مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > خشک کردن موی فر با سری سشوار

خشک کردن موی فر با سری سشوار

0
(0)

چگونه موهای فرفری خود را با سری پخش کننده سشوار خشک کنید

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ در مورد خشک کردن موی فر با سری سشوار برای شما عزیزان مطالبی را آورده ایم .

اگر موهای فرفری یا وزوزی دارید، وصل کردن یک سریع پخش کننده به سشوار،  روش عالی برای خشک کردن موهای تان می باشد، بدون اینکه فر موها از هم جدا شوند و یا حالت وزی پیدا کنند .  این وسیله موهای تان را به آرامی خشک می کند ، این در حالی است که فر موهای تان را صیقلی و شفاف نگاه می دارد. موهای خود را به گونه مناسبی خشک کنید، سپس کار را با یک سرم مو تمام کنید تا حالت موهای تان حفظ شود .

خشک کردن موی فر با سری سشوار

قسمت اول :

آماده کردن موها

 

1.در حمام از کاندیشنر استفاده کنید . این امر موهای شما را مرطوب نگه می دارد و به فر موهای تان اجازه می دهد کنار یکدیگر قرار بگیرند و به این ترتیب هرگز موهای تان  وز نمی ‌شود . بعد از اینکه موهای خود را با شامپو شستید ، مقداری کاندیشنر را به 2.5 سانت پایین تر از ریشه موهای تان بزنید (زیرا چربی های پوست سر قسمت ریشه موها را کاندیشنر  می کند) . سپس با استفاده از انگشتان، از قسمتی که کاندیشن زده اید تا انتهای موها را شانه بزنید .خشک کردن موی فر با سری سشوار

 • برخی افراد که موهای فرفری دارند موهای خود را تنها با کاندیشنر می ‌شویند ، زیرا شامپو موهای فرفری را خشک می کند . روتینی را انتخاب کنید که مناسب بافت موهای تان باشد. اگر موهایتان خشک و شکننده شده است،  شستشو با کاندیشنر واقعا ارزش امتحان کردن را دارد .

 

 1. با آب خنک کاندیشنر را از موهای خود بشویید. آبکشی موها با آب خنک ( البته تا جایی که بتوانید دمای آن را تحمل کنید) برای موهای فرفری شما بسیار بهتر است . این امر موجب می ‌شود تا ساقه موها صاف و هموار شوند و از وز شدن آن ها جلوگیری به عمل می ‌آید ، همه این ها منجر به وجود آمدن موی بسیار صیقلی و زیبا می شود . انجام دادن این مرحله موجب می شود در حین استفاده از سری پخش کننده سشوار بعد از حمام، فر موها به خوبی کنار یکدیگر قرار بگیرند .

 

خشک کردن موی فر با سری سشوار

 1. به آرامی آب اضافه موهای تان را بگیرید . تمام موهای خود را از پشت به جلو بیاورید و به جای چرخاندن سر و یا حرکت دادن موها به این طرف و آن طرف، از دستان خود برای فشار دادن موها استفاده کنید تا آب اضافه آن را بگیرید . باز هم می گوییم، این کار باعث می ‌شود تا فر موهای تان به زیبایی کنار یکدیگر قرار بگیرند. زمانی که موهای خود را با حوله خشک می کنید، فر موها از هم جدا می ‌شوند و حالت وزی پیدا می ‌کنند .
 • شما هم چنین می توانید موهای خود را با یک تی شرت یا حوله میکرو فایبر به آرامی فشار دهید تا آب و رطوبت اضافه آن گرفته شود. این کار از وز شدن موها جلوگیری می نماید.

خشک کردن موی فر با سری سشوار

 1. از کاندیشنر بدون نیاز به شستشو (leave-in) برای موهای تان استفاده کنید. این مرحله اختیاری است، اما اگر موهای شما به شدت خشک و وز می ‌باشد، استفاده از این محصول برای شما بسیار مزیت دارد. مقداری از این کاندیشنر بدون نیاز به شستشو را بین دو کف دست خود بریزید و به آرامی به هم بماليد و سپس پس به موهای تان بزنید، سعی کنید تمام قسمت های موهای خود را به این کاندیشنر آغشته کنید.
 • اگر کاندیشنر بدون نیاز به شستشو موجب می گردد تا موهای تان سنگین شوند، سعی کنید آن را تنها به انتهای موهای خود بزنید . بیش از هر چیزی بسیار اهمیت دارد تا انتهای موهای تان را کاندیشن کنید، زیرا انتهای موها بیشتر مستعد وز و خشک شدن می باشند . مقداری کاندیشنر Leave-in را روی کف دست های خود بریزید و سپس به هم بمالید و در نهایت آن را به انتهای موهای خود بزنید .
 • شما هم چنین می توانید در این مرحله از کرم فر کننده یا محصول مشابه دیگری، استفاده کنید، زیرا استفاده از این محصولات بعد از اینکه موهای تان خشک شود بسیار سخت خواهد بود . حالا زمان خوبی است تا از محصولات حالت دهی مانند موس،  ژل یا کرم مخصوص موهای فر به کار ببرید.

 

خشک کردن موی فر با سری سشوار

 1. سری پخش کننده را به سشوار متصل کنید . بسیاری از سشوارها در جعبه خود دارای سری پخش کننده می باشند. این وسیله شبیه به نازل گرد و پهن با چندین دندانه های برآمده می باشد. آن را به سشوار خود وصل کنید و سپس حرارت را روی خنک یا ولرم تنظیم نمایید.
 • استفاده از درجه حرارت خنک یا ولرم به جای حرارت بسیار بالا، برای موهای فرفری بسیار مناسب است. حرارت بالا می ‌تواند موها را بیشتر خشک و شکننده کند.
 • اگر سشوار شما دارای تنظیمات جریان هوای مجزایی است، آن را روی متوسط یا پایین تنظیم کنید.خشک کردن موی فر با سری سشوار

 

قسمت دوم :

موها را سشوار کنید .

 

1.سر خود را خم کنید تا موها از پشت به سمت جلو بیایند. برای بسیاری از افرادی که موهای فرفری دارند، حجم موها در قسمت ریشه بسیار اهمیت دارد، زیرا فر موها سنگین هستند و در قسمت بالای سر احتمال بیشتری وجود دارد تا صاف و تخت شوند.  برای جلوگیری از این اتفاق، موهای خود را از پشت به سمت جلو بیاورید. به این ترتیب موهای شما در جهت معکوس خشک می شوند و زمانی که کارتان تمام شد، موها در قسمت ریشه حجم بهتری به دست می ‌آورند.

 • اگر آوردن موها از پشت به سمت جلو و خم کردن سر اندکی شما را ناراحت می کند، می ‌توانید سر خود را به سمت یک طرف بدن خود کج کنید. تنها چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که سرتان را صاف و مستقیم نگاه ندارید، زیرا نیروی جاذبه می تواند ریشه موهای تان را در هنگام خشک کردن صاف و تخت کند.
 • گزینه ی دیگر این است که ریشه موهای خود را با یا سنجاق یا کلیپس های کوچک، لیفت یا به سمت بالا بکشید.  زمانی که سنجاق ها و کلیپس ها را به ریشه موهای خود وصل کردید تا به سمت بالا کشیده شوند، به همین حالت شروع به خشک کردن موهای خود کنید. به این روش نیازی نیست سرتان را خم کنید و موهای تان را از پشت به سمت جلو بیاورید تا به آن ها حجم بدهید .

خشک کردن موی فر با سری سشوار

 

 1. سشوار را روشن کنید و سر آن را پایین موهای تان قرار دهید . به یاد داشته باشید که از حرارت متوسط و پایین استفاده کنید . از جایی که سرتان خم شده است و موها به سمت جلوی صورت آویزان می باشند ، پس سری سشوار باید به سمت سقف و در انتهای موهای تان قرار داشته باشد .

 

خشک کردن موی فر با سری سشوار

توصیه : حواس تان باشد تا دریچه انتهایی سشوار با موهای تان در تماس نباشد، زیرا نیروی مکش آن ناحیه موهای شما را می کشد .  از این رو سعی کنید تا انتها سشوار را در هر حالتی از موهای خود دور کنید .

 

 1. موهای خود را در کاسه سری سشوار تافت قرار دهید (مطابق با تصویر). به گونه ای که موها در لا به لای دندانه این پخش کننده قرار داشته باشند. مواظب باشید که موها را نکشید و یا مچاله نکنید.

 

خشک کردن موی فر با سری سشوار

 1. سپس سری سشوار با موهای درون آن را به سمت بالا ببرید تا جایی که به ریشه موها برسید . شما باید احساس کنید که دندانه های این سری سشوار، پوست سر شما را لمس می کند ، به این وسیله به موها در قسمت ریشه نیز دسترسی دارید. سری سشوار را برای چند دقیقه در این قسمت نگاه دارید تا ریشه موها به خوبی خشک شوند . سعی کنید سشوار را به صورت حرکات دایره ای به آرامی تکان دهید تا ریشه موها لیفت شود . و مطمئن شوید که همه موهای که روی سری پخش کننده قرار دارند، خشک شده اند . زمانی که ریشه موها تقریبا خشک شد، به آرامی سشوار را به سمت پایین بیاورید و اجازه دهید که موها آویزان شوند .
 • سری پخش کننده را برای مدت زمان طولانی در یک بخش از موهای تان نگه ندارید. شما فقط باید مطمئن شوید که موهای تان حدوداً 80 درصد خشک شده است . در غیر این صورت خشک کردن بیش از اندازه موها، موجب وز شدن آن ها می شود .

خشک کردن موی فر با سری سشوار

 

 1. به سراغ قسمت دیگری از موهای خود بروید. قسمت دیگری از موهای تان را جدا کنید و همین پروسه را تکرار نمایید . موهای آن قسمت را داخل کاسه سری پخش کننده سشوار قرار دهید و سپس آن را از انتهای موها به سمت ریشه بالا ببرید . زمانی که موهای تان حدوداً ۸۰ درصد خشک شد، سشوار را به آرامی ‌پایین بیاورید و اجازه دهید موهای تان آویزان باشند .

 

 1. این کار را تا جایی ادامه دهید تا تمامی موهای تان تقریبا خشک شوند . قسمت به قسمت موهای خود را به این ترتیب خشک کنید . از جایی که سرتان خم می باشد، شاید نیاز داشته باشید تا اندکی استراحت کنید و سپس دوباره شروع کنید . زمانی که موهای تان 80 تا 90 درصد خشک شد، کار شما تمام شده است .

 

خشک کردن موی فر با سری سشوار

قسمت سوم :

کارهای نهایی

خشک کردن موی فر با سری سشوار

خشک کردن موی فر با سری سشوار

1.سرم یا ژل  مورد نظر خود را به موهای تان بزنید . این امر فر موهای تان را  مشخص تر می کند و از وز شدن آن جلوگیری به عمل می آورد .  مقدار محصول موردنظر خود را روی دست های تان بریزید و سپس کف دو دست را به هم بمالید و در نهایت با حرکت اسکرانچ به موهای خود بزنید .  نیازی نیست در این  مرحله از شانه یا براش استفاده کنید. این که انگشتان خود را در میان موهای تان بکشید، کفایت می کند .

خشک کردن موی فر با سری سشوار

 1. سعی کنید در طول روز خیلی به موهای تان دست نزنید . فر موها زمانی که بیش از اندازه با دست ها در تماس باشند، از هم جدا می شوند . حالا موهای تان خشک شده است و به خوبی حالت گرفته است ، اجازه دهید در طول روز به حال خود باقی بمانند . استفاده از کلاه یا بستن موها به صورت گوجه ای نیز می تواند از حالت فر موهای تان محافظت کند .
  خشک کردن موی فر با سری سشوار

  خشک کردن موی فر با سری سشوار

 1. در صورت نیاز از یک اسپری یا تافت مو سبک استفاده کنید . به یاد داشته باشید که از اسپری های بسیار سنگین و یا انواعی که موجب چسبندگی موها می شوند، خودداری کنید ، زیرا فر موها را بسیار خشک و سفت و زبر می کنند . از این رو همیشه اسپری های سبک را برای این کار انتخاب کنید ، به گونه ای که با استفاده از آن ها هم چنان فر موهای تان انعطاف پذیر و درخشان باشند .

 

منبع مقاله :

https://www.wikihow.com/Blow-Dry-Curly-Hair-with-a-Diffuser

 

 

 

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها