مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > , , , , , , , > چگونه موی صاف و لختی داشته باشید؟

چگونه موی صاف و لختی داشته باشید؟

4.2
(5)

چگونه موهای صاف و لختی داشته باشید؟

 

آیا موهای وزی دارید و یا موهایی دارید که به سرعت گره می خورند؟ اگر یک تبلیغ تلویزیونی برای شامپو را که تاکنون در تلویزیون دیده اید را به یاد بیاورید، بی شک می توانیم بگوییم که موهای صاف و لخت، جزوی از آن تبلیغات بوده است. این روزها موهای صاف و لخت مساوی با موها سالم می باشد. با استفاده از محصولات مراقبت از موی صحیح- مانند محصول های مخصوص لخت و صاف کننده موها- می توانید در کم ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود دست یابید. در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتادرنگ 5 توصیه برای لخت و صاف کردن موها را با شما به اشتراک می گذاریم،با ما همراه باشید.

مو

توصیه اول: از حمام دست به کار شوید. 

اگر تا به حال نمی دانستید، الان باید بدانید که داشتن موهای لخت و صاف، با استفاده از شامپو و کاندیشنر مناسب به دست می آید.با هم به این توصیه برای لخت و صاف کردن مو می پردازیم.

شامپوها و کاندیشنرهایی را انتخاب کنید که بلافاصله موهای تان را مرطوب می کنند و به صاف و یکدست شدن بافت موهای شما بسیار کمک می نمایند.

موهای وز دشمن صافی و لختی موها می باشند. از شامپو و کاندیشنرهایی مخصوصی استفاده کنید که وزی موها را کنترل می کنند و موجب رطوبت رسانی به تارهای مو می شوند، به این ترتیب موهای مستعد وزی را درخشان، یکدست و هموار می سازند.

افرادی که موهای خشکی دارند نیز بهتر است از شامپو و کاندیشنرهایی به کار ببرند که موهای خشک و شکننده شان را ترمیم و بازسازی و تغذیه می کنند و رطوبت رسانی عمیقی را برای موها انجام می دهند، تا به این ترتیب موها بافت مخملی و درخشش سالمی را به دست بیاورند، بدون این که سنگین شوند.

افرادی هم که به صورت شیمیایی موهای خود را صاف و لخت کرده اند، باید از شامپو و کاندیشنرهایی استفاده کنند که از پروتئین و کراتین موجود در موها محافظت به عمل می آورند. به این ترتیب این شامپوها و کاندیشنرها می توانند بافت موها را بهبود دهند و ترمیم و بازسازی کنند و هم چنین لختی و صافی آن ها را بیشتر حفظ نمایند.

 

توصیه سوم: موهای گره خورده و به هم ریخته را فراموش کنید. 

اگر موهای صاف و لختی می خواهید، باید موهای گره خورده و بهم ریخته را کنار بگذارید. برای جلوگیری از این موضوع، از یک محصول باز کننده گره مو در روتین روزانه خود استفاده کنید. برخی از این محصولات باز کننده گره مو به صورت اسپری بوده و خاصیت کاندیشن کردن موها را در بر دارند و تنها در یک چشم بر هم زدن، گره موهای تان را باز می کنند. شما می توانید از این محصول روی موهای خشک و یا خیس استفاده کنید تا از گره خوردن و در هم پیچیدن آن ها جلوگیری کنید، به این ترتیب موهای تان در تمام روز تمیزتر و درخشان تر نمایان خواهند شد. از این محصول بعد از حمام یا قبل از حالت دادن به موهای خشک خود استفاده کنید تا صافی و لختی موهای تان را برای مدت زمان بیشتری تثبیت نمایید.

 

توصیه سوم: از یک محصول لخت کننده و صاف کننده موها استفاده کنید. 

یک محصول لخت کننده موها واقعا می تواند شما را به هدف تان برساند. به طور مثال از سرم های ضد وزی و صاف کننده موها در روتین مراقبت از موی روزانه خود استفاده کنید. این چنین محصولات بدون نیاز به شستشو می توانند سطح تارهای موی شما را براق نمایند و یک مانع رطوبتی محافظ را روی موهای تان ایجاد کنند که از وز شدن موها جلوگیری به عمل می آورند. برای استفاده از این محصول روی موهای نمدار خود، یک یا دو بار پمپ سرم را فشار دهید و در سراسر موهای تان پخش کنید. برای استفاده روی موهای خشک، مقدار کافی از محتویات محصول را در تمام تارهای موی تان پخش کنید تا شفافیت و صافی را در تمام قسمت های موی خود مشاهده کنید. این محصولات نیازی به شتشوی موها ندارند.

 

توصیه چهارم: از ابزارهای حرارتی استفاده کنید.

هنگامی که وقت  توصیه برای لخت و صاف کردن مو میرسد، زمان این است که از ابزارهای حرارتی استفاده کنید. از همه مهم تر، اتوی مو. این ابزارها به صاف و لخت شدن موهای تان کمک می کنند و وزی و بهم ریختگی آن ها را کاهش می دهند. اما قبل از این که از اتوی مو استفاده کنید، یک اسپری محافظ حرارتی را روی موهای خود اسپری نمایید. این محصولات محافظ حرارتی تا دمای 450 درجه مقاوم می باشند، این در حالی است که وزی موها را کاهش می دهند، به موها درخشش و شفافیت می بخشند، رطوبت را در تارهای مو به دام می اندازند و آن ها را کاندیشن می نمایند تا موهای یکدست و لختی به وجود بیاید.

 

توصیه پنجم: مراقب موهای لخت و صاف خود باشید. 

تا به این جا توصیه هایی را برای داشتن موهای لخت و صاف با شما در میان گذاشتیم، اما چه کار کنید تا ماندگاری آن ها را افزایش دهید؟ اگر به درستی از صافی و لختی موهای تان مراقبت نکنید، خیلی مهمان شما نمی باشند. اگر تمام روز در خانه به سر می برید، بهتر می توانید از موهای تان مراقبت کنید، اما در هر صورت آب و هوا، تاثیرگذارترین عامل روی لختی و صافی موها می باشد. محصولاتی وجود دارند که می توانند تاثیر آب و هوا را روی موهای شما کاهش دهند، در واقع این محصولات یک سری اسپری های رطوبت رسان برای موها به شمار می آیند که رطوبت را در تارهای مو به دام می اندازند، این در حالی است که صافی و لختی موها را نیز حفظ می نمایند. چه کسی می دانست که این محصول نیز وجود دارد؟

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-care/damaged-hair/hair-smoothing-treatments-and-tips.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 5

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مرتبط

جهت یابی

بازدیدهای اخیر

Close
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها