مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , > روش علمی لذت بردن از سفر

روش علمی لذت بردن از سفر

0
(0)

روش علمی برای بیشترین لذت بردن از سفر

همه ما مسافرت را دوست داریم ، ولی دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد نحوه کار مغز انجام داده و توصیه های جالبی برای بالا بردن میزان لذت از سفر برای ما دارند . در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ 9 روش علمی را با شما در میان میگذاریم که میتواند سفر شما را لذت بخش تر کند .

 • برنامه ریزی میتوانید بهتر قسمت کار باشد

اشتیاق انجام یک کار میتواند حس خوشحالی و خوش بختی را بالا ببرد . یکی از تحقیقات در مورد مسافرین نشان داد که بیشتر خوشحالی آنها در قسمت برنامه ریزی و اشتیاق برای شروع سفر  است . شما نیز میتوانید از خیلی قبل برای سفر در پیش روبرنامه ریزی کنید.

 • سعی کنید به جای مکان های دور و پرهزینه بیشتر به سفرهای کوتاه بروید

سفرهای رویایی به مکان های گران قیمتی مانند نیوزیلند میتواند خیلی جذاب باشد ولی تحقیقات نشان داده سفرهای متعدد به مکان های نزدیک تر میتواند لذت بیشتری در شما ایجاد کند . تحقیقی دیگر نشان داده که فواید مربوط به سلامتی در روزهای 8 ام سفر خودشان را نشان میدهند ، بنابراین میتوانید از هفته هایی که تعطیلات زیاد دارند استفاده کرده و با مسافرت به مکانی نزدیک استراحتی طولانی و خوب داشته باشید .

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 • کارهای جدید انجام بدید

وقتی بچه تر بودیم تعطیلات تابستان به اندازه یک سال برای ما طول میکشید ولی اکنون این چنین نیست . خوب چطور میتوانیم دوباره چنین حسی را برای خود ایجاد کرده و زمان را کندتر کنیم . مساله اصلی این است که برای یک کودک 8 ساله همه چیز جدید به نظر می آید و به همین دلیل زمان برایش دیر میگذرد. شما نیز میتوانید همین کار را در سفر خود انجام بدید . چیزهای جدید را تجربه کرده و برنامه هایی مفرحی داشته باشید .

 • روزهای خود را با کارهای لذت بخش پر کنید

محققان به این نتیجه رسیده اند که افراد در زمان استراحت ، رفت و آمد با دوستان و آشنایان ، ورزش و فعالیت های روحی حس خوشحالی بیشتری دارند . شما نیز در سفر خود برنامه ریزی کرده و سعی کنید تا جای ممکن روزهایتان را با کارهایی که از نظر خودتان لذت بخش است پر کنید .

 • کارهایی که لذت بخش نیستند را به دیگران بسپارید

بچه داری و انجام کار در محل سکونت و یا هتل گاهی اجتناب ناپذیر هستند ولی باید زمانی برای خودتان نیز داشته باشید . شما میتوانید از بزرگترها بخواهید تا برای زمانی از فرزند شما نگهداری کنند و یا حتی از خدمات هتل برای چنین کاری استفاده کنید . اگر به صورت دست جمعی با عده ای از دوستانتان سفر میکنید میتوانید کسی را برای درست کردن غذا و تمیز کردن خانه استخدام کرده  و هزینه را با دوستان خود قسمت کنید.

 • مدیریت کار

بعضی ها فکر میکنند خوشحالی یعنی عدم انجام هیچ کاری در مسافرت ولی به عقیده ما خوشحالی یعنی کنترل داشتن روی کارها . اگر رئیستان شما را مجبور به کار در تعطیلات کند احتمالا از دست او عصبانی میشوید ولی ار برای خودتان کار میکنید کنترل بیشتری روی ماجرا خواهید داشت . پیشنهاد ما این است که در چنین شرایطی قبل از بیدار شدن خانواده حدود 1 ساعت کار کنید تا بقیه روز را با خانواده و دوستان بگذرانید .

 • روز آخر را به خوبی و خوشی سپری کنید

تحقیقات نشان داده که مغز ما معمولا آخرین چیزی که در سفر برایمان اتفاق افتاده است را بیشتر به یاد می آورد . به همین منظور پیشنهاد میکنیم از بدو بدو و استرس در آخر بپرهیزید و سعی کنید یکی از کارهای لذت بخشی که دوست داشتید در سفر انجام دهید را برای روز آخر بگذارید .

 

 • مدیریت تغییردر یک سفر لذت بخش

با وجود اینکه میتوانید تا لحظه آخر را از سفرتان لذت ببرید سعی کنید زمانی را برای بازگشتن به حالت عادی کنار بگذارید تا وقتی به زندگی عادی و سر کارتان میروید خسته و افسرده نشوید. حتی میتوانید روز بعد از سفر را با دوستان خودتان قرار بگذارید تا این تغییر راحت تر هم باشد.

خاطرات ما در طول زمان شکل میگیرند و برای اینکه سفرتان را به خوبی به خاطر بسپارید میتوانید داستان های خنده دار و جالب آن را با دوستان خود در میان بگذارید.

https://www.fastcompany.com/3048975/the-scientifically-proven-way-to-have-the-best-vacation-ever

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها