مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > نحوه صحیح استفاده از بیگودی برای فرکردن مو

نحوه صحیح استفاده از بیگودی برای فرکردن مو

0
(0)

چگونه از بیگودی استفاده کنیم تا موج ها و فرهای عالی روی موهای مان ایجاد کنیم

 

به دوران کودکی خود فکر کنید، احتمالا لحظه ای را به یاد دارید که مادرتان جلوی آینه به لب های خود رژلب می زد، این در حالی بود که بیگودی های به موهای او گیر کرده بود. در حالی که این تکنیک مدل دادن به موها، دهه ها است که وجود دارد، اما بیگودی های مو- چه فومی، حرارتی یا ولکرو باشند، فرقی ندارد- همیشه جایگاه خود را برای این که موج های پرحجم و شگفت انگیزی روی موها به وجود بیاید، مشخص نموده است، حتی با وجود این که اتو موهای فر کننده و یا ابزارهای دیگری برای این کار در دسترس می باشند، باز هم استفاده از بیگودی ها حرف اول را می زنند. شاید از خود بپرسید که چگونه از این بیگودی های مو استفاده کنید. ما در این جا به کمک شما می آییم.در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ آموزش های مرحله به مرحله استفاده از بیگودی های موی فومی، حرارتی و ولکرو (برچسبی) را برای شما جمع اوری کرده ایم،در ادامه با ما همراه باشید.

مو

 

چگونه از بیگودی های فومی استفاده کنیم؟

آیا یک سری بیگودی های فومی دارید که نمی دانید چگونه از آن ها استفاده کنید؟ در این جا به شما یاد می دهیم که چگونه در عرض یک شب، موهای تان را فر و موج دار کنید.

 

مرحله اول: موهای تان را بشویید.

باید با موهای تمیز و شاداب شروع کنید. موهای تان را با شامپو و کاندیشنر مورد علاقه تان حسابی تمیز کنید.

 

مرحله دوم: موها را آماده و خشک کنید.

موهای تان را با حوله خشک کنید، سپس به آرامی با یک شانه دندانه درشت شانه بزنید. برای جلوگیری از وز شدن موها، از یک سرم ضد وزی مو در طول موهای تان به کار ببرید. اجازه دهید موهای تان در هوای آزاد خشک شوند تا نم آن ها گرفته شود.

 

مرحله سوم: بیگودی ها را به موهای تان وصل کنید.

حالا زمان این است که بیگودی های فومی موهای تان را وصل کنید. بیگودی را باز کنید، سپس یک دسته از موهای خود را جدا کنید، بیگودی را در انتهای موهای تان قرار دهید و به سمت ریشه رول کنید، موها به این ترتیب در داخل بیگودی پیچ می خوردند. زمانی که به پوست سر رسیدید، بیگودی را با یک سنجاق محکم کنید. به همین راحتی. این پروسه را برای سایر بخش های موهای تان تکرار کنید.

 

مرحله چهارم: صبر داشته باشید.

از جایی که باید حداقل 8 ساعت صبر کنید تا بیگودی ها کار خود را به درستی انجام دهند، اما بیگودی های فومی مو معمولا در طول یک شب، نتیجه بهتری را به وجود می آورند. البته، شما می توانید در طول روز نیز از آن ها استفاده کنید، اما حتی تصورش را نمی توانید بکنید که خوابیدن با بیگودی های مو و بیدار شدن با موج ها و فرهای بسیار زیبای مو چقدر شگفت انگیز است. اگر می خواهید از بیگودی های فومی خود یک شب تا صبح استفاده کنید تا موج ها و فرهای زیبایی روی موهای تان ایجاد کنید، قبل از اینکه بخوابید سرتان را با یک روسری ابریشمی بپوشانید تا از وز شدن موها جلوگیری کنید.

 

مرحله پنجم: موج ها و فرهای موهای تان را آشکار کنید.

بعد از این که هشت ساعت گذشت، به آرامی بیگودی های فومی موهای خود را یک به یک باز کنید. از انگشتان خود استفاده کنید تا موها را اندکی بر هم بریزد و موج ها و فرها را رها تر و آشکار تر نمایان کنید. سپس از یک اسپری موی به کار ببرید تا این حالت را برای مدت زمان بیشتری روی موهای تان نگاه دارید.

 

چگونه از بیگودی های حرارتی مو استفاده کنید.

می خواهید به سرعت به نتیجه دلخواه خود برسید؟ بیگودی های حرارتی، بهترین انتخاب برای شما می باشند.

 

مرحله اول: بیگودی خود را آماده کنید.

بیگودی های حرارتی را به پریز وصل کنید و اجازه دهید تا حرارت آن ها بالا برود.

 

مرحله دوم: موهای تان را آماده کنید.

در حالی که بیگودی ها گرم می شوند، موهای تان را با شستن و خشک کردن کامل آن ها آماده کنید. سپس از یک اسپری محافظ حرارتی به کار ببرید تا موها بعد از استفاده از بیگودی های حرارتی، آسیب نبینند. قبل از این که مرحله بعدی را انجام دهید، گره موهای تان را با شانه باز کنید.

 

مرحله سوم: بیگودی ها را به موهای تا بپیچید.

یک اینچ از موهای تان را جدا کنید و از انتها، داخل بیگودی قرار دهید. سپس بیگودی را به سمت ریشه موهای تان بچرخانید تا موها نیز درون آن بپیچند. سپس بیگودی را با یک سنجاق محکم کنید. این مرحله را برای باقی بخش های موی خود نیز تکرار کنید.

 

مرحله چهارم: صبر کنید، صبر کنید، صبر کنید.

اجازه دهید تا موج ها و فرهای موهای تان شکل بگیرند. با تلفن صحبت کنید، از یک ماسک صورت به کار ببرید یا آرایش کنید. این که چه مدت زمانی باید این بیگودی ها روی موهای تان بمانند، به ضخامت و بافت موهای تان بستگی دارد، اما معمولا باید تا زمانی صبر کنید که دمای بیگودی ها کاملا کاهش می یابند و خنک می شوند.

 

مرحله پنجم: موج های موی خود را آشکار کنید.

سنجاق ها و بیگودی ها را جدا کنید تا فرها و موج های زیبا روی موهای تان نمایان باشند. در نهایت از یک اسپری یا تافت مو به کار ببرید تا ماندگاری آن ها را افزایش دهید.

 

چگونه از بیگودی های ولکرو (چسبی) استفاده کنید؟

بیگودی های ولکرو یکی از کلاسیک ترین انواع بیگودی های موی می باشند که می توانید استفاده کنید. در این جا به شما می گوییم چگونه باید این کار را انجام دهید.

 

مرحله اول: موهای تان را آماده کنید.

موهای خود را بشویید و اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شوند تا نم آن ها گرفته شود. برای جلوگیری از وزی مو، از سرم ضد وزی مخصوص موهای تان استفاده کنید. سپس موهای تان را شانه کنید تا هیچ گره ای نداشته باشند.

 

مرحله دوم: موهای تان را بپیچید.

یک اینچ از موهای تان را جدا کنید و بیگودی را در انتهای آن قرار دهید، سپس بیگودی را به سمت پوست سر رول کنید. ترفند اصلی این است که مطمئن شوید که در هر بیگودی، موهای بسیار زیادی را قرار نمی دهید. اگر بیگودی بسیار شل احساس می شود، احتمالا موهای بسیار زیادی در بیگودی پیچیده اید و همین موضوع ثابت ماندن بیگودی ولکرو را سخت می سازد. هم چنان بیگودی های ولکرو دیگر را در سایر بخش های موی خود (به همان ترتیب که توضیح دادیم) قرار دهید تا تمام موهای تان پر از بیگودی شوند.

 

مرحله سوم: از یک اسپری حجم دهنده به کار ببرید.

زمانی که بیگودی ها را سر جای خود قرار دادید، مقداری اسپری حجم دهنده و تثبیت کننده مدل مو به موهای تان اسپری کنید تا حجم بیشتری به دست بیاورند و هم چنین مدل موی مورد نظر زیباتر و جذاب تر به نظر برسد.

 

مرحله چهارم: صبر کنید.

شما می دانید که باید جه کار کنید. به موج ها و فرهای موی خود زمان بدهید تا به خوبی شکل بگیرند. در این مدت زمانی می توانید کارهای خانه را انجام دهید، میکاپ کنید و یا هر کاری که حدود 15 دقیقه زمان ببرد.

 

مرحله پنجم: موج های موی خود را در معرض نمایش بگذارید.

بیگودی های ولکرو را باز کنید، با دستان خود موهای تان را اندکی بر هم بریزید، سپس از یک تافت و اسپری مو استفاده کنید تا این موج های زیبا برای مدت زمان بیشتری روی موهای تان بمانند.

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-style/hairstyle-trends/hair-rollers-how-to-use.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها