مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , > روش های هوشمندانه برای اطمینان از بهداشت کودکان در دوران مدرسه.

روش های هوشمندانه برای اطمینان از بهداشت کودکان در دوران مدرسه.

0
(0)

روش های هوشمندانه برای اطمینان از بهداشت کودکان در دوران مدرسه.

همواره توصیه می شود که همراه با آموزش های درس های ضروری در مدرسه، افزایش آگاهی و دانش کودکان از “بهداشت و سلامت” نیز در دستور کار مکان های آموزشی مانند مدرسه قرار بگیرد. به این ترتیب، نه تنها برنامه های آکادمیک و آموزشی ارتقاء می یابد، بلکه کودکان این توانایی را به دست می آورند که عادت های رعایت بهداشت شخصی در سطح بالایی را از سنین کودکی در خود پرورش بدهند. به طور ایده آل، مسئولین مدرسه و والدین کودکان بهتر است با هم همکاری کنند تا اطمینان به دست بیاورند که سیستم بدن کودکان به گونه ای قدرتمند می شود که در برابر بیماری ها خطرناک و ریسک های جدی محافظت به عمل می آورد. چک لیستی که در مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ بیان می کنیم می تواند برای مقابله با عدم رعایت بهداشت و یا بهداشت ضعیف به روش های هوشمندانه تر کمک کند:

 

 

1.میکروب ها باید از بین بروند.

به فرزند خود یاد دهید که در زمان های ضروری مانند قبل از خوردن غذا، بعد از دستشویی رفتن، بعد از سرفه کردن و یا عطسه کردن، و بعد از حمل کردن زباله به سطل آشغال، دستان خود را بشویند. ایجاد چنین عادت هایی به طور چشمگیری احتمال بیمار شدن فرزندان تان را کاهش می دهد. پیشنهاد می شود که فرزندان تان دستمال های ضد عفونی کننده، بدون الکل و مورد تایید متخصصان پوست را در کیف مدرسه خود داشته باشند که می توانند در زمان هایی که آب در دسترس نیست، از آن ها برای تمیز کردن دست تان شان استفاده کنند.

رعایت بهداشتی

 1. بهداشت شخصی کودکان.

عادت های بهداشتی خوب می توانند از سنینی که فرزندان تان به دوره ابتدایی وارد می شوند، آغاز و معرفی شود، حتی اگر آن ها کاملا متوجه نمی شوند که چگونه تمیز ماندن می تواند روی کیفیت زندگی شان تاثیر بگذارد. والدین باید در ترغیب کودکان به عادت های پیرایش و نظافت خود به وسیله انجام آن موارد به خودی خود، کمک کنند. روتین های روزانه ساده مانند مسواک کردن دندان ها، حمام کردن، تعویض لباس، گرفتن ناخن ها و غیره باید به طور جدی تمرین داده شوند. این امر اطمینان حاصل می کند که فرزندان شما دچار بیماری هایی نمی شوند و از درس و مدرسه عقب نمی مانند.

به علاوه، با وجود بیماری های بسیاری مانند مالاریا، تب دانگ و چیکونگونیا، بسیار ضروری است که محافظ های پشه برای بیرون رفتن فرزندان استفاده شود، زیرا این بیماری ها با نیش پشه ها منتقل می گردند. برای کودکان تبدیل به یک عادت کنید تا از پماد های دافع پشه ها قبل از این که بیرون بروند، استفاده کنند.

از جایی که کودکان ممکن نیست با کرم های چسبناک و استیکی احساس راحتی داشته باشند، آن ها را تشویق کنید تا از پماد ها محافظ پشه روی لباس استفاده نمایند که یک محافظ عالی نوآورانه برای کودکان در مدرسه به شمار می رود. تنها برای 4 نقطه از لباس کودکان این پماد را استفاده کنید تا برای 8 ساعت از نیش پشه ها در امان باشند.

این محصولات طبیعی بوده و مورد تایید متخصصان اطفال می باشند و از این رو برای کودکان خطری در بر ندارند. بهترین خبر این است که این محصول روی پوست استفاده نمی شود، بلکه روی لباس اعمال می گردد.

 

 1. توالت و یا دستشویی باید تمیز و بهداشتی باشند.

کودکان این حق را دارند تا امکانات پایه ای مانند توالت های تمیز در مدارس داشته باشند. مسئولان مدرسه باید از در دسترس بودن آب در توالت ها به طور منظم اطمینان حال کند. بخش هایی مانند حوضچه های آب، محفظه های مایع دستشویی و یا صابون، دستگیره های در و غیره باید به طور روزانه توسط خدمه های مدرسه ضدعفونی شوند تا از پخش و توسعه یافتن میکروب ها جلوگیری به عمل آید. مسئله بوی بد در حوالی توالت ها و دستشویی ها باید با اسپری خوشبو کننده هوا بعد از طی کشیدن و جارو کردن، مدیریت شود.

بهداشت

 1. دفع زباله ها.

در محیط مدرسه، زباله های بسیاری در سطل آشغال ها در پایان روز جمع آوری می شود که این امر دلیل اصلی برای بیماری باکتریایی مختلف و یا آلرژی های تنفسی می باشد. این سطل های زباله می توانند میزبان خوبی برای بیماری های عامل پشه باشند. مدارس ممکن است یک سری فعالیت های محیط زیستی را در میان دانش آموزان اجرا کند، به این ترتیب که گودال و یا چاله های برای زباله هایی که در کلاس جمع آوری می شود، مهیا کنند تا در آن جا تبدیل به کود شده و برای موارد دیگر قابل استفاده باشند. نه تنها این امر جنبه آموزشی دارد، بلکه هم چنین از شیوع بیماری های عفونی در کودکان نیز جلوگیری به عمل می آورد.

رعایت بهداشت

 1. مقابله با بیماری.

علی رغم فعالیت ها و تمرینات درباره دستورالعمل های ضدعفونی، اگر شک دارید که کودکان تان در معرض محیط های کثیف حتی بعد از مدرسه قرار دارند و یا اگر شاهد نشانه های ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن آن ها شده اید، باید پیشگیری های انجام شود.

والدین باید در طول سال و در زمان های مشخص که کودکان بیشتر مستعد مریض شدن می باشند، آن ها را واکسینه نمایند. اگر مشاهده می کنید که فرزندتان حالت های خوبی ندارد، از این که او را به مدرسه بفرستید، جدا ممانعت به عمل آورید، زیرا رفتن به فضای مشترک و عمومی و یا استفاده از تجهیزات در مکان های عمومی مثل مدرسه می تواند باعث توزیع میکروب ها از یک دانش آموز به دانش آموز دیگر شود.

مشارکت در بهبود سلامت و بهداشت کودک توسط والدین و مدیر و مسئولان مدرسه می تواند روی الگوهای رفتاری کودکان تاثیر بسزایی بگذارد و اطمینان حاصل می کند که آن ها عادت های بهداشتی اختیاری و فردی را تمرین می کنند تا طول عمر زندگی بهداشتی خود را ارتقاء دهند.

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها