مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , , , , , , , , , , > نشانه بایو روی محصولات آرایشی و بهداشتی

نشانه بایو روی محصولات آرایشی و بهداشتی

5
(2)

بررسی و معرفی نشانه بایو (BIO) روی محصولات آرایشی و بهداشتی

در این مقاله از مجله اینترنتی ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ به بررسی و معرفی نشانه بایو  بر روی محصولات آرایشی و بهداشتی می پردازیم ،تا شما عزبزان  یک محصول را یا خیال راحت محصول مورد نظرتان را انتخاب و سپس  مصرف کنید.

محصولات بایو کازمتیک چیست؟ 

بایو کازمتیک شامل لوازم آرایشی صورت و لوسیون هایی می شود که مواد شیمیایی سخت و یا تثبیت کننده های مصنوعی ندارند. محصولاتی که برچسب بایو (bio) بر روی بسته بندی خود ندارند، ممکن است مواد تشکیل دهنده آن ها برای محیط زیست و یا افرادی که از آن ها استفاده می کنند، مضر باشند. محصولات بایو کازمتیک به عنوان محصولات آرایشی و بهداشتی دوست دار طبیعت نیز خوانده می شوند، زیرا با مواد طبیعی و ارگانیک ساخته شده اند. افرادی که محافظ منابع طبیعی و طرفدار محیط زیست و حقوق حیوانات می باشند، معمولا این محصولات آرایشی و بهداشتی را ترجیح می دهند، زیرا این محصولات معمولا روی حیوانات تست نمی شوند.

افراد بسیاری که از رژیم غذایی ارگانیک استفاده می کنند نیز از مصرف محصولات آرایشی بهداشتی بایو استقبال می کنند. این محصولات بایو و یا ارگانیک در واقع یک جایگزین امن تر نسبت به محصولات کازمتیک معمولی در نظر گرفته می شوند که با مواد افزودنی مصنوعی ساخته شده اند. مواد شیمیایی که به محصولات آرایشی و بهداشتی مصنوعی اضافه می شوند ممکن توسط رگ های خونی جذب شوند. این جذب می تواند به مرور زمان به انباشته شدن توکسین و مواد سمی منجر شود.

محصولات آرایشی و بهداشتی بایو شامل موادی نیستند که موجب بروز آلرژی در افرادی شوند که پوست حساسی دارند. محصولات زیبایی طبیعی شامل پترولیوم، مواد نگهدارنده و یا الکل نمی باشند. بسیاری از این مواد ساخته دست انسان می توانند نتایج منفی را بر جا بگذارند، مانند چین و چروک و یا پوسته پوسته شدن پوست. محصولات کازمتیک دوست دار محیط زیست در واقع برای پوست و بدن یک انتخاب سالم تر به شمار می آیند. به علاوه، این محصولات بایو در آلودگی هوا و تولید مواد سمی در طبیعت نقشی ندارند.

به جای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی با تثبیت کننده های پارافین و یا فرآورده های جانبی حیوانی، محصولات بایو اغلب با روغن های گیاهی طبیعی و یا روغن زیتون ساخته می شوند. عصاره های گیاهان و میوه ها اغلب در محصولات آرایشی و بهداشتی بایو نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال، عصاره آلوئه ورا خالص برای ترمیم و تثبیت رطوبت و محافظت از پوست به کار می رود. اگر هر محصول زیبایی دارای نشانه بایو باشد، مطمئنا بیش از 5 درصد مواد مصنوعی در بر ندارد. هم چنین پرتوافکنی و تابش در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و ارگانیک، اصلا معمول و رایج نیست.

استانداردهای دیگری وجود دارد که یک محصول با برچسب بایو باید در بر داشته باشد. در بیشتر مواقع، محصولات آرایشی و بهداشتی بایو قبل از این که به عموم مردم فروخته شوند، آزمون های تضمین کیفیت دقیق و سخت گیرانه ای را پشت سر می گذارند.

محصولات مراقبت از پوست زیست محیطی اغلب توسط متخصصین پوست برای افرادی توصیه می شوند که دارای عارضه های پوستی به نام آکنه و روزاسه می باشند، زیرا محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی کمتر احتمال التهاب پوست را پدید می آورند. محصولات بایو برای کاهش ظاهر اسکارهای جزئی از سوختگی ها تا ترک های پوستی (استرچ مارک) به کار می روند و روند بهبودی و درمان را ارتقاء می دهند. محصولات مراقبت از پوست طبیعی بیشتر اوقات در اسپاها و کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرند و اغلب قیمت های بالایی دارند.

محصولات طبیعی برای پوست مزیت ها و خواص مفیدی فراهم می سازند. محصولات آرایشی و بهداشتی یا بایو کازمتیک بهترین انتخاب برای مراقبت از بدن، مو و صورت می باشند، زیرا 100 درصد از مواد گیاهی و ارگانیک استفاده می کنند.

در واقع محصولات آرایشی و بهداشتی بایو به آن دسته از محصولاتی برای مراقبت از پوست گفته می شود که از مواد طبیعی و گیاهان اورجینال ساخته شده اند. به علاوه، مواد تشکیل دهنده آن ها از محصولات ارگانیک و بیولوژیک به دست آمده اند.

این محصولات آرایشی و بهداشتی بایو نه تنها برای پوست مزیت های بسیار مفیدی به همراه دارند، بلکه دوستدار طبیعی و حیوانات نیز می باشند، زیرا روی آن ها تست و ارزیابی نمی شود.

 

ویژگی های محصولات آرایشی و بهداشتی بایو یا بایو کازمتیک چیست؟

 • 99 درصد از مواد تشکیل دهنده آن ها از گیاهان اورجینال و ارگانیک برگرفته شده است.
 • محصولات ارگانیک شامل آفت کش ها و مواد شیمیایی نمی شوند.
 • تمامی مواد تشکیل دهنده آن ها طبیعی است، از این رو مواد نگهدارنده، رنگ های سیلیکون ها و دیگر مواد مصنوعی در لیست مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی و بهداشتی بایو دیده نمی شود.
 • روی حیوانات تست و بررسی نمی شود.
 • محفظه های این محصولات نیز از مواد بازیافت شده ساخته می شوند.
 • تاثیر محصولات بایو کازمتیک روی محیط زیست، حمل نقل و ذخیره سازی بسیار و بسیار اندک است.
 • بایو کازمتیک باید تاییدیه های Ecocert, Cosmébio, USDA or BDIH  را پشت سر بگذراند.

 

آیا محصولات آرایشی و بهداشتی واقعا موثر و مفید می باشند؟

در سال های اخیر، محصولات ارگانیک و بایو بسیار محبوب شده اند و حالا مردم بیشتر به دنبال وجود این برچسب ها روی محصولات آرایشی و بهداشتی و یا حتی مواد غذایی خود می باشند.

اما سوال اصلی در این جا این است که آیا آن ها واقعا کار می کنند و موثر می باشند و یا تنها یک مد زود گذر به شمار می آیند؟

محصولات بایو کازمتیک شامل مواد طبیعی می شوند و در تولید آن ها از استفاده از مواد آلرژی زا و دیگر عواملی که موجب بروز مشکلات پوستی می شوند، ممانعت به عمل می آید. تاثیر محصولات آرایشی و بهداشتی زیست محیطی، به ترکیب و مواد تشکیل دهنده آن ها بستگی دارد. در هر صورت، روغن های اسنشال و ضروری دارای مواد تشکیل دهنده فعال بسیاری می باشند که نسبت به عوامل شیمیایی دیگر، به طور موثری برای پوست عمل می کنند.

 

در این جا می خواهیم تفاوت های محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی، ارگانیک و بایو را به طور خلاصه برای تان شرح دهیم.

 

محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی (Natural cosmetics)

همان طور که از نام آن مشخص می باشد، محصولات زیبایی طبیعی باید تماما طبیعی باشند. اما موضوع به این سادگی نیست. به طور مثال یک شامپو گل رز می تواند از گل رز اصلاح شده ژنتیکی ساخته شود و باز هم به آن یک محصول طبیعی بگویند. دلیل این که شما در این زمینه گمراه می شوید این است که عبارت “طبیعی” به درستی تنظیم نشده است. بنابراین محصولات آرایشی و بهداشتی که حتی با درصد کمی از مواد تشکیل دهنده طبیعی ساخته می شوند باز هم برچسب “طبیعی” روی محصول خود دارند و به همین ترتیب هم تبلیغ می شوند.

تنها راه برای اطمینان یافتن از این که محصولی که می خرید واقعا همان کارایی و تاثیراتی را دارد که برچسب های روی آن ادعا دارند، این است که به یاد داشته باشید که لیست مواد تشکیل دهنده را روی محصول و درصد آن ها را بررسی کنید.

 

محصولات آرایشی و بهداشتی دوست دار محیط زیست، سبز یا اکو (Green, eco, eco/friendly cosmetics)

همین مسئله در مورد مراقبت از پوست طبیعی، برای دیگر انواع محصولات آرایشی و بهداشتی نیز صدق می کند. این عبارت ها نیز تنظیم نشده اند. از این رو یک کرم صورت سبز می تواند برای محیط زیست بهتر باشد، اما از طرف دیگر می تواند سرشار از مواد شیمیایی نیز باشد. بار دیگر می گوییم که برای خرید هوشمندانه، مدت زمانی بیشتری را صرف خواندن برچسب محصولات مورد نظر خود کنید.

 

محصولات ارگانیک (ORGANIC PRODUCT)

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

ارگانیک یک عبارتی است که به طور سختگیرانه ای توسط سازمان FDA تنظیم شده است. بله اگر زمان کافی برای خواندن لیست مواد تشکیل دهنده محصول ارگانیک خود ندارید، بسنده کردن به لوگوی ارگانیک روی محصول کفایت می کند. ارگانیک به معنای این است که مواد تشکیل دهنده آن ها به طور ارگانیک، کاشته و برداشته شده اند. محصولات آرایشی ارگانیک بدون آفت کش های سمی، کودهای نفتی بوده و از نظر ژنتیکی تغییر نیافته اند. به یاد داشته باشید که رسیدن به درصد مشخصی از مواد تشکیل دهنده باعث می شود تا محصول مورد نظر برچسب ارگانیک کسب کند و هم چنین سطوح مختلفی از ارگانیک وجود دارد. محصولات آرایشی و بهداشتی که دارای برچسب “ساخته شده یا مواد تشکیل دهنده ارگانیک” می باشند، حداقل از 70 درصد از مواد تشکیل دهنده ارگانیک ساخته شده اند. بهترین گزینه در این میان خرید محصولات با برچسب “ارگانیک” می باشد که از 95 درصد از مواد تشکیل دهنده ارگانیک ساخته شده اند و شما می توانید به آن ها اعتماد کنید.

و اما یک نکته بسیار مهم: آن دسته محصولات ارگانیکی که از نظر زیست محیطی تولید می شوند، دارای بسته بندی هایی می باشند که قابل بازیافت بوده و دوست دار محیطی زیست هستند و ضرری به حیوانات نمی رسانند.

 

محصولات آرایشی بهداشتی بایو یا بایو کازمتیک (BIO DYNAMIC/ BIO COSMETICS).

اگر اصالت و اورجینال بودن مواد تشکیل دهنده محصولاتی که روی پوست خود به کار می برید و تاثیری که بر محیط زیست می گذارند، جزو نگرانی های اصلی شما به شمار می آیند، این محصولات آرایشی و بهداشتی بایو احتمالا برای شما بهترین گزینه به شمار می روند. در واقع این محصولات بایو یک قدم از محصولات ارگانیک بالاتر می باشند و از محیط زیست و خاک زمین نیز مراقبت به عمل می آورند. به نظر می رسد که این محصولات بایو تمامی شک و تردید های شما را از بین برده اند، این طور نیست؟

 

محصولات آرایشی و بهداشتی بدون ضرر برای حیوانات (CRUELTY FREE).

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

اگر دغدغه اصلی شما اورجینال بودن مواد تشکیل دهنده نیست، اما بیشتر دوست دار حیوانات می باشید، بهتر است از محصولت آرایشی بهداشتی وگان و بدون ضرر برای حیوانات استفاده کنید. یک محصول CRUELTY FREE اصلا روی حیوانات تست و بررسی نمی شود.

درست مانند محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی، برخی از محصولات زیبایی می توانند بدون ضرر برای حیوانات باشند، اما ممکن است گواهی معتبری از این امر در بر نداشته باشند، از این رو باز هم می گوییم که در این جا، گوگل بهترین راه حل شما می باشد.

 

محصولات آرایشی و بهداشتی وگان (VEGAN COSMETICS).

یک محصول زیبایی وگان اصلا شامل محصولات حیوانانی نمی شود و روی حیوانات تست نشده است، اما در هر صورت ممکن است دارای مواد شیمیایی نیز باشد. از جایی که یک محصول می تواند وگان باشد، اما در عین حال می تواند ارگانیک نیز باشد.

همیشه به یاد داشته باشید که اصول و راهنمایی های خواندن برچسب های محصولات را یاد بگیرید تا بتوانید در هنگام خرید، انتخاب دقیق و صحیحی انجام دهید.

پیشنهاد ویژه هفتادرنگ برای استفاده از محصولات بایو:

محصولات بایومحصولات ارگانیک

برند اومام یک برند ارگانیک دارای لوگو بایو است که برای افراد با حساسیتهای بالا مانند زنان باردار کودکان و افراد که نمیتوانند از محصولات شیمیایی استفاده کنند و ورزشکاران قابل استفاده است. که شامل مرطوب کننده ها و ضد ترکها، رفع کننده سلولیت و افتادگی پوست است. این برند در حال حاضر به مدت محدود از طریق وب سایت هفتادرنگ با تخفیف ارائه میگردد.
برای دیدن مشخصات محصولات به بخش محصولات هفتادرنگ مراجعه کرده و یا از طریق لینک زیر مراجعه فرمایید و بعد از دریافت کد تخفیف با شماره زیر برای انجام پرداخت و دریافت کالا تماس حاصل فرمایید.

مشخصات محصولات اومام

خرید محصولات اومام

منبع مقاله: https://www.wisegeek.com/what-are-bio-cosmetics.htm

https://verdeaurora.com/biocosmetics-what-it-is-and-what-are-its-characteristics/?lang=en

https://attitudeorganic.com/difference-between-natural-organic-bio-cosmetics/

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 2

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

نظرات (1)

 1. لاله

  محصولات اومام من کرم صورتش رو استفاده کردم برای افراد عادی هم عالیه و ارگانیکه خوشحالم که الان تو ایران هست و میشه استفاده کرد هنوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories