مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ابزار > خانه تکانی لوازم آرایش برای سال جدید

خانه تکانی لوازم آرایش برای سال جدید

0
(0)

توصیه های برای خانه تکانی لوازم آرایشی و میکاپ تان برای سال جدید.

میکاپ و آرایش واقعا بسیار زیبا و جذاب و خوشایند می باشند، اما مطمئنا در پشت پرده کثیفی ها و بهم ریختگی هایی را نیز باعث می گردند. در این مقاله می خواهیم توصیه هایی را درباره خانه تکانی لوازم آرایشی تان را از زبان میکاپ آرتیست ها بیان کنیم تا در سال جدید بتوانید کیف لوازم آرایش مرتب و تمیزی داشته باشید.در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ توصیه های برای خانه تکانی لوازم آرایشی و میکاپ تان برای سال جدید گرد اوری کرده ایم،با ما همراه یاشید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

توصیه اول: براش های که دسته چوبی دارند باید به گونه ای شسته و تمیز و خشک شوند که آب با دسته چوبی آن ها در تماس نباشد.

شما نباید براش ها را به طور کامل در محلول آب صابون و یا حتی آب خالی قرار دهید، زیرا موجب ترک خوردگی دسته چوبی آن ها می شوید.

برای جلوگیری از ترک خوردگی و آسیب به دسته چوبی، باید براش ها را به صورت کج و زاویه دار و یا کاملا عمودی نگاه دارید تا خشک شوند. به این منظور یک حوله ای را رول کنید و براش هایی که قسمت مویی آن را با آب و صابون شسته اید را به صورت زاویه دار و شیب دار روی حوله قرار دهید تا از تماس آب با دسته چوبی ممانعت به عمل آورید.

روش دوم این است که یک کش مو را بر دارید و از وسط یک لایه بپیچید تا یک هشت انگلیسی ایجاد شود، سپس دو حلق را به یک میله افقی وصل کنید، به گونه ای که حلقه در با میله و یک حلقه در پایین میله و براش از وسط هر دو حلقه رد شود. به این ترتیب می توانید براش ها را آویزان کنید تا آب آن ها چکانده شده و کاملا خشک شوند. این روش معجزه می کند.

 

توصیه دوم: بعد از هربار استفاده براش های تان را بشویید، شما می توانید حتی از صابون های دست آنتی باکتریال استفاده کنید. 

شاید خیلی از افراد به این که باید به طور مکرر براش های آرایشی خود را بشویند، توجه ای نداشته باشند و حتی شاید خیلی ها تنها استفاده از صابون های آنتی باکتریال را برای شستشوی براش ها مناسب بدانند. اما میکاپ آرتیست ها می گویند که اصلا استفاده از آن ها اجباری نیست. در حقیقت شما می توانید از مایع ظرفشویی، مایع شستشوی سبزیجات، مایع دستشویی آنتی باکتریال و یا حتی شامپو استفاده کنید. تنها چند قطره از مایع شستشوی مورد نظر خود را در ظرفی بریزید و موهای براش تان را روی آن بمالید و سپس با آب ولرم بشویید و در حینی شستشو موهای براش را در کف دستان به صورت دایره ای حرکت دهید تا تمامی مواد شوینده از آن خارج شود. برای این کار بهتر است کار آبکشی را تا جایی ادامه دهید که دیگر هیچ آب رنگی از براش شما خارج نمی شود. سپس آب اضافه آن را بگیرید و بگذارید خشک شود. بسیاری از میکاپ آرتیست ها شستشوی براش ها را بعد از هر مصرف پیشنهاد می کنند، اما شما می توانید این کار را هر زمان که نیاز است و بسته به میزان مصرف خود انجام دهید. به طور مثال می توانید براش کانسیلر و کرم پودر را بعد از هر بار مصرف و براش سایه چشم و رژگونه های خود را به صورت هفتگی تمیز کنید. واقعا شستشوی آن ها زمان خیلی زیادی نمی خواهد. مطمئن باشید که به این ترتیب در هزینه های شما نیز صرفه جویی خواهد شد و از طرف دیگر مراقب پوست خود نیز خواهید بود.

 

توصیه سوم: هر ماه ریمل خود را عوض کنید. 

خوب خیلی از خانم های این کار را نمی کنند که می تواند بسیار برای چشم ها مضر باشد، دلیل این امر به این ترتیب است که ریمل به سریع ترین روش ممکن می تواند عفونت چشم را توسعه می دهد، از این رو عوض کردن آن به صورت ماهانه یک امر ضروری تلقی می گردد. چیزی که همه درباره ریمل ها می دانیم این است که واقعا به سرعت خشک می شوند، مخصوصا اگر به طور مکرر آن ها را در تیوب مورد نظر بالا پایین کنید و یا با حالت پمپی سعی در بیرون آوردن محتویات ریمل بیشتر داشته باشید. شما می توانید هر 2 تا 3 ماه یکبار نیز ریمل تان را عوض کنید اما اگر مریض شدید، بلافاصله آن را دور انداخته و ریمل جدیدی بخرید. در هر صورت اگر سلامتی چشم های تان برای تان اهمیت دارد، تعویض ریمل را جدید بگیرید و نسبت به آن بی توجه نباشید.

 

توصیه 4: سایه چشم های تان را ضد عفونی کنید. 

شاید ضد عفونی کردن پالت سایه چشم تان به نظر عجیب و غریب بیاید؟ اما به این فکر کنید که شخصی پالت سایه چشم شما را قرض می گیرد و یا می خواهید از آن درست بعد از بیماری تان به کار ببرید. در هر صورت برای ضد عفونی کردن پالت سایه چشم خود، یک لایه باریک از هر سایه چشم خود را خراش دهید و سپس یک الکل رابینگ را روی آن اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود. مطمئن باشید که به این ترتیب به کیفیت سایه چشم تان خللی وارد نمی شود، شما تنها میکروب ها را می کشید.

 

توصیه پنجم: برای جلوگیری از آلودگی متقابل چشم ها و دست ها، از اسپاتول آرایشی به جای انگشت های تان استفاده کنید. 

اگر می خواهید از مرطوب کننده و یا هر محصول آرایشی دیگری به کار ببرید، لطفا از انگشتان خود استفاده نکنید. بهتر است در این زمینه به سراغ اسپاتول های آرایشی بروید. آن ها قیمتی ندارند و واقعا به راحتی در دسترس می باشند. این ابزار شبیه به ابزارهای دندانپزشکی است. تمامی کاری که باید بکنید مقداری از محصول آرایشی و بهداشتی مد نظر خود را با اسپاتول بردارید و در هر جایی از دست و یا صورت خود قرار دهید. به این ترتیب دستان تان با تمام آلودگی های احتمالی که دارد با تمامی محتویات محصول مورد نظر ترکیب نمی شود. این توصیه بسیار ساده است و موجب سالم و تمیز نگاه داشته شدن محصولات آرایشی و بهداشتی تان می شود.

 

توصیه ششم: با استفاده از الکل رابینگ به راحتی محصول آرایشی پودری خود را که خرد شده است، ترمیم کنید.

واقعا ایده ساده و جالبی است. بارها پیش آمده است که لوازم آرایشی از دست تان می افتد و با چشم خود قطعه قطعه و خرد شدن آن ها را می بینید. اما بهتر است همه آن ها را در یک محفظه مناسبی جمع کنید و سپس روی آن مقداری الکل رابینگ را اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود. این روش برای همه نوع لوازم آرایشی پودری کاربرد دارد و می تواند موجب صرف جویی در هزینه های شما شود.

 

توصیه هفتم: پدهای فرمژه را هفتگی تمیز کنید و هر سه ماه یکبار تعویض نمایید. 

فرمژه ها بسیار وسیله جالبی به نظر می رسند، زیرا می توانند نمای چشم ها را شگفت انگیز نمایان کنند. اما پدی که مژه های تان به طور مستقیم با آن تماس می یابند، می تواند به مرور زمان انباشته از مواد باقی مانده از ریمل و یا کثیفی های دیگر شود. کاری که باید انجام دهید این است که مقدار الکل رابینگ روی یک تکه پنبه  اسپری کنید و پد فرموژه را با آن تمیز کنید و بهتر است این کار را به صورت هفتگی انجام دهید. هم چنین می توانید برای فرمژه خود هر چند ماه یک بار، پد جدیدی بخرید و جایگزین کنید.

 

توصیه هشتم: زمانی که میکاپ یا آرایش می کنید، از کثیف شدن لباس های خود ممانعت به عمل آورید. 

بسیاری از افراد قبل از پوشیدن لباس مورد نظر خود، میکاپ می کنند و برخی نیز پیشنهاد می کنند که از یک روسری در اطراف صورت و گردن خود استفاده کنید تا از کثیف شدن لباس تان اجتناب نمایید. آیا تا به حال برای تان پیش آماده است که قبل از رفتن به عروسی و یا مهمانی، اول آرایش کنید و سپس با سختی لباس تان را در بیاورید تا میکاپ تان بر هم نریزد و شاید در این زمینه از کسی کمک بخواهید؟ همه این کارها رو می کنید تا لباس مراسم و جشن تان کثیف نشود. از این رو بهتر است اگر هم لباس مخصوص شب خود را می پوشید و سپس میکاپ می کنید، از یک روسری روی سینه و گردن و حتی روی سرتان استفاده کنید تا از کثیف شدن لباس های خود جلوگیری نمایید.

 

توصیه نهم: لکه های میکاپ را پاک کنید. 

واقعیت این است که میلیون ها میلیون ترکیبات و فرمول های لوازم آرایشی وجود دارد که می توانند لکه هایی را روی لباس های تان ایجاد کنند. اگر هم لباس ها تان لک شد، می توانید از یک مقدار مایع ظرفشویی استفاده کنید تا آن لکه را از بین ببرید و حتی می توانید از یک مسواک تمیز با دندانه ها نرم به کار ببرید تا به طور ملایم آن لکه ها را از روی لباس پاک کنید. سپس آبکشی کنید و در صورت نیاز دوباره این کار را تکرار کنید.

برخی از افراد نیز معتقد می باشند که استفاده از محلول آرایش پاک کن می تواند به از بین بردن لکه های میکاپ روی لباس کمک کند. این ایده بسیار عالی است، اما به یاد داشته باشید که بسیاری از این محلول ها بر پایه چربی و روغن می باشند، از این رو نیاز دارید تا خیلی خوب لباس را آبکشی کنید تا چربی و روغن آن ها نیز از بین برود، هم چنین می توانید برای از بین بردن این چربی ها از مایع ظرف شویی نیز استفاده کنید. هم چنین عده ای از دستمال مرطوب کودکان نیز برای از بین بردن لکه های میکاپ روی لباس استفاده می کنند. برخی مواقع دیده می شود که عده ای از اسپری مو برای از بین بردن لکه رژلب روی پیراهن خود استفاده می کنند که واقعا نتیجه بخش است. در نهایت میکاپ آرتیست ها توصیه می کنند که استفاده از سفید کننده اکسیژنه پودری (oxiclean) نیز برای از بین بردن تمامی لکه های میکاپ مفید است، بر این اساس، دستورالعمل های روی این گونه محصولات را همانند برچسب های مراقبت از پارچه لباس ها را بخوانید تا بتوانید به نتیجه بسیار مناسب و دلخواه خود دست یابید.

 

توصیه دهم: رژلب های تان را تمیز کنید.

فکر کنید که شما مریض هستید، و در عین حال یکی از رژلب های خود را به دوست تان هدیه می دهید. یا این که دوست شما رژلب تان را قرض می گیرید و شما اصلا نسبت به این موضوع احساس خوبی ندارید. حتی اگر هم این اتفاق روی نداده باشد، دهان همه افراد میکروب ها و باکتری هایی دارد، از این رو پاک کردن رژلب های تان هر از چند گاهی واقعا ایده عالی به نظر می رسد. انجام این کار هم بسیار ساده است، رول رژلب را به سمت بالا حرکت دهید و لایه بالایی آن را روی دستمال کاغذی بکشید. سپس مقداری الکل رابینگ را در یک لیوانی بریزید و نوک رژلب را در الکل به مدت سی ثانیه نگاه دارید. سپس رژلب را بر دارید و به آرامی با یک دستمال کاغذی و آن را خشک کنید. این پروسه آسیبی به کیفیت و رنگ رژ لب وارد نمی کند و موجب تمیز نگه داشته شدن و حفظ شکل آن می شود.

 

توصیه یازدهم: مدادهای آرایشی تان را نیز تمیز کنید. 

این امر شامل تمامی مداد های آرایشی و میکاپ تان از خط لب ها گرفته تا خط چشم ها، مداد ابرو غیره می شود. ساده ترین راه برای تمیز نگه داشتن مداد ها این است که آن ها را قبل از هر بار مصرف تراش کنید. شما مجبور نیستید تا لایه های بسیاری را تراش کنید، در حقیقت تنها دو بار چرخش مداد در تراش کافی است. اگر با تراش کردن، نوک مداد های تان به رنگ های دیگر آغشته شد، در یک استکانی مقداری الکل رابینگ بریزد و نوک مدادها را در آن فرو ببرید و 30 ثانیه نگاه دارید. در نهایت بگذارید در هوای آزاد خشک شود و یا به آرامی آن ها را روی دستمال کاغذی بکشید.

 

کرم پودر

اگر از کرم پودر مایعی استفاده می کنید که بطری آن باز است و نیاز دارید تا با انگشتان خود، مقداری از محتویات را بر دارید و استفاده کنید، باید لایه باریکی از سطح کرم پودر را با چاقو یا اسپاتول بردارید تا بتوانید آن را تمیز کنید. این کار تمامی میکروب ها را از بین نمی برد، زیرا شما همیشه برای استفاده از کرم پودر مایع نیاز دارید تا آن را تکان بدهید. هم چنین بهتر است از گوش پاک کن یا اسپاتول آرایشی برای استفاده از کرم پودر به جای انگشتان خود به کار ببرید. تنها به یاد داشته باشید که هر بار اسپاتول را بعد از مصرف بشویید یا برای هر بار مصرف کرم پودر از یک گوش پاک کن تمیزی استفاده کنید.

 

کیف یا جعبه های آرایشی. 

کیف و جعبه های آرایشی که برای نگهداری لوازم آرایش به کار می برید می توانند به سرعت کثیف شوند. حداقل دو بار در ماه و یا حداقل یک بار در ماه، باید تمامی محصولات را از کیف و جعبه در آورید و به خوبی آن ها را تمیز کنید. بهترین و سریع ترین روش برای این انجام این کار با استفاده از دستمال آنتی باکتریال می باشد. به سادگی دستمال را در داخل کیف و یا جعبه بکشید تا هر گونه مواد باقی مانده میکاپ از بین برود. بیرون کیف و یا جعبه را با دستمال آنتی باکتریال تمیز نکنید، مگر اینکه مطمئن می باشید که صدمه ای به آن ها نمی زند.

 

لوازم آرایشی که نمی توانید پاک کنید. 

محصولات مشخصی وجود دارد که شما نمی توانید آن ها را تمیز کنید و باید بعد از مدتی استفاده دور بیاندازید، زیرا ممکن است باعث بروز عفونت هایی شوند. مهم ترین لوازم آرایشی که نمی توانید تمیز کنید، ریمل است. شاید فکر کنید که می توانید اپلیکاتور آن را تمیز کنید تا برای مدت زمان بیشتری از ریمل استفاده کنید، اما میکروب ها با هر بار استفاده به داخل محتویات ریمل وارد می شوند. به علاوه، ریمل ها به گونه ای ساخته نشده اند تا سال ها برای شما ماندگاری داشته باشند، با خیال راحت آن ها را عوض کنید.

اپلیکاتورهای اسفنجی و برق لب های درب دار (که در داخل یک تیوب نیستند) واقعا نمی توانند مدت زمان زیادی دوام داشته باشند و باید بعد از مدتی استفاده دور انداخته شوند، در غیر این صورت موجب بروز عفونت هایی می شوند. البته اگر بوی نرمالی دارند شما ممکن است بتوانید آن ها را تا یک یا دو سال نیز نگاه دارید.

اسفنج های میکاپ یکبار مصرف نیز به همین ترتیب هستند. آن ها برای این که ماه ها آن ها را بشویید و استفاده کنید ساخته نشده اند. اگر متوجه می شوید که نسبت به قبل بیشتر جوش می زنید، و از اپلیکاتور های اسفنجی نیز استفاده می کنید، باید هر چه زودتر آن ها را دور بیاندازید. هم چنین، لاک های ناخن واقعا نمی تواند تمیز شوند. از این رو اگر به عفونت قارچی در ناخن های تان مبتلا شدید، و یا اجازه دادید تا دوست تان که ممکن است دچار عفونت هایی در ناخن های خود باشد، از لاک ناخن مورد علاقه تان استفاده کند، واقعا باید چشم های تان را روی آن ها ببندید و دور بیندازید. بهتر است یک لاک جدید بخرید تا این که در معرض عفونت ناخن قرار بگیرید.

 

منبع مقاله: https://www.byrdie.com/how-to-clean-and-de-germ-your-makeup-and-accessories-2270116

 

منبع مقاله: https://cleanmyspace.com/10-makeup-cleaning-tips-from-a-makeup-artist/

https://www.byrdie.com/how-to-clean-and-de-germ-your-makeup-and-accessories-2270116

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها