مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , , , , > معرفی بهترین روغن های صورت برای انواع پوست

معرفی بهترین روغن های صورت برای انواع پوست

0
(0)

16 عدد از بهترین روغن های صورت برای هر نوع پوستی

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به معرفی بهترین روغن های صورت برای انواع پوست می پردازیم که حتی پوست های مستعد آکنه و حساس نیز می توانند از روغن های صورت بهره ببرند.

اگر کلمه روغن شما را می ترساند، ما شما را درک می کنیم. شاید به خاطر این باشد که استفاده از روغن روی پوست های مستعد آکنه می تواند شرایط را بدتر کند و یا ممکن است پوست شما به قدری حساس باشد که فکر می کنید نمی توانید از روغن صورت استفاده کنید و یا امکان دارد شما به این نتیجه برسید که روغن های صورت خیلی محصول واجبی برای افزودن به روتین مراقبت از پوست تان نمی باشند.

دلیل شما هر چه باشد فرقی ندارد، ما این جا هستیم تا بگوییم که روغن صورت یکی از محصولاتی است که واقعا می تواند مسائل پوستی تان را برطرف کند، این در حالی است که صورتی شفاف، درخشان و روشن رویاهای تان را فراهم می آورد. البته لازم به ذکر است که هر نوع پوستی می تواند از آن استفاده کند. برای اثبات این موضوع و این که دیگر بهانه ای برای استفاده نکردن از این محصول در روتین مراقبت از پوست تان نداشته باشید، در این مقاله بهترین روغن های صورت را برای انواع پوست های چرب، حساس، خشک، مستعد جوش و البته نرمال بیان خواهیم کرد. هم چنین نحوه استفاده از آن ها را از دیدگاه متخصصان و پزشکان پوست خدمت تان عرض می کنیم،لطفا سریعا دست به کار شوید.

 

پوست های چرب.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

شاید به نظر متناقض و عجیب و غریب بیاید، اما یک روغن صحیح و مناسب نه تنها می تواند مثل تنگ کننده منافذ عمل کند تا پوست تان چربی اضافه نداشته باشد، بلکه هم چنین تولید سبوم پوست تان را تنظیم و متعادل می نماید، به این ترتیب احساس چربی کمتری روی پوست تان خواهید داشت. بیایید دلیل این امر را به طور واضح برای تان بیان کنیم: به دلیل وزن مولکولی مختلفی که این روغن ها دارند، می توانند مانند یک سرم و یا اسانس در نظر گرفته شوند، از این رو با استفاده از آن ها دیگر پوست چربی نخواهید داشت.

متخصصان پیشنهاد می کنند که از این روغن های صورت بعد از استفاده از مرطوب کننده و در مرحله آخر روتین مراقبت از پوست خود به کار ببرید. زمانی که از مرطوب کننده مخصوص پوست چرب خود استفاده کردید که بسیار سبک و بدون چربی است، مطمئنا می خواهید مواد تشکیل دهنده آن در پوست تان جذب شوند تا از مسدود شدن منافذ پوست خود جلوگیری کنید. روغن های پوست می توانند به شما کمک کنند تا به این هدف خود دست یابید، هم چنین به این وسیله روی مرطوب کننده یک لایه محافظتی شکل می گیرد تا مانع از دست رفتن آب و رطوبت شود.

 

روغن های صورت که باید استفاده کنید:

روغن جوجوبا

نه تنها جوجوبا به طور شگفت انگیزی سبک و قابل تنفس است (که همین موضوع آن را برای پوست های ترکیبی که نیاز به رطوبت دارند، انتخاب بسیار عالی نمایان کرده است)، بلکه جوجوبا می تواند واقعا سبوم پوست را تجزیه و حل کند، از این رو میزان چربی پوست تان کنترل می گردد.

 

روغن هسته انگور

اگر پوست تان به طور باورنکردنی چرب است- به طوری که هیچ قسمت خشکی روی پوست تان پیدا نمی کنید- باید روغن هسته انگور را انتخاب کنید. این یک روغن تنگ کننده منافذ پوست است (اندکی نسبت به روغن جوجوبا بیشتر پوست را خشک می کند)، از این رو به مات شدن پوست صورت تان کمک می نماید.

 

پوست های خشک

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

شما فکر می کنید که هیچ روغن صورتی نمی تواند برای پوست خشک صورت تان معجزه کند، اما همه چیز به این سادگی که فکر می کنید نیست. برخی از روغن ها به طور طبیعی نسبت به دیگر روغن ها سبک تر بوده و خاصیت تنگ کنندگی منافذ پوست بیشتری دارند (مانند روغن جوجوبا، روغن هسته انگور و روغن انار)، از این رو پوست های خشک باید از روغن های غنی استفاده کنند که سرشار از اولئیک اسید باشند- یک اسید چربی که به کاندیشن کردن پوست، به دام انداختن رطوبت و کاهش التهاب ناشی از خشکی کمک می کند.

3 تا 5 قطره از روغن مورد نظر را به طور مستقیم همراه با مرطوب کننده شبانه خود به پوست صورت و گردن تان بزنید. حتی می توانید از آن روی مرطوب کننده مورد نظرتان استفاده کنید تا نقش یک لایه دفاعی برای جلوگیری از تبخیر شدن رطوبت و خشک شدن پوست تان عمل کند.

 

 

چه روغن های صورت که باید استفاده کنید.

 

روغن بادام

این روغن برای کسانی که از اگزما، درماتیت و یا پوست های بسیار بسیار خشک رنج می برند، بسیار مناسب است، زیرا به شدت آبرسان و ملایم می باشد. هم چنین منبع غنی از ویتامین A به شمار می رود که به مرور زمان خطوط ایجاد شده ناشی از خشکی پوست را هموار کرده و به پوست نرمی و لطافت می دهد.

 

روغن مارولا

این روغن در عرض چند دقیقه همراه با ماساژ دادن، به پوست نفوذ می کند و از طرف دیگر به حدی غنی می باشد که پوست تان را مرطوب می نماید، التهاب را تکسین می دهد و از خشکی پوست در تمام طول روز حتی شب جلوگیری می کند و دلیل این امر هم وجود مقادیر بالایی از اسیدهای چرب می باشد.

 

پوست های مستعد آکنه

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

چه می شود اگر به شما بگوییم که کلید اصلی برای کاهش جوش های صورت تان این است که از یک روغن روی پوست تان استفاده کنید؟ فکر می کنید که دیگر دیر شده است- ما دقیقا می خواهیم خلاف و عکس این موضوع را به شما بگوییم. بیشتر محصولات درمانی ضد آکنه موجود در بازار شامل مواد التهاب آوری می باشند که چربی های طبیعی پوست تان را از بین می برند. زمانی که پوست تان خشک و ملتهب است، سبوم بیشتری تولید می کند و به این ترتیب جوش های سرسیاه و جوش های چرکی به وجود می آید.

استفاده از روغن های صورت مخصوص پوست های چرب می تواند پوست را تغذیه کند، از این رو بدن تان به طور طبیعی شروع به از بین بردن جوش ها و آکنه ها می نماید، بدون این که آن ها را تشدید یا بدتر کند. به این ترتیب به ساده ترین روش جوش های تان را از بین می برید، بدون این که آسیبی به پوست تان وارد کنید.

درست مانند پوست های چرب، بهتر است شما نیز از این روغن به عنوان مرحله آخر در روتین مراقبت از پوست تان استفاده کنید. اگر هنوز هم از استفاده از روغن می ترسید و گمان می کنید که پوست تان را بدتر می کند، بهتر است روغن انتخابی تان را روی یک بخش کوچکی از پوست خود تست کنید، سپس بعد از یک هفته مشاهده کنید که چه اتفاقی در آن قسمت می افتد. اگر پوست تان جوش نزد و مشکلی نیز به وجود نیامد، به عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست خود، چند قطره از روغن را روی تمام صورت خود بریزید و شروع به ماساژ دادن کنید.

 

چه روغن هایی را باید استفاده کنید.

روغن انار

نه تنها به طور طبیعی آنتی باکتریال و ضد التهاب می باشد (که به همین دلیل است که با با باکتری های عامل جوش و آکنه در منافذ شما مقابله می کند، این در حالی است که هم چنین التهاب پوست تان را تسکین می دهد، جوش ها را بهبود می بخشد)، بلکه هم چنین به طور باورنکردنی سبک است، از این رو احساس نمی کنید یک ماسک چرب را روی پوست خود زده اید.

 

روغن رزهیپ یا روغن میوه گل رز

زمانی که می خواهید جوش های ملتهب و قرمز پوست تان را درمان کنید، نیاز به یک محصول بسیار قدرتمند و کارساز دارید. روغن رز هیپ همان چیزی است که احتیاج دارید. این روغن بدون خطر، توسط اسیدهای چربی که دارد به طور عمیقی پوست تان را آبرسانی می کند (بدون این که منافذ پوست تان را ببندد) و به این ترتیب، اسکار های آکنه را محو کرده و قرمزی پوست را کاهش می دهد.

 

پوست های نرمال و عادی

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

اگر واقعا جوش نمی زنید، یا خیلی پوست خشکی ندارید، یا از طرف دیگر پوست خیلی چربی ندارید، هم چنین پوست تان حساس نمی باشد و از همه مهم تر پاسخ شما به هر سوال مراقبت پوستی این چنین است “نمی دانم، شاید، فکر نمی کنم”، پس به شما تبریک می گوییم، شما پوست متعادل و عادی دارید که باید قدر آن را بدانید. به این منظور شما باید از یک روغن صورت پایه استفاده کنید، بدون این که نگران بسته شدن منافذ، ملتهب و یا خشک شدن پوست خود باشید.

 

پوست های نرمال کمتر خشک می باشند، و از این رو در مقایسه با پوست ها خشک، به چربی کمتری نیاز دارند. سعی کنید 2 تا 3 قطره از روغن مورد نظرتان را به مرطوب کننده شبانه خود بیافزایید. توصیه مهم دیگر این است که هرگز روغن را با مرطوب کننده ها/ضد آفتاب های ترکیبی مخلوط نکنید، فرقی هم ندارد که چه نوع پوستی داشته باشید.

مرطوب کننده های ضد آفتاب دار، یک محصول مورد تایید سازمان FDA می باشند و به طور کامل مورد تست و بررسی قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که عدد SPF درج شده روی بطری یا تیوب آن ها واقعا به طور کامل از پوست در برابر اشعه های مخرب UV محافظت می کند. اگر شما این فرمول اورجینال را با افزودن روغن تغییر دهید، نمی توانید مطمئن باشید که از مزیت های این محصول برای جلوگیری از چین و چروک، لکه های قهوه ای و سرطان پوست بهره می برید.

 

از چه روغن هایی باید استفاده کنید:

 

روغن آرگان

با این تنها روغن بی نظیر برای پوست متعادل و نرمال خود آشنا شوید. این روغن بسیار غنی و نرم و مرطوب کننده است و به سرعت جذب پوست می شود و هم چین مقادیر بالایی از ویتامین E را نیز شامل می شود که یک آنتی اکسیدانی است که به جلوگیری از آسیب های پوست، لکه های تیره و خطوط ریز که توسط آسیب های محیطی به وجود می آیند، کمک می کند. این روغن را صبح ها و شب ها به عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست، روی صورت تان بمالید.

 

روغن های رتینولی

خوب این مورد یک نوع خاصی از روغن نیست. این روغن های رتینولی ملایم می توانند تناژ پوست تان را روشن کنند، جوش های تان را رفع نمایند، برآمدگی و پف پوست تان را تسکین دهند و هم چنین پوست تان را آبرسانی کنند، بدون این که موجب التهاب پوست شما شوند.

از یکی از این روغن های رتینول یک شب در میان بعد از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر هم واقعا از یک کرم مرطوب کننده استفاده نمی کنید، حتما به سرعت یک کرم آبرسان انتخاب کنید و آن را در روتین مراقبت از پوست خود قرار دهید، زیرا رتینول ها به آرامی پوست تان را خشک می کنند و مشکلات جدی تر دیگری را به وجود می آورند، از این رو باید همراه با یک کرم مرطوب کننده و آبرسان به کار بروند.

 

پوست های حساس.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

اگر پوست حساسی دارید، شما به روغن صورتی نیاز دارید که به طور ویژه ای برای تقویت لایه دفاعی پوست تان طراحی شده باشد که از طرف دیگر پوست را نرم و لطیف و تغذیه می کند و آن را تسکین می دهد. این موضوع به این معنا است که باید یک فرمولی را بیابید که ملایم، ملایم و ملایم باشد، بدون این که هیچ درصدی از روغن های اسنشال و یا ضرروی را شامل شود- مانند روغن گل رز، اسطوخودوس، نعناع که برای پوست های حساس و ملتهب بسیار عالی عمل می کنند.

هر روغنی که انتخاب کنید فرقی ندارد، بهتر است قبل از استفاده برای کل صورت، روی یک بخش کوچک از پوست تان تست کنید و 24 ساعت صبر کنید تا واکنش پوست تان را به آن مشاهده کنید. اگر پوست تان مشکلی ندارد و شاداب تر دیده می شود، می توانید صبح ها وشب ها به عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست تان، از این روغن انتخابی تان روی تمام صورت خود استفاده کنید.

 

از چه روغن هایی باید استفاده کنید:

 

روغن مورینگا

این روغن قدرتمند سرشار از آنتی اکسیدان ها (برای محافظت از پوست تان در برابر التهابات ناشی از رادیکال های آزاد)، اسید های چرب (برای کمک به ترمیم مانع دفاعی آسیب دیده و خشک پوست) و مواد ضد التهاب (تا پوست ملتهب را تسکین دهد) می باشد. هم چنین این روغن سبک بوده و برای پوست خشک شما خاصیت مرطوب کنندگی دارد، از این رو می توانید یک لایه از آن را زیر میکاپ خود به کار ببرید، بدون این که آرایش تان را بر هم بریزد.

 

روغن آلوئه ورا

درست مانند روغن مورینگا، روغن آلوئه ورا سرشار از مواد ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است، اما مزیت دیگر آن تنگ کننده منافذ پوست و آنتی باکتریال بودن آن است که این روغن را برای پوست های حساس که گاها چرب و مستعد آکنه نیز می باشند، بسیار انتخاب عالی نمایان کرده است.

 

منبع مقاله: https://www.marieclaire.com/beauty/a22076124/best-face-oils/

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی

بازدیدهای اخیر

Close
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها