مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > تاریخچه روز پدر

تاریخچه روز پدر

0
(0)

تاریخچه روز پدر

روز پدر، یک روز برای قدردانی از پدران است که توسط هر خانواده ای در سراسر دنیا جشن گرفته می شود.در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ در مورد تاریخچه روز پدر و اینکه روایت های بسیاری درباره روز پدر وجود دارد و ما به رایج ترین روایت نقل شده می پردازیم.با ما همراه باشید.

در سال 1908 یک کلیسایی در WEST VIRGINIA یک مراسم و سخنرانی را برای بزرگداشت 362 مردی که در سال گذشته در انفجار سنگ معدن کشته شده بودند، برگذار کرد. این اولین روز بخصوص مردان در آن کشور بود که مخصوص پدران و آقایان نام گرفته بود.

تاریخچه روز پدر

سال بعد، خانمی به نام SONORA SMART DODD که واقعا عاشق پدر خود بود، بعد از شنیدن سخنرانی درباره روز مادر در سال 1909 تصمیم گرفت روز پدر را بنیاد نماید. در آن سخنرانی این جمله روی او بسیار تاثیر گذاشت “فکر نمی کنید که پدرها همانند مادرها نیز لایق این هستند تا از آن ها ستایش کنیم؟”. مادر DODD خیلی وقت پیش از دنیا رفته بود و خواهر و برداردهای او توسط پدرش بزرگ شدند. وی سعی کرد تا یک روز در ماه ژانویه را به این امر اختصاص دهد، او با چالش های بسیاری رو به رو بود تا این روز را به ثبت برساند، دلیل آن هم مخالفت عده ای درباره این ایده بود. در هر صورت طی تلاش های او و افرادی که با موافق بودند که پدرها نیز مانند مادران باید قدردانی شوند، این روز پدر به تثبیت رسید.

اما در دین اسلام و در کشور ایران تاریخچه روز پدر به تولد حضرت علی (ع) باز می گردد که همسر نمونه ای برای حضرت فاطمه (س) و پدر نمونه ای برای فرزندان خود بوده است. ایثار و وفادری در وجود این شخصیت بی نظیر چنان مشهود است که سال ها است این روز را به حرمت نام ایشان برای پدران و آقایان جشن گرفته می گیرند.

داستان روز پدر هر چه که باشد فرقی ندارد، مهم این است که در سراسر دنیا یک روز به این امر اختصاص یافته است. تمام مردم در این روز سعی می کنند تا هدیه ای را در خور همسر و پدر خود فراهم کنند تا بتوانند گوشه ای از مهربانی و عطوفت آن ها را جبران و قدردانی کنند.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها