مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , > آب سخت چگونه بر روی موهای تان تاثیر می گذارد؟

آب سخت چگونه بر روی موهای تان تاثیر می گذارد؟

0
(0)

آب سخت چگونه بر روی موهای تان تاثیر می گذارد؟

بر کسی پوشیده نیست که حمام نقش مهمی در ظاهر زیبای موها دارد. همین حالا هم می دانید که آب داغ، یک هشدار و ریسک بزرگ برای تارهای مو در نظر گرفته می شود و حتما می دانید که آب ولرم بهترین گزینه برای سالم نگه داشتن موها می باشد. با توجه به موارد گفته شده، ممکن است از خود بپرسید که آیا عوامل دیگری در حمام وجود دارد مانند، شستن موها با آب سخت، که بتواند روی تارهای موی من تاثیر داشته باشد. اگر رابطه بین آب سخت و تارهای مو، نظر شما را جلب کرده است، جای درستی آمده اید. دست از جستجو در گوگل بر دارید و این مقاله را بخوانید،در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما خواهیم گفت که  آب سخت چگونه بر روی موهای تان تاثیر می گذارد، اطلاعاتی کسب کنید و هم چنین باید بدانید که در روتین مراقبت از موی خود باید از چنین چیزی دوری کنید یا خیر.

مو

آیا آب سخت روی موهای شما تاثیر دارد؟

قبل از اینکه به سراغ جواب این سوال برایم، بیایید اندکی درباره این که اصلا آب سخت چیست، صحبت کنیم. بر اساسا مطالعه ای که از مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI) به دست آمده است، سختی نشان دهنده میزان نمک های کلسیم کربنات و سولفات منیزیم در آب می باشد. آیا نمک ها موجود در آب سخت، روی تارهای موی شما تاثیر دارد؟ جواب کوتاه به این سوال، بله است. در حقیقت، همین مطالعه نیز مشخص کرده است که زمانی که مو با آب سخت در تماس است، نسبت به زمانی که با آب دیونیزه شده در تماس می باشد، قدرت آن کاهش می یابد. درنتیجه، آب سخت می تواند شکنندگی موها را افزایش دهد.

آب سخت می تواند تاثیرات مختلفی روی انواع مشخصی از موها و حتی برخی از رنگ موها داشته باشد. در مطالعه دیگری از NCBI، موهای طبیعی و دکلره شده زمانی که با آب سخت تماس داشتند، نتایجی متفاوتی را از خود نشان دادند. خشک شدن بیش از اندازه مو یک نتیجه قابل توجه در هر دو موهای طبیعی و دکلره شده بود، این در حالی است که موهای طبیعی برخلاف موهای دکلره شده، مدل و سبک موها را بیشتر حفظ می کردند.

 

3 توصیه برای کمک به مقابله با تاثیرات آب سخت روی موها.

برای مقابله با تاثیرات آب سخت، سعی کنید این سه توصیه را رعایت کنید:

 

توصیه 1: از روتین مراقبت از مو صحیحی استفاده کنید.

بر اساس آکادمی متخصصان پوست آمریکا (ADD) بسیار اهمیت دارد تا از یک شامپو و کاندیشنر فرمول بندی شده مخصوص نوع موی خود استفاده کنید. با این وجود، اگر سعی دارید که تارهای موی خود را تقویت کنید، بهتر است از شامپوها و کاندیشنرهایی به کار ببرید که موهای تان را تقویت می کنند و شکنندگی، نازک و باریک بودن تارهای مو را بهبود می دهند. علاوه بر این، شما می توانید با استفاده از یک روش درمانی دیگر نیز موهای خود را بیشتر تقویت کنید. لوسیون های سبک مرطوب کننده مو، به موهای تان درخشندگی می دهند و موهایی که توسط اشعه های UV، آب و ابزارهای حرارتی آسیب دیده اند را تقویت می نمایند.

 

توصیه دوم: رطوبت را به موهای خود باز گردانید.

ADD اظهار می دارد که موهایی که روش های شیمیایی را پشت سر گذاشته اند- مانند رنگ کردن یا کراتینه کردن مو- بیشتر تمایل به از دست دادن رطوبت طبیعی خود دارند. از کاندیشنر هایی استفاده کنید که تارهای مو شما را تقویت می کنند و فیبرهای مو را ارتقاء می دهند که این امر موجب کاهش شکنندگی موها می شود.

 

توصیه سوم. استفاده از ابزارهای حرارتی را محدود کنید.

جدا از موهایی که توسط روش های شیمیایی مانند رنگ کردن آسیب می بینند، حرارت نیز می تواند آسیب و شکنندگی موها را بسیار افزایش دهد. از این رو استفاده از ابزارهای حرارتی را کنار بگذارید و به سراغ سبک مدل موهایی بروید که نیاز به این ابزارهای حرارتی ندارند.

 

آیا آب ملایم روی موهای شما تاثیر می گذارد؟

خوب آب ملایم چه می شود؟ به نظر می رسد که حتی آب ملایم نیز روی تارهای موی ما تاثیر دارند. مطالعه NCBI مشخص کرده است که بسته به این که چقدر موهای تان با استفاده از روش های شیمیایی آسیب دیده است، حتی می توانند توسط سختی های مختلف فلزات موجود در آب ملایم نیز تحت تاثیر قرار بگیرند. کاهش قدرت تارهای مو و افزایش خشکی بیش از حد موها هم چنین می توانند توسط آب ملایم نیز به وجود بیایند.

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-care/damaged-hair/hard-water-hair.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories