مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ساده ترین روش ها برای ترمیم اشتباهات رنگ مو

ساده ترین روش ها برای ترمیم اشتباهات رنگ مو

0
(0)

ساده ترین روش ها برای ترمیم اشتباهات رنگ مو

 

خوب یک جعبه رنگ مو خریده اید و مطابق با دستورالعمل های روی بسته بندی نیز پیش رفتید- اما رنگ مویی که در آینه مشاهده می کنید، آن چیزی نیست که انتظار داشتید. با خود فکر می کنید که چگونه با این رنگ مو، بیرون از خانه بروید؟ مشکلی نیست، آرام باشید. ما این جا هستیم تا به شما کمک کنیم: در این مقاله می خواهیم اشتباهات رایج رنگ مو (حتی رنگ موهای دائمی) را برای تان توضیح دهیم. موضوع این است که شما نمی توانید همان رنگ مویی را داشته باشید که مدل روی بسته بندی در معرض نمایش می گذارد. در حقیقت، فاکتورهای بسیاری موجود می باشند که در این زمینه نقش دارند. ممکن است پایه رنگ موی شما تیره تر و یا روشن تر از آن مدل باشد. هم چنین این موضوع به وضعیت کنونی موهای تان نیز بستگی دارد، چه موهای تان آسیب دیده است و یا از قبل رنگ شده است، همه این ها می توانند روی نتیجه تاثیرگذار باشند. خبر خوش این است که راه حل هایی وجود دارد که می توانید اشتباهات رنگ موی خود را تصحیح کنید، به رنگ موی مورد نظرتان دست یابید و به روتین مراقبت از موی همیشگی خود باز گردید. توصیه هایی که در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ درباره برطرف کردن اشتباهات رنگ مو وجود دارد ،با دقت بخوانید، مطمئنا از نتیجه رنگ مویی که به دست می آورید، راضی تر خواهید بود.

مو

6 اشتباه رایج درباره رنگ کردن موها.

چه شما بارها این کار را در خانه انجام داده باشید و یا می خواهید برای اولین بار امتحان کنید فرقی ندارد، بسیار ساده است که در این زمینه اشتباه کنید که مطمئنا به نتایج فاجعه باری ختم می شود. تنها کافی است یک مرحله از رنگ مو را اشتباه انجام دهید تا همه چیز آن طور که انتظار داشتید، پیش نرود. خوشبختانه، ما در این جا رایج ترین اشتباهات رنگ مو و هم چنین توصیه های عالی برای برگرداندن موها به بهترین حالت ممکن را ارائه می کنیم. این مقاله را بخوانید تا در کمترین زمان ممکن، مشکل رنگ موی خود را حل کنید.

 

اشتباه رنگ موی 1: رنگ مو را برای مدت زمان بیشتری از آن چه که روی بسته بندی نوشته بود، روی موهای تان قرار دادید و حالا رنگ موی خیلی تیره ای دارید. 

نترسید. شاید خیلی سخت باشد که موهای تان را در این صورت روشن تر کنید، اما مراحلی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا موها را به وضعیت مناسب و صحیح خود بازگردانید. اول از همه، از یک شامپو شفاف کننده استفاده کنید و موهای تان را با آن بشویید. این شامپو ها دقیقا مخالف شامپوهای محافظ رنگ مو می باشند، شامپوهای شفاف کننده به جای این که رنگ موها را برای مدت زمان بیشتری به همان حالت نگاه دارند، بیشتر رنگ های انباشته شده روی تارهای مو را از بین می برند. سپس از شامپوی معمولی برای شستن بخش هایی از موهای تان که تیره شده اند، استفاده کنید، توجه کنید که این شامپوی معمولی شما نیز نباید حاوی موادی باشد که از رنگ موهای تان محافظت می کنند. به این ترتیب رنگ تیره موها کم کم محو می شود. در نهایت از یک کاندیشنر غنی یا ماسک مویی استفاده کنید که برای محافظت از موهای رنگ شده طراحی شده اند.

 

اشتباه رنگ موی 2: موهای شما به رنگ نارنجی درآمده است. 

همزمان که در آینه به رنگ موی خود نگاه می کنید، موهای نارنجی رنگی را مشاهده می نمایید که تا پشت گردن تان نیز مشخص می باشند. روش های اندکی وجود دارد که بتوانید این اشتباه خود را جبران کنید.

برنجی رنگ شدن موها ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد. برای این که تناژ های نارنجی را محو کنید، باید بلافاصله از یک شامپو بنفش و ضد رنگ برنجی روی موهای تان استفاده کنید. شامپوهایی که دارای تناژ بنفش ارغوانی و بنفش آبی می باشند می توانند تناژ برنجی موهای تان را خنثی کنند، از این رو بهترین گزینه روی میز می باشند. اگر با این شامپو ها موهای خود را شستید، اما باز هم تناژ نارنجی هم چنان به قوت خود باقی مانده است، می توانید از یک متخصص رنگ مو و آرایشگر کمک بگیرید.

 

اشتباه رنگ موی 3: ریشه موها، سایه رنگ متفاوت تری نسبت باقی قسمت های مو دارد. 

این موضوع زمانی روی می دهد که ریشه موها نسبت به سایر بخش های مو، به سادگی فرمول رنگ را به جذب نمی کند- شاید هم از قبل رنگ متفاوتی داشتند. برای حل کردن سریع این موضوع، از یک اسپری مخصوص پوشاندن ریشه موها و یا خودکار یا ماژیک ترمیم رنگ ریشه مو استفاده کنید. این محصولات مفید و کاربردی تنها برای پوشاندن موهای خاکستری و سفید شما کارآمد نیستند، بلکه می توانند رنگ ریشه موها را با ساقه و انتهای موها یکدست و هماهنگ کنند، حداقل این روش تا زمانی که از یک راه حل دائمی دیگر استفاده کنید، می تواند به شما کمک کند. اگر واقعا با متفاوت بودن رنگ ریشه با ساقه و انتهای موهای تان مشکل دارید، شاید باید با یک متخصص رنگ مو و آرایشگر با تجربه صحبت کنید. آن ها نه تنها می توانند به هماهنگ کردن رنگ در تمامی بخش های موی شما کمک کنند، بلکه می توانند تفاوت رنگ در ریشه و ساقه یا انتهای موها را با استفاده از یک سایه رنگ دیگر در هم محو نمایند. اما به یاد داشته باشید که این افراد در صورتی می توانند به شما کمک کنند که رنگ موهای مختلفی را امتحان نکرده باشید تا بخواهید خودتان این مشکل را برطرف کنید. از طرف دیگر هر چه بیشتر موهای تان را رنگ کنید، بیشتر آن ها را مستعد آسیب می سازید.

 

اشتباه رنگ موی 4: رنگ مو به پوست پشت گردن و گوش های تان آغشته شده است و رنگ داده است. 

این موضوع اصلا برای هیچ خانمی خوشایند نیست، اما ما درک می کنیم که گاهی اوقات فرقی ندارد که چقدر هم مراقب باشید، ممکن است مقداری از رنگ به پوست اطراف موهای تان مانند گردن یا گوش های تان سرایت کند. اگر وقت کافی دارید، باید اجازه دهید تا به مرور زمان محو شوند. بله با گذشت زمان رنگ از روی پوست شما از بین می رود. از طرف دیگر می توانید از یک صابون ملایم نیز استفاده کنید تا آن را سریع تر از بین ببرید.

 

اشتباه رنگ موی 5: موهای شما خیلی قرمز می شود. 

شما می خواهید موهایی با تناژ قرمز داشته باشید، اما نتیجه نهایی آن چیزی نمی شود که انتظار داشتید. در این شرایط، سعی کنید موهای خود را با یک سایه رنگ قهوه ای که تناژ رنگی یکسانی با رنگ قرمزی که استفاده کرده اید دارد، رنگ کنید. ابتدا از بخش هایی که خیلی قرمز به نظر می رسند، شروع کنید. 5 تا 10 دقیقه صبر کنید، سپس هر 5 دقیقه یک بار رنگ مو را بررسی کنید. زمانی که آن قسمت از مو به اندازه کافی تیره شد، موهای تان را آبکشی کنید. اگر با این روش موفق نشدید، از یک شامپو از بین بردن رنگ مو استفاده کنید که ممکن است بهترین گزینه روی میز برای شما باشد. برخی از انواع این محصولات مخصوصا موهای طبیعی و یا برای موهای بلوند دکلره شده که از رنگ موی نیمه دائمی استفاده کرده اند، فرمول بندی شده اند. این محصولات تناژ های رنگ موی نیمه دائمی را از بین می برند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که شامپو را به موهای تان بزنید و اجازه دهید مدتی به همان صورت روی موهای باقی بماند و سپس آبکشی کنید. این محصولات از بین برنده رنگ مو نیز دارای دستورالعمل های ویژه و بخصوصی می باشند که باید حتما مطابق با آن ها عمل کنید تا بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

 

اشتباه رنگ موی 6: رنگ موی شما محو می گردد. 

بعد از تمام زحمت هایی که کشیده اید، هیچ چیز آزار دهنده تر از این نیست که متوجه شوید که رنگ موی جدیدی شما دیگر شاداب و پر طراوت نیست و محو شده است. شاید به اندازه کافی رنگ را روی موهای تان نگذاشته اید، یا شاید هم تارهای موی شما به قدری خشک بودند که رنگ را به طور کافی جذب نکردند. دلیل آن هرچه باشد، فرقی ندارد، در این جا یک راه حل ساده وجود دارد: تیونینگ یا براق کننده های مو و کاندیشنرهای عمیق. استفاده از یک تیونینگ براق کننده و یا یک کاندیشنر عمیق احیا کننده رنگ مو می تواند طراوت و شادابی را به موهای تان در کمترین زمان ممکن باز گرداند.

موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به یاد داشته باشید: شستن موها به طور مداوم و یا استفاده از ابزارهای حرارتی به دفعات زیاد می تواند رنگ موهای تان را محو کند. آسیب هایی که از نور خورشید و رادیکال های آزاد به موهای تان وارد می شوند نیز می توانند همین تاثیر را داشته باشند. از یک شامپو و کاندیشنر فرمول بندی شده برای احیای رنگ موها استفاده کنید تا بتوانید ماندگاری آن ها را افزایش دهید. از طرف دیگر سعی کنید به طور ملایم موهای تان را بشویید و زمانی که آن ها را حالت می دهید، بسیار مراقب باشید. استفاده از یک محصول درمانی با خاصیت فیلترهای اشعه UV نیز می تواند از رنگ موهای تان محافظت کند.

 

چگونه اشتباهات به وجود آمده در هایلایت های مو را برطرف کنید. 

هایلایت کردن موها در خانه یک هنر است و کاملا داستان آن با رنگ کردن موها به طور کلی و تنها با یک رنگ، متفاوت می باشد. به طور کلی، بسیار عالی می شود که به آرایشگاه بروید و اجازه دهید آرایشگران با تخصص و تجربه خود این کار را برای شما انجام دهند. اما ما درک می کنیم که رنگ کردن موها در خانه بسیار راحت تر است. متاسفانه ممکن است در این زمینه مرتکب اشتباهاتی شوید. اما نترسید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. اگر از نتیجه هایلایت موهای تان راضی نیستید، این راه حل ها را دفعه بعد که می خواهید از تکنیک هایلایت در خانه استفاده کنید، به یاد داشته باشید.

 

اگر هایلایت های شما خیلی واضح و مشخص می باشند.

سعی نکنید که حجم بسیاری از مو را برای هایلایت کردن انتخاب کنید. از دسته های باریکی از مو استفاده کنید و مطمئن شوید که هر دسته به خوبی با رنگ آغشته می شود، به این ترتیب هایلایت های یکدست و هماهنگی خواهید داشت. شما باید به مدت زمانی که رنگ روی موهای تان باقی می ماند نیز دقت داشته باشید- اگر رنگ بیشتر از زمان توصیه شده روی موها باقی بماند، هایلایت های شما بیشتر مشخص می شوند و یا خیلی روشن می گردند، به این ترتیب کنتراست بسیار زیادی بین هایلایت و سایر قسمت های مو به وجود می آید.

 

اگر هایلایت های شما به اندازه کافی مشخص نمی باشند.

ممکن است از حجم کافی در هر دسته مو استفاده نکرده باشید. از طرف دیگر ممکن است رنگ مو را به اندازه کافی روی موهای تان نگاه نداشتید. دفعه بعد، اجازه دهید تا رنگ مو بر اساس مدت زمان توصیه شده، روی موهای تان باقی بماند. اگر هنوز هم هایلایت ها را مشاهده می نمی کنید، سعی کنید هایلایت ها را به قسمت جلو و بالای سرتان بیشتر نزدیک کنید تا بیشتر مشخص باشند.

 

اگر هایلایت های تان به نظر برنجی رنگ می آیند.

شستن مکرر موها و استفاده از ابزارهای حرارتی به دفعات زیاد و نور خورشید می توانند مقصر این اتفاق باشند. از یک تیونینگ براق کننده رنگ مو استفاده کنید تا حالت برنجی موهای تان را کاهش دهید، هم چنین می توانید از شامپوهای شفاف کننده هفته ای یک بار استفاده کنید تا هر گونه آلودگی که منجر به برنجی رنگ شدن مو می شود را از بین ببرد. به یاد داشته باشید که از شامپو، کاندیشنر و سایر محصولات درمانی که مخصوص موهای هایلایت شده طراحی شده اند، به کار ببرید که بیشتر می توانند حالت برنجی را از موهای تان بگیرند.

 

اگر هایلایت های شما در دو طرف سر کاملا دقیق و رو به روی هم نیستند.

سعی کنید برای دفعه بعد که می خواهید موهای تان را هایلایت کنید، ابتدا موهای تان را فرق وسط باز کنید و به درستی تقسیم بندی کنید و سپس رنگ را روی بخش های مورد نظر خود بزنید. به یاد داشته باشید که هر دسته مو را به خوبی با رنگ آغشته کنید. هم چنین سعی کنید رنگ خیلی به ریشه موها نزدیک نباشد تا ظاهر موهای تان طبیعی به نظر برسد. اگر هایلایت های یک طرف سر با طرف دیگر هماهنگ نباشند، باعث می شود تا هایلایت ها در یک سمت مشخص تر از سمت دیگر باشند.

 

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-color/hair-color-tutorials/how-to-fix-hair-color-mistakes.aspx

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها