مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > آرایش های دائمی > همه‌چیز در مورد آرایش دائمی

همه‌چیز در مورد آرایش دائمی

1
(1)

همه‌چیز در مورد آرایش دائمی

شاید کلمه آرایش دائم به جای میکروپیگمنتیشن کمی گمراه‌کننده باشد و بهتر است از کلمه نیمه دائمی استفاده کنیم، چون این نوع آرایش به‌مرورزمان محو می‌شود. این آرایش با تاتو فرق می‌کند و نباید آن را با ابروهای تاتو شده‌ای که گاهی به رنگ بنفش میزند نباید اشتباه گرفت!در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ همه چیز در مورد آرایش دائمی را شرح خواهیم داد،با ما همراه باشید.

هدف اصلی از آرایش دائمی این است که پیگمنت‌ها را به شکلی نمایش بدهیم که انگار رنگ صورت خودتان است. برای این کار رنگ‌دانه‌ها را وارد لایه سطحی پوست می‌کنیم. این لایه بسیار کم‌عمق هستند؛ به همین دلیل هم این آرایش بعد از دو تا سه سال محو می‌شود.

 آرایش دائمی چیست؟

همه‌چیز در مورد آرایش دائمی

همه‌چیز در مورد آرایش دائمی

این نوع آرایش که توسط فرایندی به نام میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود یک نوع شبیه‌سازی آرایش لب، خط چشم، مداد ابرو و خط لب است. این کار توسط یک مداد تاتو و جوهر دائمی صورت می‌گیرد. هر جلسه‌ بین 30 تا 120 دقیقه طول می‌کشد و معمولاً متخصصین از بی‌حسی موضعی برای این کار استفاده می‌کنند. درست مانند تاتو در ابتدا رنگ‌ها تیره و بعد از مدتی محو و طبیعی می‌شوند.

 ابروها

این تکنیک با تکینک میکروبلیدینگ تفاوت دارد. در این روش از تکنیک Hairstroke استفاده می‌شود؛ که درواقع کشیدن ابروها به‌صورت تک‌تک است تا ظاهری کاملاً طبیعی به ابروی شما داده شود.

چشم‌ها

باوجوداینکه تاتوی خط چشم طرفداران زیادی دارد، ولی در این روش پیگمنت‌ها بین مژه‌ها قرار می‌گیرند تا تأثیر زیبا و طبیعی‌تری داشته باشند. در این روش خط طبیعی چشم دنبال می‌شود و هر چه به سمت گوشه‌های چشم می‌رویم این خط کمی ضخیم‌تر می‌شود. بهتر است این خط بالاتر از خط مژه‌ها نرود و روی خط مژه پایین خیلی ظریف و نازک کار شود، با این کار چشمان شما هیچ‌گاه خسته به نظر نمی‌رسند.

لب‌ها

به‌مرورزمان و با بالا رفتن سن لب‌های ما کمی از رنگ‌دانه‌های خود در اطراف را از دست می‌دهند. با این روش شما می‌توانید رنگ‌دانه‌ها را دوباره به لب خود برگردانید. این کار گاهی باعث می‌شود تا لب‌ها بزرگ‌تر هم به نظر برسند. در ابتدا خط لب پر شده و سپس داخل لب با رنگی صورتی که یک یا نهایتاً دو درجه از لب خودتان تیره‌تر باشد پر می‌شود. امکان دارد بعدازاین کار لب‌های شما کمی ملتهب شوند ولی بعد از دو هفته به حالت طبیعی خود برمی‌گردند.

مراقبت‌های بعد

میکروپیگمنتیشن نیاز به مراقبت زیادی ندارد بعد از اتمام کار لب‌های شما کمی ملتهب، خط مژه‌ها کمی قرمز و ابروها کمی تیره هستند ولی بعد از 5 تا 10 روز همه‌چیز به حالت عادی برمی‌گردد. این توع آرایش بین یک سال و نیم تا 3 سال ماندگاری دارد.

هشدار!

باید مراقب برخی از مواد داخل سرم‌های ضد پیری و مرطوب‌کننده هایتان باشید و اگر از رتینول، ویتامین سی یا هیدروکینون استفاده می‌کنید، این را بدانید که این مواد عمر آرایش دائم شما را به نیم کاهش می‌دهند.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها