مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > میکاپ برای پلک های افتاده

میکاپ برای پلک های افتاده

0
(0)

آموزش میکاپ برای چشم هایی با پلک افتاده

در حالی که هر شکل چشمی- از چشم های بادامی گرفته تا چشم های گود و فرو رفته، همگی به نوبه خود با شکوه به نظر می رسند، اما میکاپ چشم برای پلک های افتاده (HOODED EYE) چالش برانگیز و سخت به نظر می رسند. از چشم های اسموکی گرفته تا خط چشم های دنباله دار، همه این ها می توانند برا ی پلک های افتاده سخت و دشوار باشند. هم چنین، به دلیل وجود سبک میکاپ های بسیار زیبا، همه آن ها مناسب این شکل از چشم ها نیستند. اما اگر در زمینه این که چگونه میکاپ را برای چشم ها با پلک افتاده خود به کار ببرید، مهارت بیابید و آموزش ببینید، همه چیز حل می شود. ما در این مقاله همه چیز را به شما خواهیم گفت. این مقاله را بخوانید تا یاد بگیرید که پلک های افتاده به چه شکل است و بهترین روش استفاده از خط چشم و سایه چشم برای این نوع از چشم ها به چه ترتیب می باشد. در این مقاله از مجله ابنترنتی ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ آموزش میکاپ برای کسانی که چشم هایی با پلک افتاده دارند می پردازیم،با ما همراه باشید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

چشم ها با پلک افتاده به چه شکل می باشند؟

قبل از اینکه همه جزئیات را درباره میکاپ چشم برای پلک های افتاده با شما به اشتراک بگذاریم، باید بدانید که اصلا این نوع از چشم ها چه چیزی هستند و چگونه به نظر می رسند. به طور خلاصه و ساده، چشم ها با پلک افتاده به نداشتن فضای قابل توجه برای پلک ها شناخته می شوند. زمانی که چشم با پلک افتاده دارید، چین پلک شما ممکن است مخفی به نظر برسد. زمانی که این امر اتفاق می افتد، سبک میکاپ های مشخصی وجود دارند که به راحتی روی این چشم ها دیده نمی شوند، زیرا پلک چشم ها بسیار کوچک است. در هر صورت، در حالی که برخی از میکاپ ها برای این نوع از چشم های شما مناسب نیستند، اما انواع دیگری از میکاپ ها وجود دارند که موجب مسطح شدن پلک های تان شده و موجب می گردد تا توجه همه به چشم های زیبای شما معطوف شود.

 

چگونه می توانید متوجه شوید که دارای چشم هایی با پلک افتاده می باشید؟

یک آینه بر دارید و شکل چشم های خود را بررسی کنید. آیا چین پلک خود را می بینید؟ آیا پوست روی استخوان ابروهای تان روی بخشی افتاده است که باید چین پلک وجود داشته باشد؟ اگر جواب شما به هر دو سوال بله بود، مطمئن باشید که چشم هایی با پلک افتاده دارید.

 

چگونه برای چشم ها با پلک افتاده خود میکاپ انجام می دهید؟

برای این نوع از چشم ها، نیاز دارید تا از تکنیک های کلیدی میکاپ استفاده کنید تا زندگی را به چشم های خود باز گردانید. در این جا ما راهنمایی هایی را درباره میکاپ چشم های ساده برای این نوع از چشم ها با شما در میان می گذاریم که می توانید بکار ببرید تا پلک های خود را مسطح نمایان بسازید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

توصیه اول: مانند یک حرفه ای پلک های تان را پرایمر بزنید.

بیایید واقع بین باشیم: اگر چشم هایی با پلک افتاده دارید، پس بهتر از هر کسی می دانید که چقدر داشتن میکاپ چشم گربه ای بدون نقص و بدون مشکل سخت می باشد، زیرا این نوع میکاپ ممکن است زیر پلک بالایی تان محو شده و پاک گردد (توجه داشته باشید که این چشم ها به گونه ای هستند که گویی پلک بالایی یعنی قسمت زیر ابرو، روی پلک پایینی یعنی روی چشم افتاده است). به این منظور بهتر است در ابتدا از یک پرایمر میکاپ استفاده کنید تا مانع جابه جایی و پخش شدن میکاپ چشم تان شوید. هم چنین می توانید از مقداری کانسیلر و کرم پودر به جای پرایمر روی پلک خود به کار ببرید.

 

توصیه دوم: به سراغ میکاپ های مات بروید.

می توانید به این ترتیب چشم های تان را بازتر نشان دهید: از سایه چشم های مات در پلک بالایی و از سایه های شاینی در بخش پایینی درست بالای تخم چشم های تان استفاده کنید. شما می توانید هر دو این سایه ها را به صورت مات انتخاب کنید و تنها در مرکز پلک های تان اندکی سایه چشم را هایلایت نمایید. زمانی که برای چشم ها با پلک افتاده خود از سایه استفاده می کنید، سعی کنید سایه چشم را در بالای چین طبیعی پلک های خود بزنید تا بیشتر در معرض نمایش باشند.

 

توصیه سوم: هایلایتر را فراموش نکنید.

از یک هایلایتر خیلی روشن با حالت شاینی اندک استفاده کنید تا گوشه های داخلی چشم ها و بخشی که درست در زیر قوس ابروهای تان قرار دارد را روشن تر نمایان کنید.

 

توصیه چهارم: با چشم های تماما باز، میکاپ خود را انجام دهید.

از جایی که زمانی که چشم های شما باز هستند، فضای پلک های تان از دید پنهان می شود، از این رو میکاپ با چشم های تماما باز ایده بسیار خوبی به نظر می آید، زیرا به این ترتیب، شما از نتیجه کار و مقدار میکاپی که قابل دید است شگفت زده نمی شوید و بیشتر روی بخشی کار می کنید که در معرض دید می باشد.

 

توضیح پنجم: از لوازم میکاپ چشم ضد آب استفاده کنید.

میکاپ روی چشم ها با پلک افتاده به راحتی پخش و محو می شود، مخصوصا اگر بحث خط چشم و ریمل در میان باشد. به دنبال فرمول لوازم آرایشی ضد آب باشید تا از پخش شدن میکاپ چشم خود ممانعت به عمل آورید.

 

توصیه ششم: خط چشم خود را نازک بکشید.

خط چشم برای چشم ها با پلک افتاده می تواند بسیار سخت باشد، زیرا فضای کافی برای پلک ها وجود ندارد. سعی کنید خط چشم باریکی بکشید، از این رو هنوز هم فضایی برای استفاده از سایه در اختیار دارید.

 

چگونه برای چشم ها با پلک افتاده، خط چشم دنباله دار بکشید؟

اگر چشم هایی با پلک افتاده دارید، داشتن سبک میکاپ چشم های مشخصی مانند چشمان گربه ای، بسیار سخت به نظر می رسد. خوشبختانه چین پلک ها این مسئله کوچک را می تواند حل کند. چین پلک به ایجاد فضای خیالی روی پلک ها شناخته شده می باشد. این آموزش میکاپ را با دقت بخوانید تا بتوانید چشمان گربه ای و یا خط چشم دنباله داری مناسب با چشم های خود داشته باشید. پرایمر،پالت سایه چشم مات، خط چشم و ریمل ضد آب خود را بردارید و مراحل گفته شده را رعایت کنید:

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

مرحله اول: پلک های خود را پرایمر بزنید.

برای اطمینان از این که میکاپ چشم تان ماندگاری خواهد داشت، از مقداری پرایمر مخصوص پلک ها استفاده کنید تا فضای صاف و همواری مانند بوم نقاشی برای تمامی میکاپ هایی که می خواهید برای چشم های خود به کار ببرید، به وجود بیاید.

 

مرحله دوم: یک چین پلک خیالی ایجاد کنید.

از یک مداد چشم کمک بگیرید و یک خطی را از بالای لب خارجی چشم های تان تا گوشه داخلی چشم های تان بکشید. مطمئن شوید که در ابتدای و قسمت بیرون چشم های تان خط را پر رنگ می کشید و هم چنان که به سمت داخل چشم ها می آیید، خط را کم رنگ می کنید. از این که چین پلک خیالی خود را به صورت منحنی بکشید، اصلا تردید به دل خود راه ندهید، به یاد داشته باشید که یک لبه گرد در این ناحیه موجب می شود تا پلک های افتاده شما این گونه به نظر برسد که فضای بیشتری دارد و به این ترتیب میکاپ چشم شما بیشتر نمایان می گردد.

 

مرحله سوم: محو کنید.

قبل از این که چین پلک خیالی شما کاملا خشک شود، از یک براش مویی استفاده کنید تا خطوط مشخص در این قسمت را با حرکاتی به سمت استخوان ابرو و به سمت بیرون چشم های تان محو کنید. لبه پایینی چین پلک را دقیق و دست نخورده باقی بگذارید، زیرا این امر یکی از ویژگی های چین پلک واقعی می باشد. اگر در این قسمت اشتباهاتی کردید، اصلا نگران نباشید، پنبه و پد و پاک کننده آرایشی اینجا هستند تا به شما کمک کنند.

 

مرحله چهارم: مطابق با چین پلک خیالی خود، میکاپ چشم تان را ادامه دهید.

حالا که دارای یک چین پلک خیالی می باشید، از یک سایه چشمی که شاینی نیست روی خط چین پلک خود استفاده کرده و شروع به محو کردن آن کنید تا میکاپ چشم تان باشکوه و عالی دیده شود.

 

مرحله پنجم: سایه های اسموکی را نیز از یاد نبرید.

دوباره می گوییم که می توانید سایه چشم خود را محو کنید تا حالت ظریف و زیبایی به وجود بیاید که به آن سبک میکاپ اسموکی گفته می شود.

 

مرحله ششم: به پلک پایین خود نیز، رنگ بدهید.

تماما قسمت پایینی پلک خود را با سایه چشم شاینی پوشش دهید که رنگ آن با چین پلک اسموکی شما هم خوانی دارد.

 

مرحله هفتم: هایلایت.

بعد از کامل کردن سبک اسموکی چشم های تان، از یک سایه چشم با حالت شاینی اندک به کار ببرید تا استخوان ابروها و گوشه ترین قسمت چشم های تان را هایلایت کنید.

 

مرحله هشتم: خط چشم گربه ای.

همان طور که گفتیم، میکاپ چشم مانند خط چشم گربه ای می تواند روی چشم ها با پلک های افتاده اندکی سخت باشد. برای آسان تر کردن این پروسه، یک خطی در امتداد خط مژه پایینی خود بکشید. سپس یک خط مورب از بالای گوشه چشم تان به صورت مورب روی خط قبلی بکشید. برای تمام کردن کار، نوک خط مورب را به امتداد چشم های تان که تماما باز نگه داشته اید بکشید، حالا باید یک شکلی شبیه به مثلث در این قسمت وجود داشته باشد، سپس جاهای خالی آن را با خط چشم ضد آب خود پر کنید.

 

مرحله نهم: به مژه های خود جلوه بیشتری بدهید.

در نهایت، بهترین راه برای اینکه میکاپ چشم تان بیش از هر چیزی در معرض دید باشد این است که از چند لایه ریمل استفاده کنید. سعی کنید فرمول ضد آب و پر پشت کننده ریمل را انتخاب کنید.

 

مرحله دهم: میکاپ خود را مهر و موم کنید.

شما مدت زمانی را صرف کامل کردن میکاپ چشم خود کرده اید از این رو چرا می خواهید تمام این وقت ها را هدر بدهید؟ از یک اسپری فیکس استفاده کنید تا میکاپ خود را در تمام روز سر جای خود نگاه دارید.

 

چگونه باید ابروها را مناسب با چشم ها با پلک افتاده، شکل داد؟

زمانی که بحث پر کردن میان ابروهای تان به میان می آید، یافتن بهترین شکل ابرو می تواند تفاوت بزرگی را ایجاد کند. اگر دارای چشم ها با پلک افتاده می باشید، حتما در هنگام شکل دادن به ابروهای تان بسیار دقت کنید. ابروهای باریک تر و دقیق تر می تواند چشم های تان را خسته تر نشان دهد. از طرف دیگر، ابروی باریک باعث می شود تا فضای خیالی بیشتری پشت چشم ها ایجاد شود و چشم ها باز تر دیده شود. در این جا به شما می گوییم که باید چه کار کنید:

 

مرحله اول: ابروهای تان را شکل دهید.

با موچین کردن ابروهای تان شروع کنید و یا به طور ماهرانه ای به وکس کردن یا اصلاح کردن آن ها بپردازید. اگر به طور طبیعی ابروهای پهنی دارید، سعی کنید به سالن و یا آرایشگاه بروید تا مطمئن شوید که از نتیجه کار راضی خواهید بود. اگر در زمینه به کار بردن موچین مهارت دارید، ابروهای تان را به گونه ای شکل دهید که اندکی باریک باشد و بتوانید داخل آن را پر کنید.

 

مرحله دوم: استفاده از مداد ابرو برای پر کردن ابروها را نیز به یاد داشته باشید.

از یک مداد چشم یا ابرو ستفاده کنید، تا به آرامی ابروهای تان را پر کنید. از انتهای ابرو شروع کنید و خطوط پر مانند و باریکی را بکشید که مانند خود تارهای ابرو به نظر بیایند. سپس باز هم از مداد چشم یا ابرو استفاده کنید تا به آرامی هر فضای خالی در میان ابروهای تان را با همان خطوط باریک و پر مانند پر کنید. سپس از براش ابرو در انتهای مداد خود استفاده کنید تا ابروهای تان را شانه کنید به این ترتیب شکل طبیعی به ابروهای خود می دهید.

 

مرحله سوم: از یک ریمل ابرو استفاده کنید.

تنها به این دلیل که نمی توانید ابروهای پهنی داشته باشید به این معنا نیست که نمی توانید ابروهای برجسته ای داشته باشید. برای مشخص کردن تار ابروهای تان و این که میکاپ چشم تان را پیشرفته تر و مدرن تر نشان دهید، از یک ریمل ابرو با فرمول ضد آب به کار ببرید تا شکل ابروها تان در تمام روز ثابت باقی بمانند.

 

مرحله چهارم: کانسیلر و هایلایت.

برای بی نقص نشان دادن ابروها تان، از یک کانسیلر و هایلایتر استفاده کنید تا جذابیت بیشتری به ابروهای تان بدهید. ابتدا، لبه های ابرو را با کانسیلر تمیز و مرتب نشان دهید و سپس زیر قوس ابرو را اندکی هایلایت کنید تا چشم های تان روشن تر به نظر برسد.

 

منبع مقاله:https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/makeup/eye-makeup/hooded-eyes-makeup-tutorial.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها