مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , > محافظت از پوست در آب و هوای سرد تعطیلات سال نو

محافظت از پوست در آب و هوای سرد تعطیلات سال نو

0
(0)

چگونه از پوست خود در آب و هوای سرد تعطیلات سال نو محافظت کنید.

فصل تعطیلات سال نو بسیار به ما نزدیک است و همه ما در نظر داریم تا در این روزها در کنار عزیزان مان باشیم و با هم سال نو را جشن بگیریم. البته همیشه در این فصل یک مشکل و مسئله ای وجود دارد که گریبان گیرمان می شود: هوای سرد زمستانی و خشک. این ها تنها برخی از عوامل محیطی در این فصل می باشند که موجب تخریب پوست تان می شوند. به این ترتیب، رطوبت پوست تان از بین می رود، خشک و زبر می شود و کدر و خسته نمایان می گردد.با وجود این که همه ما عاشق تعطیلات سال نو می باشیم، اما بهتر است عشق به پوست مان را در طول تعطیلات نیز افزایش دهیم و آن را به طور کلی فراموش نکنیم. برای این که هم از تعطیلات خود لذت ببرید و هم از پوست تان مراقبت کنید، در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ توصیه هایی را برای محافظت از پوست در آب و هوای سرد تعطیلات سال نو شما گرد هم آوردیم تا در هوای سرد و زمستانی تعطیلات سال نو نیز بتوانید خوش بگذرانید و پوست شادابی داشته باشید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

آب و هوای سرد با پوست ما چه می کند؟

از جایی که آب و هوای تابستان دارای رطوبت بسیار زیادی است، اما زمستان و اوایل بهار سرد می باشد. از این رو، هیچ گریزی از خشکی آب و هوای سرد نیست. زمانی که در هوای خنک و سرد بیرون می رویم، رطوبت پوست مان کم کم از بین می رود. متاسفانه، هیچ راه گریزی از عوارض منفی آب و هوای سرد زمستانی وجود ندارد.به این موضوع فکر کنید که زمانی که ما سرد مان می شود، چه می کنیم؟ بخاری یا شوفاژ را روشن کرده و یا حتی حرارت آن را زیاد می کنیم. حرارت های مصنوعی نیز همانند آب و هوای زمستان، خشک می باشند و این موضوع به این معنا است که فرقی ندارد که در فصل تعطیلات کجا باشید، در هر صورت در معرض این شرایط قرار دارید که واقعا به شدت پوست تان را خشک می سازد.

نتیجه چه می شود؟ پوست، آب و رطوبت لازم خود را از دست می دهد. تعطیلات سال نو با آن آب و هوای سرد و خشک خود می تواند پوست را خشک، زبر و خارش دار و پوسته پوسته کند، به این ترتیب عدم رطوبت موجب می شود تا بدن تان برای جبران آن تلاش کند و بخواهد همه چیز را به حالت اول خود بازگرداند که همین موضوع موجب تولید چربی و سبوم بیشتر می شود و منافذ پوست را مسدود می نماید.

 

آیا نیاز داریم تا با تغییر فصل، روتین مراقبت از پوست مان را نیز تغییر دهیم؟

روتین مراقبت از پوست شما نیاز دارد تا با تغییر فصل نیز تغییر کند. در حالی که از یک سرم و مرطوب کننده سبک تر در فصل تابستان استفاده می کنید، اما زمستان نیاز به روتین مراقبت از پوست متمرکز روی آبرسانی دارد. به دنبال مواد تشکیل دهنده ای باشید که نه تنها رطوبت پوست تان را احیا می کنند، بلکه موجب تقویت ساختار دفاعی پوست می شوند، به این ترتیب مطمئن می شوید که رطوبت پوست به طور مداوم بازسازی می گردد.

هم چنین بسیار اهمیت دارد تا مطمئن شوید که پوست شما در بهترین شرایط قرار دارد تا رطوبت و آبرسانی این مواد را جذب کند. این کار را با استفاده از یک لایه بردار ملایم در روتین تان انجام دهید تا از شر سلول های مرده و سلول های خشک که موجب بسته شدن منافذ پوست تان می شوند و موجب پوسته پوسته شدن و التهاب می گردند و صورت تان کدر و خسته نشان می دهند، خلاص شوید.

 

چگونه از پوست خود در آب و هوای سرد تعطیلات سال نو محافظت کنید؟

زمانی که می خواهید روتین مراقبت از پوست برای آب و هوای سرد را انتخاب کنید، به دنبال محصولاتی باشید که برای پوست خشک فرمول بندی شده اند. حتی اگر پوست شما در طول سال چرب می باشد، بسیار اهمیت دارد تا به طور منظم رطوبت پوست تان را ترمیم و احیا کنید تا مطمئن شوید که تولید چربی طبیعی پوست تان در سطح متعادل و نرمال قرار دارد.

بسیار ارزش دارد که برای محافظت از پوست تا به دنبال محصولاتی باشید که هیچ گونه مواد ملتهب کننده در بر ندارند. پوست خشک و پوسته پوسته که مانع دفاعی آن نیز در شرایط خوبی قرار ندارد، می تواند نسبت به گذشته حساس تر شود. از این رو محصولات مراقبتی طبیعی را انتخاب کنید که رطوبت پوست را از بین نمی برند و موجب التهاب بیشتری نمی گردند.

هم چنین به یاد داشته باشید برای محافظت از پوست که روغن گلاب می تواند موجب تسکین قرمزی و التهاب شود و برای پوست هایی که در فصل زمستان و آب و هوای سرد، سوزش و خارش و زبری دارند، بسیار مناسب است. می توانید هم از این روغن به صورت مجزا استفاده کنید و هم می توانید به سراغ محصولاتی بروید که این روغن را در لیست مواد تشکیل دهنده خود شامل می شوند.

 

منبع مقاله: https://sukinnaturals.com/blogs/journal/how-to-look-after-your-skin-over-the-holidays#close

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories