مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > , , , , , , , , > 3 روش ساده برای تمیز کردن ابروهای نامنظم و بهم ریخته دخترانه

3 روش ساده برای تمیز کردن ابروهای نامنظم و بهم ریخته دخترانه

4.1
(11)

3 روش ساده برای تمیز کردن ابروهای نامنظم و بهم ریخته دخترانه

ابروهای ضخیم، بهم ریخته و نامنظم هیچ گاه از مد نمی افتند. این موضوع گفته شد تا به این جا برسیم که گاهی اوقات شما ممکن است بخواهید ابروهای تمیز شده و اصلاح شده ای داشته باشید تا چشم های تان بیشتر مشخص باشند و یا فضای مرتب تری را برای میکاپ ابرو و چشم خود مهیا کنید. برای مثال، شما ممکن است بخواهید ابروهای تان را برای عکس گرفتن یا شرکت در جشن و یا دورهمی هایی شکل بدهید. خبر خوش این است که تمیز کردن ابروهای نامنظم و بهم ریخته بسیار آسان است و می تواند در خانه نیز انجام شود. در این مقاله از مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ روش هایی که برای تمیز کردن ابرو دختران بسیار کاربردی می باشد را برای شما گرد آوری کرده ایم،با ما همراه باشید.

 

1.با موچین به ابروهای خود شکل بدهید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.یک موچین با کیفیت بخرید. بهترین موچین های ابرو دارای لبه شیب داری می باشند. این لبه شیب دار به شما کمک می کند تا ریزترین موهای ابروی تان را به دام انداخته و بکشید.

 • یک موچینی ابرویی را انتخاب کنید که دارای یک براش در انتهای خود باشد. این براش به شما اجازه می دهد تا ابروهای تان را هموار کنید و بیشتر روی تارهای مو اطراف ابروها تان تسلط داشته باشید.
 • اطراف چشم دارای باکتری بسیاری است، از این رو بسیار مهم است که همیشه ابزارهای مخصوص به خود را برای اصلاح ابروهای تان استفاده کنید. استفاده از وسایل دیگران مانند موچین می تواند ریسک عفونت را افزایش دهد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. با یک تکه یخ ابروهای تان را بی حس کنید. یک تکه یخ را روی ابروها تان به مدت 5 دقیقه قرار دهید و سپس به موچین کردن ابروها خود بپردازید. شما باید یخ را تا جایی روی ابروهای تان قرار دهید تا آن قسمت بی حس شود. این حس زمانی به وجود می آید که دیگر سردی یخ شما را آزار نمی دهد و اصلا آن را حس نمی کنید.
 • استفاده از موچین برای برخی افراد می تواند بسیار دردناک باشد، از این رو بی حس کردن ابروهای تان قبل از استفاده از موچین می تواند درد احتمالی را کاهش دهد.
 • قبل از این که از موچین استفاده کنید، حمام آب داغ بگیرید و یا یک پارچه داغ و گرم را روی ابروهای تان قرار دهید تا درد آن ناحیه کاهش یابد. آب داغ و بخار می تواند فولیکول های موهای ابروی شما را باز کند و از این رو به راحتی و بدون درد می توانید موها را با موچین جدا کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. ابروی خود را یک مداد ابرو، علامت گذاری کنید. شکل ابروی های که دوست دارید داشته باشید را بکشید. علامت گذاری ابروهای تان می تواند باعث شود تا به خوبی مشاهده کنید که در کدام مکان ها نیاز دارید تا موها را با موچین بکنید. اگر می خواهید به ابروی خود دنباله بدهید، بخش هایی مانند ابتدای ابرو، بالای قوس ابرو و هر جای که می خواهید ابروهای تان به پایان برسد را با مداد ابرو علامت گذاری کنید.
 • شما باید از یک “مداد ابرو” استفاده کنید تا شکل ابروهای تان را مشخص کنید، فرقی ندارد که از چه لوازم آرایشی دیگری برای فیکس کردن ابروهای خود به کار می برید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. هر تار ابرو اضافه را با حرکات آرام و ملایم، بکشید. ابتدا موهایی که در زیر ابروها تان قرار دارند را با موچین بکنید. از انگشتان خود استفاده کنید تا پوست خود را در حین استفاده از موچین بکشید تا راحت تر موها از جای خود کنده شوند. موهایی که در خارج از خط ابروهای تان که با مداد مشخص کرده بودید، قرار دارند، با موچین بکشید. سپس تمامی موهای کنده شده را در اطراف ابروها تان پاک کنید.
 • بعد از این که تارهای اضافه را از بخش مورد نظر با موچین جدا نمودید، انگشت خود را روی آن نقطه از پوست خود قرار دهید تا احساس گزش و سوزش آن ناحیه را تسکین دهید.
 • زمانی که بالای ابروهای تان را با موچین تمیز می کنید، مراقب باشید تا موهای خیلی زیادی را در قوس ابروهای تان نکنید. در حقیقت زمانی که بالای ابروهای تان را تمیز می کنید، باید بیشتر مراقب باشید زیرا زیاده روی کردن در این ناحیه بسیار ساده است. تا جایی که می تواند در این ناحیه موهای کمتری را جدا کنید.
 • هر از چند گاهی از آینه دور شوید، از این رو می توانید نتیجه کار خود را بهتر بررسی کنید. به یاد داشته باشید که از یک آینه بزرگنمایی استفاده نکنید، زیرا تصمیم گیری برای انتخاب موهای اضافه ابرو را سخت می کند.
 • برای جلوگیری از زیاده روی در استفاده از موچین، بهتر ست به آرامی و با دقت و محافظه کارانه از موچین استفاده کنید.
 • موچین کردن ابروهای تان نسبت به وکس، مدت زمان بیشتری به طول می انجامد، اما نتیجه دقیق تری را برای شما مهیا می کند.

 

روش دوم: استفاده از نوار های وکس برای شکل دادن به ابروهای نامنظم.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.یک بسته نوار وکس تهیه کنید. آن ها نوارهایی مانند باند می باشند که یک لایه یا یک ورقه به آن ها چسبیده است و به آسانی قابل استفاده شدن هستند. می توانید یک بسته از این نوارها را در داروخانه ها و یا مغازه های آرایشی  بهداشتی تهیه کنید. هر جعبه از این ها دارای چندین نوار وکس می باشد، از این رو این نوار ها نیاز شما را برای چند وقت تامین خواهند کرد.

 • یک مورد بسیار خوب درباره نوار های وکس این است که شما می توانید در اندازه دلخواه آن ها را برش دهید تا با هر قسمتی که می خواهید به کار ببرید، متناسب شود و به این ترتیب در مصرف آن ها صرفه جویی می گردد.
 • ایده خوبی است که ابتدا این نوار وکس را قبل از قرار دادن در اطراف ابروهای تان، امتحان کنید تا دریابید که تحمل درد آن را دارید یا خیر.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. ابروهای تان را با براش ابرو شانه کنید. موهای ابرو خود را به سمت بالا شانه کنید تا در شکل طبیعی خود قرار داشته باشند. این امر به شما کمک می کند تا موهایی که خارج از شکل طبیعی ابروی تان می باشند را به خوبی ببینید، این ها موهایی می باشند که می توانید وکس کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. نوار وکس را مطابق با شکل ابروی خود، ببرید. در آینه نگاه کنید، نوار وکس را روی ابروها تان قرار دهید. خودکار را برداشته و خطی را در جایی که می خواهید موها برداشته شوند، بکشید. برای مثال، برای جدا کردن موها در لبه پایینی ابروهای تان، یک خطی را روی آن موها بکشید.
 • برای شکل دادن به ابروها بر هم ریخته، شما می توانید لبه پایینی ابرو، قوس و دم ابروهای تان را علامت گذاری کنید.
 • اگر صبر و حوصله و زمان کافی برای بریدن نوار وکس ندارید، می توانید بسته ای از وکس ابرو را تهیه کنید که از پیش دارای شکل های مختلف ابرو می باشد. این نوع از نوار های وکس اندکی قیمت بیشتری دارند، اما دارای شکل ابروهای پیش فرضی می باشند که با انواع شکل های ابروهای واقعی و طبیعی مطابقت می یابند و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. با قیچی شکل ابرویی که روی وکس علامت گذاری کرده بودید را ببرید. از خط هایی که کشیدید به عنوان راهنما استفاده نمایید، سپس شروع به برش آن کنید. به اندازه کافی وکس را پهن ببرید تا بالای و پایین ابروهای تان را پوشش دهد. آن ها باید هم چنین به اندازه کافی پهن باشند که به راحتی روی پوست به کار روند و به آسانی نیز برداشته شوند.
 • به یاد داشته باشید، که باید وکس را در مقابل لبه پایینی و بالایی ابروهای تان قرار دهید. باقی بخش های وکس باید روی پلک و پیشانی تان قرار داشته باشند، نه روی خود ابروهای تان.
 • ایده خوبی است که قبل از استفاده از وکس، آن بخش را با پاک کننده ملایم صورت تمیز کنید. پاک کردن این بخش از ابروهای تان قبل از وکس می تواند احتمال ورم کردن را کاهش دهد.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. نوار وکس را با انگشتان خود روی پوست و اطراف ابروهای تان وصل کنید. نوار وکس را روی موهایی که می خواهید بردارید، قرار دهید. سپس در یک حرکت در جهت مخالف، برگ وکس را بکشید. از این که به آرامی وکس را جدا کنید، ممانعت به عمل آورید، زیرا می تواند بسیار دردناک باشد و هم چنین به این ترتیب، موهای زیادی را جدا نخواهید کرد.
 • شما ممکن است بعد از وکس کردن قرمزی هایی را روی پوست خود مشاهده کنید، اما نگران نباشید. یک تکه یخ و یا چای کیسه ای سرد شده روی آن ناحیه بگذارید تا قرمزی و ورم در چند دقیقه کاهش یابد.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. بخش وکس شده را تسکین دهید. می توانید از کرم یا پماد هیدروکورتیزون استفاده کنید تا التهاب و ورم در آن ناحیه را کاهش دهید و یا یک لوسیون بر پایه آلوئه ورا را به کار ببرید. اگر بخش هایی از وکس روی پوست تان باقی مانده است، می تواند با روغن بچه یا وازلین آن ها را جدا کنید.
 • روغن زیتون برای برداشتن وکس های باقی مانده روی پوست تان، گزینه بهتری به شمار می آید.

 

روش سوم برای تمیز کردن ابرو دختران: با قیچی موهای ابروهای تان را اصلاح کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.از یک قیچی استفاده کنید تا موهای سرکش ابروهای تان را اصلاح نمایید. این که موهایی در ابروی خود داشته باشید که بسیار سرسخت باشند و اصلا در خط اصلی ابروها قرار نداشته باشند، بسیار رایج و طبیعی است. خوشبختانه، استفاده از قیچی یک روش ساده می باشد تا این مشکل را حل کنید، زیرا شما می توانید به راحتی تار موهای مزاحم را بچینید تا شکل اصلی ابروهای تان حفظ شود.

 • سعی نکنید تا شکل ابروهای تان را با قیچی درست کنید. اگر می خواهید تا شکل ابروهای تان را تغییر دهید، باید از موچین یا وکس استفاده نمایید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. از یک براش ابرو استفاده کنید تا ابروهای تان را مرتب نمایید. حتی اگر یک براش ابرو در اختیار ندارید، می توانید از یک مسواک با دندانه های نرم استفاده کنید. این که ابروهای تان را در ابتدا مرتب کنید، موجب می شود تا تمامی موهای اضافه و بلند را به خوبی مشاهده کنید و سپس به اصلاح آن ها بپردازید. از این که ابروها را در جهتی شانه کنید که خلاف رویش طبیعی شان می باشد، جلوگیری به عمل آورید.
 • براش ابرو، اسپولی یا SPOOLIE نام دارد و شبیه به اپلیکاتور ریمل می باشد.
 • اگر ابروهای تان را در خلاف رویش طبیعی موها شانه کنید، ممکن است شکل عجیب و غریبی به خود بگیرند.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. گوشه های داخلی ابروهای تان را به سمت بالا شانه کنید. این قسمت از ابروهای تان را با بینی خود مماس نمایید. به دنبال تار موهایی باشید که از بقیه بلندتر می باشند و سپس آن ها را کوتاه کنید.                                                                                        مجله آنلاین آرایشی بهداشتی
 2. با انگشتان و یا اسپولی موهای ابروهای تان را فشار دهید و سپس با قیچی، آن ها را اصلاح کنید. از قیچی استفاده کنید تا انتهای موهای بلند را به اندازه دلخواه خود برش دهید. به آینه نگاه کنید تا ببینید که حالا ابروها تان چه شکلی دارند. موهای بریده شده را از دور ابروی خود پاک کنید.
 • از قیچی کردن موهایی که در بخشی که با انگشت یا اسپولی فشار می دهید قرار ندارند، ممانعت به عمل آورید، زیرا ممکن است تصادفا آن ها را خیلی کوتاه ببرید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. قوس ابروهای تان را در جهت رویش موهای تان شانه کنید. از اسپولی به کار ببرید تا موهای ابروهای تان را هموار نمایید و به این ترتیب تار موهایی که بلندتر از مابقی می باشند را اصلاح کنید. قوس ابرو معمولا دارای بلندترین موها است، اما نباید خیلی آن ها را کوتاه کنید، زیرا قوس ابروها زیباترین بخش ابروها به شمار می روند و بر زیبایی آن ها بسیار تاثیر می گذارند.
 • قوس ابروها بخشی است که بیشترین توجه را به خود جلب می کند، از این رو بسیار اهمیت دارد تا در این قسمت با دقت عمل کنید و خیلی به قیچی کردن موهای آن ناحیه نپردازید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. موهای موجود در قوس ابروهای تان را قیچی کنید. این روند را از مرکز ابروها به سمت گوش های تان ادامه دهید. با انگشت یا اسپولی موهای ابرو را فشار دهید، سپس به اصلاح کردن موها بپردازید. بعد از دو بار قیچی کردن، ابروها را شانه کنید تا دوباره مسطح شوند. ابروهای تان را در آینه چک کنید تا دریابید که قوس ابروهای تان به چه شکل است. این اصلاح کردن قوس ابروهای تان را با دقت ادامه دهید تا زمانی که به شکلی دست یابید که در نظر دارید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. دنباله ابروی خود را با براش یا شانه ابرو صاف کنید. به یاد داشته باشید که این قسمت از ابرو را نیز در جهت رویش موها شانه کنید. هر مویی که به نظر بلندتر می آید را با قیچی کوتاه کنید.
 • دنباله ابرو باید و گوشه خارجی چشم های تان باید در یک راستا قرار داشته باشند.
 • بعد از شکل دادن به ابتدا و قوس ابروهای تان، شاید متوجه شوید که دنباله ابروهای تان نیاز به اصلاح شدن ندارد. در غیر این صورت، تنها موهایی را اصلاح کنید که خارج از دنباله می باشند و ضرورت دارند.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. ابروهای تان را به سمت پایین و لبه پایینی ابروهای تان شانه کنید. سپس با دقت سعی کنید هر مویی که بلند تر و اضافه می باشند را با قیچی کوتاه کنید، مواظب باشید که خیلی در این قسمت اغراق نکنید.

 

روش چهام: ابروهای تان را مهر و موم کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.ژل ابرو ضد آب را با یک براش آرایشی تخت و زاویه دار مانند تصویر بالا، برای ابروهای خود به کار ببرید. ابتدا، ابروهای تان را شانه کنید، از این رو به نظر تخت و مسطح به نظر می رسند. سپس مقداری از ژل ابرو را پشت دست خود بریزید. در مرحله بعدی، قلم آرایشی را با محتویات پشت دست تان آغشته کرده و یک خطی را در زیر ابروهای تان بکشید تا به خوبی به ابروهای تان شکل دهید. در نهایت، ژل ابرو در تارهای ابروهای تان را محو کنید تا به نظر طبیعی برسد.

 • برخی از برندها،  ژل ابرو را با یک اپلیکاتور همراه می کنند که در این صورت نیاز به این قلم آرایشی ندارید.
 • بعد از استفاده از ژل، ابروهای تان را با براش ابرو شانه کنید، به این ترتیب ابروهای تان طبیعی تر به نظر می رسند.
 • هم چنین بهتر است زیر ابروهای تان را کانسیلر بزنید تا هر گونه ناهماهنگی را پنهان نمایید، به این ترتیب ابروهای تمیز و مرتبی را مشاهده خواهید کرد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. از تافت مو، ژل و یا کرم مو استفاده کنید تا موهای ابروهای تان را در سر جای خود ثابت کنید. ابروهای خود را شانه کنید تا صاف و مسطح به نظر برسند. سپس مقداریی از تافت مو را روی انگشتان اسپری کنید و یا مقداری از ژل و کرم مو را روی انگشتان بریزید. سپس آن انگشت خود را روی بروهای خود بکشید تا شکل ابروهای تان در تمام روز ثابت باقی بماند.
 • شما می توانید بعد از استفاده از میکاپ ابرو و یا به کار بردن لوازم آرایشی برای پر کردن داخل ابرو، از اسپری، ژل و کرم مو به کار ببرید تا حالت و شکل آن را حفظ کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

3.موهای ابروی خود را با یک ریمل بی رنگ، شانه کنید. این ریمل ها مانند ژل ابرو کار می کنند تا موهای ابرو را سر جای خود ثابت نگاه دارند. اپلیکاتور را از داخل محفظه ریمل جدا کرده و از ابتدا تا انتهای ابروها تان را به وسیله آن شانه کنید، این کار را با حرکاتی رو به بالا انجام دهید.

 • استفاده از ریمل های بی رنگ برای شانه کردن موهای ابرو به سمت بالا، موجب می شود تا ابروهای تان اصلاح شده و مرتب دیده شوند، مخصوصا اگر با قیچی و موچین آن ها را اصلاح کرده باشید.

 

منبع مقاله:https://www.wikihow.com/Fix-Bushy-Eyebrows-%28for-Girls%29

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 11

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

نظرات (3)

 1. خرید کتاب

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون
  ادامه بدین

 2. سورن استور

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب
  و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 3. سحر

  عاااالی بود…
  خداقوت🌺🌺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مرتبط

جهت یابی

بازدیدهای اخیر

Close
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها