مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , > چگونه سال جدید را با انگیزه و هدفمند شروع کنیم

چگونه سال جدید را با انگیزه و هدفمند شروع کنیم

3.7
(3)

چگونه سال جدید را با انگیزه و هدفمند شروع کنیم.

بعد از این که سال نو تحویل شد، زمان این است که تغییرات مورد نظر خود را در سال جدید به صورت تدریجی عملی کنید. اگر به دنبال یک راهی می گردید تا با انگیزه و هدف بیشتری، سال نوی خود را آغاز کنید، باید به تغییر ظاهر، سر و سامان دادن زندگی و معین کردن اهداف و مقاصد و مواردی مانند این ها دقت داشته باشید، شما می توانید با یک کوتاهی مو، خریدن لباس های جدید، شروع یک روتین ورزشی و یا تغییر رفتارهای بد و نامناسب به صفات بارز و پسندیده، این کار ها را انجام دهید. هم چنین داشتن برنامه برای شما بسیار اهمیت دارد تا به اهداف و مقاصد خود برسید. از این رو، تمامی روزهای خود را سازماندهی نمایید و همیشه احساس مثبت داشته باشید که همین امر موجب می شود تا همیشه شاد باشید و این شادی به اطرافیان تان نیز سرایت می کند. تغییرات کوچک می تواند روی این احساسات مثبت تاثیر داشته باشد، از این رو به دقت انتخاب کنید. هر روشی که ترجیح می دهید فرقی ندارد، تنها کافی است تا سال جدید را با حس شادابی و سرزندگی بیشتری شروع کنید، از این رو در سال نو انگیزه بیشتری نیز خواهید داشت.در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما خواهیم گفت که چگونه سال جدید را با انگیزه و هدفمند شروع کنیم و امسال را تبدیل به یکی از بهترین سالهای عمر خود کنید.

 

روش اول: به ظاهر خود برسید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.موهای تان را کوتاه کنید تا در چهره تان تغییر ایجاد کنید. یک وقتی را با آرایشگر خود قبل از سال نو، مشخص کنید. شما می توانید هم کوتاهی معمولی انجام دهید و هم مدل موهای برجسته تر و بلندتری را انتخاب کنید تا تفاوت مورد نظرتان، بیشتر آشکار شود. به این روش، شما برای سال نوی پیش رو، بیشتر آماده خواهید بود.

 • برای مثال، اگر موهای بلند و صافی دارید، به کوتاه کردن آن تا روی شانه و اضافه کردن لایه هایی به آن فکر کنید.
 • اگر موهای کوتاهی دارید، می توانید به کوتاه کردن گوشه های موهای خود نیز فکر کنید تا تغییر اساسی تری در چهره تان مشخص باشد. برای مثال، اگر مدل موهای تان پیکسی است، می توانید حتی آن را کوتاه تر کنید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. می توانید با امتحان کردن چیزهای جدید در ظاهر و استایل تان تغییر ایجاد کنید. تغییر ایجاد کردن در چهره تان با چیزهای جدید می تواند در سال جدید به شما حس اعتماد به نفس بیشتری بدهد. شما می توانید توسط موارد جدیدی از جمله رژلب پررنگ و بولد، پیرسینگ صورت و یا تعویض فریم عینک تان و غیره، در سال جدید از تغییراتی که به وجود آورده اید، لذت ببرید. تنها دریابید که چه چیزی بیشتر برای شما و بودجه تان کاربرد دارد، سپس درنگ نکنید.
 • شما هم چنین می توانید موهای تان را رنگ کنید و یا می توانید لباس های جدید و مدل های جدیدی را بخرید و یا حتی می توانید روی خرید کفش هایی حساب باز کنید تا به حال امتحان نکرده اید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. یک روتین فیتنس را شروع کنید. درباره وضعیت سلامتی کنونی و اهداف فیتنس تان  فکر کنید و برنامه ریزی نمایید تا سلامتی و وضعیت بدنی خود را بهبود دهید. برای مثال، شما می توانید بعد از کار، هر روز 20 دقیقه پیاده روی داشته باشید و یا می توانید یاد بگیرید که چگونه دوی ماراتون انجام دهید. به سادگی و به طور تدریجی شروع کنید، به این ترتیب می توانید مطابق با اهداف خود پیش روید.
 • اگر به تازگی تمرین کردن را شروع کرده اید، می توانید باشگاهی در محل زندگی خود بیابید و سعی کنید 3 بار در هفته به طور حرفه ای تمرین نمایید. هر بار که می خواهید تمرین کردن را شروع کنید، 20 دقیقه روی تردمیل پیاده روی کنید.
 • اگر مشتاق فیتنس می باشید، هدفی برای خود مشخص کنید تا BMI خود را بهبود دهید و یا روی سیکس پک خود کار کنید. به گونه ای برنامه ریزی کنید که تا پایان سال این هدف خود را به واقعیت تبدیل کنید.

 

روش دوم: نگرش خود را به روز کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.هر روز روی نگرش خود کار کنید تا تمام زندگی خود را سرشار از رفتارهای خوب و پسندیده کنید. این امر موجب می شود تا حال و هوای هر روز شما بهتر شود و هم چنین نگرش تان به زندگی مثبت می گردد. هر شب قبل از این که بخوابید، 3 موردی که می توانید بابت آن قدردان باشید را روی کاغذ بنویسید. به علاوه، این نگرش مثبت خود را به افرادی که در زندگی تان وجود دارد بگویید، این کار را با تشکر کردن از آن ها انجام دهید.

 • برای مثال، شما می توانید چیزهایی مانند این را بنویسید : “من به خاطر گربه و سگم قدردان هستم و خدا را شکر می کنم”، “من بابت این که امروز طلوع آفتاب را دیدم، خدا رو شکر می کنم”.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. سعی کنید در زندگی تان به “یادآوری های مثبت” عادت کنید. یادآوری های مثبت به جمله های کوتاه و ساده ای گفته می شود که شما به عنوان یادآوری در طول روز از آن ها استفاده می کنید. با استفاده از آن ها می توانید به مرور زمان اعتماد به نفس خود را افزایش دهید که در نهایت زمانی که می خواهید سال جدید را شروع کنید، بسیار حس بهتری خواهید داشت. برای این که با این روش کار کنید و آن را در خود پرورش دهید، یک عبارتی را بیابید که به بهترین وجه برای شما کاربرد دارد، مانند “من بسیار ارزشمند هستم”، یا ” من از پس چالش ها و سختی ها بر می آیم”. هر روز صبح این گونه جملات را به خود بگویید و در طول روز نیز زمانی که دچار شک و تردید می شوید، با خود تکرار کنید.
 • سعی کنید این یادآوری های مثبت را جزوی از زندگی و حوادث روزانه تان قرار دهید. برای مثال، اگر شما روی خودتان کار کنید تا یک دوست خوب و پشتیبان باشید، این یادآوری مثبت به این ترتیب خواهد بود “من وفادار و شوخ طبع می باشم”.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. تا جایی که امکان دارد، فعالیت های خیرخواهانه ای انجام دهید. این فعالیت های خیرخواهانه گاه و بی گاه به کارهای کوچک و دلخواهی گفته می شود که به منظور شاد کردن افراد دیگر انجام می گردد. این فعالیت ها را بدون این که انتظار جبران شدن داشته باشید، انجام دهید و سعی کنید بیشتر قصدتان شادتر کردن زندگی مردم باشد. به این روش می توانید سال نوی خود را با دیدگاه مثبت و با حس دلسوزی و مهربانی آغاز کنید.
 • شما می توانید کارهایی را مانند تعریف کردن از اطرافیان تان، لبخند زدن به غریبه ها و داوطلب شدن برای کمک به خیریه ها انجام دهید.
 • می توانید سطل آشغالی را در یک طرف خیابان قرار دهید، می توانید به افراد مسن و پیر کمک کنید تا از خیابان رشد شوند و یا می توانید به افراد بی خانمان غذا بدهید.
 • شما هم چنین می توانید پول قهوه کسی را در کافی شاپ حساب کنید و یا به یک پیش خدمت انعام خوبی بدهید.

 

روش سوم: محیط اطراف خود را مرتب و تمیز کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.خانه تکانی بهاری خود را زودتر شروع کنید تا به محیط اطراف خود سر و سامان بدهید. با نزدیک شدن به سال نو، سعی کنید اتاق ها، آشپزخانه، حمام، زیر زمین و انباری خانه تان را مرتب و تمیز کنید. هر چیز که نامنظم و نامرتب می باشد را سازمان دهید کنید و اجازه دهید که در سال نو هر بخش از منزل یا محیط اطراف تان تمیز و مرتب باشد.

 • هم چنین این که ماشین تان را به طور اساسی تمیز کنید نیز خالی از لطف نیست. تمام آشغال ها را دور بیاندازید و هم چنین بخش های مانند صندوق عقب و داشبورد را مرتب کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. کمد لباس تان را تمیز کنید و از شر لباس های که نمی پوشید، خلاص شوید. سال جدید، زمان خوبی است که در کمد لباس تان جستجو کنید و از شر وسایل و لباس هایی راحت شوید که خیلی وقت است نمی پوشید و یا دیگر مناسب تیپ و استایل شما نمی باشد. سپس لباس های باقی مانده را تا کرده و مرتب بچینید.
 • بهتر است لباس های خود را به چند بخش تقسیم کنید: لباس هایی که می خواهید دور بیندازید، لباس های که می خواهید ببخشید و یا لباس هایی که می خواهید نگه دارید. سپس به این فکر کنید که آن ها را به دوستان و اعضای فامیل خود ببخشید و یا به افرادی که نیازمند هستند اهدا کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

3.دیوارهای خانه تان را رنگ جدید بزنید تا محیط اطراف تان شاداب و تازه و نو احساس شود. قبل از سال نو این کار را انجام دهید. سعی کنید با پارچه روی کف و وسایل های تان را بپوشانید و از یک غلطک رنگ استفاده کنید و شروع به رنگ زدن دیوارها و سقف خانه کنید. هم چنین دقت کنید تا از رنگ متفاوت و هیجان انگیزی استفاده کنید تا روحیه تان عوض شود.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. وسایل تزئینی خریداری کنید تا در فضای اطراف تان تغییراتی ایجاد کنید. به مغازه فروش لوازم تزئین منزل بروید و مواردی را انتخاب کنید تا مجددا به منزل خود روحیه و حس شادابی بدهید. برای مثال، شما می توانید به خرید کنسول های تزئینی، قالیچه، لامپ و یا قفسه کتاب فکر کنید. افزودن وسایل تزئینی و دکور جدید به منزل تان باعث می شود احساس سر زندگی داشته باشید.
 • حتی می توانید به تغییرات جزئی مانند کاغذ دیواری، گلدان و آهنرباهای تزیینی روی یخچال فکر کنید.

 

روش چهارم: اهداف و مقاصدی را برای خود معین کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.سعی کید برای خود برنامه ریزی کنید تا در سال جدید هر ماه یک کار جدید را انجام دهید. علاوه بر تغییرات شخصی، می توانید اندکی از حد همیشگی و معمول خود خارج شوید و حداقل یک بار در ماه کاری را انجام دهید که قبلا انجام نمی دادید. به طور مثال می توانید درباره برندهای جدید اطلاعاتی را کسب کنید و یا می توانید شروع به یادگیری یک نوع حرفه و یا هنری کنید که هیچ گاه وقت آن را نداشتید تا به سراغش بروید.

 • امتحان کردن چیزهای جدید می تواند به سادگی خوردن غذاهایی باشد که هرگز نخورده اید.
 • شما می توانید کارهای فعالی را انجام دهید، به طور مثال قایق سواری، اسب سواری و اسکای دایوینگ یا چتربازی.
 • مثال های دیگر در این زمینه می تواند شامل رفتن به کلاس هایی برای آموزش زبان خارجه، رفتن به باشگاه یوگا و یا برنامه ریزی برای یک سفر تفریحی و چادر زدن در طبیعت شود.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. یک لیستی از 20 تا 50 چیزی که در سال جدید می خواهید را تهیه کنید. قبل از فرا رسیدن سال نو، بشینید و روی کاغذ چیزهایی را بنویسید که می خواهید در طول سال انجام دهید. چیزهای ساده و آسانی را مانند “خوردن سبزیجات بیشتر” و یا اهداف واقعی تر و ویژه تر مانند “ادامه دادن کالج یا دانشگاه” را روی کاغذ بنویسید. می توانید به لیست خود موارد زیادی را بیفزایید، زیرا به این ترتیب مجبور می شوید تا آن ها ار در طول سال بررسی کنید و تا جایی که می توانید آن ها را به واقعیت تبدیل کنید. این لیست برای شما یک منبع فوق العاده به شمار می رود که زمانی که سعی دارید به اهداف خود برسید، بسیار کمک کننده و مفید می باشند.
 • شما می توانید از این لیست استفاده کنید تا ایده هایی از این که هر ماه چه کاری هایی را انجام دهید، کسب کنید.
 • ایده های که می توانید در این لیست قرار دهید شامل بازدید کردن کامل شهرتان، به سرپرستی گرفتن یک سگ، رفتن به کلاس های آشپزی و مسافرت به یک منطقه ساحلی و غیره می باشد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. رزومه خود را آپدیت کنید، از این رو برای کسب فرصت های جدید آماده می شوید. قبل از سال نو، رزومه خود را باز کنید، یک دور آن را بخوانید و سپس به دنبال راه هایی برای بهبود آن باشید. برای مثال، اگر به تازگی در اواخر سال، شغل جدیدی را یافته اید، می توانید به بخش سوابق و شغل های خود بیافزایید. هم چنین می توانید تاریخ ها را بروزرسانی کنید تا با سال جدید مطابقت داشته باشد. به این روش، شما می توانید به راحتی برای یک کار جدید درخواست بدهید و هر زمانی که وقتش برسد، کاملا آماده باشید. هم چنین به یاد داشته باشید که آدرس و شماره تلفن خود را بروزرسانی کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. سعی کنید تا عادت های خوب خوابیدن را به روتین روزانه خود اضافه کنید. زمانی که سال نو نزدیک است، خواب خوب و کافی داشتن، هدف عالی است که می توانید به لیست تغییرات خود اضافه کنید. می توانید هدف گذاری کنید تا قبل از خواب ریلکس کنید و آرامش داشته باشید، مثلا یک دوش بگیرید، یک چای بابونه بخورید و یا کتابی بخوانید. هم چنین می توانید سر ساعت مشخصی هر روز بخوابید و بیدار شوید تا یک ریتم طبیعی و همیشگی برای خود شکل دهید. به این ترتیب در طول روز متمرکز تر و پر انرژی تر خواهید بود و این عادت را تا آخر سال دیگر نیز ادامه خواهید داد.
 • شما هم چنین می توانید از فایل های صوتی مخصوص خواب استفاده کنید تا به شما در به خواب رفتن کمک کند.
 • هم چنین می توانید در صورتی که مشکل خوابیدن دارید از مکمل های ملاتونین استفاده کنید. ملاتونین یک هورمونی است که در مغز ترشح می شود و به تنظیم کردن سیکل خواب تان کمک می کند. با مصرف روزانه 1 تا 3 میلی گرم از این قرص، می توانید خواب مفید و خوبی را در طول سال تجربه کنید.

 

منبع مقاله: https://www.wikihow.com/Start-the-New-Year-Fresh

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 3

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories