مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , > بهداشت فردی دانش آموزان دختر در دوران مدرسه چگونه باید باشه؟

بهداشت فردی دانش آموزان دختر در دوران مدرسه چگونه باید باشه؟

4.5
(15)

بهداشت فردی دانش آموزان دختر در دوران مدرسه چگونه باید باشه؟

در این مقاله از مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ یاد می گیرید که چگونه در دوران مدرسه  بهداشت فردی خود را رعایت کنید. این مراحلی که در ادامه گفته می شود را انجام دهید تا همیشه تمیز و بهداشتی باشید.

بخش اول: بدن خود را تمیز نگاه دارید.

1.هر روز حمام کنید. چه در شب و یا در صبح، فرقی ندارد. اطمینان به دست بیاورید که از شامپو و دیگر انواع محصولات موی مناسب و صحیحی استفاده می کنید. اگر شما یکی از هزاران دختر خانم هایی هستید که به آب تمیز دسترسی ندارید، سعی کنید تا با آبی که جوشانده اید و اجازه داده اید تا به دمای مناسبی برسد و خنک شود، بدن تان را تمیز کنید.

بهداشتی

 • سعی کنید تا یک برنامه پایدار و همیشگی را در این زمینه پیروی کنید، مانند دوش گرفتن بلافاصله بعد از خواب و بیدار شدن و یا درست بعد از رسیدن به خانه. به این ترتیب به یاد داشتن آن برای شما آسان می شود. شما هم می توانید دوش کوتاه بگیرید و یا حمام کنید. هیچ گاه به افسانه های غلطی که نباید در طول پریود و عادت ماهیانه خود حمام کنید، اعتقاد نداشته باشید. تا جایی که می توانید حمام کنید، دوش بگیرید و آبتنی نمایید.
 • در طول امتحانات نهایی و یا دیگر موقعیت های حساس در دوران مدرسه، ممکن است بخواهید تا دوش گرفتن و حمام کردن را کنار بگذارید. اگر شما این کار را انجام می دهید، به یاد داشته باشید که بیش از یک بار در برنامه و روتین همیشگی تان پیش نروید.
 • شیو کردن موهای بدن و صورت اختیاری است. اگر می خواهید شیو کنید، می توانید برای صرفه جویی در زمان هنگامی که نرم کننده یا کاندیشنر باید برای مدتی روی موهای تان باقی می ماند، به شیو کردن بپردازید.

بهداشت فردی دانش آموزان دختر در دوران مدرسه چگونه باید باشه؟

 1. اگر احساس می کنید که نیاز است، حتما از دئودورانت استفاده کنید. هر روز صبح از دئودورانت استفاده نمایید و یا حتی بعد از تمرین کردن نیز از آن غافل نشوید. اگر در روز خاصی، زنگ ورزش دارید و یا به اصلاح کلاس فعالیت های بدنی یا PE دارید، حتما دئودورانت را همراه خود در کیف مدرسه داشته باشید. دئودورانت های مختلفی را تجربه کنید، مانند استیک های جامد، ژلی، اسپری و غیره، تا زمانی که دریابید که بهترین مورد برای شما چیست. بهتر است برخی از آن ها را در خانه و نوع استیکی آن را در زنگ ورزش در کیف خود داشته باشید.
 • اسپری های بدن و عطرها در بسیاری از مدارس ممنوع می باشند، زیرا واکنش و حملات آسم و تنگی نفس را تشدید و تحریک می کنند. اطمینان به دست بیاورید که استفاده از آن ها در مدرسه شما مجاز است و سپس تصمیم بگیرید.
 • یک دئودورانت ضد تعریق را انتخاب کنید. زیرا باعث می شود تا عرق نکنید.

 

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

 1. از محصولات بهداشتی زنانه در مواقع ضروری استفاده کنید. در حالی که استفاده از حوله یا دستمال کاغذی در مواقع اورژانسی مشکلی ندارد، اما آن ها کار وسیله ای که برای این مواقع طراحی شده است را انجام نمی دهند. اگر به این محصولات دسترسی دارید، حتما از آن ها استفاده کنید.

بهداشت فردی

 1. مراقب پوست خود باشید، اما به یاد داشته باشید که وضعیت پوست همیشه نشانه عدم بهداشت نمی باشد. مرطوب کننده و کرم ها می توانند به خشکی، خارش و یا پوسته پوسته شدن پوست تان کمک کنند. در این جا راه حل هایی را برای مشکلات رایج در این زمینه بیان می کنیم:
 • بالم و ویتامینه های لب می توانند برای لب های ترک خورده مناسب باشند.
 • یک ضد آفتاب بدون چربی را روی صورت خود استفاده کنید تا سلامت پوست تان را ارتقاء دهید و به این ترتیب از به وجود آمدن چین و چروک در آینده روی پوست خود نیز جلوگیری به عمل می آورید. هر چه SPF ضد آفتاب تان بیشتر باشد، بهتر برای شما کار می کند و نتیجه می دهد.
 • روغن های کوتیکول به خشکی کوتیکول های ناخن شما کمک می کنند.
 • آکنه ها را با فیس واش و یا لایه برداری در حمام یا یک دستمال مرطوب، مدیریت کنید. اگر آکنه ها واقعا شما را اذیت می کنند، سعی کنید نزد پزشک مربوطه بروید تا یک کرم تجویز شده توسط متخصص پوست را مصرف کنید.

 

 

بخش دوم: صورت و موهای تان را تمیز نگاه دارید.

مدرسه

 

1.یک بار در روز چه صبح یا شب فرقی ندارد، صورت تان را بشویید، مخصوصا اگر ضد آفتاب استفاده می کنید. هیچ گاه بدون پاک کردن صورت تان از ضدآفتاب یا کرم های مرطوب کننده یا سایر کرم های دیگر، به تخت خواب نروید و نخوابید. از فیس واش و یا پاک کننده های چرب استفاده نکنید، زیرا باعث چرب شدن بیشتر پوست تان می شوند. از یک اسکراب صورت و یا شوینده ای استفاده کنید که مخصوصا برای نوع پوست شما طراحی شده است. اگر دارای منافذ قابل مشاهده ای روی پوست صورت خود می باشید، از فیس واشی استفاده کنید که به کاهش منافذ پوست و هموار شدن آن ها کمک می کند. زمانی که شستن صورت تان به پایان رسید، به آرامی با حرکات ضربه ای ملایم، صورت تان را خشک کنید و بلافاصله از یک مرطوب کننده صورت به کار ببرید تا صورت تان نرم و لطیف و شاداب شود.

 

مدرسه

 1. دندان های تان را مسواک کنید. حداقل بعد از صبحانه و شام، بهتر است دندان های تان را مسواک کنید. بعد از ناهار در مدرسه، نیز مسواک کردن دندان های تان خالی از لطف نیست. اگر سیم ارتودنسی روی دندان های تان متصل می باشد، باید آن ها را هم تمیز کنید. دهانی پر از میکروب و جرم اصلا بهداشتی نیست.
 • هر یک ماه تا دو ماه در میان، مسواک تان را عوض کنید.

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

 1. به طور منظم موهای تان را بشویید. موهای تمیز در بحث بهداشت، بسیار اهمیت دارند. با شستن موهای تان دو تا سه بار در هفته شروع کنید، اما زیاد از حد نیز موهای تان را نشویید که این کار باعث خشک شدن بیش از حد موهای تان می شود. با استفاده از کاندیشنرهای LEAVE-IN سعی کنید موهای خود را با رایحه دلپذیری همراه کنید (اما توجه داشته باشید که از کاندیشنر هایی با رایحه خیلی تند استفاده نکنید که می توانند باعث واکنش های آلرژیک شوند). سعی کنید از رایحه ملایم و خوشایندی استفاده نمایید که حس تازگی و طراوت به شما می دهد.

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

 1. موهای تان را شانه بزنید. منظور ما حالت دادن موهای تان نیست. براش کردن یا شانه کردن آن ها کافی است. از یک براش و یا برسی استفاده کنید که واقعا گره موهای تان را باز می کند. اگر از محصولات کاندیشنر مناسبی استفاده می کنید و موهای تان را به دفعات لازم شانه می نمایید، مطمئنا موهای زیبا و درخشانی خواهید داشت.
 • ایده خوبی است که براش و برس موی تان را همراه خود در مدرسه نیز داشته باشید تا هر زمان که احساس کردید موهای تان گره خورده است، از آن استفاده کنید.

 

بخش سوم: به انواع روش های دیگر پاکیزه و بهداشتی بودن نیز توجه داشته باشید.

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

1.لباس های تان را تمیز نگه دارید. لباس ها بسیار اهمیت دارند. لباس های تان را هر روز و یا حداقل سه بار در هفته بشوید (از مواد پاک کننده و نرم کننده لباس خوش عطر به کار ببرید). همیشه کاری کنید تا لباس های تان بوی خوشی بدهند و به نظر مرتب و تمیز برسند. مطمئنا هیچ کسی پیراهن و با  لباس های بد بو و لکه دار را دوست ندارد. لباس زیر خود را هر روز هنگامی که از خواب برمی خیزید و یا در هنگام شب بعد از دوش گرفتن تان، عوض کنید. بسیار اهمیت دارد تا اطمینان حاصل کنید که بوی خوش و دلپسندی می دهید تا به این ترتیب همیشه حس تازگی و طراوت داشته باشید.

 • پیراهن ها، بلوز ها و زیر شلواری باید یک روز بعد از پوشیده شدن شسته شوند، این در حالی است که می توانید شلوار ها و سویشرت های خود را صورتی که با آن ها عرق نکرده اید، دو یا سه روز در میان بشویید.

 

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

 1. دستان تان را نیز تمیز نگاه دارید. میکروب ها روی دستان تان انباشته می شوند و می توانند بیماری هایی را باعث گردند. هر بار که از دستشویی استفاده می کنید، دستان خود را بشویید، هم چنین قبل از هر وعده غذایی نیز این کار را انجام دهید. علاوه بر این، بهتر است از ضدعفونی کننده دست نیز به کار ببرید. اگر دستان شما خشک شد، حتما بعد از آن از لوسیون استفاده نمایید.

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

 1. دیگر عملکردهای مراقبت از خود را نیز به یاد داشته باشید. برخی از این ها باید به صورت روتین و همیشگی انجام شوند.
 • هر هفته یا بیشتر، ناخن های تان را کوتاه کنید و از این که خیلی بلند شوند، خودداری به عمل آورید. ناخن های بلند می توانند به سادگی بشکنند و می توانند تایپ کردن، نوشتن و یا نواختن ابزار آلات موسیقی را با درد و مشکل همراه سازند.
 • همیشه موها خود را به صورت روزانه قبل یا بعد از دوش گرفتن شانه کنید.
 • گوش های خود را هفته ای یک بار تمیز کنید تا جرم در گوش تان انباشته نشود. انجام این کار باعث می شود تا هدفون و هندزفری های شما نیز کثیف نشوند.
 • اگر ترشحات واژن دارید، از پد هایی در لباس زیر خود استفاده کنید تا لکه دار نشود.

 

بخش چهارم: داشتن سبک زندگی سالم و پاکیزه.

مدرسه

 

1.پاکیزه رفتار کنید تا پاکیزه بمانید. از انجام کارهای آلوده و کثیف و کارهایی غیر بهداشتی ممانعت کنید (مانند آروغ زدن، یا عطسه های خیلی بلند و غیره). این دست از موارد، توجه را به سمت شما جلب می کند. شاید در ابتدا خنده دار و بامزه به نظر برسد، اما مطمئن از انجام آن ها پشیمان می شوید.

 

 1. اطراف خود را با افراد و چیزهای زیبا، تمیز و خوشایند و لپسند پر کنید. به مکان ها کثیف نروید و در بخش های آلوده شهر با دوستان خود گشت نزنید. سعی کنید در مکان هایی باشید که زیبا و تمیز می باشند، در مکان ها ننشینید که بوی بد می دهند و کثیف هایی در آن جا به چشم می خورند، زیرا با استشمام بوی کثیفی و آلودگی، ممکن است کثیف و آلوده شوید. زمانی که بیرون از خانه قدم می زنید و یا در بخش کثیفی در حال عبور می باشید، همیشه دقت کنید که پاهای تان را کجا می گذارید، چه کسی می داند، شاید روی مدفوع حیوان و یا چیزهای مشابه این قدم بگذارید.

 

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 15

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها