مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > آرایش های دائمی > مکانیزم تزریق کرم پودر دائم چیست

مکانیزم تزریق کرم پودر دائم چیست

2.7
(3)

مکانیزم تزریق کرم پودر دائم چیست

مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی هفتادرنگ در این مقاله قبل تحت عنوان کرم پودر دائم یا BB Glow چیست؟ به بررسی یکی از جدید ترین ترندهای زیبایی کره ای یعنی کرم پودر های دائمی یا BB Glow پرداخته است. مراقبت bb glow  کره ای یا کرم پودر دائمی که همراه با اکسیژن رسانی و لایه برداری پوست است در آخر با تزریق رنگهای گیاهی زیر پوست آن را شاین و یک دست میکند. همان طور که اشاره شد این مراقبت ضمن لایه براداری و ترمیم پوست با کمک میکرونیدلینگ رنگهای گیاهی را وارد پوست میکند که باعث شادابی آن میشود. در این مقاله مجله آنلاین آیشی و بهداشتی هفتادرنگ در نظر دارد تا به مکانیزم انجام کرم پودر دائمی بپردازد:

به طور کلی دو نوع پیری وجود دارد : ذاتی و بیرونی

پیری ذاتی توسط ژنتیک تعیین میشود . پیری بیرونی توسط عوامل خارجی مانند سبک زندگی و میزانی که در معرض اشعه آفتاب قرار میگیرد تعیین میشود . اکثر پیری ها بیرونی هستند و عواملی مانند تغذیه نادرست ، مصرف مشروبات الکلی ، سیگار ، دارو و رژیم پوستی نامناسب منجر به آن میشود.

استفاده از مراقبتهای سوزنی برای پوست یکی از راه های موثر برا درمان پیری خارجی و بازسازی پوست است . زخم های ماکرو  ناشی از سوزن ها باعث تحریک ترمیم پوست با آزاد سازی عوامل رشد  ، تکثیر فیبروبلاست ها و ایجاد ماتریکس بین سلول میشود .تحقیقات نشان داده که چهار جلسه میکرونیدلینگ در فواصل یک ماه میتواند میزن کلاژن و الاستین پوست را تا 400 درصد افزایش دهد و قشر چسبناک را ضخیم تر کند. فیبروبالاستهای پوست مسئولیت تولید کلاژن ، الاستین و گلیگوز آمینگلیکان را بر عهده دارند . GAG ها یک عامل رطوبت طبیعی بوده که آنها را به نام هیالورونیک اسید میشناسیم و فضای پر از مایع بین فیبر های کلاژن و الاستین را در درمیس پوست ایجاد میکنند.

 

فیزیولوژی پوست چیست ؟

پوست از سه لایه اصلی اپیدرم ، درم و هیپودرم تشکیل شده است .

اپیدرم لایه نازک و بیرونی پوست است که با چشم قابل مشاهده میباشد. این لایه از بدن محافظت میکند . ضخامت اپیدرم 0.05 – 2.3 میلی متر است. ضخامتی به اندازه تقریبی کاغذ و یا یک پلاستیک . این ضخامت به میزان محافظتی که هر قسمت از بدن نیاز دارد بستگی دارد . به عنوان مثال کف دست و پا ضخامت بیشتری نسبت به سایر بدن دارند. برخلاف دست و پا ضخامت پوست روی پلک خیلی کم است .

اپیدرم شامل 5 لایه است : استراتوم کورنیوم ، استراتوم لوسیدوم ، استراتوم گرانولوسوم ، استراتوم اسپینوسوم ، استراتوم بازل

 

کرم پودر دائمی

 

استراتوم کورنیوم – سطحی ترین لایه اپیدرم و لایه ای که با محیط خارج تماس مستقیم دارد . افزایش کراتینه شدن سلول های این لایه باعث شده تا این اسم را به او بدهند . حدود 15 تا 30 لایه سلول در این قسمت وجود دارد. این لایه مرده جلوی نفوذ میکروب ها و بی ابی بافت های داخل را میگیرد. همینطور به صورت مکانیکی در برابر سایش از  سایر لایه ها محافظت میکند. سلول های این لایه مدام کنده شده و با سلول هایی که در لایه گرانولوسوم وجود دارند جایگزین میشوند . کل این لایه در 4 هفته جایگزین خواهد شد .

استراتوم لوسیدوم – این یک لایه شفاف و نرم است که تنها در قسمتهای ضخیم مانند ف دست ، کف پا و انگشت ها وجود داشته تا در برابر سایش محافظتی بیشتر داشته باشد.

 

استراتوم گرانولسوم – در این لایه کراتین ایجاد میشود . کراتین پروتئینی است که جز اصلی پوست می باشد . سلول های این لایه سیمان بین سلولی تولید کرده که از تبخیر جلوگیری میکند و پوست را مرطوب نگه میدارد .

استراتوم اسپینوس _ این ضخیم ترین لایه اپی درم است و سلول های این قسمت حالتی شاخ دار دارند. ساخت کراتین در این قسمت صورت میگیردو حاوی کراتینوسیت های تازه که پروتئین های تقویت شده هستند می باشد . همینطور حاوی سلول های لانگرهانس است که از عفونت جلوگیری میکنند .این لایه تا حدی مسئول استحکام و انعطاف پذیری پوست است .

استراتوم بازل – لایه زیرین که سلول های قدیمی را تقسیم کرده به سمت سطح پوست سوق میدهد . سلول ها وقتی به سطح پوست حرکت میکنند پهن شده و می میرند. همینطور این لایه حاوی ملانوسیت ها ، سلول های تولید ملانین رنگدانه هستند . ملانین رنگ  پوست و مو را تعیین میکندو از سلول های زنده در برابر اضعه یو وی محافظت میکند.

 

تفاوت بین میکرونیدلینگ سنتی و  میکرونیدلینگ آرایشی؟

میکرونیدلینگ سنتی از درپن استفاده میکند. کارتریج های یکبار مصرف سوزنی متصل به درمپن که با سرعت بالا پایین و بالا رفته تا زخم های میکرو و ریزی را روی پوست ایجاد کند . فایده اصلی این روش تحریک کلاژن سازی برای بهبود بافت پوست است . این روش پوست را صاف و محکم کرد و لک و منافذ را از بین می برد . از این روش بیشتر در صورت استفاده شده و در قسمتهای دیگر بدن نیز گاهی به کار می رود . دومین فایده میکرونیدلینگ این که به دلیل ایجاد کانال های میکرو در پوست به جذب سرم های میسو و افزایش نفوذ مواد فعال در سرم ها کمک میکند.

مطالعات نشان داده که استفاده از سیستم سوزن زدن پوست میتواند به اثر بخشی درمان های موضعی تا چند صد درصد کمک کند.پوست فیبرو بالست و کلاژن جدید تولید میکند تا خودش را ترمیم کند. کلاژن جدید پوست را پر کرده و منافذ را محکم و بافت را صاف میکند و به کاهش چین و چروک و ایجاد شادابی کمک میکند.

میکرونیدلینگ پزشکی به طور معمول بین 5.0 تا 2.5 میلی متری درم نفوذ میکند . این مراقبت تنها باید در مطب پزشک و یا زیر نظر متخصص انجام شود . این مراقبت از یک سوزن پزشکی با پین های متغییر برای نفوذ به اعماق مختلف استفاده میکند. این به متخصص اجازه میدهد تا برای پوست نازک دور چشم از درجه 0.25 استفاده کند. این زخم های ماکرو روند طبیعی درمان پوست را تحریک کرده و باعث افزایش تولی الاستین و کلاژن میشود که خود باعث بازسازی پوست و نفوذ سرم میشود . این مراقبت به صورت ماهانه در 3 تا 6 جلسه انجام میشود .

کرم پودر دائمی

 

میکرونیدلینگ –  رویه پزشکی

 • ایجاد زخم های میکرو برای تحریک بهبود زخم
 • درمان از طریق اپیدرم تا قسمتهای عمیق درم
 • عمق سوزن معمولا بین 0.5 تا 2.5 میلی متر
 • اندازه سوزن 33 سنج
 • کرم بی حسی نیاز است
 • 1-2 روز استراحت

از انجاییکه در میکرونیدلینگ پزشکی به قسمت عمیق درم نفوذ میکنیم ، امکان درمان آکنه و سایز زم ها با القای بازسازی پوست ممکن است . این درمان به بی حسی موضعی قوی نیاز دارد .

 

کرم پودر دائمی

 

 

 

میکرونیدلینگ زیبایی تنها در لایه اپیدرم صورت گرفته و بیشتر از 0.33 میلی متر پوست نفوذ نمیکند. میکرونیدلینگ زیبایی میتواند ظاهر خطوط و چین و چروک را بهبود بخشد ولی برای درمان زخم آکنه و زخم های عمیق مناسب نیست .

بی بی گلو از طریق میکرونیدلینگ زیبایی انجام شده و تنها در لایه اپیدرم کار میکند.

اپیدرم در اثر سوزن زیبایی تحت تاثیرات زیر قرار میگیرد:

 • آسیب ریز به کراتینوسیت ها باعث انتشار چندین عامل رشد شده که باعث ضخیم شدن اپیدرم میشود .
 • تعامل سلولی بین کراتینوسیتهای سالم ملانوسیتها باعث توزیع بهتر رنگدانه های ملانین میشود
 • باعث افزایش تحویل مواد مناسب به اعماق کراتینوسیت ها و ملانوسیتها میشود
 • این روش از طریق افزایش مقدار و دسترسی به سلول های مغذی عملکرد سلول ها را بهینه میکند. به علاوه آسیب به کراتینوسیتها باعث رشد عوامل اپیدرمال (EGF ) و گردش سلولی میشود .
 • غلتک و یا قلم های آرایش 80 درصد بیشتر مواد را وارد پوست کرده و مواد مغذی اساسی را به منظور کلاژن سازی طبیعی وارد پوست میکنند.

کرم پودر دائمی

 

مزایای میکرونیدلینگ در مقایسه با سایر درمان ها

 • دوران نقاهت کوتاه تر
 • درمان بدو ن نیاز به جراحی
 • حداقل درد
 • میتوان با درمان های دیگر آن را ترکیب کرد
 • قسمتهای زیادی را در زمان کم میتوان تحت درمان قرار داد
 • به دلیل قابلیت تنظیم طول میتوان از میکرونیدلینگ برای درمان مشکلات مختلاف استفاده کرد
 • نتیجه ای با ماندگاری بالا

 

تفاوت بین سوزن نانو بی بی گلو با میکرونیدلینگ پزشکی سنتی ؟

نیدلینگ نانو با میکرونیدلینگ پزشکی فرق میکند. این روش از همان حرکت نوسانی برای درمان پوست استفاده می کند ، اما کارتریج آن یک نوک سییکونی 81  را شامل می شود. این مخروط های میکروسکوپی مو مانند سلول های درون اپیدرم را از هم جدا می کنند تا مواد فعال وارد پوست بشوند . سوزن نانو فقط روی اپیدرم 0.15 میلی متر بالایی پوست تأثیر می گذارد.

کاهش رنگدانه ها ، افزایش گردش خون سلولی ، جوان سازی پوست و درخشش آنی  بدون نیاز به استراحت از مزایای این روش تزریق سرم هستند

 

فرایند زیبایی بی بی گلو یا کرم پودر دائمی

 

 • لایه های بالایی اپیدرم را درمان می کند
 • سیستم تحویل ترانس درمال
 • ایجاد کانالهای نانو برای افزایش اثربخشی سرم
 • سوزنهای سیلیکونی میکروسکوپی به اندازه 3/1 ضخامت مو
 • عمق 0.25 میلی متر سوزن
 • بدون نیاز به دوران نقاهت
 • بدون درد ، بدون نیاز به بی حسی

 

چه نوع سوزن هایی برای میکرونیدلینگ و نانو  میکرونیدلینگ وجود دارد؟

کرم پودر دائمی

سوزن های میکرونیدل در کارتریج های سوزنی مختلف 9 ، 12 ، 36 و بیشتر نانو  وجود دارند .

سوزن کارتریج 9 خطوط عمیق را درمان میکند. آنها ملایم تر بوده و نتیجه کمتری می دهند.

سوزن کارتریج 12 موثرتر هست و برای درمان کلیه مشکلات پوستی مانند  خطوط ریز و چروک های عمیق ، شلی پوست ، خطوط زایمان  ، سلولیت ، پیگمنتیشن  ، رد سوختگی ، زخم های بعد از آکنه مناسب هستند.

سوزن کارتریج 36 تهاجمی بوده  و مناسب درمان زخم ها ، منافذ بزرگ و چین و چروک های عمیق هستند. کار با این سوزن ها می تواند دردناک باشد. از سوزنهای 9،12،24،36 میتوان برای میکرونیدلینگ استفاده کرد ، اما با سرمهای شفاف با بیس اسید هیالورونیک.

سوزن های نانو خیلی کوچک هستند و طول آنها 0.15 میلی متر و به ضخامت مو هستند . آنها کانالهای نانو را برای تحویل ترانس درمال مواد فعال ایجاد کرده و برای درمان لایه های بالایی اپیدرم به کار میروند . برای بی بی گلو تنها از سوزن های استفاده میشود و رنگها وارد لایه های عمیق تر پوست نمیشوند  چون سرم سی سی حاوی دی اکسید تیتانیوم است . دی اکسیدهای تیتانیوم برای حفاظت در برابر آفتاب استفاده شده و نباید برای جلوگیری از تغییر رنگ و تحریک پوست وارد درم شود.

در طول مراقبت بی بی گلو  یا کرم پودر دائمی، از آرام ترین حالت قلم استفاده میشود تا ناراحتی برای بیمار ایجاد نشود .

درمان کاربکسیل چیست ؟

درمان ژل کاربکسیل یک فن آوری جدید برای اصلاح و ضد پیری پوست است . این روش درمانی باعث ایجاد حباب های فعالی می شود که حاوی یک فرمول مخصوص برای تحریک پوست برای ترمیم زیبایی ، انرژی و سلامت است . این مراقبت چنین نتایج شگفت انگیزی را در یک جلسه 60 دقیقه غیر تهاجمی بدون درد برای تمام پوست ها به عمل می آورد . حباب های فعال کننده بدون تزریق به پوست جذب می شوند تا اکسیژن افزایش یافته و توانایی پوست در جذب مواد مغذی ضروری و کاهش سموم مخرب افزایش بیابد .

آیا مراقبت ژل کربوکسیل کار آمد است ؟

این یک روش غیر تهاجمی برای اشباع پوست با دی اکسید کربن است . مولکول های گاز دی اکسید کربن بسیار کوچک بوده و  با  ورود به پوست ، باعث ایجاد گرسنگی اکسیژن میشوند. پوست مجبور میشود تا با کمک  افزایش گردش خون ، خالی کردن سیستم لنفاوی و تحریک متابولیسم سلولی و تولید کلاژن ، اکسیژن بیشتری تولید کند. پس از مراقبت ، مشتری متوجه نتیجه آنی میشود. پوست پر ،  مرطوب و تازه  و درخشان میشو د و باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست ، کاهش چین و چروک و افزایش رطوبت هم می شود

 

 

 

فواید ژل کربوکسی چیست؟

کرم پودر دائمی

طی سالها و مطالعات بی شمار فواید ضد پیری و ترمیم کننده دی اکسید کربن برای پوست ثابت شده است . این مراقبت سطح دیگری از مراقبت پوستی را به وجود آورده . درمانهای کربوکسی به عنوان یک افزودنی به مراقبت های پوست خیلی موثر هستند .

روشن کننده – کربوکسی گردش خون را فعال کرده و  سموم را تخلیه می کند و تأثیر زیادی در روشن کردن پوست دارد. نه تنها هایپرپیگمنتیشن را درمان می کند ، بلکه باعث تقویت رنگ پوست نیز می شود.

خاصیت ارتجاعی – ژل کربوکسی دی اکسید کربن باعث ارتقا سنتز پروتئین فعال و متابولیسم سلول های پوست میشود . خاصیت ارتجاعی را تقویت کرده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند

درمان آکنه – به طور موثری مشکلات آکنه را با فعال کردن متابولیسم چربی و گردش خون ، ایجاد تعادل  تولید چربی ، تخلیه سموم پوستی و کاهش التهاب برطرف می کند. همچنین زخم های پس از آکنه را کاهش میدهد.

لاغری و محکم کردن – فسفولیپیدها یکی از اجزای اصلی لایه های پوست بوده که با افزایش تراکم لایه ، استفاده از درمان های کربوکسی  اثر لاغری و محکم کننده خواهد داشت . همچنین باعث کاهش لایه زیر جلدی می شود که معمولاً به صورت کیسه های زیر چشم یا توده روی صورت ظاهر می شود.

مرطوب کننده – تأمین رطوبت پوست خیلی حیاتی است و  علاوه بر این ، حفظ رطوبت در لایه های کراتین پوست برای حفظ خاصیت ارتجاعی اهمیت دارد.

 

چگونه از مراقبت کربوکسی ژل انجام میشود ؟

ابتدا ژل کربوکسی روی صورت زده شده  و با ماسک فعال کننده پوشیده می شود. . با فشار ماسک به ژل ، گاز دی اکسید کربن آزاد شده و  شما احساس سوزن سوزن شدن میکنید. ماسک به مدت 5-10 دقیقه به آرامی فشار داده میشود . همچنین ماساژ تخلیه  لنفاوی برای از بین بردن تمام سموم انجام خواهد شد. سپس صورت شما به مدت 20 دقیقه با یک حوله خشک پیچیده می شود. سپس مواد برداشته میشود.

 

آیا ژل کربوکسی نیاز به دوران نقاهت دارد ؟

 

خیر

 

آیا درمان ژل کربوکسی بی خطر است؟

 

درمان ژل کربوکسی برای مراجعین بی خطر است و پوست قرمز یا تحریک نخواهد شدو  خطرات شناخته شده ای وجود ندارد.

به چند جلسه درمانی نیاز دارید ؟

شما از جلسه اول  تغییر را می بینید  و می توانید درست قبل از مراسم مهم آن را انجام دهید. با این حال ، نتایج ژل کربوکسی تجمعی است. و باید برای دیدن نتیجه بهتر چند جلسه مراجعه کنید .

 

نور درمانی ال ای دی چیست ؟

کرم پودر دائمی

نور درمانی یک روش غیر تهاجمی جدید است که توسط ناسا برای بهبود بهبود زخم ها در فضا به تکامل رسید. در نور درمانی با استفاده از لامپ های ال ای دی نور بهینه شده با طول موج خاص برای تحریک کلاژن و تولید الاستین ، کاهش التهاب و تسریع روند بهبود تابیده میشود. این یک روش غیر تهاجمی عالی برای تشویق روند طبیعی بهبود پوست است . این درمان امن ، بدون درد و موثر است و تولیدالاستین و کلاژن را افزایش میدهد و هیچ عوارضی ندارد .

تحقیقات نشان داده که ال ای دی جریان انرژی ابتدایی و تعریق سلول ها را تحریک میکند. آزمایشات نشان داده که افزایش طول موجهای خاص نور می تواند به روشهای مثبت روی پوست تأثیر بگذارد.

 

 

مزایای استفاده از درمان نور LED چیست؟

درمان نور LED به سرم ها کمک می کند تا بعد از میکرونیدلینگ یا درمان کرم پودر دائمی به داخل پوست نفوذ کنند. (توصیه ما 20 دقیقه در پایان مراقبت )

درمان نور LED تأثیر مثبتی در رشد سلول ، تولید کلاژن و الاستین ، گردش میکرو  و وضعیت کلی پوست داشته و  باعث بهبود افتادگی ، خطوط باریک ، چین و چروك ، منافذ بزرگ ، کک و مک  و پیگمنتیشن ناشي از قرار گرفتن در معرض آفتاب مي شود. این LED شامل 287 نوع لامپ مخصوص است. چندین چراغ با رنگ مختلف که هر کدام به منظور هدف خاصی وجود دارد .

ال ای دی قرمز محبوب ترین روش درمان LED است. این نور خطوط ،چین و چروک ها را کم کرده و به تولید کلاژن ، کاهش قرمزی و التهاب کمک میکند و آسیب آفتاب را درمان میکند. نور قرمز سرعت گردش خون را افزایش داده  ، خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست را بهبود می بخشد ، بیحالی پوست را برطرف می کند و زخم ها را بهبود می بخشد.

ال ای دی سبز دارای خاصیت آرام بخش است و در کاهش ملاسما و سایر تغییر رنگ پوست موثر است. تحقیقات نشان داده که این نور ملانوسین ها را هدف قرار داده که تا جلوی حرکت ملانین اضافی به سطح پوست و شکستن خوشه های رنگ را بگیرد.

ال ای دی زرد نوری شفابخش است که در لایه های پوست عمیق نفوذ می کند و باعث جوان سازی ، ترمیم سلول و افزایش گردش خون می شود. همچنین باعث تحریک فعالیت لنفاوی می شود که آن را به یک درمان عالی تبدیل میکند.

در این مقاله به طور کامل در رابطه با کرم پودر دائمی را توضیح دادیم.امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 2.7 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 3

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها