مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , > تزریق فیلر نکاتی که باید درباره ان بدانید

تزریق فیلر نکاتی که باید درباره ان بدانید

5
(1)

نکاتی که باید درباره تزریق فیلر بدانید

گونه های برجسته، پوست صاف و لطیف، لب های پر: برخی مردم این ها را به طور طبیعی دارند، این در حالی است که افراد دیگر نیاز به کمک متخصصان پوست دارند تا با استفاده از فیلرهای زیرپوستی به این موارد دست یابند. آخرین روش درمانی قابل تزریق یعنی فیلر وژلها و هیالورونیک اسیدهای زیر پوستی، به سادگی انجام می شود (اگر چه ارزان نیست)، ماندگاری بالایی دارد و برای ایجاد لطافت و ظرافت روی پوست، رفع چین و چروک، برجستگی گونه، برجستگی لب، لیفت صورت به وجود آمده اند. آن ها هم چنین کاملا بی خطر و امن می باشند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که نزد یک متخصص مشهور و معتبر بروید. اگر درباره فیلرها کنجکاو می باشید، مواردی در این مقاله وجود دارد که قبل از انجام این روش باید بدانید:

 

1.فیلرها از هیالورنیک اسید ساخته شده اند که به طور طبیعی در پوست یافت می شوند.

اولین موردی که باید بدانید این است که فیلرهای زیر پوستی همانند نوروکسین ها از جمله BOTAX و DYSPORT نمی باشند. آخرین مورد یعنی DYSOPRT به گونه ای است که ماهیچه ها را فریز می کند تا چین و چروک ها کاهش یابد، این در حالی است که فیلرها سطح پوست را هموار کرده و این کار را با پر کردن چین و چروک ها انجام می دهند. کلاژن یکی از موارد رایج در فیلرها می باشد اما این روزها بیشتر فیلرها مانند RESTYLANE و JUVEDERM هیالورنیک اسید می باشند.

با توجه به قابلیت مرطوب کنندگی بیشتر آن، هیالورنیک اسید موظف است تا پوست را برجسته سازد و ظاهر هیدراته به آن بدهد. این مورد عموما برای مرطوب کردن به کار می رود، اما یک سرم و یا یک کرم نمی تواند حجم از دست رفته را بازگرداند- تنها هیالورنیک اسیدهای قابل تزریق این کار را انجام می دهند. زمانی که این ماده در پوست تزریق شود، می تواند عملکرد برجستگی لب و برجستگی گونه  را انجام دهد و یا تولید طبیعی هیالورنیک اسید بدن را که با افزایش سن کاهش می یابد، دوباره تحریک نماید.

فیلر ژل

  1. یک تزریق می تواند پوست را برجسته تر و برای ماه ها صاف و هموار نشان دهند و یا حتی بیشتر.

یکی از دلایل این که فیلرهای زیر پوستی ساخته شده بر اساس هیالورنیک اسید، بسیار محبوب می باشند و بر محبوبیت آن ها روز به روز افزوده می شود، این است که می توانند حجم ببخشند و چین و چروک ها را تنها در یک نوبت توسط پزشک متخصص کاهش دهند. نتیجه این امر طبیعتا برای 3 تا 6 ماه باقی می ماند، البته بستگی به محل تزریق نیز دارد. تحقیقات نشان می دهد که تزریق HA یا هیالورنیک اسید ممکن است تولید کلاژن را نیز تحریک کند که به ظاهر پوست جوان تر در طولانی مدت نیز می انجامد.

 

  1. فیلرهای خوب قابل مشاهده نمی باشند.

لب های خیلی برجسته و شل و آویزان قطعا یک نوع از فیلر می باشند که به گونه مناسبی تزریق نشده اند. اما زمانی که این تزریق به طور ماهرانه و توسط یک پزشک متخصص انجام شود، باید به نظر طبیعی برسد. تغییرات باید به گونه ای ایجاد شوند که هیچ کس متوجه آن ها نشود.

 

  1. تکنیک های فیلر بسیار بهتر شده اند.

به طور مثال به خطوط اطراف لب توجه کنید. یک دهه گذشته و یا حتی بیشتر، فیلرها اغلب در ناحیه بینی و لب ها تزریق می شدند تا ظاهر چین و چروک ها را پر نمایند. این روزها هدف اصلی، برجسته کردن و لیفت کردن بخش های دیگر پوست است تا نتیجه طبیعی به وجود بیاید. هم چنان که سن تان بالاتر می رود، استخوان های شما باریک تر می شود و لایه اولیه چربی به سمت پایین سر می خورد که همین امر باعث افتادگی پوست می شود و خطوطی را در پایین گونه های تان به وجودمی آورد. از این رو متخصصان عموما RESTTLNE را درست در کنار استخوان گونه تزریق می کنند تا حالت برجستگی و پر بودن آن باز گردد، همین امر باعث لیفت صورت شده و ظاهر خطوط خنده را با کاهش رو به رو می سازد.

 

تزریق فیلر

  1. بسیار اهمیت دارد که چه کسی فیلر را برای شما تزریق نماید.

شما نباید به این روش به عنوان یک محصول نگاه کنید، شما باید متوجه این امر باشید که تزریقی در داخل بدن شما صورت می گیرد. تزریق یک هنر است، از این رو باید بگردید و شخصی را بیابید که این هنر را دارد، نه نزد کسی که فقط او را دوست دارید. اگر افرادی را نزد خود دارید که این کار را قبلا انجام داده است، حتما بپرسید نزد چه کسی رفته اند. به این ترتیب می توانید به آن جا مراجعه کرده و عکس های قبل و بعد از مراجعه کنندگان واقعی را مشاهده کنید. هر متخصص و پزشکی در این زمینه دارای فلسفه، تکنیک و سطح تجربه متفاوتی می باشد. مطمئن باشید که شما و متخصص مورد نظرتان درباره نتیجه و انتظارات موجود صحبت می کنید.

از این که از آن ها درخواست کنید تا مدرک و گواهی معتبر و مجوزشان را مشاهده کنید، خجالت نکشید. شاید فیلرهای زیر پوستی در مکان های بسیاری وجود داشته باشند اما باید حتما گواهی نامه و مجوز شان را مشاهده و بررسی کنید و سپس تزریق را انجام دهید. مانند هر روش طبی دیگر، اگر تزریق فیلرها به درستی و به طور ماهرانه ای انجام نشود، ریسک عفونت، تغییر رنگ در آن ناحیه و ایجاد حالت توده ای بسیار وجود دارد.

 

  1. فیلرها می توانند علاوه بر درمان خطوط صورت تان، نقش جلوگیری نیز داشته باشند.

اگر چه نیازی نیست که بعد از مشاهده اولین چین و چروک در صورت تان برای تزریق فیلر اقدام کنید، اما این روزها مردم بیشتر از گذشته در سنین پایین تر اقدام به این امر می کنند.

بر اساسا آمارهای به دست آمده، میزان انجام جراحی های زیبایی و انجام روش های تزریق در سن حتی زیر 30 سالگی افزایش قابل توجه ای داشته است. بسیاری از متخصصان می گویند که شروع این امر از سنین جوانی ممکن است مزیت هایی را به همراه داشته باشد. بستگی به شخص دارد، اما من فکر می کنم که هر چه زودتر، بهتر. در واقع افرادی که زودتر و در ناحیه های کوچک تری اقدام به این عمل نمودند، نسبت به افرادی که دیرتر اقدام کردند، علایم پیری کمتری را مشاهده نمودند. از این رو نتیجه می گیریم که فیلرها می توانند نقش جلوگیری را داشته باشند. از این رو به یاد داشته باشید، روش های ارزان تر جلوگیری از پیر شدن پوست دیگری وجود دارد، مانند استفاده از ضد آفتاب و رتینول ها.

 

  1. فیلرها متفاوت، کارهای متفاوتی را انجام می دهند.

در حالی که بیشتر فیلرها از اسید هیالورنیک ساخته شده اند، اما اندازه ذرات تشکیل دهنده آن ها می تواند نتایج گوناگونی را به وجود بیاورد. RESTYLANE LYFT دارای اندازه ذرات بزرگ تری است- به آن ها مانند آجرهای یک بنا یا ساختمان فکر کنید. اندازه ذرات بزرگ تر می توانند استخوان گونه های باریک را مجددا بسازند، این در حالی است که ذرات کوچک همانند RESTYLANE SILK برای بهبود خطوط کوچک و برجسته کردن لب ها بسیار عالی عمل می کنند. یک متخصص خوب دقیقا درمان ایده آل را برای شما توضیح می دهد، اما بدانید که ایجاد نتیجه بهتر و طبیعی تر نیازمند بیش از یک وزن از فیلر می باشد.

 

  1. فیلرهای بد و ناپسند می توانند اتفاق بیافتند، اما نباید به همان روش باقی بمانند.

اگر شما نسبت به این که فیلرها چگونه به نظر می رسند، مشکل دارید، اصلا نترسید. در بیشتر شرایط شما می توانید آن را مطابقت بدهید. یک متخصص ممکن است برای ایجاد تعادل، فیلرهای بیشتری را بیافزاید و یا می تواند آن را کاملا تخلیه کند. مورد عالی و شگفت انگیز درباره هیالورنیک اسیدها این است که یک آنزیمی وجود دارد که می تواند به بخش مورد نظر تزریق شود تا محصول مورد نظر تخلیه گردد. بله، به همین راحتی بیرون کشیده می شود.

 

  1. اگر قیمت فیلرها به طرز غیر قابل باوری پایین بود، حتما شک کنید.

تحقیقی را به عمل بیاورید، اگر کلینیک یا پزشک قیمت کمتر و ارزان تر از جاها دیگر این روش را برای شما انجام می دهد، مطمئن باشید موضوعی پشت ماجرا است. باید مراقب باشید. احتمال وجود مواد مصنوعی و تقلبی در این فیلرهای ارزان قیمت بسیار بالا است. از آن ها بخواهید تا جعبه فیلرها را مشاهده کنید و به دنبال مهر و موم امنیتی و بهداشتی آن باشید. قیمت این فیلرها بسته به مقدار محصول مورد نیاز نیز متفاوت می باشد.

 

  1. زمان هایی وجود دارد که شما نباید تزریق فیلر را انجام دهید.

از جایی که فیلرها امن و بی خطر می باشند، دلایلی اندکی وجود دارد تا این تزریق را به تعویق بیاندازید. اگر باردار هستید، شیر می دهید و یا درگیر عفونت های سینوسی می باشید، بهتر است دست نگه دارید. مانند هر عفونت دیگر در ناحیه صورت، تزریق در این شرایط باعث پخش شدن محدوده عفونت می شود. و یک مورد دیگر وجود دارد که مطمئنا درباره آن فکر نکرده اید: قبل از پاکسازی دندان ها و دیگر روش های دندانپزشکی نباید تزریق فیلر را انجام دهید، زیرا این روش ها نیاز به فشار و کشش پوست صورت دارند که خود باعث جا به جایی فیلرها می شوند. حداقل چند روز و یا به صورت ایده آل یک هفته صبر کنید.

 

  1. اگر از ظاهر فیلرهای تزریق شده تان، خوشتان می آید، باید برای ترمیم آن مراجعه کنید.

بعد از حدود شش ماه، فیلرهای هیالورنیک اسید به طور طبیعی توسط بدن تجزیه می شوند. از این رو، یک و یا دو بار در سال باید برای نگه داری و حفظ ظاهر آن، جلسات ترمیمی بروید. در هر صورت، اگر می خواهید تنها یک و یا دو بار این فیلرها را امتحان کنید، پس خبر خوش این است که می توانید بدون انجام ترمیم شاهد محو شدن آن ها در راز مدت باشید، البته بدون این که ریسکی وجود داشته باشد. بسیار اهمیت دارد تا عرض کنیم که تزریق فیلر باعث توقف روند پیری پوست تان به طور کامل نمی شود، به این ترتیب برای دستیابی به نتیجه مشابه، ممکن است نیاز به فیلرهای بیشتری داشته باشید.

 

منبع مقاله: https://www.self.com/story/skin-care-routine-ocd-symptoms

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی

بازدیدهای اخیر

Close
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها