مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > آرایش های دائمی >  روش تاتوی باستانی چیست ؟ آیا تاتو دستی مورد اطمینان است ؟

 روش تاتوی باستانی چیست ؟ آیا تاتو دستی مورد اطمینان است ؟

0
(0)

 روش تاتوی باستانی چیست ؟ آیا تاتو دستی مورد اطمینان است ؟

روش های مختلفی برای تاتو وجود دارد ولی یکی از روش هایی که به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده تاتوی دستی است .در این روش هنرمند بدون استفاده از قلم برقی رنگ جوهر را وارد پوست میکند و اینکار بیشتر شبیه روشی قدیمی است که قبل از کشف جریان الکتریسیته وجود داشته .طبق نظر مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ طی چند سال اخیر نظر عموم مردم به تاتو تغییر کرده و به محبوبیت آن افزوده شده و طراحی های تاتوی دستی  نیز روز به روز چشمگیر تر میشود.

کلمه تاتو از کجا آمده ؟

برخی معتقد هستند که این یک کلمه پلینزی است که Tatau خوانده میشود. تاتوهای قدیمی پلینزی با استفاده از یک شانه به نام AU و یک چکش به نام Sausau روی پوست ایجاد میشدند.

روش تاتوی دستی کجا به وجود آمد ؟

تزریق رنگ داخل پوست به شکل دستی یک عمل باستانی است. یک جسد یخ زده در نواحی Otzal Alps که نشان میداد متعلق به 5200 سال پیش است 61 تاتو دودی را نشان میدهد. زخمهایی روی پوست به وجود آمده و سپس دوده ها روی پوست مالیده شده اند . البته این جسد نشان نمیدهد که به چه دلیلی چنین نقوشی روی آن ایجاد شده ولی نوع زخم ها فرمی از طب سوزنی باستانی را نمایش میدهد.

تاتوی دستی

روش تاتوی دستی چیست ؟

اولین علامت تاتوی دستی یک نقطه است. این نقطه اساس تمام احتمالات است. یک نقطه می تواند تبدیل به یک خط شود و یا میتواند یک سایه را تشکیل دهد و یا گرادیانتی زیبا از سیاه گرفته تا یک خاکستری روشن را نشان دهد  ، همه اینها به نحوه قرار گرفتن نقطه ها در کنار هم و میزان تراکم آنها بستگی دارد . دستگاه های قدیمی تاتو نیز با نقطه گذاری جوهر را وارد پوست میکردند.

 

آیا کسانیکه تاتوی دستی انجام میدهند خودشان این هنر را یاد گرفته اند ؟

بله این روش به دلیل عجیب بودنش بیشتر به صورت خود آموز یاد گرفته میشود و بهترین چیز در مورد آن این است که شما آزادی خاصی را داشته و همین باعث میشود خلاقیت شما با وجود روش های متعارف تحت تاثیر قرار نگیرد. این روش یک منبع مدرن الهام ، تحسین ، کپی کردن ، اضراب و رشد را نشان میدهد.

آیا تاتوهای دستی باید همیشه کوچک و ظریف باشند ؟

همه چیز بستگی به میزان صبر هنرمند دارد ، تاتوهای ظریف به زمان بیشتری نیاز دارند چون از سوزن های خیلی ریزی برای آنها استفاده میشود و کشیدن تصویر از یک نقطه خیلی کوچک نیاز به زمان زیادی دارد .

 

تاتوهای دستی با تاتوهای ماشینی چه فرقی دارند ؟

مقایسه این دو سخت است چون متغیرهای زیادی وجود دارد . به طور کلی تاتوهای دستی زمان بیشتری را به خود اختصاص میدهند و درد کمتری را ایجاد میکنند. تاتوهای دستی خیلی زودتر بهبود می یابند چون صدمه کمتری به پوست وارد میکنند.

 

آیا روش تاتوی دستی از تاتوی ماشینی بهتر است یا برعکس ؟

هر دو روش کیفیت و محدودیت های خود را دارند.

 

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها