مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , > سال جدید، روتین مراقبت از موی جدید

سال جدید، روتین مراقبت از موی جدید

0
(0)

سال جدید، روتین مراقبت از مو ی جدید

هر کسی سال جدید را با تغییراتی شروع می کند. معمولا این تغییرات به خوردن غذاهای سالم و یا کار کردن بیشتر و یا پس انداز پول و غیره مربوط می شود. شما با یک نگاه ساده به سال گذشته و روزهای پایانی سال متوجه می شوید که شما نیمی از کارهایی که قصد داشتید انجام دهید را انجام نداده اید. به یاد داشته باشید که ترک عادت نسبت به ایجاد یک عادت جدید، مدت زمان بیشتری به طول می انجامد.سالم نگه داشتن موهای تان یک عادتی است که ممکن است باعث شود تا احساس بهتری داشته باشید و زیباتر و بهتر نیز به نظر برسید.

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ توصیه هایی وجود دارد که می توانید در سال جدید در روتین مراقبت از مو های خود به کار ببرید،با ما همراه باشید تا بهترین راه راهکار ها را یرای داشتن موهایی سالم به شما پیشنهاد کنیم.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.مهم تر از هر چیزی: موهای تان را اندکی کوتاه کنید.

بله درست خواندید. شما باید حداقل هر 6 تا 8 هفته یک بار (بستگی به موهای تان دارد) اندکی موهای تان را کوتاه کنید. دلیل بسیار منطقی و مهمی پشت این موضوع نهفته است. بسیاری از مردم می گویند که زمانی که به طور مکرر موهای شان را کوتاه می کنند، 75 درصد رشد بیشتری در موهای خود مشاهده می نمایند.

یک حقیقت جالب: موخوره ها هیچ گاه درمان نمی شوند و از بین نمی روند. آن ها رفته رفته بیشتر موهای تان را دو شاخه می کنند و آسیب های بیشتری به موهای تان وارد می نمایند. شما تنها می توانید از محصولاتی استفاده کنید تا از موخوره ها جلوگیری و پیشگیری به عمل آورید.

 

  1. شامپو و کاندیشنر.

اگر بدانید که بسیار از مردم موهای شان را به روش اشتباهی می شویند، متعجب شوید.

شامپو باید تنها در ریشه و پوست سر استفاده شود. تنها زمانی که می خواهید انتهای موهای تان را به دلیل این که محصولاتی از قبیل اسپری مو، ژل، رنگ های موقت و غیره استفاده کرده اید، پاک کنید می توانید شامپو را تا انتهای موهای تان پیش ببرید، هم چنین می توانید در هنگام استفاده از شامپو بنفش، تمام قسمت های موهای خود را به آن آغشته کنید. هم چنین دقت داشته باشید که شامپوهای آبی و بنفش تنها باید به روتین مراقبت از مو و شستشوی موهای تان اضافه شوند، نه این که آن ها را جایگزین شامپو ی معمولی تان کنید.

کاندیشنر برای مرطوب کردن و رطوبت رسانی به انتهای موها به کار می رود. باید کاندیشنر را به انتهای موهای تان بزنید و تنها در صورتی که پوست سر خشکی دارید می توانید کاندیشنر را تا نزدیک به ریشه موهای خود پیش ببرید. اگر احساس می کنید که موهای تان به این ترتیب خیلی زود چرب  می شود، مطمئن شوید که کاندیشنر را در نزدیک به پوست سرتان به کار نمی برید.

یک مورد بسیار مهمی که در  روتین مراقبت از مو وجود دارد این است که باید به یاد داشته باشید این است که محصولاتی که برای موهای خود استفاده می کنید، بسیار اهمیت دارند. لطفا با آرایشگر و یا پزشک خود در انتخاب محصول مورد نظر مشورت کنید تا بهترین نتیجه را برای موهای تان به دست بیاورید.

 

  1. از یک سیستم یا مجموعه شامپو و کاندیشنر استفاده کنید.

مطابقت دادن و ترکیب کردن محصولات مختلف به طور کلی در یک روتین زیبایی کامل، یک امر ضروری و مهم به شمار می رود، اما این ضرورت برای شامپو و کاندیشنر صدق نمی کند. در حالی که اگر از شامپو از یک برند، کاندیشنر از یک برند دیگر و ماسک مو از برند دیگر استفاده کنید تا از مزیت های هر سه آن ها بهره مند شوید، هوشمندانه به نظر برسد، اما ضرورتا این امر یک اجبار و ضرورت نیست. محصولات متنوع یک برند معمولا به گونه ای فرمول بندی می شوند که با همدیگر به کار روند. شما با پیروی کردن از این توصیه، نتایج بسیار عالی به دست خواهید آورد. مطابقت دادن و ترکیب کردن محصولات را تنها در زمینه میکاپ انجام دهید، ولی در زمینه مراقبت از موها سعی نمایید از شامپو و کاندیشنر از یک برند استفاده کنید که مناسب نوع موهای تان باشند.

 

 

4.محصولات باز کننده گره مو بدون نیاز به شستشو.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

خیلی از افراد بعد از هر بار شستشوی موهای شان، از یک باز کننده گره موها استفاده می کنند. زمانی که از حمام بیرون آمدید و موهای تان را در حوله پیچیده اید، این محصول را به تمام موهای تان اسپری کنید. سپس شانه را بردارید و موهای تان را از انتها به سمت ریشه شانه کنید. انواعی از بازکننده های گره مو وجود دارند که دارای خاصیت محافظت از مو در برابر حرارت و گرما و هم چنین اشعه های UV خورشید نیز می باشند و یا ممکن است محصول مورد نظر تنها برای باز کردن گره موهای تان فرمول بندی شده باشد.

 

5.مراقبت از موها در برابر حرارت و گرما.

زمانی که می خواهید به موهای تان حالت بدهید برای اینکه روتین مراقبت از مو را بخوبی رعایت کنید این توصیه، یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت داشته باشید. گرما می تواند به سرعت موهای تان را تخریب کند و به سرعت رنگ موهای تان را از بین ببرد. کسانی که از سشوار استفاده می کنند تا موهای شان را حالت دهند، بهتر است از کرم های محافظ حرارت سشوار به کار ببرند و افرادی هم که از ابزارهای حرارتی دیگر استفاده می کنند بهتر است از اسپری های محافظ حرارتی برای موهای خود به کار ببرند.

 

6.حرارت آبی که با آن موهای تان را می شویید، کاهش دهید.

حمام بخار بدون شک آرامش دهنده است و زمانی که هوای بیرون سرد است، واقعا یکی از لذت بخش ترین کارها به شمار می رود، اما به یاد داشته باشید که اصلا تاثیر مثبتی بر روی موهای تان ندارد. زمانی که موهای تان را با آب خیلی گرم و یا داغ می شویید، رطوبت طبیعی موهای تان را از دست می دهید و موهای تان خشک و خشک تر می شود. دفعه بعد که می خواهید به حمام بروید، از آب ولرم استفاده کنید.

 

7.از کاندیشنر عمیق به طور مکرر و منظم استفاده کنید.

خیر، اضافه کردن کاندیشنر عمیق به روتین مراقبت از مو های تان، خیلی زمان تان را نمی گیرد، در عوض در کوتاه ترین زمان نتایج باشکوهی برای موهای تان به وجود می آید. تنها کافی است که بعد از شامپو و آبکشی موها پس از 60 ثانیه، کاندیشنر عمیق مورد نظر خود را به ساقه و انتهای موهای تان بزنید. به همین ساگی و به همین سرعت می توانید روتین مراقبت از موهای تان را در سال جدید، یک پله بالاتر ببرید. آیا موهای تان را رنگ کرده اید؟ استفاده از کاندیشنر عمیق برای شما اهمیت بیشتری دارد و با استفاده از این محصول می توانید روتین مراقبت از موی خود را در سال جدید دچار تغییر و تحول کنید و هم چنین نتایج خارق العاده ای را برای موهای خود شاهد باشید.

 

 

8.ماسک مو.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

این مورد پس از توصیه هایی که در بالا بیان شد، آمده است، ولی دلیل بر بی اهمیت بودن آن نیست. درست مانند صورت تان، شما باید از ماسک مناسبی برای موهای تان نیز استفاده کنید. بعد از شستشوی موهای تان با شامپو و کاندیشنر، موهای تان را با استفاده از یک ماسک موی مناسب درخشان کرده و سلامتی آن ها را تضمین کنید. ماسک موها می توانند یک بار در هفته به کار روند. البته می توانید تعداد دفعات استفاده از ماسک مو را نیز افزایش دهید، به این منظور با آرایشگر یا پزشک خود مشورت کنید.

 

 

9.از مدل موهایی استفاده کنید که خیلی به موهای تان فشار نمی آورند.

همه ما عاشق موهای دم اسبی و یا گوجه ای در بالای سر می باشیم تا در مهمانی ها و جشن های سال نو بدرخشیم، اما امسال به موهای خود استراحت بدهید. استفاده از مدل موهایی که سفت می باشند، به موها و سر فشار وارد می کنند و در نهایت موجب شکنندگی تارهای مو می شوند را کنار بگذارید. شاید این مدل موها ساده ترین روش ها برای جمع کردن موها از اطراف صورت تان باشند، اما خواهشا امسال به موهای خود لطفی کنید و از مدل موهایی استفاده کنید که اندکی شل تر و راحت تر می باشند. به عنوان مثال، مدل موی دم اسبی و یا گوجه ای در پایین شاید بتواند مشکل تان را حل کند. به این ترتیب، در عین این که موهای تان را جمع می کنید، از آن ها نیز مراقبت و محافظت می نمایید.

 

10.از رنگ های موقت به کار ببرید.

رنگ های دائمی می توانند واقعا برای موها مضر باشند، اما این موضوع نباید شما را از رنگ کردن موهای تان باز دارد. همه دوست دارند که برای سال جدید، رنگ موی بسیار زیبا و منحصر به فردی داشته باشند، ما این موضوع را درک می کنیم. اما به جای رنگ دائمی می توانید از رنگ موقت به کار ببرید تا هم رنگ زیبایی در مهمانی ها داشته باشید و هم به موهای تان آسیبی وارد نمی کنید.

 

11.بافت موی طبیعی خود را با آغوش باز بپذیرید.

ابزارهای حرارتی می توانند به شما کمک کنند تا مدل موی دلخواه خود را به دست بیاورید، از اتو موهای صاف کننده موها گرفته تا اتو موهای فر کننده، این ابزارها با موهای تان مهربان نیستند و صدماتی به آن وارد می کنند. اگر به دفعات بسیار زیادی از آن ها استفاده کنید، به موهای تان آسیب می زنید. به جای استفاده از ابزارهای حرارتی در همه جا و هر زمانی، بافت موی طبیعی خود را با استفاده از محصولات بدون حرارت با آغوش باز بپذیرید و بگذارید در هوای آزاد خشک شوند.

 

به ما اعتماد کنید، اگر در سال جدید روتین مراقبت از موی خود را بر اساس توصیه هایی که در این مقاله وجود دارد، بروز کنید، مطمئنا موهای درخشان تر و سالم تر و زیباتری خواهید داشت.

 

منبع مقاله: https://natloveshair.com/blog/f/new-year-new-hair-care-routine

https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-care/all-hair-types/hair-care-resolutions-for-new-year.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

Navigation

Recently Viewed

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Categories