مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , , , , , > نکات صحیح استفاده کاندیشنرها

نکات صحیح استفاده کاندیشنرها

3
(5)

13 اشتباه که در استفاده از کاندیشنرها مرتکب می شوید.

 

چرا زمانی که به آرایشگاه می روید و موهای خود را سشوار می کنید، موهای تان به نظر شگفت انگیزتر می رسد؟ اما زمانی که در خانه موهای خود را شامپو، کاندیشن و با سشوار خشک می کنید، نتیجه یکسانی را به دست نمی آورید؟ این سوال، سال های سال است که در ذهن بسیاری از مردم وجود دارد. شاید به این خاطر باشد که شما از یک محصول مراقبت از مو- “کاندیشنر”، آنگونه که باید به خوبی و به درستی استفاده نمی کنید. برای مثال، اگر هر بار که موهای خود را می شویید، ریشه موها را به کاندیشنر آغشته می کنید و یا این که به طور کل از استفاده از کاندیشنر خودداری می نمایید، حالا زمان این است که در روتین مراقبت از موی خود تغییراتی را ایجاد کنید. در این مقاله از مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ درباره اشتباهاتی که در استفاده صحیح از کاندیشنرها رخ می دهد و کارهایی که باید برای رفع آن ها انجام داد را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

اشتباه1: شما اصلا نمی دانید که یک کاندیشنر چه کارهایی را انجام می دهد. 

آیا از خود می پرسید که ” کاندیشنرها چه کارهایی را انجام می دهند؟” این سوالی است که ممکن است به ذهن تان خطور کرده باشد و ما درک می کنیم که چرا در هنگام اضافه کردن کاندیشنر به روتین مراقبت از موی خود، با تمام وجود این کار را نمی کنید. هدف کاندیشنر، بازیابی آبرسانی به تارهای موی شما می باشد، مخصوصا اگر انتهای موهای تان بیشتر خشک به نظر می رسند،و موهای تان را صاف و هموار می سازند. چه شما موهای رنگ شده و یا وزی دارید و یا خیلی از ابزارهای حرارتی استفاده می کنید، فرقی ندارد استفاده از یک کاندیشنر برای هر کسی، یک اجبار و یک ضرورت در نظر گرفته می شود.

 

اشتباه 2: شما به مقدار بسیار زیادی از کاندیشنر استفاده می کنید. 

قبل از این که تقریبا نیمی از کاندیشنر را روی دستان خود خالی کرده و سپس بعد از شامپو به موهای تان بزنید، دقت داشته باشید که زمانی که بحث کاندیشنرها به میان می آید، هرچه کمتر، بهتر. زمانی که در استفاده از کاندیشنر اغراق می کنید، این امر می تواند موهای تان را سنگین کند. یک قانون خوب در این زمینه استفاده از کاندیشنرها این است که تنها از یک یا دو چهارم درب کاندیشنر استفاده کنید، این امر بستگی به ضخامت و طول موهای تان دارد.

 

اشتباه 3: شما از کاندیشنر در ریشه موهای تان استفاده می کنید. 

خوب همین جا دست نگاه دارید. ایده خوبی است که از کاندیشنر در بخش هایی استفاده کنید که بیشتر به آن احتیاج  دارند، به عنوان مثال نیمه ساقه موهای تان به پایین، زیرا این بخش ها بیشتر تمایل به خشک شدن دارند. هم چنین برای تمامی انواع موها، استفاده از کاندیشنر در ریشه ها می تواند موجب سنگین شدن موها و چرب به نظر رسیدن آن ها شود. برای جلوگیری از این موارد، بهتر است که کاندیشنر را در ساقه و انتهای موهای تان استفاده کنید.

 

اشتباه 4: شما اصلا از کاندیشنر استفاده نمی کنید.

با استفاده نکردن از کاندیشنر، شما وقت زیادی را در هنگام صبح صرف نمی کنید. تنها موهای تان را شامپو می زنید و از خانه بیرون می روید- و دیگر هیچ، درست است؟ خوب، همان طور که نباید مرطوب کننده صورت را بعد از پاک کردن صورت خود از یاد ببرید، نباید حمام را بدون استفاده از کاندیشنر -بعد از شامپو کردن موهای تان ترک کنید. از جایی که شامپو، موهای تان را تمیز می کند و هر گونه کثیفی، آلودگی و چربی اضافه را از بین می برد، اما کاندیشن کردن می تواند به بازگرداندن رطوبت مورد نیاز موهای تان کمک کند. به نظر منطقی نمی آید؟

 

اشتباه 5: شما اصلا تا به حال به کاندیشنرهای بدون نیاز به شستشو و یا leave-in فکر نکرده اید. 

آیا می دانستید که شما مجبور نیستید تا همیشه کاندیشنر های خود را آبکشی کنید؟ بله، کاندیشنرهای leave-in جواب این سوال می باشد و مخصوصا برای افرادی که موهای ضخیم، فرفری، آسیب دیده و وز دارند بسیار مناسب است. این نوع از محصولات مراقبت از مو به تارهای مو شما اجازه می دهند تا از مزیت های کاندیشنر برای مدت زمان طولانی تری بهره ببرند.

یک توصیه مهم: از یک کاندیشنر leave-in استفاده کنید که جایگزین کاندیشنر همیشگی و معمولی تان نشود، شما می توانید از هر دو استفاده کنید.

 

اشتباه 6: کاندیشنر خود را با شامپو مطابقت نمی دهید. 

شما شاید اساسا بدانید که چگونه از کاندیشنر به گونه صحیح استفاده کنید، اما اشتباهات دیگری وجود دارد که ممکن است مرتکب آن بشوید. یک اشتباه مهم در این زمینه این است که از شامپو و کاندیشنرهای تصادفی به جای مطابقت دادن آن ها استفاده می کنید. حقیقت این است که کاندیشنر شما زمانی که با شامپو مورد استفاده تان هماهنگ شود، نتیجه بهتری را به وجود می آورد، زیرا تولید کنندگان در هنگام فرمول بندی آن ها به این نکته دقت می کنند.

 

اشتباه 7: شما از کاندیشنر مناسب با نیازهای موی خود استفاده نمی کنید.

انتخاب یک مجموعه شامپو و کاندیشنر مناسب موهای تان می تواند بسیار سخت باشد. اما واقعا همه چیز به یافتن محصولات مراقبت از مویی مربوط می شود که با نوع موی شما و نیاز های آن مطابقت و سازگاری داشته باشد. به عنوان مثال به این مورد فکر کنید: اگر پوست چربی دارید، مطمئنا از محصولاتی که برای پوست خشک فرمول بندی شده اند به کار نمی برید، درست است؟

 

اشتباه 8: شما کاندیشنر را به اندازه کافی روی موهای تان قرار نمی دهید.

ما باز هم می گوییم که می دانیم زمان برای شما بسیار ارزشمند می باشد و بسیار سرتان شلوغ است. اما اگر تنها کاندیشنر را به موهای خود می زنید و به سرعت آن را آبکشی می نمایید، ممکن است از تمامی مزیت های آن بهره نبرید. معمولا باید کاندیشنر را برای مدت زمانی که روی برچسب بسته بندی آن درج شده است، روی موهای خود نگاه دارید که چیزی حدودا بین 1 تا 3 دقیقه می باشد، این مدت زمانی است که می توانید به شستن بخش های دیگر بدن خود اختصاص بدهید.

 

اشتباه 9: شما از ماسک مو استفاده نمی کنید.

این که یک یا دو بار در هفته به جای کاندیشنر همیشگی تان، از یک ماسک مو استفاده کنید، بسیار ایده خوبی به نظر می رسد، مخصوصا اگر موهای خشک و آسیب دیده ای دارید و یا احساس می کنید باید از موهای خود مراقبت بیشتری به عمل آورید.

 

اشتباه 10: شما هرگز موهای خود را کاندیشنر عمیق نمی کنید.

اشتباه نکنید، ماسک مو با کاندیشنر عمیق (DEEP CONDITIONER) بسیار متفاوت می باشد، اگر چه هر دو موجب آبرسانی به تارهای موی شما می شوند. شما می توانید به کاندیشنر عمیق به عنوان یک نسخه پیشرفته تر از کاندیشنر معمولی خود فکر کنید. بهترین بخش درباره کاندیشنرهای عمیق امروزی این است که مدت زمان زیادی نمی خواهد تا تاثیر خود را بگذارد.  برخی از آن ها تنها به یک دقیقه زمان نیاز دارند، بله درست خوانده اید، تنها یک دقیقه. از این رو در روزهایی که موهای تان به یک محصول قدرتمندتر از کاندیشنر معمولی تان نیاز دارد، از این کاندیشنرهای عمیق استفاده کنید و بدانید که خیلی وقت تان را نخواهد گرفت.

 

اشتباه 11: شما در هنگام استفاده از کاندیشنر، موهای تان را رها می کنید.

کاندیشن کردن تارهای موی شما می تواند برهمریختگی هایی را به وجود آورد، مخصوصا اگر موهای بسیار پرحجم و بلندی داشته باشید. در حقیقت، این که موهای تان را به کاندیشن آغشته کنید، می تواند شانه ها و پشت تان را نیز درگیر کند و همین امر موجب التهاب پوست این نواحی شده و ممکن است جوشش هایی نیز در این قسمت ها به وجود بیاید. در عوض، اگر می خواهید کاندیشنر را بیش از چند دقیقه روی موهای تان قرار دهید، می توانید موهای تان را با یک گیره ببندید تا کاندیشنر با پوست شانه ها و پشت تان تماس نداشته باشد. از طرف دیگر، بستن موهای تان موجب می شود تا به راحتی به کارهای دیگر تان در حمام بپردازید.

 

 

اشتباه 12: شما به خوبی کاندیشنر را از روی موهای تان نمی شویید.

زمانی که از کاندیشنرهای مو استفاده می کنید، مطمئن شوید که به خوبی و به طور کامل آن را از موهای خود می شویید. این که بقایای کاندیشنر روی موهای تان باقی بماند، بسیار اتفاق رایجی است، ولی بدانید که این امر موجب سنگین شدن موهای تان شده و باعث چرب و کثیف به نظر رسیدن آن ها می شود. از جایی که اغلب اوقات کاندیشن کردن موها مرحله آخر در حمام می باشد، چند ثانیه بیشتر وقت بگذارید تا مطمئن شوید که تمامی کاندیشنر را به طور کامل از موهای خود پاک می کنید.

 

اشتباه 13: شما سال های سال است که از یک کاندیشنر استفاده می کنید.

همان طور که پوست تان از استفاده از محصولات جدید در روتین مراقبت از پوست تان بهره می برد، موهای تان نیز به همین ترتیب است. اگر مدت ها است از یک فرمول کاندیشن یکسان استفاده می کنید و یا حتی این مدت زمان به سال ها و دهه ها می رسد، زمان این است که کاندیشنر جدیدی بخرید و امتحان کنید.

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-care/all-hair-types/conditioner-mistakes-to-avoid.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 5

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

Navigation

Recently Viewed

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Categories