مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , , , > علت استفاده ازمحصولات ارگانیک و طبیعی

علت استفاده ازمحصولات ارگانیک و طبیعی

5
(1)

چرا تنها باید از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده کرد؟

 

صنعت زیبایی آن گونه که فکر می کنید، زیبا و قشنگ نیست. در پشت بسته بندی های براق و رنگ ها و سایه های رنگی جذاب آن ها، مسائل بسیاری نهفته است. با توجه به گفته سازمان FDA از سال 1938، نزدیک به 20 درصد از محصولات مراقبت شخصی شامل حداقل یک ماده شیمیایی مربوط به سرطان می شوند. مطالعات سال 2004 مشخص نموده است که پارابن ها که یک ماده سرطان زا می باشند به طور رایج در محصولات آرایشی و بهداشتی یافت می شوند، در 18 از 20 نمونه بافت سینه و پستان انسانی نیز اثری از پارابن ها مشهود بود. پارابن ها هم چنین اکثرا در 100 درصد از محصولات مراقبت از پوستی و آرایشی و بهداشتی داروخانه ها وجود دارد. به علاوه، تنها حدود 10 درصد از 10000 مواد شیمیایی به که به طور رایج در محصولات مراقبت شخصی وجود دارند، امن و بی خطر می باشند.

این امر باعث شده است تا بازار ساخت محصولات ارگانیک و طبیعی داغ شود. در حالی که دلایل بی شماری وجود دارد تا از محصولات غیر طبیعی ممانعت به عمل بیاوریم، اما در این مقاله ازمجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما  علت استفاده ازمحصولات ارگانیک و طبیعی و تعدادی از مزیت های مشخص و عمده اشاره می کنیم،با ما همراه باشید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.برای محیط زیست خطری ندارند.

به ما یک سیاره داده شده است که همه ما باید برای کمک به محافظت از آن کمک کنیم. متاسفانه، محصولات زیبایی سنتی و معمولی از موادی ساخته می شوند که تاثیرات منفی را روی محیط زیست می گذارند. این مسئله به ترکیبات شیمیایی در این محصولات ارتباط دارد که تجزیه نمی شوند. آن ها در اکو سیستم های ما انباشته می شوند و باعث ضرر رسیدن به محیط زیست می شوند. متاسفانه، ما بسیاری از این آسیب ها را خودمان باعث می شویم. زمانی که بدن و صورت مان را می شوییم، این مواد شیمیایی از راه تخلیه آب خارج شده و به صورت بخار وارد آب های زیر زمینی، رودخانه ها، دریاچه ها و سیستم های آبی می شوند.

به علاوه، پروسه ساخت محصولات مراقبت از شخصی خطرناک شیمیایی می توانند هم چنین برای محیط زیست مخاطره انگیز باشند. برای مثال، بیشتر روغن های پالم استفاده شده در مواد آرایشی و بهداشتی نتیجه بریدن درختان و جنگل های انبوه برای رشد گیاهان پالم می باشد. خبر خوش این است که زمانی که مواد تشکیل دهنده محصولات زیبایی به صورت ارگانیک کاشته و تولید می شوند، مواد شیمیایی کمتری را وارد هوا و آب می نمایند.

 

 1. توقف التهاب توسط استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک.

هیچ کس از قرمز شدن، التهاب و آسیب های پوستی خوشش نمی آید. این نتایج حاصل استفاده مواد شیمیایی، رنگ های مصنوعی و فیلرها در محصولات مراقبت پوستی و آرایشی و بهداشتی می باشد. بسیاری از مردم حتی به این مواد شیمیایی که به طور رایج در محصولات آرایشی و بهداشتی سنتی به کار می رود، حساس می باشند. از طرف دیگر، لوازم آرایشی، محصولات مراقبت از پوستی و محصولات بدن که طبیعی می باشند، همراه با پوست شما می باشند، و بر ضد آن عمل نمی نمایند.

 

 1. بینی شما توسط استفاده از این محصولات ارگانیک و طبیعی در امان می ماند.

زمانی که این حقیقت را بدانید، دیگر هر عطر و رایحه ای از نظر شما دلپذیر نخواهد بود. عطرهای مصنوعی ساخته می شوند تا بوی نامطبوعی که در محصولات زیبایی سنتی وجود دارد را بپوشانند. چون آن ها از مواد شیمیایی استفاده می کنند تا سرپوشی روی مواد شیمیایی دیگر خود بگذارند، تمامی آن ها مضر بوده و باعث سردرد در بسیاری از مردم می شوند. در عوض، محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی همان بوی مواد تشکیل دهنده گیاهی خود را در بر دارند، نه یک کوکتل شیمیایی. محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی دارای عطری از روغن های اسنشالی است که در ترکیب آن ها به کار رفته است، مانند روغن زیتون، نارگیل و غیره.

 

 1. رها شدن از عوارض جانبی برای پوست با استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک.

محصولات زیبایی سنتی سرشار از مواد تشکیل دهنده مضری می باشند که باعث سرطان پستان، بر هم ریختن سیستم تناسلی و باروری و غیره می شوند. اخیرا در تحقیقات و آزمایشات مواد شیمیایی یافت شده است که ممکن است درباره آن ها اطلاع نداشته باشید. آن ها به صورت لیست در آمده و همراه با آن عوارض جانبی هر یک مانند پارابن ها و BHA ها موجود می باشد. به طور متناوب، محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک از مواد تشکیل دهنده و نگهدارنده های طبیعی استفاده می کنند، مانند عصاره هسته گریپ فروت که روی بدن شما تاثیر منفی در بر ندارد.

 

 1. صرفه جویی در هزینه ها با استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک.

بیشر مردم عبارت های طبیعی و ارگانیک را در ارتباط با محصولات آرایشی و بهداشتی می شنوند و به طور اتوماتیک فکر می کنند که بسیار گران قیمت می باشند. شاید هم این طرز فکر در برخی موارد اشتباه نباشد. محصولات زیبایی طبیعی و ارگانیک از برندهای سنتی و قدیمی خیلی گران تر نمی باشند. اما در برخی موارد مشاهده افزایش قیمت ها میان این دو نوع محصول بوده ایم. اما به این موضوع به این ترتیب فکر کنید که زمانی که شما غذاهای فست فود می خرید، مطمئنا ارزان تر از غذاهای ارگانیک است، اما آیا مزایا و معایب هر دوی آن ها یکسان است؟

 

 1. محصولات ارگانیک مناسب با هر نوع پوستی می باشد.

این محصولات به طور شگفت انگیزی با هر نوع پوستی مطابقت می یابد، مخصوصا پوست های حساس که نیاز دارند تا با مواد شیمیایی ملایم تری سر و کار داشته باشند.

 

 1. محصولات ارگانیک باعث تغذیه پوست می شوند.

مانند دیگر محصولاتی که توسط موادی ساخته شده اند که ارگانیک و طبیعی می باشند و برای بدن مزایای را به همراه دارند، محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک نیز به همین ترتیب عمل می نمایند. این محصولات پوست را با موادی مانند ویتامین E، روغن نارگیل، روغن زیتون، عنبر سائل، روغن نخل (پالم) و روغن کاستور تغذیه می کنند. این مواد و بسیاری از مواد محبوب و سرشناس در این زمینه، به سلامت هر چه بیشتر پوست کمک می نمایند. این محصولات هم چنین سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که می توانند نشانه های پیری پوست را به تعویق بیاندازند و باعث شوند که پوست در هر شرایطی زیبا و عالی به نظر برسد.

 

 1. محصولات ارگانیک باعث پیری زودرس پوست نمی شوند.

محصولات آرایشی و بهداشتی سنتی و قدیمی دارای مواد مختلفی از جمله مواد شیمیایی، فیلرها، مواد نگهدارنده و رنگ های مصنوعی و غیره می باشند که شاید هر کسی نسبت به استفاده از آن ها آرژی نداشته باشد، اما استفاده از آن ها روند پیری پوست را سرعت می بخشد.

استفاده روزانه از محصولات آرایشی و بهداشتی با تمامی این مواد تشکیل دهنده می تواند باعث خشکی، خطوط ریز و چین و چروک ها شود. از طرف دیگر، محصولات آرایشی و بهداشتی شامل مواد طبیعی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن نخل و روغن کاستور شامل آنتی اکسیدان هایی می باشند که از پیری زودرس پوست جلوگیری به عمل می آورند.

 

 1. محصولات ارگانیک هم برای خانم ها مناسب و هم برای آقایان.

مواد تشکیل دهنده در محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک می تواند از مو و پوست خانم ها و آقایان به طور مساوی محافظت کند و مزایایی را برای هر دو جنسیت به همراه داشته باشد.

 

منتظر چه هستید؟ زمان این است که کمد محصولات آرایشی خود را خالی کنید و به سراغ استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک بروید. مطمئن باشید که پوست و بدن شما با استفاده از این محصولات سالم تر بوده و خطرات کمتری را به جان می خرید.

 

منبع مقاله: https://www.lelores.com/blogs/journal/why-you-should-only-use-natural-organic-beauty-products

https://elgrecocosmetics.com/10-amazing-benefits-of-organic-cosmetics-for-your-beauty/

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

نظرات (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories