مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , > تفاوت میان محصولات ارگانیک و طبیعی

تفاوت میان محصولات ارگانیک و طبیعی

4.5
(2)

تفاوت میان محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک و طبیعی

هر روز صبح اکثریت خانم ها از خواب بر می خیزند تا به وسیله لوازم و ابزارهای مختلفی به آرایش صورت خود بپردازند. چیزی که کمتر کسی از خانم ها متوجه آن می شود این است که آن ها دقیقا این محصولات را روی پوست که مهم ترین ارگان بدن است، استفاده می نمایند. بسیاری از محصولات آرایشی و مراقبت از پوستی این روزها دارای مضراتی هم چون تضعیف هورمون ها، التهاب پوستی و آسیب به سلامتی می باشند. بسیار از آن ها نیز ریسک سرطان را افزایش می دهند.

از فرمالدئید گرفته تا فتالات ها و BHA و BHT و پارابن ها و دیگر مواد نگه دارنده، مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی و بهداشتی می توانند در عین زیبایی، هر گونه پیامدی به همراه داشته باشند. اساسا بسیاری از این محصولات تنظیم شده و تحت نظارت نمی باشند. حتی سازمان غذا، دارو و محصولات آرایشی و بهداشتی نیاز به سازمان FDA برای تایید هر مواد تشکیل دهنده ای که برندها و شرکت های آرایشی و بهداشتی استفاده می کنند، ندارند.

خوشبختانه، نیاز به آگاهی از امن و بی خطر بودن این محصولات در میان مردم روز به روز افزایش می یابد. مشتریان بیشتر و بیشتری این روزها می خواهند اهمیت و ضرورت خرید محصولات ارگانیک و طبیعی را بدانند. صبر کنید، طبیعی و ارگانیک؟ این دو کلمه به چه معنا می باشند؟

در این مقاله از مجله ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ تفاوت بر چسب محصولات ارایشی بهداشتی طبیعی یا NATURAL را با ارگانیک یا ORGANIC را توضیح خواهیم داد.

 

طبیعی یا NATURAL:

اساسا طبیعی به معنای هیچ چیز نیست. در واقع یک عبارت بازاریابی تایید نشده است. این کلمه به معنای این است که حداقل از تعداد مواد تشکیل دهنده طبیعی در محصول مورد نظر به کار رفته است. به این ترتیب محصول نامبرده می تواند تا بالای 30 درصد مواد تشکیل دهنده مصنوعی داشته باشد، اما هم چنان طبیعی نامیده شود. اگر در قسمت مواد تشکیل دهنده یک محصول به نظر می رسد ابتدا مواد تولید شده در لابراتور قرار داده شده و تنها تعدادی از مواد گیاهی در انتهای آن نوشته شده است، مطمئن باشید که این محصول خیلی هم طبیعی نیست. و استثنای این مثال این است که اگر تمامی مواد تشکیل دهنده لیست شده روی محصول جزوی از نام های لاتین INCI (نام و نام خانوادگی بین المللی لوازم آرایشی و بهداشتی) باشد، در این شرایط محصول مورد نظر تماما طبیعی است.

 

 

ارگانیک یا ORGANIC.

یک محصول ممکن است یا ممکن نیست ارگانیک به نظر برسد. در دنیایی از مدارک و گواهی ها، گواهی های معتبر آرایشی و بهداشتی بسیاری در سراسر دنیا وجود دارد، مانند USDA، COSMOS، ECOCERT و غیره. برای مشخص کردن این موضوع باید بگوییم که مواد تشکیل دهنده یک محصول باید قطعا مواردی از جمله آفت کش های سمی، علف کش های سمی مصنوعی و یا کودهای شیمیایی NPK را در بر نداشته باشد. ارگانیک یک استاندارد طلایی در محصولات آرایشی و بهداشتی است و بسیار اهمیت دارد که همانند سایر محصولات ارگانیک و مدرنی که خریداری می کنید، به سراغ نوع ارگانیک این محصولات نیز بروید. بسیاری از مواد شیمیایی که در لوازم آرایشی غیر ارگانیک به کار می رود، برای غدد درون ریز بدن بسیار مضر و خطرناک می باشند. فتالات ها و پارابن ها دو مثال رایج در این زمینه به شمار می روند که در شرایطی که میزان بالایی از این محصولات غیر ارگانیک آرایشی و بهداشتی به کار رود و استفاده شود، چنین مشکلاتی را به وجود می آورد. هر دو این موارد نامبرده باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان و دیابت نوع دو می شود.

 

 

نتیجه: زمانی که محصولات آرایشی و بهداشتی را خریداری می کنید، بسیار اهمیت دارد که به خاطر سلامتی تان به سراغ انواع ارگانیک آن بروید. تاثیرات منفی محصولات غیر ارگانیک اصلا ارزش ندارد تا بخواهید به دلیل ارزان بودن  از آن ها استفاده کنید. لوازم آرایشی و بهداشتی طبیعی نیز به همین ترتیب می باشند، اما مطمئن شوید که تمامی مواد تشکیل دهنده آن به گونه ای است که شما را مطمئن می سازد که محصول مورد نظر تماما طبیعی است.

 

به یاد داشته باشید که زیبایی از درون بدن شما نشأت می گیرد و این امر با اراده و خواست شما شروع می شود. پس هر چه زودتر تصمیم خود را بگیرید.

 

منبع مقاله: https://www.lelores.com/blogs/journal/the-difference-natural-vs-organic-cosmetics

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 2

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها