TILBURY EYE SMUDGER BRUSH.

 

سایه

تنها زمانی که می توانید به محو کردن سایه خود نپردازید که واقعا بخواهید یک گرافیک فوق العاده زیبایی را ایجاد کنید مانند LUPITA NYONGO:

سایه

 

این مثال درباره زاویه ها و لبه های سایه چشم می باشد. اما در استفاده از این نوع سایه چشم باید دقت بالایی داشته باشید، تنها میکاپ آرتیست ها می توانند چنین نمایی را بدون نقص و ایراد روی چشم های شما ایجاد کنند.

 

IRELAND BALDWIN از همین ایده استفاده کرد:

 

سایه

در این جا یک شکل گرافیکی وجود دارد. این سایه بالاتر از خط میانی پلک نرفته است و رنگ برنز به کار رفته در آن حیرت انگیز می باشد. باید برای این سایه از براش لبه دار استفاده کنید و یا اطراف آن را با دستمال آرایشی مرطوب تمیز کنید تا واضح تر و مشخص تر باشد.

 

 1. استفاده بیش از اندازه از محصولات مربوط به سایه چشم.

سایه چشم یکی از بخش هایی است که مردم تمایل دارند تا در آن اغراق آمیز عمل کنند که به این ترتیب حالت شاینی و براق بیشتر و بی جایی در میکاپ به وجود می آید. اما به طور کلی، روش من همیشه این است که “هر چه کمتر، بهتر”.

JILLIAN ROSE REED یک مثال عالی در زمینه استفاده از سایه های غلیظ و پررنگ محسوب می شود:

سایه

بدون در نظر گرفتن لایه محسوسی از رنگ سبز در زیر خط چشم زیرین چشم او، باز هم این سایه بسیار اغراق آمیز است.

 

JENNA USHKOWITZ نیز به این ترتیب عمل نموده است:

سایه

خوشبختانه، محو کردن این سایه خوب است و انتخاب رنگ ها نیز مکمل یکدیگرند. به نظر من این آرایش و میکاپ چشم نمی تواند برای زمانی که برای جشن سال نو بیرون می روید، گزینه نامناسبی به شمار رود. اما مطمئنا شما در طول ساعت های روز نمی خواهید از چنین سایه نقره ای و مشکی براقی به کار ببرید.

صحبت از سایه های براق و شاینی که می شود، باید درباره هایلایتر ها صحبت کنیم. مدت زمان زیادی است که این مورد تبدیل به یک گرایش استاندارد در طراحی شده است و درخشانندگی را به ابرو و چشم و میکاپ به طور کلی می بخشد. در میکاپ چشم از این حالت شاینی در بالای ابرو و گوشه داخلی چشم استفاده می شود.

 

SARAH HYLAND در زمینه استفاده از های لایتر نیز فراتر می رود:

سایه

همان طور که با میکاپ آرتیست یک سلبریتی اخیرا مصاحبه شد: “شما نباید های لایتر را در سراسر پلک مشاهده کنید”. های لایت به معنای استفاده از اندکی حالت شاین و براق به طور طبیعی است تا منعکس کننده یک پوست سالم باشد. ولی صورت ما نباید مانند یک چراغ در پارتی ها و مهمانی ها و جشن ها، بدرخشد.

به این دلیل است که RMS BEAUTY, LIVINGG LUMINIZER تبدیل به یک محصول برتر در این زمینه شده است. من هرگز های لایتری به زیبایی و طبیعی این محصول ندیده ام.

سایه

توضیح محصول: ایجاد های لایت طبیعی و درخشانندگی استاندارد پوست. باعث افزایش ظاهر جوانی پوست می شود. این محصول پوست شما را به طور کامل پوشش نمی دهد، بلکه برخی از بخش های آن را مورد توجه قرار می دهد. هیچ نامنظمی و بهمریختگی را نیز ایجاد نمی نماید. هم چنین زمانی که از این محصول استفاده می کنید، حالت چسبناکی را را روی صورت خود احساس نمی نمایید.

 

حالا می خواهم به شما مثال های عالی بیشتری را از سلبریتی ها که از این نوع از سایه های چشم به گونه صحیحی استفاده کرده اند، نشان دهم.

 

من درباره گوشه های داخلی چشم همانند میکاپ BELLA THORNE صحبت می کنم:

سایه

در این میکاپ از روی عمد از سایه براق استفاده شده است که حالت طلایی دارد. اما دقت کنید که چگونه در مقایسه با های لایتر میکاپ SARAH HYLAND محدود و اندک به کار برده شده است.

 

در این جا مثال مورد علاقه من را مشاهده می کنید، EMILA CLARKE:

سایه

او از یک رنگ خاکستری مات و محو استفاده کرده است که به صورت فوق العاده جذابیت می بخشد و رنگ براق و شفاف از مژه ها تا ابروها کشیده شده است. این میکاپ چشم با رژلب نارنجی واقعا نمای باشکوهی دارد. موضوع این جا است که سایه چشم شما نباید برای زیبا دیده شدن، خیلی مورد توجه باشد.

 

در این جا مثال دیگری از یک سلبریتی دیگر وجود دارد که از سایه براق و شاینی به بهترین وجه ممکن به کار برده است، ROONEY MARA:

سایه

این سایه علی رغم این که حجم بالایی از سایه را به کار برده است، اشتباه نمی باشد، دلیل آن هم انتخاب رنگ آن و نتناسب با رنگ پوست خودش است. بنفش براق و برجسته با هاله ای از رنگ طلایی یک ترکیب مدرن و امروزی است و با صورت صاف و بدون میکاپ اضافه دیگر و یک مدل مو ساده این چنینی این سلبریتی، بسیار شگفت انگیز است. محو کردن این سایه به طور بی نظیری انجام شده است.

 

 

 1. استفاده از تکنیک های قدیمی به کار بردن سایه.

من توصیه های بسیار زیادی را مشاهده می کنم که مربوط به چگونگی سایه کشیدن به روش اسموکی است. آن ها می گویند که سایه متوسطی را در سراسر پلک خود بزنید، یک رنگ تیره تر در گوشه بیرونی و یک سایه روشن تر در زیر استخوان ابرو و گوشه داخلی چشم. همگی رنگ ها هم مات می باشند.

هیچ شکی نیست که شما این توصیه ها را از قبل شنیده اید. من می خواهم شما را تشویق کنم تا به طور کلی آن قوانین را از یاد ببرید.

Victoria justice به شما نشان می دهد که چگونه استفاده از این روش حس و حال قدیمی را به میکاپ چشم تان می دهد.

سایه

صادقانه، سایه چشم او قابل پیش بینی و قدیمی است و حتی ملایم نیز نمی باشد. های لایت های زیر ابرو دیگر این روزها استفاده نمی شوند. اگر هم بخواهید که در نزدیکی مجرای اشک درخششی را ایجاد کنید و در معرض نمایش بگذرید، باید از یک سایه براق و منعکس کننده به کار ببرید.

 

در این جا مثال دیگری از laura vandervoort وجود دارد.

سایه

نگاه کنید که این میکاپ چشم در این سلبرینی چقدر قدیمی و تند و با لبه های تیز می باشد.

 

همین کار را در چهره CHER LIOYD مشاهده می کنیم:

سایه

 

به نظر من این یک میکاپ کاملا ابتدایی و در حد آماتور است. هم چنان تند و زننده است و از رنگ با غلظت بالایی استفاده شده است. وقتی با دقت به میکاپ آرتیست های سراسر جهان نگاه می کنید و کارهای شان را مشاهده می نمایید، دقیقا متوجه می شوید که منظور من چیست. آن ها از ساده ترین و خلاقانه ترین روش ها برای انجام کارهای خود استفاده می کنند.

 

چیزی که من درباره اش صحبت می کنم اینجا روی صورت Zoë Saldana وجود دارد:

سایه

در این جا یک سایه چشم اسموکی یکدست و با نمای جدیدی را مشاهده می کنیم. اندکی حالت شاینی روی پلک ها وجود دارد و سایه تیره تر دقیقا نزدیک به خط مژه می باشد. این سایه با تن پوستی او مطابقت بالایی دارد.

 

 

 1. استفاده بیش از اندازه از سایه در گوشه بیرونی چشم.

اگر چه خطوط تیز فراتر از گوشه چشم دیگر قدیمی شده است، اما این به این معنا نیست که نمی توانید در این قسمت از سایه چشم استفاده کنید.

سایه زدن گوشه بیرونی چشم می تواند چشم های تان را بزرگ تر نشان دهد، حالت دراماتیک به آن ببخشد و وسیع تر دیده شود.

تنها باید دقت کنید که با سایه غلیظ، آن قسمت را شلوغ نکنید.

سایه

CHERLY BURKE فضای بسیاری میان ابرو و خط پلک خود دارد، از این رو به این دلیل است که سایه خاکستری را بسیار فراتر برده است. اما در بالای خط پلک هیچ چیزی جز سایه پایه و بیس نباید وجود داشته باشد.

 

ISABELLE FUHRMAN یک مثال زیبایی از سایه چشمی است که به اندازه کافی بالای خط پلک رفته است:

 

سایه

من این سایه چشم او را که با شکل چشم ها خود مطابقت دارد، دوست دارم. لبه های سایه نیز محو شده و تیز نمی باشند. هم چنین رنگ یکدستی دارد و برای چشم هایی که پلک شان حالت افتاده دارد، مناسب است.

 

هم چنین افزودن اندکی حالت شاینی تا زیر ابروها نیز می تواند زیبا و مدرن باشد:

 

سایه

 

 1. استفاده بیش از اندازه از سایه زیر چشم.

تا چند سال پیش هرگز از سایه زیر چشم ها استفاده نمی شد. اما حالا هم همه چیز تغییر کرده است، یکی از گرایش های بزرگ در زمینه میکاپ چشم این است که از سایه دور تا دور چشم به کار ببرید.

مشکل این جا است که گاهی اوقات این امر می تواند به روش اشتباهی انجام شود، به گونه ای که چشم ها کوچک تر نمایان گردند.

مثالی در صورت JENNIFER LOPEZ را مشاهده می کنیم:

سایه

نمی دانم که این سبک از کجا می آید، اما او این میکاپ چشم را بسیار استفاده می کند. این مدل آرایش کاملا مخالف چیزی است که ما درباره اش صحبت می کنیم.

 

تصویر زیر ما را به اجرای درست و صحیح این گرایش از سایه چشم بهتر سوق می دهد:

سایه

سلبریتی KEIRA KNIGHTLEY از سایه بنفش در سراسر چشم خود حتی در خط پلک و زیر چشم نیز استفاده کرده است. اما دقت کنید که چقدر خوب محو شده اند. هیچ خطوطی دیده نمی شود و هیچ خط تیز و قدیمی به چشم نمی آید. به خوبی انجام شده است و نقصی در آرایش چشم خود ندارد.

 

 

 1. استفاده بیش از اندازه سایه در گوشه داخلی چشم.

از این رو جدا از به کار بردن سایه در زیر چشم ها، تکنیک دیگری وجود دارد که بعد ها پدید آمد. اضافه کردن سایه به گوشه داخلی چشم ها.

سایه

 

مشکلی که در میکاپ چشم JANUARY JONES وجود دارد به نظر می رسد که چشم های او بسیار به یکدیگر نزدیک است و این یک نوع نقص حساب می شود. این اشتباه مانند اشتباه به کار بردن سایه بسیار زیر چشم است، بنابراین گوشه داخلی چشم جایی نیست که بخواهید سایه بسیاری را استفاده کنید.

 

می توانیم استفاده صحیح از سایه در گوشه داخلی چشم را در چهره KRISTEN STEWART مشاهده کنیم.

9 اشتباه آرایش چشم که همیشه در حال مرتکب شدن آن هستید.

او از یک رنگ سفید شاینی و براق استفاده کرد و نمای طبیعی را به میکاپ خود داده است. روشنایی رنگی که او به کار برده است واقعا چشم هایش را باز و درخشان نشان می دهد. هم چنین یک حالت براقی در گوشه ترین قسمت چشم نزدیک مجرای اشک به کار برده است که به سمت بالا و پایین چشم محو شده است. عالی و بی نظیر است.

 

 1. عدم تناسب سایه و رنگ چشم.

من اصلا موافق اصول و قوانین رنگ ها نیستم- مانند این که اگر یک رنگ موی و یا تن پوستی مشخصی دارید، محدود به استفاده از سایه های چشم مشخصی نیز می باشید.

اما زمانی که بحث رنگ چشم و سایه می شود، یک چیزی وجود دارد که باید به یاد داشته باشید. زمانی که شما به خوبی این دو را با هم مطابقت دادید، مردم بیشتر به میکاپ شما توجه می کنند، و دقت زیادی به رنگ چشم شما ندارند.

 

برای مثال به میکاپ DARBY STANCHFIELD نگاه کنید:

سایه

این سایه چشم یخی است که در چهره او ابتدا نظرتان را جلب می کند. در این جا رنگ چشم های او نقشی ندارد.

 

اما به میکاپ DIANNA AGRON نگاه کنید که چه تضادی را میان چشم و سایه چشم خود به وجود آورده است:

سایه

من این چهره او را دوست دارم که بسیار زیبا، برجسته بوده ولی حالت مات را دارد. اگر چه که او یک رنگ روشن را انتخاب کرده است، اما با رنگ چشم های او هم بسیار در رقابت نیست.

 

 1. استفاده از رنگ های بسیار در سایه چشم.

اشتباه بعدی به تعداد رنگ های استفاده شده در سایه چشم مربوط می شود. خلاقیت خیلی خوب است، اما میان خلاقیت و زیاده روی فاصله بس طولانی وجود دارد.

ما در عصر جدید بیشتر به سمت استفاده از سایه های تک رنگ می رویم، نه چندین رنگ سایه.

سایه

دقیقا عکس توضیحات من را در چهره MAE WHITMAN مشاهده می کنید.

 

و یا در مثال پایینی از ALICIA WITT:

سایه

 

حالا می خواهیم به یک مثالی بپردازیم که در این زمینه به خوبی عمل کرده است:

سایه

ANGIE HARMON از رنگ های رنگین کمان استفاده کرده است، این میکاپ مشکلی ندارد، زیرا رنگ ها ملایم، متالیک و به خوبی محو شده اند. هیچ چیز خارج از حد خود نیست و توی ذوق نمی زند، هم چنین میکاپ چشم او نسبت به حالت و رنگ پوستی که دارد، برجسته بوده و در مرکز توجه است.

مثال دیگری از میکاپ چشم صحیح با رنگ های متناسب مشاهده می کنیم، JOAN SMALLS:

 

سایه

 

 1. متناسب نبودن سایه چشم با سایر میکاپ صورت.

این آخرین اشتباهی است که می خواهم درباره سایه چشم ها با شما در میان بگذارم. باید سایه چشم تان با سایر میکاپ صورت، مدل مو و حتی لباس مطابقت داشته باشد.

تعادل کلید اصلی در این زمینه به شمار می رود. اگر سایه چشم شما در میکاپ کلی چهره و مدل لباس و موی تان، بسیار برجسته و یا بسیار رنگارنگ به شمار رود، دیگر نیاز به رژلب، رژگونه غلیط یا انواع جواهرات و غیره ندارید.

CHRISTINA AGUILERA شاید بدترین مثال در این زمینه محسوب شود:

سایه

هر اشتباهی که من تا به اینجا درباره آن صحبت کردم، در این میکاپ دیده می شود. سایه های غلیظ و تیره، رژلب قرمز براق و کانتور بسیار غیر اصولی، شما به طور کامل نمی توانید تنها روی یک ویژگی صورت وی تمرکز کنید.

 

هم چنین میکاپ MILLIE THRASHER نیز  یک مثال اشتباه سایه چشم به شمار می رود:

 

سایه

اما Léa Seydoux دقیقا نشان می دهد که چگونه باید این تطابق و تعادل را در میکاپ ایجاد کرد.

سایه

نقره ای و آبی دریایی براق دراماتیک در میکاپ چشم این سلبریتی واقعا در معرض توجه است، او برای این که این میکاپ بیشتر به چشم بیاید و اغراق آمیز نباشد تنها از برق لب استفاده کرد. واقعا بی نظیر است.

 

البته شما همیشه مجبور نیستید تا از سایه چشم برجسته و رژلب کمرنگ به کار ببرید، عکس این موضوع نیز صدق می کند:

سایه

OLIVIA WILD مثال بزرگی از برجسته کردن چشم و لب در آن واحد و در حدی که اغراق آمیز نباشد، محسوب می شود. دلایلی که این سبک آرایش صحیح است: پوست او واقعا یکدست و جوان به نظر می رسد، از رنگ ها متنوعی به کار نبرده شده است، سایه چشم برجسته بوده و خیلی تیره نیست، سایه براق و شاینی این میکاپ مد روز است و بافت منعکس کننده ای دارد.

 

منبع مقاله: https://theskincareedit.com/2015/12/17/eyeshadow-mistakes

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها