مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > برداشتن ابرو با تیغ

برداشتن ابرو با تیغ

0
(0)

چگونه ابروهای تان را با تیغ شکل دهید

استفاده از تیغ برای شکل دادن به ابروهای تان می تواند همان ظاهری را مهیا نماید که با وکس و موچین کردن نیز می توانید به دست بیاورید، اما توجه داشته باشید که در این روش هیچ دردی وجود ندارد. برایشکل دادن ابرو با تیغ  ابتدا، شما نیاز دارید که یک تیغ مخصوص ابروها تهیه کنید. سپس می توانید ابروهای خود را به شکلی شیو کنید که مناسب صورت تان باشد. در این مقاله از مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما خواهیم گفت که چگونه ابروهایتان را به بهترین شکل با تیغ شکل بدهید.

 

روش اول: استفاده از تیغ مخصوص ابرو

ابرو

1.یک تیغی را خریداری که مخصوص ابروها ساخته شده است. یک تیغ استاندارد و معمولی نمی تواند در شکل دادن به جزئیات ابروهای تان به شما کمک کند و هم چنین استفاده از آن در اطراف چشم ها می تواند بسیار خطرناک باشد. در عوض بهتر است از یک تیغ مخصوص ابرو به کار ببرید که لبه بسیار کوچکی دارد و اجازه می دهد تا ابروهای تان را به همان شکلی در بیاورید که دوست دارید.

 • شما می توانید حتی به صورت آنلاین نیز تیغ مخصوص ابرو را خریداری کنید و یا از مغازه های آرایشی و بهداشتی محل زندگی خود فراهم نمایید.

 

ابرو

 1. مقدار اندکی کرم شیو استفاده کنید. اگر از یک کرم شیو در پوست اطراف ابروهای خود استفاده کنید، شیو با دقت و با کیفیت تری را انجام خواهید داد. مقدار اندکی از کرم اصلاح و یا شیو را برداشته و اگر نیاز بود می توانید به مقدار آن بیفزایید. سعی کنید کرم شیو را زمانی که تازه از حمام بیرون آمده اید به کار ببرید.
 • تنها کرم شیو و یا اصلاح را در اطراف ابروهای تان که می خواهید شیو کنید استفاده نمایید. یک تکه پنبه را برداشته تا کرم شیو اضافه را بردارید، از این رو دقیقا می بینید که می خواهید چه کار کنید.

 

ابرو

 1. پوست ابروی خود را محکم بکشید. از دست دیگر تان که خالی است برای کشیدن ابروهای تان به سمت بالا استفاده کنید. این امر به شما کمک می کند تا دقت بیشتری روی ابروی خود داشته باشید و اصلاح با دقت تری را انجام دهید. سپس از دست دیگرتان که تیغ دارد برای شکل دادن به ابروهای تان استفاده کرده و کار را شروع کنید.

ابرو

 1. زیر ابروهای خود را در مسیر رشد تارهای مو شیو و اصلاح کنید. بسیار اهمیت دارد که تیغ را در مسیر یکسان با رشد تارهای ابروی خود حرکت دهید. اگر از تیغ در خلاف جهت رویش تارهای ابرو استفاده نمایید، باعث آسیب رساندن به پوست تان می شوید و احتمال رویش موهای زیر پوستی نیز بالا می رود. در عوض، تمام سعی خود را به کار ببندید تا تیغ را در مسیری حرکت دهید که تارهای موی ابرو به طور طبیعی رشد می کنند. هم چنین، از این که بالای ابروهای تان را شیو کنید، ممانعت به عمل بیاورید زیرا ظاهر غیر طبیعی به خود می گیرند.

ابرو

 1. به طور منظم پروسه ای که در پیش گرفته اید را در آینه چک کرده و بررسی نمایید. سعی کنید این کار را تا جایی که امکان دارد، انجام دهید. بسیار آسان است که تصادفا بیش از اندازه ابروهای تان را شیو کنید. برای جلوگیری از این اتفاق، بعد از کامل کردن هر قسمت از ابرو، یک قدم به عقب بردارید و به آینه نگاه کنید و دریابید که حالا ابروهای تان در چه وضعیتی قرار دارند.

ابرو

6.صورت تان را بعد از اتمام کار بشویید. زمانی که کار شیو کردن ابروهای تا به پایان رسید، صورت تان را یا یک شوینده ملایم بشویید. این امر موجب می شود تا بقایای کرم و یا روغن شیو از روی دست و صورت تان پاک شود. از مرطوب کننده در بخش های از ابرو که شیو کرده اید به کار نبرید که موجب بسته شدن منافذ پوست می گردد.

ابرو

 1. شکل ابروهای خود را با شیو کردن هفتگی آن ها حفظ کنید. برای این که ظاهر و شکل ابروهای تان را حفظ کنید، بهتر است به طور مکرر آن ها را شیو و اصلاح نمایید. یک بار در هفته شیو کردن ابروها تان را امتحان کنید، و یا اگر موهای ابروها تان سریع تر رشد می کنند می توانید تعداد دفعات آن را در هفته افزایش دهید.

 

توصیه مهم: این که ابروهای شیو شده به طور کامل پر شوند می تواند چندین ماه طول بکشد، اما شما باید رشد مجدد قابل توجه ای را بعد از حدود 6 هفته مشاهده کنید.

 

ابرو

 1. به وکس کردن و موچین کردن ابروهای خود نیز توجه کنید. در حالی که شما می توانید به گونه موثری ابروهای تان را با استفاده از یک تیغ شکل بدهید، اما موها به سرعت رشد می کنند. این امر به این معنا می باشد که در روش شیو کردن، شما نیاز دارید ابروهای تان را نسبت به مواقعی که آن ها را وکس کرده و یا موچین می کنید، به دفعات بیشتری اصلاح کنید. اگر دوست دارید تا شکل ابروهای تان مدت زمان بیشتری ماندگاری داشته باشد، بهتر است به جای شیو کردن به استفاده از موچین و یا وکس برای ابروهای خود فکر کنید.
 • شما هم چنین می توانید از روش های متعددی برای اصلاح ابروها تان کمک بگیرید. از موچین استفاده کنید تا موهای ضخیم و تیره ابرو را بکنید و از تیغ استفاده کنید تا موهای ریز تر و نازک تر را شیو نمایید.

 

روش دوم: به ابروهای خود شکل دهید.

ابرو

1.از یک ابزاری برای راهنما برای شکل دادن ابرو با تیغ استفاده کنید و گوشه داخلی ابروهای تان را با مرکز و وسط مجرای بینی خود هماهنگ کرده و تنظیم کنید. این امر به شما کمک می کند تا ببینید که بالاترین لبه ابروهای تان باید در کجا قرار داشته باشد.

ابرو

 1. مطمئن شوید که قوس ابروهای تان از لبه خارجی عنبیه چشم های تان می گذرد. عنبیه در واقع بخش رنگی چشم های تان می باشد و می تواند به عنوان یک راهنمای عالی برای شکل دادن به قوس ابروها به شمار رود. زمانی که به طور مستقیم و صاف به آینه نگاه می کنید، قوس ابروهای تان باید حدود ⅛ اینچ و یا 3 میلیمتر بعد از لبه خارجی عنبیه تان اوج بگیرید و بالا برود.
 • به یاد داشته باشید که عنبیه چشم های تان زمانی که به اطراف نگاه می کنید، حرکت می کند، از این رو بهتر است صاف بایستید و به رو خیره شوید تا دچار اشتباه نشوید.

 

ابرو

 1. در شکل دادن ابرو با تیغ به انتهای مخروطی ابروهای تان نیز توجه داشتید باشید. شما باید ضخامت ابروهای تان را به صورت بکسان از گوشه داخلی تا قوس ابرو های تان حفظ کنید. زمانی که به قوس ابروها رسیدید، باید ابروهای تان باریک و باریک تر شوید تا به انتها و لبه خارجی ابروها برسد. شما می توانید ابروهای تان را نیز در طول تمام بخش های آن با یک ضخامت و پهنا حفظ کنید، اما توجه  داشته باشید که آیا این سبک به چهره شما می آید یا خیر.

ابرو

 1. اجازه ندهید که لبه خارجی ابروهای تان حالت افتاده و خمیده به خود بگیرید. خارجی ترین بخش ابروهای تان نباید پایین تر از انتهای ابروها تان باشد. هر دو بخش از ابروهای تان را باید در یک خط و یک سطح در نظر بگیرید. هم چنین می توانید لبه خارجی را اندکی بالاتر از لبه داخلی ابروها در نظر بگیرید، این امر به سلیقه شما و یا این که این سبک و یا مدل به صورت تان می آید یا خیر، بستگی دارد.

 

 1. موهای ابروی خود را با قیچی کوتاه کنید. از یک براش ابرو برای شانه کردن موهای ابروهای تان به سمت بالا استفاده کنید. سپس هر مویی که بلندتر از شکل اصلی ابروهای تان می باشد را کوتاه کنید. موهای ابروی خود را به سمت پایین شانه کنید و همین کار را تکرار نمایید.

 

ابرو

 1. از یک دوست بخواهید تا به شما کمک کنند. شاید اگر از یک فردی دیگری کمک بخواهید، ممکن است در شکل دادن ابرو با تیغ برای صورتتان موفق تر باشید. یک دوست یا یکی از اعضای خانواده تان می تواند به شما در دستیابی به بهترین شکل ابرو کمک کنند. آن ها هم چنین می توانند در صورتی که بیش از اندازه ابروهای تان را شیو می کنید، به شما هشدار دهند.

 

منبع مقاله: https://www.wikihow.com/Shape-Your-Eyebrows-with-a-Razor

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها