مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > آرایش های دائمی > با انواع روشهای آرایش دائمی ابرو( میکروبلیدینگ، میکرو فیچرینگ، میکروشیدینگ) آشنا شوید.

با انواع روشهای آرایش دائمی ابرو( میکروبلیدینگ، میکرو فیچرینگ، میکروشیدینگ) آشنا شوید.

3
(2)

انواع روش های مختلف مربوط به آرایش و میکاپ دائمی ابروها.

به طور کلی هر خانمی دغدغه داشتن ابرو های زیبا و پر پشت را دارد. این روزها نیز نسبت به گذشته روش های بسیاری وجود دارد تا خانم ها به این خواسته خود دست یابند، از استفاده از لوازم آرایشی ابروها که تاثیر موقتی دارند گرفته تا انجام تاتوها و سایر روش های مشابه که تاثیر طولانی مدتی را به همراه دارند. انتخاب میان این روش ها بسیار سخت است و ممکن است خانم ها با چالش هایی رو به رو باشند. عواملی مختلفی در این میان وجود دارد که روی انتخاب روش مورد نظرتان تاثیر می گذارد، مانند شکل ابرو، نوع مو، بودجه و غیره که باعث میشود یکی از راههای آرایش ابرو مانند میکروبلیدینگ ،میکرو فیچرینگ، میکروشیدینگ، روش آمبره، اکستنشن ابرو و لمینیت ابرو را انتخاب کنند.

حتی یادآوری زمان هایی که شکل و فرم ابروها باعث شد تا ظاهر کلی ما بسیار تغییر کرده و نامناسب و زشت شود نیز دردناک است. هم چنین همگی ما برای داشتن ابروهای ضخیم تر و پر پشت تر سعی کرده ایم تا با موچین، به جان ابروهای مان بیافتیم تا در نهایت شکل ابرو مد نظرمان را به وجود بیاوریم، اما در نهایت نتیجه آن چیزی نشد که ما می خواستیم. اگر شما نیز همانند ما در دوره ای از زندگی تان این کار را انجام داده اید، صنعت زیبایی راه حل های فراوانی برای شما دارد.

تقریبا هر جایی در اینستاگرام چنین روش هایی برای آرایش دائمی ابروها را مشاهده می کنیم. اما دانستن این موضوع بسیار مهم است که روش های مختلف و متفاوتی برای آرایش دائمی ابروها وجود دارد که در این مقاله به هر یک از آن ها می پردازیم تا بتوانید انتخاب آگاهانه ای برای خود انجام دهید.

میکروبلدینگ

1.میکروبلیدینگ (MICROBLADING).

مناسب افرادی است که نمای طبیعی را برای ابروهای خود برای مدت زمان بیشتری می خواهند. هم چنین این روش مناسب افرادی است که پوست نرمال تا طبیعی دارند زیرا پیگمنت های رنگی را بهتر نگاه می دارند. از این رو اگر پوست شما چرب است و حالت شاینی دارد، سعی کنید از دیگر روش ها برای مدل دادن به ابروهای خود استفاده کنید، زیرا تنها باعث هدر رفتن بودجه تان می شود.

میکروبلیدینگ یک تکنیک است که با یک قلم بسیار خوب و مناسب که پیگمنت های رنگ را وارد پوست می کند، انجام می شود. نوک این قلم بسیار عالی کار می کند و می تواند تار موهای طبیعی را روی پوست بکشد. سوزن این قلم تنها به لایه سطحی پوست نفوذ می نماید که همین امر است که این روش را به یک تکنیک نیمه دائمی تبدیل کرده است (در مقایسه با تاتوهای دایمی). شاید پوست این ناحیه دچار آسیب شود، اما آرایشگر برای شما از قبل بی حسی استفاده می کند. در مقایسه با سایر روش های موجود در این زمینه، میکروبلیدینگ نمای طبیعی دارد و بسیار در شبیه سازی موهای واقعی عالی کار می کند. در روز اول بعد از انجام این روش، باید اندکی از آب مقطر را روی پنبه یا پد پنبه ای بریزید تا ابروهای خود را نمیز کرده و سپس از کرم مراقبتی مخصوص میکروبلیدینگ هر چند ساعت یک بار استفاده نمایید. در روز دوم باید این روند را سه بار تکرار کنید. برای 5 روز بعد، این کار را در شب و صبح انجام دهید. ابروهای شما ممکن است در طول این مدت قرمز و ملتهب باشد، از این رو در نظر داشته باشید تا زمانی این روش را انجام دهید که مناسبت و مهمانی خاصی را پیش رو ندارید. هم چنین از رفتن به باشگاه، و هر فعالیتی که باعث عرق کردن در نواحی ابروی تان می شود و موجب می گردد تا پیگمنت های رنگی پاک شده و عفونت هایی ایجاد شود، ممانعت به عمل بیاورید.

 

دوام روش میکروبلدینگ: این روش از 12 ماه تا 3 سال می تواند دوام داشته باشد که بسیار بستگی به سبک زندگی تان، آرایشگری که این کار رانجام می دهد و مواد به کار رفته در این روش دارد. راه هایی برای افزایش ماندگاری میکروبلیدینگ وجود دارد: دور بودن از نور خورشید، زیرا باعث محو شدن پیگمنت های رنگی می شود، عدم استفاده از لایه بردارهایی مانند رتینول یا گلیکولیک اسید در اطراف ابروهای تان، زیرا لایه های بالایی پوست را در طی استفاده مکرر از بین می برد، یعنی لایه هایی که شامل پیگمنت های رنگی می باشند.

با انواع روشهای آرایش دائمی ابرو( میکروبلیدینگ، میکرو فیچرینگ، میکروشیدینگ) آشنا شوید.

 1. میکرو فیچرینگ (MICROFEATURING).

 

این روش مناسب افرادی است که می خواهند خطوط مو مانند طبیعی ظریف و روشنی را میان ابروهای خود داشته باشند. این روش یک ترند جدید در زمینه زیبایی محسوب می شود که برای افرادی که ابروهای پری دارند و تنها فضای خالی اندکی را میان آن ها احساس می کنند، مناسب است.

میکروفیچرینگ یک شاخه از میکروبلیدینگ محسوب می شود. در این روش تار موهای بسیار طبیعی و نازک و باریکی میان تار ابروهای طبیعی ایجاد می شود که فوق العاده نمای طبیعی و زیبایی دارد. هم چنان در این روش از پیگمنت های رنگی به کار می رود. پیگمنت ها وارد شکاف هایی ایجاد شده در پوست می شود که همین امر نمای فوق العاده طبیعی و شگفت انگیزی را برای ابروها به وجود می آورد. برخلاف میکروبلیدینگ که در بیشتر قسمت های ابروی شما به کار می رود، این روش تنها در بخش هایی از ابرو به کار بسته می شود که خالی بوده و نیاز به پر شدن دارد.

میکروفیچرینگ نسبت به میکروبلیدینگ نیاز به مراقبت های بیشتری دارد و باید اطمینان حاصل شود که موهای ابرو به قدری کافی وجود دارد که این خطوط ریز و پیگمنت ها را محو نماید. هم چنین این روش در طی دو جلسه انجام می شود. در اولین جلسه، شکاف های ریز در برخی از بخش های ابرو ایجاد می گردد و سپس با پیگمنت هایی پر می شود. شش تا هشت هفته بعد که بستگی به واکنش و پروسه ترمیم پوست تان دارد، شکاف های دیگری در میان ابروهای تان ایجاد می شود. پوست هر کسی به روش متفاوتی التیام می یابد و ترمیم می شود، از این رو اجازه دهید تا آرایشگر و متخصص مربوطه بر اساس نوع پوست تان، زمان جلسه دوم را مشخص نماید.

 

دوام روش میکروفیچرینگ: شاید این روش دوام روش میکروبلیدینگ را به همراه نداشته باشد، زیرا شکاف های رنگی و پیگمنتی برای طبیعی جلوه داده شدن، در لایه های سطحی تر پوست قرار می گیرند. در هر صورت بسته به عوامل مشخصی، مانند نوع پوستی تان (پوست های چرب به خوبی این پیگمنت ها را در پوست خود نگاه نمی دارند)، سن و روتین مراقبت پوستی، میکروفیچرینگ معمولا از 8 تا 12 ماه حداکثر دوام و ماندگاری دارد.

MICROSHADING

 

 1. میکروشیدینگ (MICROSHADING).

مناسب افرادی است که می خواهند ابروهای شان پر پشت و پهن و بدون جای خالی دیده شود. هم چنین این روش مناسب افرادی است که پوست چربی و شاینی دارند. زیرا میکروشیدینگ برای مدت زمان طولانی باقی نمی ماند و افراد با پوست چرب با استفاده از این روش، ضرر نمی کنند.

میکروشیدینگ مانند نقاشی کردن و میکروفیچرینگ مانند طراحی کردن می باشد. میکروشیدینگ تکنیکی است که با استفاده از یک ابزار دستی یا اتوماتیک الکتریکی انجام می شود که نمای پودری لطیف و زیبایی را در سراسر ابروها ایجاد می کند که بسیار شبیه زمانی است که از سایه پودری خود استفاده می نمایید. به جای ایجاد شکاف و تار در میان ابرو که در روش میکروبلیدینگ و میکروفیچرینگ وجود داشت، میکروشیدینگ از روش رنگ کردن پوست زیرین ابرو توسط ایجاد نقاط نزدیک به هم روی پوست به کار می بندد.

دوام روش میکروشیدینگ: خبر های خوشی در این جا برای شما داریم. هیچ فرقی بین عمر میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ وجود ندارد. از این رو می توانید برای مدت یک سال از انجام دوباره این روش بی نیاز باشید.

 

 1. روش ترکیبی میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ.

برخی مردم می توانند به سراغ روش ترکیبی میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ بروند. این گونه افراد حتما باید ابروهای باریک و پوست خشک تری داشته باشند. با این روش ترکیبی ابروهای فرد پرپشت تر دیده شده و تراکم بیشتری نیز به چشم می آید، این در حالی است که هم چنان زیبا و طبیعی به نظر می رسد. از این رو، روی هر نوع پوستی کار می کند و جواب می دهد. ابروهای باریک می توانند با کمک این روشی ترکیبی، از عمق سایه بیشتری در این نواحی بهره ببرند. اگر میان این دو روش (میکروشیدینگ و روش ترکیبی میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ) شک دارید و نمی دانید که باید کدام را به کار ببرید، بهتر است سری به تصاویر افرادی که این روش ها را انجام داده اند در رسانه های اجتماعی بزنید. آن ها درک بهتری از سبک کار آرایشگران و متخصصان در این زمینه به شما می دهند و باعث می شوند تا ایده بهتری از این که قرار است در این روش برای شما چه نتیجه ای به وجود بیاید، داشته باشید.

 

 

 1. روش آمبره.

ابروهای آمبره بکی از جدید ترین روش های مد روز برای ابروها به شمار می آید.

در این روش حالت آمبره ای که روی موها ایجاد می شود را می توانید در ابروهای خود شاهد باشد- از روشن به تاریک. در این روش از یک رنگ در  دو تناژ یا دو حالت به کار بسته می شود.

ابروهای آمبره یک نوع از آرایش ابرو محسوب می شوند که علاوه بر مد روز بودن، زیبایی خاصی را به ابروها می بخشد. این روش آمبره مناسب افرادی است که به شدت می خواهند مطابق با مد روز و ترندهای جدید پیش روند.

هم چنین روش آمبره ابرو برای افرادی مناسب است که پوست های چرب، نرمال، خشک و یا پوست ترکیبی دارند.

 

اکستنشن ابرو

 

 

 1. اکستنشن ابرو.

 

این روش، انقلابی در زمینه زیبایی به شمار می رود، زیرا ابروها یکی از مهم ترین بخش های چهره محسوب می شوند و می توانند چهره فرد را جوان تر و یا پیرتر نشان دهند. هم چنین این روش مناسب افرادی است که با بیماری آلوپسی آره تا (نوعی بیماری ریزش مو) مواجه می باشند و یا در دوره شیمی درمانی به سر می برند.

هم چنین برخی افراد در طول سال ها ممکن است با تغییراتی هورمونی، کمبود ویتامین ها، اسکارها و استفاده بیش از اندازه از موچین مواجه شده باشند. از این رو به جای استفاده از مداد ابرو و لوازم آرایشی مربوطه، می خواهند به یک راه حل همیشگی و قابل اطمینان دست یابند. به این ترتیب در این روش موهای کوتاه ابرو کنده شده و در بخش هایی از ابرو که خالی است چسبانده می شود.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که هر شخصی که ابرو و مژه های بلند و زیبایی داشته باشد، دیگر نیاز به آرایش و میکاپ آن ها ندارد. شاید تنها در این شرایط اندکی رژگونه و رژلب به کار ببرند و تمام. بسیاری از خانم ها و مادرهای پر مشغله از این روش استقبال کرده اند و دلیل آن هم کمبود وقتی که در طول روز دارند، می باشد.

لازم به ذکر است که بر خلاف باور عموم، چسباندن مو به بخش های خالی ابرو اصلا غیر طبیعی به نظر نمی رسد. در واقع موهای چسبانده شده جزوی از شکل و فرم ابروها دیده می شوند.

مراحل انجام اکستنشن ابرو نیز به سادگی به این ترتیب است: ابتدا آرایشگر ابروها را مطابق با سلیقه تان شکل می دهد. در مرحله بعد در پروسه اکستنشن باید شکل دلخواهی که فرد می خواهد و در نظر دارد، با مداد کشیده شود که در این جا آرایشگر باید با بررسی نوع شکل چشم و فاصله بین ابرو و چشم و غیره، در تصمیم گیری فرد شرکت داشته باشد. سپس هر تار مو با چسب جراحی در قسمت های مورد نظر ابروها چسبانده می شوند. در نهایت موهای چسبانده شده ماند موهای واقعی ابرو به نظر می رسند. این پروسه حدود یک ساعت و نیم به طول می انجامد و هیچ دردی ندارد.

مدت ماندگاری اکستنشن مژه: بسیار بستگی به سبک زندگی فرد دارد. بسیاری از خانم ها سعی می کنند تا بالاترین مراقبت را از ابروهای خود انجام دهند و با ملایمت با آن ها رفتار نمایند، از این رو اکستنشن می تواند تا 2 هفته دوام داشته باشد. هم چنین می توانید هر 2 هفته یک بار ترمیم بروید تا به طور همیشگی از ابروهای زیبا و پرپشت خود لذت ببرید. در غیر این صورت موهای اکستنشن شده به مرور زمان می ریزند و شکل و فرم اصلی ابروهای تان ظاهر می گردد.

لازم به ذکر است که اکستنشن ابرو همانند اکستن مژه، قابل ریمو کردن و برداشتن است.

از جایی که هزینه هر دو هفته یک بار برای اکستنشن مژه می تواند برای خیلی افراد سنگین باشد، پیشنهاد می شود که برای مناسبت و مهمانی و مجالس خاص از این روش به کار ببرید.

 

با انواع روشهای آرایش دائمی ابرو( میکروبلیدینگ، میکرو فیچرینگ، میکروشیدینگ) آشنا شوید.

 1. لمینیت ابرو.

این یک روش درمانی است که ظاهر ابروهای تان را طبیعی و شیک می نماید.

لمینیت ابروها و حتی مژه ها برای بازگرداندن موهای ضعیف به کار می رود. زیرا در این روش تغذیه و رطوبت رسانی عمیقی همراه با کراتین و روغن های معدنی موجود در مواد به کار رفته، انجام می شود. ابروها به این ترتیب درخشان خواهند شد و رنگ بسیار زیبا و غنی را دریافت خواهند کرد. هم چنین مراقبت خاصی بعد از انجام این روش نیاز نمی باشد.

این روش نیز یکی از تکنیک های تازه وارد در صنعت زیبایی می باشد. سال ها است که مدل ابروهای تیره همراه با قوس طبیعی مد شده است. ابروهای لمینیت شده می توانند ابعاد صورت را به زیبایی نشان دهند و نمای کلی را به بهترین وجه ممکن در معرض نمایش بگذارند. هم چنین از نظر قیمتی نسبت به سایر روش های نامبرده شده، ارزان تر و به صرفه تر است. اما تفاوت در این جا می باشد که بخش های نقاشی و رنگ شده در روش لمینیت ابرو، واضح است و امکان دارد اندکی غیر طبیعی به نظر برسد.

در این روش ابروها تمیز می شود و با ابزار خاصی مرطوب و روغنی می گردند تا مواد مغذی به داخل موهای ابرو نفوذ کنند. سپس ترکیب مورد استفاده در لمینیت ابرو استفاده می شود تا موهای ابرو نرم و لطیف شود. به این ترتیب همه موها منظم و مرتب می شوند.

سپس زمانی که این پروسه انجام شد، ابروها شکل می گیرند. در مرحله بعد، یک سرم خاصی برای ابروها به کار می رود که وضعیت کنونی ابروها را ثابت نگاه می دارد. البته درست بعد از این که موهای ابرو با کلاژن پر شدند. این روش هیچ آسیبی را وارد نمی کند بلکه نقش درمانی را در بر دارد. اما اگر نسبت به مواد به کار رفته در این روش لمنیت حساسیت دارید، باید مراقب باشید. جالب است بدانید که لمنیت در برابر باد و خورشید و آب دریا نیز ماندگاری دارد. از دیگر مزیت های این روش می تواند به تغذیه و تقویت تار موهای ابرو اشاره کرد، و این که دوام بالایی دارد و شما نیاز نیست تا از لوازم آرایشی مختلفی به کار بگیرید. لمینیت باعث تقویت و زیبا تر شدن هر چه بیشتر ابروها می شود.

دوام روش لمینیت ابرو: لمینیت ابروها تا 2 ماه دوام دارد. بعد از این مدت، این روش دوباره تکرار می شود. اگر ابروها بسیار برای این روش ضعیف باشند، دوره ریکاوری و مراقبتی بعد از لمینیت به فرد ارائه می شود.

در نهایت توصیه می شود که بعد از انجام لمینیت ابرو، تا 24 ساعت ابروهای تان را خیس و مرطوب نکنید. این پروسه به طور کلی بین 1.5 تا 2 ساعت به طول می انجامد.

تینیت ابرو

 1. تینتینگ ابرو چیست.

بیایید به روشی فکر کنیم که خبری از شکل دادن به ابروها و قیچی کردن آن ها در میان نباشد، تنها هدف اصلی این باشد که ابروها پر پشت به نظر برسند. اگر هر روز مجبور هستید تا فضای خالی میان ابروهای خود را پر کنید، این روش تینتینگ می تواند گزینه قابل قبولی برای شما به شمار بیاید.

تینتینگ برای افرادی مناسب که تار موهای ابرو روشن و متعادلی دارند. تینتینگ باعث می شود تا ابروهای شما ابعاد بیشتری داشته باشد و به نظر ضخیم تر و پرشت تر به نظر برسند. در این روش باید یک فرد حرفه ای از رنگ طبیعی و گیاهی نیمه دائمی برای موهای ابروی تان به کار ببرد تا شکل و پهنای آن را ارتقاء ببخشد. این نتایج به سرعت بعد از انجام تینتینگ به دست می آید.

به یاد داشته باشید که رنگ گیاهی مورد نظر تنها به تار موها نفوذ می کند نه پوست، از این رو نمی توان نقاط طاسی و کچلی میان ابرو را پر کند، رنگ دهد یا بپوشاند. از این رو این روش برای افرادی مناسب است که به خوبی ابروهای خود را شکل داده اند و از ابروهای خود راضی هستند و تنها رنگ و ضخامت طولانی مدتی را برای ابروهای خود خواستار می باشند.

انتخاب رنگ نیز در روش تینتینگ بسیار ضروری است. به یاد داشته باشید که نیاز نیست در این روش حتما از رنگ فعلی موهای خود به کار ببرید. بر این اساس می توانید رنگ های روشن تر و تیره تر موهای خود را برای روش تینتینگ در نظر داشته باشید.

 

دوام روش تینتینگ ابرو: تینت ابرو از 1 ماه تا 3 ماه دوام دارد. هم چنین سعی کنید برای انجام این روش به آرایشگاه های معتبر و قابل اطمینانی بروید تا نتایج بهینه مورد نظر خود را کسب کنید.

 

منبع مقاله: https://www.glamour.com/story/what-is-microblading-microshading-microfeathering

https://microbladers.com/tips-information/help-me-choose-microshading-or-microblading/

https://www.womenshealthmag.com/beauty/a19900986/eyebrow-extensions/

https://www.byrdie.com/perfect-eyebrows-treatments

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 2

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها