مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > چگونه میکاپ مناسبی برای سال نو داشته باشید

چگونه میکاپ مناسبی برای سال نو داشته باشید

0
(0)

چگونه میکاپ مناسبی برای سال نو داشته باشید.

روز به روز به تعطیلات سال نو نزدیک می شویم و همراه آن مهمانی ها و جشن های بسیاری برگزار می شود که باید برای آن ها آماده شوید. داشتن یک میکاپ خوب می تواند شما را بر هر چیزی آماده کند. چه شما میکاپ اکلیلی، لایت، بولد، با رنگ های شاد، تنها یک خط چشم، سایه چشم و رژلب را انتخاب کنید، فرقی ندارد، در هر صورت میکاپ باید باعث برجسته دیده شما در مهمانی ها و جشن ها و دورهمی های سال نو شود.در این مقاله از مجله ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ ما به شما خواهیم گفت که چگونه یک میکاپ مناسب برای سال نو داشته باشید تا همیشه مثل یک ستاره در همه جشن ها و مهمانی ها بدرخشید.

 

روش اول: سبک میکاپ اکلیلی مسحور کننده و شگفت انگیز.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.بیس سایه چشم خود را با براش روی پلک های تان پخش کنید. چشمهای تان را ببندید و یک لایه از سایه چشم نود را به پلک های تان بزنید و در این زمینه از یک براش میکاپ کمک بگیرید. این مرحله می تواند پایه منسجم و یکدستی را برای باقی میکاپ چشم تان مهیا کند و هم چنین اجازه می دهد تا به خوبی روی پوست تان بنشیند.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. سایه چشمی که با اکلیل های که می خواهید به کار ببرید مطابقت و هماهنگی دارد را روی پلک های تان پخش کنید. یک سایه چشم اکلیلی و یک سایه شاینی را انتخاب کنید که به خوبی مکمل هم می باشند، مانند سایه چشم نقره ای شاینی با سایه چشم اکلیلی نقره ای. با استفاده از براش میکاپ، یک لایه از سایه چشم شاینی را روی پلک های تان بزنید. دلیل استفاده از این سایه نیز این است که موجب می شود تا اکلیل های که می خواهید به کار ببرید، بیشتر مشخص باشند. سایه چشم مورد نظر خود را به تمام پلک هم چنین در داخل چین پلک نیز به کار ببرید.
 • رنگی مانند طلایی و یا نقره ای انتخاب کنید تا میکاپ چشم سال نوی کلاسیک و متالیکی داشته باشید. شما در مرحله های بعد سایه خود را با اکلیل هایی که می خواهید استفاده کنید، هماهنگ خواهید کرد.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. خط چشم مشکی بکشید. برای این که اکلیل های روی پلک های تان بیشتر مشخص و آشکار باشند، خطی را در نزدیک به خط مژه پلک بالایی خود بکشید. از قسمت داخل چشم ها خط را شروع کرده و تا بالای گوشه خارجی ادامه دهید.
 • از یک خط چشم مایع روی پلک های تان استفاده کنید تا نمای بولدتری داشته باشد.
 • شما ممکن است بخواهید از خط چشم رنگی دیگری به کار ببرید که با سایه چشم تان مطابقت دارد، مانند قهوه ای تیره با اکلیل های مسی و یا آلویی با اکلیل های بنفش.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. با براش و چسب میکاپ، اکلیل های رنگی مورد نظر خود را روی سایه چشم پلک های تان پخش کنید. یک مقدار چسب مپکاپ بی رنگ را روی موهای براش میکاپ چشم خود بزنید. به آرامی آن را روی پلک های تان پخش کنید تا یک لایه باریکی را شکل دهد، سپس اکلیل های مورد نظرتان را با براش میکاپ چشم تمیز، روی آن بزنید تا به خوبی به پوست تان بچسبند. می توانید از یک لایه اکلیل استفاده کنید تا میکاپ ملایمی داشته باشید، حتی می توانید چند لایه از آن استفاده کنید تا اکلیل های بیشتر و میکاپ بولدتذی داشته باشید.
 • شما می توانید اکلیل های آرایشی و چسب میکاپ را به صورت آنلاین در فروشگاه های اینترنتی بیابید و خریداری کنید.
 • اگر مقداری اکلیل به خط چشم تان آغشته شد، یک لایه دیگر خط چشم روی آن بزنید تا محو شوند.

 

توصیه: سعی کنید از اکلیل های صنعتی استفاده نکنید، زیرا موجب التهاب و خراش پوست ظریف اطراف چشم های تان می شود و حتما از اکلیل های آرایشی استفاده کنید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. ریمل بزنید و یا از مژه مصنوعی استفاده کنید. می توانید با استفاده از یک لایه باریک از چسب مخصوص مژه، شروع به چسباندن مژه مصنوعی مد نظر خود کنید، بهتر است دستورالعمل های روی بسته بندی را بررسی کنید. سپس از ریمل به کار ببرید تا میکاپ چشم تان را کامل کنید.
 • اگر مژه مصنوعی ندارید، چند لایه از ریمل برای مژه های پلک بالا و پایین خود استفاده کنید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. یک رژگونه صورتی را به گونه های تان بزنید. بهتر است برای مطابقت یافتن گونه ها با رنگ میکاپ چشم تان از رژگونه هلویی و یا صورتی در راستای استخوان گونه های تان استفاده کنید. از پنکک و یا پودر برای باقی قسمت های صورت خود به کار ببرید و با رژگونه آن را محو کنید تا نمای طبیعی به وجود بیاید.
 • این میکاپ به گونه ای است که توجه و تمرکز اصلی روی شاینی بودن سایه چشم های شما می باشد. شما نیاز ندارید تا تمام صورت خود را با کرم پودر بپوشانید، مگر اینکه خودتان بخواهید، همین که از مقداری پنکک یا پودر که در رژگونه محو می شود استفاده کنید، کافی است.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. از رژ لب هلویی و یا صورتی استفاده کنید تا بیش از هر چیزی چشم های تان در معرض توجه باشند. لب های تان را با یک مداد لب با رنگ خنثی خط بکشید و سپس از رژلب هلویی و یا صورتی ملایم استفاده کنید. برای این که سایه رنگ عالی برای لب های تان انتخاب کنید، می توانید یک رنگ نود را با یک رنگ صورتی روشن تر و یا یک سایه رنگ نارنجی ترکیب کنید.

 

روش دوم: میکاپ لایت و رمانتیک.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.گونه های تان را با رژگونه و هایلایتر بیشتر مشخص کنید. یک کرم پودر مایع را برای تمام صورت خود استفاده کنید، سپس یک رژگونه صورتی روشن را در سیب گونه های تان بزنید. سپس از یک سایه رنگ تیره تر برای زیر استخوان گونه های تان و یک هایلایتر روشن برای بالای استخوان گونه های تان به کار ببرید.

 • این امر باعث می شود تا استخوان گونه های تان به روشی زیبا و ظریف، مشخص تر شوند.
 • میکاپ چشم اسموکی ترند و سبک کلاسیک سال جدید می باشد که با کانتور و هایلایت زیبایی که انجام داده اید و رژلب صورتی طبیعی، بسیار عالی خواهد بود.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. ابروهای تان را برای داشتن ظاهری مرتب و میکاپی تمیز، پر کنید و شکل دهید. ابروهای تان می توانند میکاپ چشم شما را بسیار مشخص تر و تمیز تر نشان دهند، از این رو مطمئن شوید که شکل مناسبی به آن ها می دهید. از یک براش ابرو و سایه ابرو استفاده کنید و سعی نمایید داخل ابروها را پر کنید. برای این کار از زیر ابروها شروع کنید و به سمت بالا بروید و کله حاشیه ابرو را مشخص کنید. فقط سعی کنید ظاهر غیر طبیعی به ابروهای تان ندهید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. کانسیلر و یا سایه چشمی که با تناژ پوست اطراف چشم های تان مطابقت دارد را به کار ببرید. برای این که بیس سایه چشم خود را به خوبی ایجاد کنید، از مقداری سایه چشم همرنگ با پوست تان و یا کانسیلری روی پلک های تان استفاده کنید. سعی کنید یک لایه ظریف از کانسیلر و یا سایه چشم مطابق با تناژ پوستی تان را در این قسمت به کار ببرید. این امر به میکاپ چشم شما کمک می کند که مشخص تر و واضح تر بوده و سر جای خود ثابت باقی بماند.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. سایه چشم متالیک را به پلک های تان بزنید. ابتدا با سایه رنگ تیره متالیک مانند برنزه و یا مسی شروع کنید و هم چنین ابتدا به سراغ گوشه داخلی و گوشه خارجی چشم های تان بروید (همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید). سپس سایه چشم طلایی را در وسط این دو به کار ببرید و در این زمینه از براش میکاپ چشم کمک بگیرید که اندکی هم مرطوب است. سپس لایه دوم را بزنید تا غلظت رنگ میکاپ چشم تان بیشتر شود.
 • به همین ترتیب نیز زیر خط مژه پلک پایین خود را نیز مشخص کنید. سایه های تیره برای گوشه ها و سایه روشن تر در وسط.

 

آیا می دانستید که استفاده از یک سایه تیره در گوشه های چشم و یک سایه روشن در وسط پلک می تواند به ظاهر چشم های تان عمق ببخشد؟

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. یک خط چشم متالیک را بالای خط مژه پلک خود بکشید تا میکاپ چشم تان مشخص تر باشد. یک خط چشم برنزه و یا طلایی مایع را انتخاب کنید تا بالای خط مژه پلک تان را (مانند تصویر بالا) بکشید که نمای شاینی و درخشش میکاپ تان را بیشتر می کند. این که خط چشم را تنها در وسط پلک خود بکشید می تواند درخشش سایه روشن را بیشتر و طبیعی تر جلوه دهد.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. از یک رنگ لب متالیک استفاده کنید تا ظاهر کلی میکاپ تان رمانتیک تر شود. یک رژ لب طلایی، بژ و یا شاینی ملایم می تواند درخشش پلک ها تان را بیشتر در معرض نمایش بگذارد، این در حالی است که رنگ اندکی به لب های تان نیز می دهد. از یک رژلب مایع و یا برق لب با سایه رنگی استفاده کنید که اندکی از تناژ پوستی تان تیره تر و پر رنگ تر می باشد.

 

روش سوم: میکاپ چشم با خط چشم گربه ای.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.با یک خط چشم رنگی و یا مشکی، خط چشم گربه ای بکشید. یک براش باریک و مخصوص خط چشم را اندکی با آب خیس کنید، سپس آن را در خط چشم خود فرو ببرید و آن را مانند یک خط چشم معمولی در پلک بالایی تان بکشید. زمانی که به گوشه های چشم های تان نزدیک می شوید، ادامه خط را به سمت بالا و زاویه دار بکشید به گونه ای که به خط چشم تان دنباله بدهید. دوباره روی آن را با یک لایه خط چشم دیگر تمدید کنید و سعی نمایید تا عرض خط را در گوشه خارجی چشم های تان بیشتر کرده و به خط پایه وصل کنید.

 • شما می توانید از خط چشم مشکی استفاده کنید و یا حتی از رنگ های روشن تر و یا بولدتر مانند قرمز نارنجی و یا سبز نیز به کار ببرید.
 • باقی پلک خود را بدون هیچ سایه چشمی به همان حالت باقی بگذارید و یا به دنبال یک سایه چشم نود و ملایم مات و یا شاینی باشید. این موضوع باعث می شود تا تمام توجه روی خط چشم گربه ای معطوف شود.
 • یک خط چشم گربه ای هم به صورت کلاسیک و هم به صورت بولد می تواند انتخاب مناسبی برای سال نو باشد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. هر دو مژه های بالایی و پایین خود را ریمل بزنید. مژه های پلک بالا و پایین خود را با یک ریمل مشکی ساده، رنگ و حجم بیشتری بدهید. حتی می توانید چندین لایه از ریمل استفاده کنید تا مژه های تان نمای بیشتری داشته باشند. در هر صورت، ریمل را تنها به ریشه مژه های پلک پایین خود بزنید، هم چنین اگر می خواهید تا ابعاد بیشتری به این قسمت بدهید، با یک خط چشم مدادی، زیر خط مژه پلک پایین خود را خط ملایم و نامحسوسی بکشید.
 • ریمل می تواند به چشم های تان عمق ببخشد و شکل زیباتری به آن ها بدهد.
 • از این که از مژه مصنوعی استفاده کنید، ممانعت به عمل بیاورید زیرا چشم های گربه ای تان را بسیار بیش از حد قدرتمند جلوه می دهد که موجب می شود تا این گونه به نظر برسید که میکاپ سنگینی دارید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. به آرامی صورت تان را کانتور کنید. سعی کنید میکاپ طبیعی داشته باشید تا چشم های تان حرف اول را بزنند. به این ترتیب همه چیز را ساده نگاه دارید تا چشم های تان قدرتمندترین عامل در میکاپ شما باشند. در عوض، از مقداری هایلایتر کرمی روی بخش های برجسته صورت تان استفاده کنید و به خوبی با براش میکاپ محو کنید تا چهره طبیعی داشته باشید.

 

برای این که کانتور ظریفی داشته باشید، هایلایتر را در این بخش های بزنید:

 • استخوان گونه های تان
 • تیغه بینی
 • زیر قوس ابرو
 • بالای ابرو ها
 • چانه

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. از رژ لب قرمز و یا نود به کار ببرید، این امر بستگی به رنگ خط چشم گربه ای شما دارد. اگر از یک خط چشم روشن مانند نارنجی و یا سبز به کار برده اید، یک رژلب نود و ساده و یا استفاده از اندکی برق لب تمام چیزی است که نیاز دارید. اگر خط چشم تان مشکی می باشد، استفاده از رژ لب قرمز می تواند میکاپ تان را به زیبایی هرچه تمام تر نشان دهد.

 

روش چهارم: میکاپ بولد با چشم های اسموکی.

1.مرطوب کننده بزنید تا پوست صورت تان را آبرسانی و آماده کنید. به آرامی یک لایه باریک از مرطوب کننده را روی گونه ها، چانه، پیشانی و بینی خود بمالید. مرطوب کردن قبل از میکاپ به شما پوستی درخشان و سالم می دهد، هم چنین به این ترتیب پوست تان در طول تمام مدتی که آرایش دارید، آبرسانی شده باقی می ماند.

 • مطمئن شوید که اطراف چشم های تان را به خوبی نیز مرطوب می کنید، به این ترتیب در طول تعطیلات سال نو از ایجاد چین و چروک و نشانه های خستگی در پوست ظریف اطراف چشم های خود ممانعت به عمل می آورید، مانند حلقه های سیاه دور چشم.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. پرایمر را روی پوست خود ماساژ دهید. پرایمر می تواند به ماندگاری میکاپ تان کمک کند، این در حالی است که تناژ پوستی تان را نیز یکدست و شفاف می سازد. یک لایه باریک از پرایمر را به تمام صورت خود بزنید و از انگشتان خود استفاده کنید تا آن را به خوبی روی پوست تان محو نمایید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. یک کرم پودر و کانسیلر سبک را انتخاب کنید. مقدار اندکی از کرم پودر مایع را روی یک براش بزرگ آرایشی بریزید و در تمام صورت خود پخش کنید. براش را تا زیر خط فک قسمت بالای گلو نیز پیش ببرید تا نما و رنگ یکدستی در چهره شما مشاهده شود. هم چنین مقدار اندکی کانسیلر را در هر جایی که کبودی جوش و حلقه های سیاه چشم وجود دارد، به کار ببرید و با انگشتان خود آن روی کرم پودر محو نمایید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. کرم پودر خود را با یک پودر فیکس کنید. از یک براش نرم و لطیف میکاپ استفاده کنید تا مقداری پودر را به سراسر صورت خود بزنید. این پودر به شما کمک می کند تا کرم پودرتان سر جای خود باقی بماند و به شما کمک می کند تا هر گونه خطوط ریز و چین و چروک و منافذ باز را پنهان کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. صورت خود را با برانزر و رژگونه کانتور کنید. از یک براش میکاپ استفاده کنید تا برانزر را تنها زیر استخوان گونه ها و اطراف پیشانی تان استفاده کنید. سپس، با یک رژگونه صورتی- طلایی، گونه های تان را بیشتر مشخص کنید و در نهایت از یک هایلایتر روشن با رنگ کرمی به کار ببرید تا در بالای استخوان گونه های تان درخشش فوق العاده ای به وجود بیاورید.
 • بعد از استفاده از پودر، صورت تان را کانتور کنید، زیرا پودر می تواند عمقی که توسط کانتور روی صورت خود ایجاد کرده اید را از بین ببرد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. از یک سایه چشم به رنگ برنزه استفاده کنید تا میکاپ چشم اسموکی را شروع کنید. با سایه برنزه، پلک بالایی خود را سایه بزنید و از قسمت مژه ها تا بالای چشم ها محو کنید. سپس زیر خط مژه پلک پایین خود را نیز با سایه به خوبی خط بکشید، به یاد داشته باشید که این خط باید باریک و محو شده باشد.
 • بالا و پایین سایه خود را اندکی با انگشتان محو کنید تا ملایم تر و طبیعی تر به نظر برسد. این محو کردن را تا بعد از گوشه خارجی چشم ها نیز ادامه دهید تا مرز میکاپ چشم اسموکی به صورت محو دیده شود.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. با حرکات دایره ای در قسمت چین پلک، سایه چشم تیره خود را بزنید. از یک سایه چشم تیره تر استفاده کنید. از گوشه خارجی چشم ها شروع کرده و محو کردن را به سمت داخل پلک های تان آغاز کنید و سعی کنید حرکات تان در راستای منحنی چین پلک باشد. سپس از مرکز پلک خود محو کردن را آغاز کنید و به سمت گوشه های خارجی چشم بروید، به این ترتیب سایه چشم کمتری در قسمت داخلی چشم ها وجود خواهد داشت. در نهایت از یک براش یا از انگشتان خود برای محو کردن استفاده کنید تا یک نمای اسموکی ملایمی را به وجود آورید.
 • حرکات خود را تا جایی ادامه دهید که دنباله ظریفی از گوشه خارجی چشم های تان شکل بگیرد، بهتر است این کار را با یک براش سایه چشم بزرگ انجام دهید تا دو سایه را به خوبی محو کنید.

 

توصیه: اگر می خواهید میکاپ تان بیشتر مناسب جشن ها و مهمانی های سال نو باشد، می توانید سایه چشم طلایی شاینی را روی پلک بالای خود بزنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. پلک های تان را خط چشم بکشید. یک خط چشم مدادی و یا مایع را بردارید و خط چشمی را در پلک بالایی خود درست بالای خط مژه چشم های تان بکشید. سپس زیر خط مژه پلک پایین خود را نیز خط چشم بکشید تا چشم های مشخص تری داشته باشید.
 • می توانید یک خط چشم گربه ای بکشید یا خط چشم تان را دنباله بدهید تا چشم های اسموکی شما بیشتر در معرض نمایش باشد.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. مژه های تان را ریمل بزنید. برای تمام شدن میکاپ چشم، به سادگی و آرامی مژه ها بالا و پایین خود را مشخص تر کنید.  چند لایه از ریمل استفاده کنید تا مژه های تان حجم و تراکم بیشتری داشته باشد.
 • ریمل به چشم های شما کمک می کند تا روشن تر و بزرگ تر باشند، به این ترتیب میکاپ چشم های تان برجسته تر دیده خواهد شد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. با یک خط لب و رژلب رزی میکاپ تان را به پایان برسانید. با یک خط لب رزی تیره تر ابتدا لب های خود را شکل مشخصی بدهید و سپس داخل آن را با رژلب رنگ رزی روشن تر پر کنید. شما می توانید به طور مستقیم از اپلیکاتور رژلب و یا حتی می توانید از یک براش مخصوص میکاپ استفاده کنید تا کنترل بیشتری روی لب های تان داشته باشید. به آرامی براش را که با رژلب مورد نظر خود آغشته کرده اید، به لب های تان بزنید. به این ترتیب لب های زیبا و برجسته ای خواهید داشت.
 • این رنگ رزی زیبا با سایه چشمی که به کار برده اید مطابقت و هماهنگی بالایی دارد و می تواند توجه را به چشم ها و لب های تان معطوف نماید.

 

منبع مقاله: https://www.wikihow.com/Do-New-Year%27s-Eve-Makeup

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها