مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > 7 دلیل این که پوست شما خسته و کدر به نظر می رسد

7 دلیل این که پوست شما خسته و کدر به نظر می رسد

4
(4)

7 دلیل این که پوست شما خسته و کدر به نظر می رسد

خیلی از ما احساس میکنیم که دارای پوست خسته و کدر و بی انرژی و دهیدراته هستیم. هر خستگی علت و راه حلهایی به دنبال دارد.همه ما می دانیم که توضیح پوستی که به طرز غیر قابل توصیفی درخشان باشد، سخت است. به نظر می رسد که از هشت ساعت خواب، داشتن تمرینات ذهنی و مدیتیشن کافی و زیبایی درونی به دست می آید.اما خبر خوش برای آن دسته کسانی وجود دارد که در هیچ یک از گروه بندی های بالا قرار نمی گیرند و صورت و پوست کدر و خسته ای دارند: درخشان و شادابی پوست هم چنین با استفاده از محصولات مفید واستفاده از ضدآفتاب به دست می آید و توصیه های بی نظیری نیز برای استفاده از آن ها وجود دارد. ما هر عامل مضری که می تواند مانع دستیابی شما به پوست شاداب و سر حال شود را در این مقاله با همدیگر بررسی می نماییم و یک برنامه منسجمی را با همدیگر می سازیم تا آن ها را از بین ببریم.

هر چیزی که نیاز دارید از راه حل های خانگی ساده تا پشتیبانی حرفه ای قدرتمند و غیره در این مقاله وجود دارد. در این جا راهنمایی را مشاهده می کنید که می توانید به وسیله آن هر چیزی که باعث کدر و خسته به نظر رسیدن پوست تان می شود را حل کنید.

 

خستگی پوست

1.دلیل: سلول های مرده پوست– آن ها همه جا هستند.

خیر.. شما این ها را نمی بینید- شاید تنها یک هاله خاکستری را روی صورت خود نظاره گر باشید.  ما میلیون ها سلول پوست را در یک روز از دست می دهیم، از این رو شما باید هر کاری از دستان بر می آید انجام دهید تا واقعا تمامی این سلول ها که می توانند حالت طبیعی چهره تان را خراب کنند را از بین ببرید، در غیر این صورت شما یک چهره غبار گرفته و خاکستری دارید، فرقی هم ندارد که تن و رنگ پوستی تان به چه ترتیب باشد. به این ساختار سلول های مرده مانند گرد و غبار فکر کنید. تا زمانی که با یک دستمال این گرد و غبار را پاک نکنید، یک لایه کثیف و تیره روی پوست تان ایجاد می شود که اجازه انعکاس نور را نمی دهد.

 

راه حل: دستمال صورت خود را بتکانید تا گرد و غبار آن گرفته شود- شوخی بود لطفا این کار را نکنید. اما شما واقعا باید یک و یا دو بار در هفته به لایه برداری پوست تان بپردازید. اسکراب های همراه با شکر و یا استرهای جوجوبا به اندازه کافی حتی برای پوست های حساس نیز ملایم می باشند و اسکراب های دانه ای که حاصل ساییده شدن فندق و بادام و غیره است برای همه افراد مناسب در نظر گرفته می شود. اسکراب های ورقه ای نیز از اسیدهای هیدروکسی آلفا و بتا استفاده می کنند تا سلول های مرده را از بین ببرند؛ به دنبال فرمولی باشید که از اسیدهای هیدروکسی آلفا و بتا استفاده می نماید، مانند آلوئه ورا و چای سبز، تا التهاب پوست خود را کاهش دهید.

 

7 دلیل این که پوست شما خسته و کدر به نظر می رسد

 1. دلیل: اقتصاد جامعه مبنی بر سوخت فسیلی و مقررات کنترل نشده زیست محیطی.

بله. این هم یکی از نگرانی های مراقبت از پوستی می باشد. هوای آلوده شامل ذرات کوچک بسیاری است، مانند آلودگی و دی اکسید گوگرد که باعث آزاد شدن رادیکال های آزاد روی پوست می شود. رادیکال های آزاد کلاژن ها را تخریب می کنند و این جا است که باید بگوییم “سلام، چین و چروک های عزیز، خوش آمدید” و تولید پیگمنت را در طول زمان نیز افزایش می دهند و در این جا است که تن و بافت پوستی تان ناهموار می شود و در نهایت چهره کسل و پیری را برای شما به ارمغان می آورند.

 

راه حل: هر شب صورت تان را بشویید- هر شب. اگر آلودگی های در طول روز بر روی پوست باقی بمانند، می توانند هنگام خواب به پوست شما آسیب وارد نمایند. شاید گذشتن از شستشوی صبحگاهی صورت به اندازه شسشوی شبانه صورت فاجعه نباشد (اگر چه شستشوی صبحگاهی نیز یک الزام است). زیرا آلودگی ها می توانند التهاباتی را به وجود آورده و سد و مانع پوستی را از بین می برند و دچار اختلال می نمایند، از این رو بسیار اهمیت دارد تا پاک کننده ملایم کرمی را انتخاب کنید که به ساخته شدن ساختار پوست به صوررت بهینه کمک می کند. مطالعات نشان داده است که استفاده از صابون همراه با یک براش شستشو یکی از موثرترین روش ها در از بین بردن ذرات آلودگی هوا روی پوست است و نسبت به شستشوی دستی، تاثیر بیشتری دارد و نتیجه بهتری را باعث می گردد. دستمال های صورت برای از بین بردن آلودگی ها کافی نمی باشند، اما اگر خیلی خسته هستید که صورت تان را بشویید، در هر صورت بهتر از هیچی می باشند. در هنگام صبح، از سرم ها و لوسیون هایی استفاده نمایید که حاوی آنتی اکسیدان می باشند، مانند ویتامین C و اودبنون. به این ترتیب یک مانع و تور امن و بی خطر را برای کاهش اثرات مخرب رادیکال های آزاد ناشی از آلودگی برای پوست خود به دست می آورید.

7 دلیل این که پوست شما خسته و کدر به نظر می رسد

 

 1. دلیل: مسائل پوستی باعث ایجاد استرس می شود و استرس خود باعث به وجود آمدن مسائل پوستی دیگری می گردد.

اخطار شغلی، یک بحث و یا خواب بد شبانه می تواند شما را در وضعیت نامناسب و استرس آوری قرار می دهد. سپس شما این سه کلمه نفرت انگیز را از دیگران می شنوید: “خیلی خسته به نظر می رسید”. هر چیزی باعث این استرس شود فرقی ندارد، نتیجه یکسان است. سطح کورتیزول در بدن بالا می رود و جریان خونی تان به ارگان های ضروری می رسد، نه به صورت تان. همین امر نیز باعث خستگی و کسلی پوست صورت می شود.

 

راه حل: گفته می شود که استراحت و خواب و آرامش کافی می تواند سطح کورتیزول را نیز به جای این که کاهش دهد، افزایش دهد، از این رو ما در حال حاضر دست از این توصیه آشکار می کشیم. در عوض، ماسک های صورت سریعی را امتحان کنید، در حالی که از شوینده و مرطوب کننده نیز به کار می برید. این امر روش عالی است که جریان خونی را به این ترتیب در پوست خود افزایش دهید که باعث افزایش برجستگی و رنگ و لعاب طبیعی پوست می شود. برای داشتن درخشش پوست برای مدت زمان طولانی، به یک جلسه میکرودرم ابریژن در مطب یک متخصص و دکتر پوست فکر کنید. این روش می تواند سلول های مرده پوستی را از بین ببرد و گردش خون را در آن نواحی ارتقاء ببخشد.

پوست خشک و دهیدراته

 

 1. دلیل: پوست شما دهیدراته است.

بدون رطوبت، پوست شما به نظر کدر و خسته می رسد، اما مشکل عمیق تر از آن چه که ممکن دارد متوجه شده باشید، است. فقدان رطوبت و آبرسانی از زیر سطح پوست- در درم و سطوح پایین تر از اپیدرم- باعث کاهش ضخامت پوستی می شود. به یک بالون باد نشده خالی فکر کنید که نسبت به یک بالن باد شده چقدر جذابیت و درخشش کمتری داد.

 

راه حل: یک سرم هیالورونیک اسید را به کار ببرید و با حرکات ملایم سر انگشتان خود این رطوبت را به اعماق پوست بفرستید. سپس یک لایه مرطوب کننده همراه با نرم کننده قدرتمند می تواند در نتیجه بخشی این روند موثر باشد. نرم کننده ها می توانند یک لایه واضح و شفاف و باریکی را در سراسر سطح پوست به وجود بیاورند که به پوست اجازه می دهد تا مسطح و هموار شده و نور بیشتری را منعکس نماید.

 

 1. دلیل: فلزات واجب و ضروری روزانه خود را دریافت نمی کنید.

پیروی کردن از دریافت مواد معدنی برای تشکیل آنتی اکسیدان های طبیعی بدن بسیار واجب است که می تواند باعث سلامتی بیشتر و رنگ و لعاب بهتر پوست شود، اما دستیابی به این مقدار تا این نتیجه به وجود بیاید، به سختی تنها با غذا خوردن حاصل می شود. اگر چه اخیرا تلاش هایی در حال انجام شدن است تا خاک پرورش مواد غذایی دارای مواد لازم و مغذی بدن باشد.

 

راه حل: به صورت روزانه از مولتی ویتامین استفاده کنید. به دنبال مولتی ویتامین هایی باشید که شامل سلنیوم، مس، آهن و زینک باشند. میزان مورد نیاز هر کدام به سن و جنسیت تان بستگی دارد، از این رو استفاده مقدار مناسبی از این مورد را با دکتر خود مشورت کنید.

 

 1. دلیل: امکان ندارد تا به طور کلی در معرض تابش خورشید نباشید.

ما هیچ کس را نمی شناسیم که از این که لکه ای حاصل از تابش نور خورشید را روی پوست خود مشاهده می کند، بسیار هیجان زده باشد. HYPERPIGMENTATION در نهایت باعث ایجاد یک صورت و پوست لک دار می شود. آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید یک دلیل اصلی دیگر برای ضعیف کردن ساختار کلاژن است و در نهایت پوست خسته و کدر را همراه خود به وجود می آورد.

 

راه حل: ما می دانیم که شما می دانید، اما در هر صورت باز هم تکرار می کنیم: از ضد آفتاب استفاده کنید. هیچ درمانی تا زمانی که پوست تان هم چنان در معرض نور خورشید است، نمی تواند در این زمینه مناسب و موثر باشد. هم چنین همان طور که می دانید بهتر است از یک رتینول به صورت شبانه استفاده کنید که از کلاژن های موجود پوست تان محافظت می کند تا دچار شکست نشود و ساختار پروتئینی بیشتری را سبب می گردد. و سپس از یک سرم و یا کرمی استفاده نمایید که مواد تشکیل دهنده روشن کننده ای دارد مانند KOJIC و ARBUTIN تا لکه های تیره پوست خود را محو نمایید.

 

 

 1. دلیل: هورمون ها از حالت تعادل خارج می شوند.

زمانی که سطح هورمون ها دچار نوسان می شود- به دلیل بلوغ، یائستگی، دارو و یا دیگر حوادث غیر قابل کنترل- اغلب روی ظاهر پوست تاثیر می گذارد. تنها نگاه کنید که زمانی که هورمون استروژن کاهش می یابد و میزان بالایی از هورمون تستوسترون به وجود می آید، چه اتفاقی می افتد. پوست چرب تر می شود و این چربی می تواند باعث برق زدن پوست شود که موجب برجسته شدن منافذ گردیده و درخشش پوست تان از بین می رود. ملاسما، نوع هورمونی HYPERPIGMENTATION، لکه های تیره را روی پوست باقی می گذارد که روشنایی و درخشش طبیعی پوست تان را از بین می برد، زیرا پیگمنت ها هم در لایه زیری و هم در لایه رویی استقرار بیشتری می یابند.

 

راه حل: از دستمال های ویژه جذب چربی و ماسک های خاک رس استفاده کنید که روغن پوست تان را جذب می نمایند. اما اگر این موضوع کافی نبود، متخصص پوست شما می تواند داروهایی را تجویز کند، مانند قرص اسپیرولاکتون تا دلیل هورمونی این چربی پوست برطرف شود. برای ملاسما آفتاب سوختگی، از متخصص و پزشک پوست خود درباره تجویز هیدروکینون یا از بین بردن و پاک کردن پیگمنت ها توسط لیزر YAG یا درمان فرکسل (FRAXEL) سوالاتی را بپرسید تا در صورت مناسب بودن، انجام شوند.

منبع مقاله: https://www.allure.com/story/dull-skin-causes-and-treatments?utm_source=instagram&utm_medium=social&utm_content=instagram-stories&utm_social-type=owned&utm_brand=allure

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 4

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

نظرات (3)

 1. زیبا

  مقاله بسیار مفیدی بود. کلی انگیزه پیدا کردم که به پوستم رسیدگی کنم. ممنون

  • نوروزی

   ممنون از شما امیدواریم همیشه پوست خوبی داشته باشید

 2. Z

  ممنون بابت مقاله زیباتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories