مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , > راهکارهای مراقبت از پوست

راهکارهای مراقبت از پوست

0
(0)

شما بپرسید، ما پاسخ می دهیم : در این جا جواب مهم ترین سوالات مراقبت از پوست خود را بگیرید

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ در مورد راهکارهای مراقبت از پوست  و جواب برخی سوالات برای شما مطالبی آورده ایم .

ما از متخصصان پوست و مو خواستیم تا به سوالات زیبایی که در ذهن بیشتر مردم وجود دارد، پاسخ دهند . در ادامه 9 پرسش و پاسخ درباره بزرگ ترین مسائل و نگرانی های مراقبت از پوست وجود دارد که می تواند شامل این موارد باشد :

چگونه از محصولات موجود در روتین مراقبت از پوست خود با ترتیب صحیحی استفاده کنید . چگونه از شر آکنه های ناشی از استرس خلاص شوید . و هر چیزی که نیاز دارید درباره آخرین ابزارها موجود در این زمینه بدانید . هم چنین راه حل های مفیدی وجود دارد که می توانید از آن ها نهایت استفاده را ببرید . این مقاله را تا انتها بخوانید تا جواب پرسش های بسیار مهم درباره روتین زیبایی خود را پیدا کنید .

 

راهکارهای مراقبت از پوست

راهکارهای مراقبت از پوست

  1. ترتیب صحیح برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست مختلف چگونه است ؟

در حالی که تعداد محصولاتی که هر نفر در روتین زیبایی خود به کار می برد متفاوت است . (برخی پزشکان اعتقاد به ساده بودن این روتین دارند و برخی دیگر مخالف این موضوع هستند) . در هر صورت باید به این نکته اشاره کنیم که نحوه مصرف تک تک این محصولات در سراسر جهان به یک شکل است . اما به طور کلی اما به طور کلی ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت از پوست این است که از سبک ترین محصولات خود شروع کنید و سپس به سراغ محصولات سنگین تر و غنی تر بروید .

این موضوع به این معنا است که بعد از شستشوی صورت تان، روتین خود را با یک سرم آغاز کنید . (ترجیحا سرم های حاوی موادی مانند رتینول یا ویتامین C)، زیرا مواد تشکیل دهنده فعال را به طور موثری تری به پوست می رساند .

اگر می خواهید بیشتر به پوست خود اهمیت بدهید، از مقدار کرم دور چشم استفاده کنید، سپس همه این ها را با یک مرطوب کننده سر جای خود نگاه دارید. اگر این روتین را در صبح انجام می دهید ، سعی کنید بعد از مرطوب کننده از ضد آفتاب به کار ببرید، ترجیحا فرمولی با SPF 30 یا بیشتر .

 

 

  1. روش های به صرفه برای درمان پوست خشک چیست ؟

اگرچه ما عاشق این هستیم که پوست مان را با یک مرطوب کننده لوکس و قیمتی درمان کنیم . اما همین جا می خواهیم راز کوچکی با شما در میان بگذاریم :

برای مقابله با پوست خشک، نیاز نیست تا تمام جیب تان را خالی کنید . در حقیقت، بسیار از محصولات مراقبت از پوست پیشنهادی متخصصان پوست که می توانید در قفسه های فروشگاه های آرایشی و بهداشتی و داروخانه ها پیدا کنید، کمتر از 30 دلار قیمت دارند .

یکی از بزرگ ترین برداشت های غلط در بحث مراقبت از پوست این است که هر چه محصولات گران قیمت تر باشند، موثرتر عمل می کنند . در حالی که فقط مواد تشکیل دهنده مشخص و محدودی وجود دارند که اندکی قیمت بیشتری دارند ، مانند ویتامین C. قطعا محصولات موثر و به صرفه ای نیز در بازار وجود دارد که در مقایسه با انواع گران تر خود، نتیجه خوبی برای شما فراهم می آورند .

 

راهکارهای مراقبت از پوست

راهکارهای مراقبت از پوست

 

  1. بهترین درمان ها برای لکه های تیره پوست چیست؟

هایپرپیگمنتیشن، این عبارتی برای لکه های رنگی روی پوست است که تقریبا یک مسئله جهانی می باشد . در حالی که هایپرپیگمنتیشن انواع مختلفی دارد و از شخصی به شخص دیگر متفاوت است ، یکی از رایج ترین انواع لکه های رنگی به عنوان لکه های تیره شناخته می شود .

لکه های تیره توسط ملانوسیت ها (سلول های مسئول رنگ پوست) به وجود می آیند که پیگمنت های بیشتری را در سطح های عمیق پوست تولید می کنند . که اغلب برای درمان شدن بسیار سخت و دشوار می باشند . به طور کلی، درمان کردن هایپرپیگمنتیشن بسیار سخت و پیچیده است و جزوی از بیماری های مزمن به شمار می رود .

اما تنها به این دلیل که محو کردن هایپرپیگمنتیشن هایی که توسط جوش های قبلی، صدمات نور خورشید یا تغییرات هورمونی به وجود می آیند، سخت و دشوار می باشد . به این معنی نیست که هیچ روشی وجود ندارد و این کار امکان پذیر نیست . با این و وجود متخصصان توصیه می کنند که از درمان های مختلفی استفاده کنید . از جمله درمان های موضعی (محصولات موجود در بازار و طبق نسخه پزشک) که با مواد روشن کننده ای مانند ویتامین C و ریشه شیرین بیان ساخته شده اند . و هم چنین درمان های لیزری که همه این ها در کنار هم به مرور زمان، موجب محو شدن لکه های رنگی می شود .

 

 

  1. با آکنه های پوست مشکل دارم. لطفا کمک کنید.

اجازه دهید از ابتدا این موضوع را بگوییم که شما تنها کسی نیستید که با آکنه ها سر و کار دارید . در حقیقت این موضوع در کشور ما و سراسر دنیا موجب به وجود آمدن استرس هایی می شود . به این دلیل است که به آن ها آکنه های استرسی می گویند و تقریبا اجتناب ناپذیر می باشند . ارتباط میان استرس روانی و ظاهر فیزیکی پوست تحت تاثیر تعاملات پیچیده در بدن می باشد . استرس می تواند مسائل و شرایط پوستی را بدتر کند .

خبر خوش :

درست مانند دیگر انواع جوش ها، آکنه های استرسی قابل درمان و پیشگیری هستند . اولین قدم برای از بین بردن این مهمان های مزاحم و ناخوانده این است که مقداری بخوابید و استراحت کنید و سعی کنید همه چیز در زندگی تان طبق روال عادی باشد . داشتن روتین معمولی و عادی می توانند موجب پیشگیری از استرس شود. زمانی که کنترل عواملی که به شما آرامش می دهند را از دست می دهید ، از جمله شغل، نامزد یا همسر یا سلامتی، عادی سازی شرایط می تواند بسیار کمک کننده باشد و میزان استرس شما را کاهش دهد .

از طرف دیگر محصولات موضعی نیز مانند اسپات تریتمنت ها وجود دارند . بهتر است به دنبال کرم هایی باشید که شامل مواد تشکیل دهنده با خاصیت مقابله با باکتری های عامل آکنه می باشند ، مانند سالیسیلیک اسید، بنزوئیل پراکسید و رتینول . برای اسکارها و علائم ماندگاری که حاصل از جوش ها می باشند، می توانید از درمان های مورد تایید پزشک و متخصص پوست استفاده کنید .

راهکارهای مراقبت از پوست

راهکارهای مراقبت از پوست

 

  1. آیا روشی برای خلاص شدن از حلقه های تیره دور چشم وجود دارد؟

خوانندگان عزیز ما برای شما خبر هایی داریم که احتمالا انتظار شنیدن شان را نداشته اید : متاسفانه در حالی که محصولات بسیاری برای کمک به تسکین و کاهش پف دور چشم ها وجود دارد (کرم های دور چشم)، اما حلقه های تیره دور چشم ارثی می باشند . قسمت زیر چشم یکی از نازک ترین بخش های پوست است و این موضوع به سادگی در روتین مراقبت از پوست نادیده گرفته می شود . واقعا عامل قدرتمند ژنتیک برای حلقه های تیره دور چشم ها خارج از کنترل می باشد .

اما همان طور که قبلا گفتیم ، راه حل های بلند مدتی وجود دارند تا این لکه های رنگی کاهش یابند، از جمله استفاده از کرم های رفع سیاهی و تیرگی دور چشم در روتین مراقبت از پوست، تزریق فیلر هیالورونیک اسید (البته زمانی که بعد از اپیدمی بیماری کوید-19، مطب پزشکان و متخصصان پوست بازگشایی شود) و حتی استفاده از ماسک های دور چشم برای مقابله با پف و برآمدگی. فقط مطمئن شوید که برچسب این محصولات را بررسی می کنید تا مواد تشکیل دهنده آن ها برای حلقه های تیره دور چشم مناسب باشند :

هیالورونیک اسید، کافئین و ویتامین C .

 

 

 

  1. حقیقت را بگویید : آیا ابزارهای ال ای دی درمانی واقعا مزیتی برای پوست دارند ؟

قبل از اینکه بگوییم آیا ال ای دی تراپی واقعا برای پوست مزیت دارد یا خیر باید ابتدا به این تکنولوژی نگاهی بیندازیم . ال ای دی (LED) یک نوع نور با انرژی پایین است که توسط مولکول های پوست جذب می شود که در نهایت موجب تغییر ساختار بیولوژیک سلول های پوست می گردد .

خوب این ها چه معنی دارند ؟

در مبحث غیر علمی، این موضوع به این معنا است که هر نور رنگی  که در این روش ال ای دی تراپی به کار می رود . می تواند به گونه متفاوتی روی سلول های پوستی تاثیر بگذارد تا نتیجه مورد نظر را به وجود بیاورد . شواهد دلگرم کننده ای وجود دارد که نو ال ای دی آبی می تواند میکروبیوم های پوست را تغییر دهد تا موجب بهبود آکنه شود . نورال ای دی قرمز می تواند سنتز و تجزیه کلاژن را تحریک کند . و نور ال ای دی زرد می تواند قرمزی را کاهش داده و طول دوره درمان را کم کند .

رنگ های ال ای دی ممکن است اثربخشی متفاوتی داشته باشند . بهترین شواهد موجود برای نور آبی به این ترتیب می باشد که طی مطالعات کلینیکی مشخص شده است استفاده طولانی مدت و مرتب از این نور، موجب کاهش آکنه های صورت می شود . اگر چه ما می دانیم که نور ال ای دی قرمز می تواند سنتز و تجزیه کلاژن را تحریک کند، اما نتایج به دست آمده از تحقیقات کلینیکی این موضوع را اثبات نمی کند.

در هر صورت، متخصصان می گویند که استفاده از ابزارهای نورتراپی خانگی (ال ای دی تراپی) امن و بی خطر می باشند .

 

 

  1. من کاملا آمادگی استفاده از تزریق های فیلرها و بوتاکس را ندارم . آیا روش هایی وجود دارد که بتوانم چین و چروک های صورت خود را درمان کنم ؟

در حالی که درمان های تزریقی مانند  Neurotoxins (Botox و Dysport) و فیلرهای اسید هیالورونیک (Restylane و Juvéderm) که هر دو در مطب متخصصان انجام می شود . گزینه های محبوبی برای هموار کردن خطوط ریز و افزایش حجم صورت به شمار می روند . اما ممکن است برای هر کسی مناسب نباشند .

به این دلیل است که درمان های موضعی نیز در این زمینه وجود دارند :

برای کسانی که به دنبال هموار کردن خطوط ریز، جلوگیری از جوش، کاهش ظاهر منافذ پوست و یکدست کردن بافت و تناژ پوستی می باشند . رتینول گزینه مناسبی است. رتینول یکی از مشتقات ویتامین A است که برای افزایش سرعت  جوان سازی و بازسازی سلول های پوست شناخته شده می باشد . رتینول هم در محصولات موجود در بازار وهم در محصولات مورد تایید پزشکان در دسترس می باشند . این امر بستگی به نیازهای پوستی و صلاحدید متخصص پوست تان دارد .

با وجود این که این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، مطب های متخصصان پوست بسته شده است . کرم های حاوی رتینول به طور موقت، تنها گزینه روی میز می باشند تا زمانی که بتوانید همانند قبل نزد پزشک خود بروید . پیشنهاد می کنیم که یکی از محصولات حاوی رتینوئید ارزان قیمت را در داروخانه محل زندگی خود تهیه کنید و از آن سه بار در هفته به کار ببرید ، سپس از اگر پوست تان به استفاده از آن عادت نمود، سعی کنید هر روز از آن به کار ببرید .

تولید کنندگان ادعا دارند که با استفاده از این محصولات در عرض چند هفته می توانید نتایج خوبی را مشاهده کنید . اما به تجربه برخی از متخصصان، برای یک اسید رتینوئید، حدود 12 طول می کشد تا تغییرات قابل توجه ای را در پوست به وجود بیاورید . از این رو باید در استفاده از این محصول، مصمم و پایدار باشید و غفلت نکنید .

برای این که به پوست خود حجم بدهید ، بدون این که نیازی به تزریق داشته باشید . به دنبال محصولات مراقبت از پوست با خاصیت افزایش تولید کلاژن مانند پپتیدها ویتامین C و دوباره رتینوئیدها باشید .

 

 

  1. آیا ابزارهای میکروکارنت خانگی واقعا ارزش دارند ؟

جواب به این سوال بستگی دارد که چه کسی این پرسش را می پرسد . برای مثال برخی دوست دارند تا از ابزارهای درمانی و مراقبت از پوست خانگی استفاده کنند . اما اگر از متخصصان درباره این تکنولوژی ها بپرسید، بیشتر آن ها می گویند که تاثیر کوتاه مدتی دارند .

تکنولوژی میکروکارنت یک روش غیر تهاجمی است که جریان با ولتاژ پایین را ارسال می کند که شبیه به جریان های الکتریکی طبیعی در بدن است . گفته می شود این تکنولوژی موجب افزایش سطح انرژی پوست برای تولید کلاژن و الاستین می شود . البته اطلاعات علمی اندکی برای این نتایج و عملکردها وجود دارد. در هر صورت متخصصان توصیه می کنند که این ابزارهای خانگی با دقت و با احتیاط به کار روند .

تولیدکنندگان این ابزارها ادعا دارند که با استفاده از آن ها بلافاصله خط فک تان مشخص تر و زیباتر و پوست تان سفت تر می شود . اما همه این نتایج موقتی می باشند . اگر به دنبال راه حل ها و نتایج موقتی هستید و می توانید هر روز از این ابزارها استفاده کنید ، پس شاید استفاده از ابزارهای میکروکارنت خانگی انتخاب خوبی برای شما باشد .

راهکارهای مراقبت از پوست

راهکارهای مراقبت از پوست

  1. من خیلی درباره این که چه چیزی برای پوست خود استفاده می کنم، احتیاط می نمایم. در روتین مراقبت از پوست خود باید از چه مواد تشکیل دهنده ای دوری کنم؟

معنی کلمه “پاک” یا “Clean” می تواند بسیار متفاوت باشد و محصولات زیبایی پاک (Clean Beauty) نیز آن گونه که انتظار می رود ، ساخته نمی شوند . ما توصیه می کنیم که از محصولاتی که به طور کلی از 15 ماده تشکیل دهنده مضر ساخته شده اند، دوری کنید . از جمله روغن های معدنی، سیلیکون ها، پلی اتیلن، پلی پروپیلن و پارابن ها .

 

 

منبع مقاله :

https://www.allure.com/story/readers-choice-awards-you-asked-we-answered-skin-care-questions

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

Navigation

Recently Viewed

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Categories