مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ابزار > ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

0
(0)

8 ترفند مرتب کردن لوازم آرایشی به توصیه وبلاگرهای زیبایی

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت .

وبلاگرهای زیبایی، اینفلوئنسرها و ناشران آرایشی و بهداشتی به اندازه کافی خوش شانس می باشند تا محصولات بسیار زیادی را امتحان کنند . به نظر شگفت انگیز می آید، اما شاید نگهداری تمامی این لوازم آرایشی کار ساده ای نباشد .

برخی هنوز هم درگیر یافتن راه حلی برای سازمان دهی و مرتب کردن لوازم آرایشی خود می باشند، زیرا مدت ها است که برخی از محصولات شان بلا استفاده در گوشه کیف و کمدشان افتاده است . اما افراد دیگری نیز وجود دارند که در این زمینه از شرایط بهتری برخوردار می باشند و مکان مناسبی را برای هر سایه چشم، رژلب و براش های خود مشخص می کنند .

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ما با برخی از این افراد موفق صحبت کردیم تا ببینیم که دقیقا چگونه لوازم آرایشی و میکاپ خود را مرتب نگه می دارند . هم چنین ابزارهای ضروری که آن ها برای سازماندهی کالکشن های خود استفاده می کنند را نیز مشخص می نماییم . با ما همراه باشید .

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

1.از فایل های کشویی استفاده کنید و محصولات را طبق طبقه بندی کرده و در آن ها قرار دهید .

بهترین روش سازمان دهی کردن لوازم آرایشی و بهداشتی که تاکنون یافته ایم ، استفاده از فایل های کشویی است . به این ترتیب می توانید طبقه بندی ها مختلفی از لوازم میکاپ و مراقبت از پوست و مو را در هر یک از این کشوها قرار دهید مانند برانزرها، هایلایترها، رژگونه ها، کانسیلرها و رژلب ها . هم چنین برای مشخص کردن هر کشو روی آن بر چسبی نسب کنید تا راحت تر بتوانید آن ها را پیدا کنید .

به طور مثال یکی از این وبلاگرها می گوید :

“من ابتدا با  باکس های اکریلیک آرایشی شروع کردم، اما به سرعت متوجه شدم که خیلی شلوغ و بهم ریخته می شوند و به یک جایگزین بزرگ تری نیاز دارم. از این رو سال گذشته با فایل های کشویی آشنا شدم .

مدل های این محصول بسیار محدود می باشند . در هر صورت سعی کردم 5 ست از این فایل های کشویی را تهیه کنم . این فایل ها را روی هم کنار تخت خود قرار دادم . کشوهایی که نزدیک به تخت خواب من بود را به محصولات مورد علاقه و یا محصولاتی که برای استوری ها به طور مداوم استفاده می کنم، تعیین کردن .

هدف من این بود که هر کشو دارای ک طبقه بندی باشد (مراقبت از پوست در برابر لوازم آرایشی و سپس هر یک را به زیر مجموعه های کوچک تری نیز تقسیم کردم، مانند رژلب ها، خط لب ها، کرم پودرهای مرطوب کننده، دستمال های لایه بردار و دستمال های آرایشی و غیره . برخی از آن ها مانند محصولات مراقبت از پوست، بسیار مرتب شدند و برخی دیگر سرشار پالت های آرایشی بسیار زیادی را در خود جای دادند .

 

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

 1. از باکس های اکریلیک استفاده کنید، از این رو می توانید هر آن چه که به دنبال آن می باشید را به راحتی بیابید .

پیشنهاد می شود از سه کشو موجود در این باکس ها به این شکل استفاده شود :

یکی برای تمامی رژلب های جامد، رژلب های مایع و برق لب ها .

دیگری برای محصولات مراقبت پوست و مو و باکس مهم دیگر برای نگهداری لوازم آرایشی روزمره- محصولاتی که هر روز از آن ها استفاده می کنید .

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

 

 1. از تقسیم کننده های داخل کشو و برچسب ها استفاده کنید .

این تقسیم کننده ها واقعا همه چیز را تغییر می دهند . این وبلاگرها به دو عامل کلیدی برای مرتب کردن محصولات آرایشی و بهداشتی اعتقاد دارند :

قابل مشاهده بودن و در دسترس بودن .

توانایی برای دیدن تمامی کالکشن و دسترسی ساده به محصولاتی که مورد نیاز است، بدون این که همه چیز بهم ریخته شود، بسیار اهمیت دارد .

بهتر است از باکس های آرایشی استفاده کنید که دارای تقسیم کننده هایی در داخل کشوهای خود می باشند . به این ترتیب با اضافه کردن محصولات آرایشی و بهداشتی جدید نیز این ترتیب و سازماندهی بر هم نمی ریزد . بهتر است محصولاتی که بیشتر استفاده می کنید را در جلوی کشوها قرار دهید . به طور مثال برای برخی خانم ها در دسترس بودن براش ها بسیار اهمیت دارد .

از طرفی می توانید این براش ها را نیز تقسیم بندی کنید :

براش های لب، چشم و صورت .

 

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

 1. محصولات جدید و تستر را روی فایل و کشوها قرار دهید

در بالای کشو میکاپ می توانید محصولاتی که می خواهید به تازگی از آن استفاده کنید را قرار دهید . به طور مثال این وبلاگرها محصولاتی که به تازگی برای آن ها ارسال می شود را روی فایل قرار می دهند . هم چنین بهتر است شانه مو مورد نظر خود را در این قسمت قرار دهید تا صبح ها به راحتی به آن دسترسی داشته باشید .

در حمام نیز می توانید قفسه دو طبقه ای نصب کنید که محصولاتی که به صورت روزانه استفاده می کنید را در آنجا قرار دهید. این ها محصولاتی هستند تا صبح ها اگر وقت بیشتری داشتید، بتوانید از آن ها استفاده کنید . هم چنین در کابینت می توانید محصولاتی که هر روز باید استفاده کنید را نگه دارید . واقعا تصمیم گیری هنگام صبح سخت است، چون بیشتر ما عجله داریم . در این مواقع نیاز داریم تا محصولات مورد نیازمان در دسترس باشد .

اگر محصولات آرایشی و بهداشتی تان به هم ریخته باشد، واقعا اصلا یادتان می رود که می خواستید چه کار کنید. اما با مرتب  و سازمان دهی کردن آن ها می توانید همه چیز را منظم و در دسترس داشته باشید .

همه نیاز دارند تا لوازم آرایشی و بهداشتی شان تماما در معرض دید باشد . دور از دسترس بودن و دیده نشدن باعث می شود تا برخی از لوازم آرایشی تان را برای مدت ها حتی یکبار هم استفاده نکنید .

از این رو، مرتب و سازمان دهی کردن آن ها از هدر رفتن وقت و انرژی و پول شما جلوگیری می نماید، هم چنین به این ترتیب، می توانید برخی از محصولات را در یک فصل و برخی دیگر را در فصل دیگر مورد استفاده قرار دهید .

 

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

 

 1. هم چنین لوازم آرایشی قدیمی که استفاده نمی کنید را در یک کشو جداگانه قرار دهید .

از جایی که اضافه کردن محصولات جدید باعث می شود حتی این کشوها نیز پر شوند، بهتر است محصولات قدیمی که هرگز از آن ها استفاده نمی کنید را در جای دیگری قرار دهید . یا سعی کنید آن ها را به اعضای خانواده و دوستان خود هدیه بدهید .  این موضوع باعث می شود تا فضای جدیدی برای لوازم آرایشی و بهداشتی شما وجود داشته باشد .

یکی از وبلاگرها می گوید :

“خوب ما باید محصولات خود را به گونه ای سازماندهی کنیم تا هم جای برای محصولات آینده، محصولات کنونی مصرفی و محصولاتی که باید تست و بررسی شوند، وجود داشته باشد .

به این ترتیب می توانیم به خوبی جدیدترین برندها و محصولات را به مشتریان معرفی نماییم و یا به یاد داشته باشیم که کدام یک مورد تست و بررسی قرار گرفته است و کدام یک قدیمی شده است .

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

 1. زمانی که بحث باکس های نگهداری لوازم آرایشی و بهداشتی می شود، می توانید از خود خلاقیت نشان بدهید

شما حتی می توانید از شیشه های شمع برای مرتب کردن لوازم خود به کار ببرید . یا حتی جعبه های شیک کادو و عینک نیز برای خط لب ها، ریمل ها، مدادهای لب و هر لوازم آرایشی رولی مناسب می باشند .

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که عاشق امتحان کردن کرم پودرها هستید و می خواهید بسیاری از آن ها را داشته باشید . اما اگر در معرض دید نباشند، آن ها را فراموش می کنید  . از این رو از ابزارهایی استفاده کنید که به خوبی امکان مشاهده تمام آن ها را برای شما فراهم می کنند . به این ترتیب نه تنها به راحتی می توانید برند کرم پودرها را نگاه کنید، بلکه می توانید برخی از آن ها در بخش های شخصی قرار دهید .

مثلا آن دسته کرم پودرهایی که کاور بیشتری را به وجود می آورند، کرم پودرهایی که کاور متوسطی دارند و کرم پودرهایی که کاور سبکی دارند را هر یک در گروه های مجزایی مرتب نمایید . هم چنین پرایمرها را نیز در این طبقه بندی ها قرار دهید . به این ترتیب همیشه کنترل اوضاع را به دست دارید و تمام کرم پودرهای تان را زیر نظر دارید .

 

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

 

 

 1. سراغ باکس های عمودی بروید .

بهترین توصیه میکاپ این است که فضاهای نادیده گرفته شده را به نحو احسنت استفاده کنید ، مخصوصا فضاهای عمودی. لوازم روزمره مورد نیاز خود را در یک باکس آرایشی چرخشی قرار دهید که می تواند محصولات و ابزارهای بسیار زیادی را در ابعاد و اندازه های مختلف در خود جای دهد و دسترسی به تمامی آن ها مخصوصا زمانی که عجله دارید، بسیار ساده می شود .

از یک قسمت از این باکس برای مرتب کردن پالت های سایه چشم، دیگری برای رژگونه و پنکک ها و غیره به کار ببرید . از این رو همه آن ها قابل مشاهده خواهند بود . می توانید برخی از لوازم آرایشی پرکاربرد خود را نیز با آهن ربا به دیوار وصل کنید تا در باکس آرایشی شما گم نشوند، مانند موچین، فرمژه و غیره .

 

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

ترفندهای مرتب کردن لوازم آرایشی

 1. کمک بگیرید .

خیلی از وبلاگرها و اینفلوئسرهای شبکه های اجتماعی در سازمان دهی صحیح محصولات خود دچار مشکل می شوند، مخصوصا در زمینه میکاپ که تنوع محصولات بسیار بالا است . اما به هر حال با توصیه دوست و آشنا و کمک هایی از جانب دیگران توانستند تا این مسئله را به بهترین شکل ممکن حل کنند . شما نیز چشمان تان را باز کنید و ببینید که دوستان و اطرافیان تان برای مرتب کردن لوازم آرایشی خود چه می کنند . از آن ها کمک بخواهید .

همیشه می توانید در صحبت و مشورت با دیگران، بهترین راه حل را برای خود بیابید .

 

 

منبع مقاله :

https://www.self.com/gallery/beauty-bloggers-makeup-organization-tips

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها