مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

۰
(۰)

انواع سبک میکاپ های بولد که می توانید همراه با ماسک صورت داشته باشید

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به انواع سبک بولد میکاپ با ماسک صورت در این روزها خواهیم پرداخت .

اگر آرایش یک نوع هنر است، پس ماسک ھای صورت، نصف صورت ما را که همان حکم بوم نقاشی را دارد پوشانده و تاثیر و زیبایی این هنر را کاهش می دھد. درست است؟ اما خیر.. . کمی صبر کنید !

 

احتمالا به علت خداحافظی با رژلب و برانزر مورد علاقه تان، کمی ناراحت و غمگین هستید . اما بیشتر آرایشگران و وبلاگرھای زیبایی سعی می کنند تا با زیباتر کردن هر چه بیشتر مژه ھا و پلک ھا، دوباره حال و هوای پر انرژی و شاد قبل از شروع اپیدمی بیماری کووید-۱۹ را باز گردانند .

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

مھم نیست که اخیرا به کجا می رویم، در ھر صورت استفاده از ماسک صورت و ماسک ھای محفاظتی تقریبا بخشی از روتین و روال روزانه زندگی ما حساب می شود. از جایی که ماسک نصف صورت مان را می پوشاند -اقدامی که CDC برای کاھش سرعت انتشار ویروس کرونا پیشنھاد می کند- باید تغییراتی در نحوه انجام آرایش و میکاپ ما نیز ایجاد گردد.

امروزه رژلب و ھایلایترھا برای استفاده در خانه کاربرد دارند و کرم پودرھا دیگر خیلی مانند گذشته مورد استفاده قرار نمی گیرند . (زیرا باعث بی اثر شدن ماسک ھای جراحی و N95 می شوند).

اما چشم ھای ما ھنوز ھم در معرض دید قرار دارند، پس چرا به سراغ ایده ھا خلاقانه نمی رویم؟

سعی کنید ماسک تان را به جای یک شی آزاردھنده و مانع، به عنوان یک وسیله برای گسترش خلاقیت و زیبایی در نظر بگیرید. این طرز فکر باعث می شود به ذهنیتی برسید که می توانید در کنار پوشاندن بینی و دهان خود، هنر زیبای میکاپ را هم چنان در معرض نمایش قرار دهید.

بر این اساس، وبلاگرھای زیبایی و آرایشگران خلاق، برای نشان دادن اینکه چطور می توانید به بھترین نحو ممکن روتین آرایش خود را عوض کنید و ھارمونی زیبایی با ماسکی که امروزه روی صورت ھمه دیده می شود، ایجاد کنید، پنج سبک میکاپ متفاوت و محصور کننده که ھمراه با ماسک ھستند را به ما معرفی کرده اند.

این توصیه ھا شامل کشیدن خط چشم ھای چشمگیر، رژگونه سرخرنگ زیبا و سایه ھای چشم رنگین کمانی و تیره است .

بهتر است بیس و پایه آرایش خود را قبل از اینکه شروع کنید، آماده نمایید .

آرایشگران توصیه می کنند که برای بیس ھر سبک آرایش و میکاپی، از یک مرطوب کننده سبک و سپس ضدآفتابی با SPF40 استفاده کنید. بھتر است ضدآفتابی که به کار می گیرید، دارای فرمول شفاف باشد تا رنگ آرایش تان را تغییر ندھد.

سعی کنید که کرم پودر را در ھمه جای صورت تان استفاده نکنید و فقط در بخش ھایی که لکه ھای تیره دیده می شوند، از کانسیلر کمک بگیرید . در قسمت ھایی که فکر می کنید ضروری است کانسیلر را اعمال کنید، مثلا از قوس بینی به بالا. کانسیلر ھای زیادی در سایه رنگ های مختلفی در دسترس ھستند . استفاده از یک کانسیلر سبک که ظاهر ملایمی را روی صورت شما به ارمغان می آورد، بھترین گزینه روی میز خواھد بود .

موقع استفاده از کانسیلر در زیر چشم ھا، با احتیاط عمل کنید . ھم چنین بھتر است کانسیلر را بعد از اتمام میکاپ چشم استفاده کنید تا کثیف کاری و پیگمنت های سایه یا لکه ها خط چشم و ریمل روی آن بر جای نماند . سپس دقت کنید که اطراف چشم تان را تا حد امکان روشن کنید، زیرا پس از استفاده از ماسک، سایه ای در آن قسمت به چشم می خورد . سعی کنید از کرم براق کننده ای استفاده کنید که دارای خاصیت تصحیح کننده رنگ پوست با تناژ زرد می باشد . این محصول ھم چنین به عنوان یک ھایلایتر ھم عمل خواھد کرد . سپس کانسیلر را به عنوان لایه بعدی به کار ببرید .

تمیز کردن ابروھا در واقع بخش مھمی است که به صورت تان جلوه می بخشد . بنابراین سعی کنید برای پر کردن قوس ابروی خود از مداد ابرویی با رنگ مناسب استفاده کنید . سپس برای داشتن ابروھایی با حالت زیبا و مرتب، آن ھا را با کمک ژل ابرو به سمت بالا شانه کنید . یکی از مھم ترین و برجسته  ترین نکته ھا برای داشتن ابروھایی تمیز و مرتب، انتخاب مداد ابرو و ژل ابروی مناسب و با کیفیت است .

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

۱.سبک میکاپ با طراوت و شاداب

پوست شاداب و مرطوب به خودی خود در چند سال گذشته به یک سبک میکاپ و ترند تبدیل شده است . چه برای داشتن پوست شاداب و مرطوب، به شدت پایبند روتین مراقبت از پوست خود باشید یا سعی کنید با به کارگیری ھایلایتر چنین ظاهری به دست بیاورید، فرقی ندارد . در هر صورت این سبک ممکن است در اطراف پلک تان جلوه خوبی داشته باشد . حتی با وجود این که نصف چهره شما زیر ماسک پنهان است، اما باز هم پوست شفاف و شیشه ای شما در معرض توجه می باشد .

در قدم اول، از مقداری سایه چشم پودری خاکستری مایل به قھوه ای استفاده کنید و یک لایه نازک از آن را در سراسر پلک خود پخش کنید . سپس برای اینکه چشم ھا حالت بگیرند و از طرف دیگر احساس سنگینی پشت پلک های تان نداشته باشید . از یک خط چشم مدادی رنگ طوسی مایل به قھوه ای استفاده کنید و مجرای اشک پایین چشم خود را کمی تیره کنید . ھم چنین برای داشتن نتیجه ای چشمگیرتر می توانید، به جای استفاده از محصولات با رنگ خاکستری مایل به قھوه ای، از رنگ های شاد و روشن مثل رنگ فوشیا، نارنجی و سبز لیمویی به کار ببرید .

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

برای براق کردن بیشتر می توانید از مقداری کرم چشم برای تمام قسمت های پلک خود استفاده کنید . این کرم ها به اندازه براق کننده ها یا هایلاترها نیستند ، اما در هر صورت اندکی نرم و لطیف تر می باشند .

اگرچه این کرم ها مانند براق کننده ها کمی چین و چروک در اطراف چشم ایجاد می کنند، اما در هر صورت خاصیت آبرسانی بیشتری دارند و ھم چنین به راحتی می توانید با نوک انگشتان تان آن چین و چروک ها را پاک کنید . در واقع ھنگامی که این چروک ھا ایجاد می شوند،  آنقدر ھم بد به نظر نمی آیند و خود به تنهایی یک نوع سبک میکاپ به شمار می روند .

در نھایت برای اتمام کار از یک ریمل ضد آب استفاده کنید  . در واقع این مرحله ضروری است، زیرا به این ترتیب از پخش شدن رنگدانه های سایه چشم روی کرم جلوگیری به عمل می آید .

 

  1. سبک میکاپ روشن در تمام بخش های پلک

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

ترند میکاپ رنگین کمانی که به تازگی وارد دنیای زیبایی شده است . یا حتی نسخه جدیدتر و ظریف تر آن با تکنیک رنگ ھای دودی و تیره بسیار طرفدار پیدا کرده است . برای این سبک میکاپ، به یک پالت که شامل تناژھای مختلف رنگ ھای رنگین کمان است یا یک پالت شامل رنگ ھای شاد و روشن و ھم چنین یک پالت رنگ ھای خنثی و نزدیک به رنگ پوست خود نیاز دارید .

در قدم اول با پالت رنگ ھای خنثی شروع کنید . از رنگ ھای خاکستری مایل به قھوه ای و قھوه ای شکلاتی در قسمت گوشه بیرونی چشم و داخل چین پلک ها استفاده کنید و به چشم ھای تان شکل و حالت ببخشید .

بعد از آن، ھمان طور که وسط پلک ھای تان را خالی نگاه می دارید ، سایه های بولد و پررنگ را در اطراف سایه های خنثی اضافه کنید. رنگ آبی را در قسمت چین پلک و کمی ھم در قسمت بیرونی خط مژه پایینی، رنگ زرد را دور رنگ خاکستری مایل به قھوه ای و آبی و نارنجی را در گوشه ھای داخلی چشم اعمال کنید. سپس با اضافه کردن سایه قرمز، یک درخشش غیر منتظره و خاص را به میکاپ چشم تان ھدیه دھید . نیاز نیست برای این سایه چشم محصور کننده و زیبا ریمل خاصی استفاده کنید و این سبک دست شما را برای استفاده از ریمل مورد علاقه تان باز می گذارد .

 

  1. سایه صورتی دلربا

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

حالا که از ماسک استفاده می کنیم و گونه ھایم ان از دید پنھان می شوند . سبک رژگونه ای که در دھه ھشتاد خیلی متدوال و ترند بود، جایگزین مناسبی به نظر می رسد . برای دستیابی به این رنگ صورتی گلگون و گرم از یک براش نرم استفاده کنید و صورتی جیغ مات را به حالت دایره ای و چرخشی روی شقیقه ھای خود اعمال کنید . این کار را از بیرون به سمت داخل چشم ھا انجام دھید چرا که باعث می شود ظاھر و آرایش خود را زیباتر نمایان کنید .

سپس رنگ صورتی روشن و مخملی مایل به بنفش را به حالت منحنی روی چین پلک ھای بزنید . با اضافه کردن صورتی با تناژ قھوه ای بین رژگونه و سایه چشم، مرزی ایجاد کنید و بین شان فاصله بیاندازید . سپس با استفاده صورتی جیغ در قسمت بالای آن، رنگ صورتی مایل به بنفش را پخش کنید . در ادامه، در وسط پلک ھای تان از صورتی رزگلدی استفاده کنید تا به سایه چشم خود حالت و ابعاد بیشتری ببخشید . سپس در گوشه ھای داخلی چشم از رنگ طلایی پالت خود استفاده کنید .  در نھایت، برای کامل کردن سبک میکاپ گرم و صورتی خود، به مژه های خود ریمل بزنید .

 

  1.  میکاپ چشم آسمانی دهه ۶۰

 

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

اگر طرفدار خط چشم ھای دنباله دار ھستید، دفعه بعد که می خواھید خط چشم بکشید، سعی کنید از سبک ها و ایده ھایی که در زمان قدیم رایج بودند و دوباره ترند و بروز شده اند نیز کمک بگیرید. برای مطمئن شدن از یکپارچگی و کشیده بودن خط چشم، به جای اینکه چشم ھای خود را ببندید، در آینه مستقیما نگاه کنید. نکته دیگر این است که از خط مژه پایین شروع کنید و به سمت بالا پیش بروید .

سپس از آنجا با پایین آوردن خط چشم به سمت مجرای اشک، گوشه ھای داخلی چشم ھای خود را با خط چشم مایع مشکی برجسته تر و چشمگیرتر کنید . سپس نیمه بیرونی چین پلک خود را خط چشم بکشید تا با اکلیل های موجود رد گوشه داخلی چشم تعادل زیبایی ایجاد کنند .

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

این بخش های درخشان و براق چشم، در واقع ترکیبی از اکلیل های طلایی و نقره ای ھستند . سپس برای اینکه میکاپ و آرایش خود را صدر درصد متقارن و زیبا نگاه دارید ، با استفاده از چسب مژه، نگینی را زیر ابروی چپ خود بچسبانید (ھر چسب مژه ای استفاده کنید، فرقی ندارد) . در ادامه یک جفت مژه مصنوعی تھیه کنید و با ھمان چسب، از گوشه بیرونی چشم تا ادامه کشیدگی خط چشم آن ھا را وصل کنید .

در نھایت برای کامل کردن آرایش خود از ریمل حجم دھنده استفاده نمایید .

 

  1. میکاپ چشم با سایه آبی الهام گرفته شده از نیمه دهه ۹۰

 

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

با سایه چشمی که چندین سال قبل در مراسم فشن شو بسیار ترند و بروز بود، آشنا شوید! مطمئنا عاشق این سایه چشم آبی تیره خواھید شد. استفاده از پالت سایه چشمی که شامل رنگ ھای سبز و آبی باشد، کلید اصلی این سبک میکاپ می باشد . با استفاده از تیره ترین رنگ آبی پالت سایه چشم خود در گوشه ھای بیرونی و چین پلک شروع کنید .

در مرحله بعدی، آبی براق روشن تر را در وسط پلک خود بزنید .

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

سبک بولد میکاپ با ماسک صورت

اگر با دقت به عکس ھای بالا نگاه کنید، متوجه خواھید شد که خط مژه پایینی چشم ها، با لایه ای از سایه سبز دریایی و باشکوھی پوشیده شده است . برای دستیابی به این رنگ زیبا و رویایی، ھمان براشی که از آن برای سایه آبی چشم های خود استفاده کرده بودید را بردارید و به سایه سبز آغشته کنید . سپس آن را در امتداد مژه ھای پایینی خود بزنید . برای تقویت سایه چشم تیره خود، یک مداد چشم را انتخاب کنید و آن را در امتداد مژه ھای بالایی خود بکشید .

می توانید مجرای اشک چشم های خود را نیز با همین مداد خط بکشید . بعد از اینکه به مژه ھای بالایی خود ریمل ضد آب زدید، برای جلوگیری از ھر گونه لک و کثیف کاری، دستمال کاغذی را به عنوان محافظ زیر مژه ھای پلک پایین خود قرار دھید . به این ترتیب، از پخش شدن رنگدانه ھای مزاحم روی پوست جلوگیری می شود .

حال، سعی کنید روح خلاقانه خود را که با این تجربه ھای آرایشی که در این مقاله به دست آوردید، ترکیب کنید  . و ھمان طور که درخانه به سر می برید، انواع سبک آرایش و میکاپ های مختلف را امتحان کنید (ھم چنین مھارت ھایی که خودتان در مورد ماسک، رنگ مو و مانیکور در خانه یاد گرفته اید، در کنار این ایده های خلاقانه بسیار به کارتان می آیند) .

در هر صورت با یکی از ھمین مھارت ھایی که در مورد ست کردن ماسک صورت و میکاپ یاد گرفته اید، می توانید با خیال راحت وارد دنیای جدیدی که همه ما مجبور به قدم گذاشتن در آن هستیم، شوید .

 

منبع مقاله:

https://www.allure.com/story/face-mask-makeup-ideas

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز دهندگان : ۰

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها