مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , > 9 روش اشتباه استحمام در فصل زمستان

9 روش اشتباه استحمام در فصل زمستان

0
(0)

9 روش اشتباه استحمام در فصل زمستان

شما مانند همیشه از شامپو، نرم‌کننده و شامپو بدن استفاده می‌کنید پس مشکل در کجا است؟ متخصصان پوست و مو بر این باور می‌باشند که در این روندمی‌تواند اشتباهاتی وجود داشته باشد. در این مقاله از مجله ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ به نبایدهایی در ارتباط با حمام کردن در فصل زمستان  و روش های اشتباه اسنحمام می‌پردازیم.

اشتباه شماره یک : حمام داغ و طولانی.

9 روش اشتباه استحمام در فصل زمستان

در این آب‌وهوای سرد زمستانی، هیچ‌چیز مانند یک حمام آب گرم با بخار فراوان نمی‌تواند لذت‌بخش باشد. اما این امر اشتباه است و نتایج گرانباری برای شما به همراه دارد. اگر برای مدت زمان طولانی حمام کنید، پوست خود را در معرض خشک شدن بیشتری قرار می‌دهید و بیشتر دچار آسیب می‌شود. از این رو سعی کنید تا مدت زمان حمام کردن و دوش گرفتن خود را به پنج تا هفت دقیقه کاهش دهید و دمای آن را زیر 99 درجه تنظیم کنید. هر دمایی بالاتر از این میزان می‌تواند رطوبت لازم پوست را از بین ببرد و هم‌چنین لایه محافظتی پوست را دچار آسیب می‌نماید، لایه‌ای که می‌تواند رطوبت لازم را نگه داشته و از ورود باکتری و میکروب جلوگیری به عمل می‌آورد.

اشتباه شماره دو: به دفعات زیاد حمام کردن.

9 روش اشتباه استحمام در فصل زمستان

بر کسی پوشیده نیست که آب‌وهوای سرد و خشک می‌تواند عوارض زیادی روی پوست شما بر جا بگذارد، اما استحمام به دفعات زیاد نیز همین آثار مخرب را به همراه دارد. زیاده‌روی در حمام رفتن و دوش گرفتن می‌تواند خشکی، قرمزی و التهاب پوست را موجب شود و حتی باعث می‌گردد تا عوامل مانند اگزما بر روی پوست ظاهر شود. زیاده‌روی در حمام کردن در طول هفته، دشمن اصلی پوست و حتی موی شما محسوب می‌شود. برای اغلب افراد، هرروز دوش گرفتن نشانه‌ای از تمیز بودن پوست و مویشان می‌باشد، بدون این که حتی ترس ، از دست دادن رطوبت پوست شان را داشته باشند. اما این امر اشتباه محض است و تنها آسیب به پوست و مو را بیشتر می‌نماید.

اشتباه شماره سه: استفاده از پاک‌کننده‌های اشتباه.

9 روش اشتباه استحمام در فصل زمستان

در زمان استحمام استفاده از صابون را کنار بگذارید. صابون‌های سنتی و یا برخی از صابون‌های بی کفیت جدید نیز می‌توانند روغن و چربی لازم پوست را از بین ببرند و خشکی آن را موجب گردند. از این رو سعی کنید تا یک صابون بدون فرمول سنگین و سرشار از مواد مؤثر و مغذی به کار ببرید. برای حفظ رطوبت از دست رفته نیز بعد از حمام هنگامی که هنوز رطوبت روی پوست تان موجود است، از لوسیون استفاده کنید تا پوست نرم و مرطوب خود را حفظ کنید.

اشتباه شماره چهار: شیو کردن موهای بدن با پوست خشک.

9 روش اشتباه استحمام در فصل زمستان

ممکن است شما کمتر در زمستان تمایل داشته باشید تا موهای بدن خود را شیو یا اصلاح کنید ما به شما نمی‌گوییم این کار را نکنید، این امر بستگی به خودتان دارد. اما هر زمان هم که این کار را می‌کنید، فراموش نکنید که شیو کردن را روی پوست خشک انجام ندهید، زیرا باعث می‌شود تا پوست تان خشک و زبر شود، ظاهر نامناسبی داشته باشد و هم‌چنین پوست تان دچار التهاب می‌گردد. متخصصین پوست پیشنهاد می‌کنند تا روی پوست مرطوب به شیو کردن بپردازید. برای شروع، شما بهتر است در محیط ولرم و گرم مانند حمام این کار را انجام دهید تا منافذ پوست تان باز شود که نتیجه بهتری را به دست می‌آورید. بهتر است از یک کرم اصلاح تسکین‌دهنده نیز به کار ببرید. کرم‌های شیو بسیار نرم و انعطاف‌پذیر می‌باشند و می‌توانند پروسه شیو را آسان سازند. هم‌چنین اطمینان حاصل کنید که تیغ خود را بعد از چند بار استفاده تعویض می‌نمایید تا میکروب را به پوست خود راه ندهید و لبه‌های ناهموار تیغ پوست تان را نبرد.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories