مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > صورت > نحوه انتخاب ضد آفتاب

نحوه انتخاب ضد آفتاب

0
(0)

مواردی که باید در هنگام انتخاب یک ضد آفتاب به آن ها دقت داشته باشید .

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ برای شما اطلاعات کاملی در مورد نحوه انتخاب ضد آفتاب و انواع آن مطالبی را گرد اوری کرده ایم  . در ادامه با ما همراه باشید .

رفتن به ساحل، خرید کردن و یا خوشگذرانی با دوستان، همگی بسیار لذت بخش و عالی به نظر می رسند . اما فراموش نکنید که در هر شرایطی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید . فرقی ندارد که آب و هوا چه طور باشد ، آفتابی یا ابری ، شما باید از پوست خود در برابر آسیب ها و صدمات اشعه های نور خورشید، محافظت به عمل آورید . اشعه های UV مضر نور خورشید نه تنها موجب برنزه شدن پوست تان می شوند . بلکه می توانند موجب افزایش علایم پیری زودرس پوست گردند .

استفاده از ضد آفتاب یکی از پر اهمیت ترین بخش روتین مراقبت از پوست محسوب می شود . ضد آفتاب ها در انواع مختلفی در دسترس می باشند- لوسیون، ژل، استیکی و غیره . شما هم چنین باید به میزان SPF این کرم ها دقت داشته باشید .

 

اما سوال مهمی که وجود دارد به این ترتیب است که “آیا ضد آفتاب انتخابی شما، محافظت مناسب و صحیحی از پوست تان به عمل می آورد ؟” در این مقاله ، ما توصیه های اندکی را در ارتباط با انتخاب بهترین ضد آفتاب را با شما در میان می گذاریم تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید .

 

 

آیا می دانید ؟

محافظت در برابر UVB از طریق میزان SPF محاسبه می شود . به طور مثال، SPF 30 برای تابستان های هندوستان مناسب است . از طرفی، بیشتر مردم به اندازه کافی از ضد آفتاب استفاده نمی کنند تا محافظت کافی برای پوست مهیا شود . این که ضد آفتابی را با SPF بالاتر مهیا کنید ، بسیار منطقی به نظر می رسد، زیرا می تواند محافظت کافی را برای پوست فراهم آورد، حتی اگر از مقدار کافی از آن روی صورت و یا بخش های دیگر پوست به کار نبرده باشید . به طور مشابه، محافظت در برابر اشعه های UVB بر اساس رتبه بندی PA نیز محاسبه می شود . هر چه شمار + مربوط به PA بیشتر باشد، محافظت بیشتری توسط ضد آفتاب در برابر این اشعه به عمل خواهد آمد .

نحوه انتخاب ضد آفتاب

نحوه انتخاب ضد آفتاب

چگونه باید بهترین ضد آفتاب را انتخاب کنید .

در ادامه توصیه های ضروری وجود دارد تا در هنگام انتخاب ضد آفتاب به یاد داشته باشید .

 

1.تاریخ تولید .

هرچه ضد آفتاب تازه تر باشد، بازدهی و مزیت بیشتری دارد. مواد تشکیل دهنده در ضد آفتاب ها به سادگی ممکن است دچار آسیب شوند، حتی اگر فقط روی قفسه های فروشگاه قرار داشته باشند. از این رو، بسیار اهمیت دارد تا تازه ترین محصولات را خریداری کنید. سعی کنید قبل از تمام شدن ضد آفتاب کنونی تان، ضد آفتاب جدیدی را خریداری نکنید، به این ترتیب ضدآفتاب ها برای مدت زمان طولانی در کمدتان باقی نمی مانند و یا تاریخ گذشته نمی شوند.

 

 1. ضد آفتاب ها از برندهای خوب و معتبر .

یک برند خوب همیشه در خرید تمامی محصولات اهمیت دارد. تا جایی که امکان دارد از برندهای معتبر و بین المللی استفاده کنید. برند های آمریکایی و اروپایی باید توسط سازمان FDA یا اتحادیه اروپا مورد تایید واقع شوند و از این رو باید قوانین سفت و سختی را برای گرفتن تاییدیه ضد آفتاب های خود پشت سر بگذارند.

 

 1. ضد آفتاب ها نباید مواد تشکیل دهنده مضری داشته باشند .

لیست مواد تشکیل دهنده روی محصول را بررسی کنید. این امر به شما کمک می کند تا دریابید که آیا اکسی بنزون و یا مواد دیگر که باعث اختلال هورمون های بدن شده و باعث واکنش های آلرژیک می شود، در ضد آفتاب وجود دارد یا خیر.

 

 1. همیشه ضد آفتاب های کرمی را به جای نوع اسپری و پودری آن ها انتخاب کنید .

ضد آفتاب های پودری و اسپری دارای مواد معدنی و ذرات نانویی می باشند که وارد رگ های خونی می گردند و ممکن است مشکلات سلامتی متعددی را به وجود آورند. از چنین محصولاتی اجتناب کنید و تنها از ضد آفتاب های کرمی به کار ببرید.

 1. وجود تیتانیوم دی اکسید و زینک اکساید .

زمانی که لیست مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب مد نظرتان را بررسی می کنید . به دنبال تیتانیوم دی اکسید و یا زینک اکساید باشید . این مواد به این محصولات اضافه می شوند تا  از پوست در برابر اشعه های UV محافظت کنند ، اما زینک اکساید ممکن است صورت تان را بی روح و گچ مانند نمایان کند .

 

6 یک ضد آفتابی را برگزینید که SPF 30 و یا بیشتر دارد .

همیشه میزان SPF که روی بسته بندی ضد آفتاب درج شده است را بررسی کنید . هر چیزی بالای SPF 15 به نظر عالی می باشد. اما اگر نیاز به محفاظت بیشتری برای پوست خود دارید، SPF 30 و یا بالاتر را انتخاب کنید .

 

نحوه انتخاب ضد آفتاب

نحوه انتخاب ضد آفتاب

 1. ضد آفتاب مقاوم در برابر آب و عرق را انتخاب نمایید .

اگر می خواهید قدم بزنید و یا به ساحل بروید . از ضد آفتاب هایی مقاوم در برابر آب و عرق به کار ببرید تا خواص خود را در تماس با رطوبت از دست ندهند .

 

 1. ضد آفتاب های سازگار با کودکان .

کودکان نیز همانند بزرگسالان نیاز به ضد آفتاب دارند . اما زمانی که می خواهید یک ضد آفتاب برای آن ها انتخاب کنید ، بسیار مراقب باشید . کودکان پوست حساسی دارند و مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب ممکن است واکنش های آلرژیک را در آن ها باعث شوند . تحقیق کنید و یک کرم ضد آفتابی را خریداری کنید که مخصوص کودکان ساخته شده است . این ضد آفتاب ها دارای پارا آمینو بنزوئیک اسید (PABA) و بنزوفنون ها می باشند و به طور کلی برای پوست کودکان ملایم عمل می کنند . این روزها حتی لباس های دارای SPF برای کودکان نیز در دسترس می باشد .

 

 1. ضد آفتاب نباید باعث خارش و قرمزی پوست تان شود .

ضد آفتاب نباید پوست صورت و بدن تان را دچار خارش کند . اگر این چنین بود، زمان این است که آن را دور بیاندازید و ضد آفتاب جدیدی را خریداری کنید که راحت  بوده و با نوع پوست تان سازگاری داشته باشد .

 

 1. اسپری های ضد آفتاب .

همان طور که در بالا بیان کردیم، بسیار عالی است که از استفاده از اسپری های ضد آفتاب ممانعت به عمل بیاورید . استفاده از ضد آفتاب های اسپری موجب هدر رفتن محصول مورد نظر می شود . اما اگر می خواهید از نوع اسپری آن استفاده کنید ، سعی نمایید بعد از اسپری کردن ، گرد و غبار حاصل از آن را استشمام نکنید . ضد آفتاب ها ی اسپری ، برای افرادی مناسب می باشند که بدنی پرمو داشته و یا دچار طلاسی های در برخی از بخش ها می باشند .

 

 

 1. پوست مستعد آکنه .

ضد آفتاب های بر پایه آب در بازار موجود می باشند . اگر دارای پوست چرب و مستعد آکنه می باشید ،  از ضد آفتاب بر پایه آب به کار ببرید . این نوع از ضد آفتاب ها مانند انواع کرمی و بر پایه چربی، موجب جوش و آکنه نمی شوند .

 

 1. تاریخ انقضاء .

این مورد در آخر این لیست گفته می شود . اما به این معنا نیست که ارزش آن از بقیه موارد کمتر است . تاریخ انقضاء روی بسته بندی را بررسی کنید . این مورد باید برای همه ما هنگام خرید هر محصولی، تبدیل به یک عادت شود . یک محصول که تاریخ انقضای آن گذشته است می تواند موجب آسیب های جدی شود . زیرا مواد تشکیل دهنده آن با مرور زمان، کیفیت خود را از دست می دهند .

 

 1. قیمت ضد آفتاب ها، نباید معیار اصلی انتخاب شما باشد .

تنها به این دلیل که ضد آفتابی قیمت بالایی دارد . به این معنا نیست که بهترین گزینه ممکن به شمار می رود . برندهای گران قیمت می توانند با احساس امنیت خیالی و کاذب، باعث شوند که به ناچار ضد آفتاب های آن ها را انتخاب کنید . اما شاید به اندازه برندهای ارزان تر، موثر نباشند .

 

 

چگونه باید از ضد آفتاب ها استفاده کنید ؟

 • برای ضد آفتاب های ژلی و کرمی، مقداری از محصول را کف دست تان ریخته و آن را در سراسر بخش هایی از پوست تان که در معرض نور آفتاب می باشند . مانند پشت پاها، گوش ها، روی پاها، بخش های طاس سر و لب ها پخش کنید .
 • ضربات آهسته و ملایمی روی پوست خود بزنید تا به خوبی جذب شوند .
 • هر دو ساعت یک بار ضد آفتاب را تمدید کنید .
 • برای استفاده از ضد آفتاب های اسپری، باید بطری را در راستای بخش مورد نظر پوست خود نگاه داشته و به سمت عقب و جلوی ببرید . هم چنین باید برای پوشش دهی مناسب، به مقدار کافی اسپری کنید . توجه داشته باشید که غبار ایجاد شده حاصل از اسپری را وارد بینی و دهان خود نکنید .
 • هنگامی که از اسپری ضد آفتاب برای صورت تان به کار می برید . مخصوصا اطراف کودکان، باید بسیار احتیاط کنید .

 

توصیه های مهم که باید در حین استفاده از ضد آفتاب ها به یاد داشته باشید .

 • ضد آفتاب را 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به پوست خود بزنید .
 • شما می توانید از ضد آفتاب زیر میکاپ خود استفاده کنید .
 • زمانی که بیرون می روید، سعی کنید تا لباس های نخی بپوشید . زیرا بیشتر لباس های نخی دارای SPF 4 می باشند .
 • زمانی که اشعه های UV در قدرتمندترین حالت خود قرار دارند . یعنی ساعات بین ظهر و اوایل غروب، سعی کنید داخل خانه باشید و یا اگر باید بیرون از منزل باشید، حتما تمام سعی خود را بکنید تا در سایه قرار بگیرید .
 • هم چنین استفاده از عینک آفتابی را در بیرون از منزل فراموش نکنید .
 • از یک کلاه لبه دار یا روسری استفاده کنید تا از خود در برابر نور خورشید محافظت بیشتری به عمل بیاورید .

 

پیشگیری بهتر از درمان است . خرید ضد آفتاب مناسب و صحیح به سلامت، جوان و زیبا ماندن پوست تان کمک می کند . شما نباید هر محصولی که در قفسه های فروشگاه وجود دارد را خریداری کنید . به دنبال ضد آفتابی باشید که با نوع پوست شما مطابقت و سازگاری داشته باشد .

 

منبع مقاله : https://www.stylecraze.com/articles/things-to-consider-when-choosing-a-sunscreen/#gref

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها