مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > لایه برداری ابرو و روشهای آن

لایه برداری ابرو و روشهای آن

0
(0)

نحوه لایه برداری ابروها

لایه برداری صورت احتمالا یکی از بخش های اصلی روتین مراقبت از پوست تان می باشد، اما آیا تا به حال زمانی را اختصاص داده اید تا ابروهای تان را لایه برداری کنید؟ پوست مرده می تواند به راحتی زیر موهای این ناحیه جمع شود که آن قسمت از پوست را خشک و ورقه ورقه می نماید. لایه برداری ابروهای تان بسیاری اهمیت دارد مخصوصا زمانی که می خواهید تا رشد سریعی داشته باشند، زیرا باعث تحریک و بهبود گردش خون در فولیکول های مو می شود. خوشبختانه لایه برداری ابرو سخت نیست، شما تنها نیاز دارید تا از محصولات صحیحی استفاده کنید.در این مقاله از مجله ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ نحوه لایه برداری ابرو بصورت صحیح را مرحله به مرحله برای شما توضیح خواهیم داد.

روش اول لایه برداری ابرو : استفاده از یک اسکراب برای لایه برداری.

 

ابرو

.

1.صورت خود را بشویید. ابروهای شما باید از هر گونه کثیفی و آرایش و بقایای محصولات و لوازمی که برای این قسمت استفاده کردید، پاک شود. صورت تان را خیس کنید و از فیس واش استفاده کرده و به آرامی صورت خود را بشویید که باید شامل بخش ابروها نیز شود. صورت تان را با آب ولرم آبکشی کنید و با گذاشتن یک حوله روی آن، خشک نمایید.

·       اگر شما از مداد ابرو، پودر و دیگر محصولاتی استفاده کرده اید که هم چنان روی ابروهای تان باقی مانده است. ممکن است به یک آرایش پاک کن نیاز داشته باشید که تا قبل از شستن صورت یا ابروهای تان از آن استفاده کنید تا محل مورد نظر قطعا از آلودگی و لوازم آرایشی پاک شود

 

ابرو

 

2. یک اسکرابی را به ابروهای تان بزنید. زمانی که ابروهای تان تمیز شد، مقدار اندکی از اسکراب صورت خود را برداشته و به آرامی به ابروهای خود بزنید. مراقب باشید تا مقدار زیادی از اسکراب را به کار نبرید، اما باید به اندازه کافی باشد تا یک لایه باریک را در سراسر ابرو شکل دهد.

·       اسکراب های صورت گاهی اوقات برای از بین بردن سلول های مرده پوست زیر ابرو و تحریک فولیکول های مو این قسمت، بسیار ملایم می باشند. در هر صورت، اسکراب های بدن نیز برای استفاده در این ناحیه مناسب نمی باشند. شما ممکن است بخواهید یک اسکراب مخصوص پوست ابروها خریداری کنید که گزینه بهتری به شمار می رود.

·       اگر محصولات مراقبت از پوستی طبیعی را ترجیح می دهید، ممکن است بخواهید اسکرابی را خودتان در خانه درست کنید. 2 قسمت روغن زیتون با 1 قسمت نمک دریا را در یک کاسه میکس کنید و به ابروهای خود بزنید. شما می توانید 2 قطره از روغن های اسنشال به این میکس اضافه کنید تا بو و عطر خوشی را در هنگام استفاده احساس نمایید.

 

ابرو

 

3. اسکراب را ماساژ دهید تا لایه برداری کند. با اسکرابی که روی ابروهای خود پخش کردید، به آرامی پوست آن ناحیه را ماساژ دهید. از حرکات دایره ای استفاده کرده و فشار متوسطی وارد کنید تا مواد تشکیل دهنده اسکراب مورد نظرتان به پوست زیر تار موهای ابرو نفوذ کند و به ریشه برسد. هر ابرو را به مدت یک دقیقه به این ترتیب اسکراب کنید تا اطمینان به دست بیاورید که تمامی سلول های مرده پوست را از بین می برید و گردش خون را در آن ناحیه افزایش می دهید.

·       اگر ابروهای شما شروع به سوزش کرد، به سرعت دست از لایه برداری بردارید، حتی اگر زمان مورد نظر به پایان نرسیده باشد، زیرا پوست شما برای لایه برداری برای مدت زمان طولانی حساس است.

 

 

ابرو

 

4. صورت و ابروی خود را با آب ولرم بشویید. زمانی که اسکراب را روی ابروهای خود حدودا یک دقیقه ماساژ دادید، باید در مرحله بعد با آب ولرم آبکشی کنید. به آرامی با یک حوله تمیز صورت و ابروهای خود را خشک کنید و سپس به سراغ ادامه روتین مراقبت از پوستی خود بروید.

 

5. بعد از لایه برداری، پوست ابرو را مرطوب کنید. بسیار اهمیت دارد تا اگر احساس خشکی در این ناحیه کردید، از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست زیر ابروهای تان خشک و شکننده نشود. مرطوب کننده به راحتی به پوست نفوذ می کند، از این رو آن بخش به طرز بهینه ای آبرسانی می گردد. شما می توانید از مرطوب کننده صورت روزانه خود برای این بخش نیز استفاده نمایید.

 

 

روش دوم لایه برداری ابرو : لایه برداری با مسواک.

ابرو

1.مسواک مورد نظر خود را در الکل تمیز و بهداشتی کنید. این امر باعث می شود تا از مسواک قدیمی خود بتوانید برای لایه برداری ابروهای خود استفاده نمایید، زیرا استفاده مکرر از مسواک ها باعث می شود تا تار های خشک و زبری داشته باشند که برای پوست بسیار نامناسب است. در هر صورت، شما باید مسواک را قبل از استفاده روی ابروهای تان بهداشتی و تمیز کنید. اندکی الکل را در یک فنجان یا کاسه ریخته و مسواک را درون آن برای چند لحظه قرار دهید و سپس با آب ولرم آبکشی کنید. اگر هم می خواهید از مسواک جدیدی استفاده کنید، موردی را انتحاب کنید که موهای نرم و لطیفی داشته باشد تا به پوست آسیب نرساند.

 

ابرو

2. پاک کننده مورد نظر خود را به مسواک بزنید. شما نیاز به یک ماده روان و روغنی دارید تا محل ابروهای تان مورد آسیب تار خشک و خشن مسواک قرار نگیرد. اندکی از پاک کننده مایع و کرمی مورد نظر خود را روی مسواک بریزید و به آرامی به سراسر ابروهای خود بزنید.

·       صورت خود را با آب ولرم شسته و با یک حوله، نم آن را به آرامی بگیرید تا پاک کننده به طور کلی از صورت و ابروهای تان پاک شود.

·       اگر پوست خشکی دارید، ممکن است بخواهید تا از یک مقدار اندکی اسکراب صورت روی مسواک به جای پاک کننده به کار ببرید.

·       می توانید از یک روغن و یا نمک به صورت ترکیبی روی مسواک به کار ببرید تا پوست زیر ابروهای تان را لایه برداری نمایید. این روش در صورتی که پوست خشکی داشته باشید، به خوبی عمل می کن

 

لایه برداری ابرو

3. مسواک را روی ابروهای تان با حرکات دایره ای شکل حرکت دهید. با یک پاک کننده روی موهای مسواک، به آرامی آن را به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه روی ابرها با حرکات دایره ای ماساژ دهید تا پوست مرده از بین رفته و گردش خون در آن ناحیه برای افزایش موهای ابرو ارتقاء یابد.

·       اگر مسواک شما برای استفاده روی صورت تان خیلی زبر و خشک باشد، در هنگام لایه برداری پوست شما شروع به سوزش می کند، از این رو سعی کنید از مسواک با موهای نرم و لطیف تر به کار ببرید.

 

ابرو

4.صورت خود را با آب ولرم بشویید و با حوله نرم و لطیف خشک کنید.

 

 

روش سوم لایه برداری ابرو : رشد ابروهای خود را افزایش دهید.

ابرو

 

1.ابروهای تان را در هنگام شب لایه برداری کنید. اگر ابروهای تان را لایه برداری می کنید تا به رشد هر چه بیشترشان کمک کنید، بسیار اهمیت دارد تا این کار را به طور منظم انجام دهید. از یک اسکراب یا مسواک روی ابروهای تان هر شب به مدت 2 تا 4 هفته استفاده کنید. این امر گردش خون را در پوست زیر موهای ابرو بهبود می بخشد.

·       اگر شما دریافتید که پوست تان برای لایه برداری روزانه بسیار حساس است، سعی کنید اسکراب ابروهای تان را یک شب در میان و یا هر دو شب در میان انجام دهید. نشانه های این که پوست شما ممکن است بسیار حساس باشد این است که خشکی و قرمزی آن ناحیه افزایش می یابد.

 

لایه برداری ابرو

 

2. یکی از کارهایی که برای  درست انجام دادن  نحوه لایه برداری ابرو می توانید انجام این است که یک سرم ابرو را بعد از لایه برداری به کار ببرید. درست بعد از لایه برداری ابروهای تان، یک سرم رشد ابرو را نیز استفاده کنید. این محصولات شامل پپتیدها می باشند، این در حالی است که رشد ابروها را در فولیکول های مو ارتقاء می دهند. در بیشتر شرایط، شما باید سرم را به صورت روزانه به کار ببرید، اما برای استفاده بهینه، دستورالعمل مخصوصا آن ها را نیز مطالعه کنید.

·       حدود 6 هفته طول می کشد تا با استفاده از سرم رشد ابرو، نتیجه مورد نظر خود را به دست آورید. اطمینان به دست بیاورید که از سرم مورد نظر خود به طور منظم استفاده می کنید تا همان نتیجه ای را کسب نمایید که می خواهید.

 

لایه برداری ابرو

 

3. با ژل ابرو، به ابروهای خود نظم دهید. در حالی که شما در پروسه رشد موهای ابرو خود هستید، ممکن است گاها با برخی از تار موهای ابروتان مواجه شوید که بسیار بلند شده اند. از این که از موچین استفاده کنید، ممانعت به عمل بیاورید. در عوض از یک ژل ابرو استفاده کنید تا با دقت و ملایمت آن ها را نظم دهید و در محل مناسب خود ثابت نگاه دارید تا تمام روز مرتب و منظم به نظر برسند.

·       شما می توانید از ژل ابرو رنگی یا بی رنگ به کار ببرید. ژل ابروهای بی رنگ در صورتی که فضای خالی در میان تار ابروهای خود ندارید، گزینه مناسبی به شمار می روند. در هر صورت، ژل ابرو رنگی ممکن است انتخاب بهتری در شرایطی باشد که فضای خالی را میان ابروهای خود احساس می کنید. این ژل های رنگی برای استفاده به جای مداد، پودر و یا پماد مناسب می باشند.

 

ابرو

 

4. اجازه دهید یک متخصص و آرایشگر، موهای ابروی تان را شکل دهد. زمانی که در نهایت شاهد رشد کامل موها در ابروهای تان بودید، اینکه بخواهید با استفاده موچین و قیچی به ابرو خود شکل دهید، باعث می شود تا تمام زحمت تان از بین برود. در عوض، به یک آرایشگر و متخصص رجوع کنید تا با مهارت و تخصص خود ابروهای تان را همان گونه که می خواهید شکل دهد.

·       اگر از این ایده که هر چند ماه یک بار نزد یک متخصص بروید، خوش تان نمی آید، نگران نباشید. زمانی که یک بار نزد متخصص و آرایشگر بروید، می توانید از الگوی ابروی به وجود آمده خود الهام گرفته و با موچین موهای اضافه خارج از خط ابروی خود را خودتان اصلاح کنید و دوباره از شکل و فرم مورد نظر ابروهای خود لذت ببرید.

 

 

منبع مقاله: https://www.wikihow.com/Exfoliate-Your-Eyebrows

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها