مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ابزار > فرمژه و روش استفاده از آن

فرمژه و روش استفاده از آن

4.5
(2)

چطور از فرمژه استفاده کنیم ؟

بیایید صادق باشیم هیچ چیز به اندازه مژه های فر روی ظاهر چشم ها تاثیر ندارد و اگر شما هم دوست دارید چنین مژه هایی را داشته باشید باید یک فرمژه خوب را به کیف لوازم آریشتان اضافه کنید . البته اگر تا بحال از این وسیله استفاده نکرده باشید شاید کمی گیج شوید ولی نگران نباشید کار با این وسیله آرایشی خیلی ساده است مجله آنلاین آرایشی بهداشتی هفتادرنگ در نظر دارد تا تکنیک استفاده از فرمژه را برای آرایش چشم به شما یاد دهد. تا فرمژه را به کیف لوازم آرایش خود اضافه کنید.

فرمژه و روش استفاده از آن

مرحله اول : آرایش چشمتان را به خوبی پاک کنید

با وجود اینکه خیلی ها دوست دارند بعد از چند لایه ریمل زدن از فرمژه استفاده کنند ، ما پیشنهاد میکنیم این کار را روی مژه های تمیز انجام دهید . مژه های آغشته به ریمل باعث میشوند تا ریمل شما روی فرمژه چسبیده و کار با آن را سخت کنند . برای اینکار یک پنبه را به محلول پاک کننده آرایش چشم یا آب میسلار آغشته کنید و آن را برای چند ثانیه روی پلک و مژه ها گذاشته و سپس آن را با ملایمت کشیده و آرایش چشمتان را پاک کنید .
اگر باز هم کمی ریمل روی فر مژه شما چسبید میتوانید از همان محلول میسلار استفاده کرده و آن را پاک کنید .

فرمژه

مرحله دوم : از فرمژه استفاده کنید

وقتی آماده شدید برای استفاده از فرمژه آن را روی چشمتان نگه داشته ، چشم خود را باز کرده و فر مژه را نیز در حالت باز نگه دارید . مژه ها را بین دو تیغه فر مژه قرار دهید و تا جای ممکن و بدون اینکه خود پلکتان را بگیرید به ریشه مژه ها نزدیک شوید . تیغه را ببندید و چند ثانیه صبر کنید . سپس این کار را روی وسط مژه ها و نوک آنها نیز تکرار کنید .

مرحله سوم : سایه و خط چشم بکشید

اگر دوست دارید سبک بدون آرایشی داشته باشید میتوانید بیخیال این مرحله شوید در غیر این صورت پیشنهاد میکنیم قبل از ریمل زدن سایه و خط چشم خود را به کار ببرید تا بقایای سایه و خط چشم روی ریملتان نچسبد . همینطور میتوانید از تکنیک تایتلینگ استفاده کرده و به آرامی خط چشمتان را داخل چشم بکشید .

فرمژه

مرحله چهارم : پرایمر مژه بزنید

استفاده از یک لایه پرایمر مژه باعث میشود تا ریمل شما به تاثیر بیشتری داشته و بهتر روی مژه ها بشیند .

آرایش چشم

مرحله پنجم فرمژه : ریمل بزنید

فرچه ریمل را به ریشه مژه ها نزیک کرده و از به سمت نوک مژه ها بالا ببرید . میتوانید برای اینکار از چند لایه ریمل استفاده کنید .

مرحله ششم : به چشمانتان درخشش بدهید

گونه ها تنها جایی نیستند که نیاز به هایلایتر دارند . شما میتوانید کمی هایلایتر به گوشه داخلی چشم ها و همچنین زیر استخوان ابرو بزنید .

 

کارهایی که نباید موقع استفاده از فرمژه انجام بدهید

تمیز نکردن فرمژه
فرمژه شما نیاز به تمیز شدن دارد و در صورتیکه چنین کاری را انجام ندهید امکان دارد چشم شما دچار عفونت شود . برای اینکار میتوانید از صابون و آب استفاده کنید .

فرمژه بعد از ریمل زدن
اینکار نه تنها باعث کثیف شدن فرمژه شما میشود بلکه از آنجاییکه ریمل مژه ها را سفت میکند استفاده از فر مژه بعد از ریمل میتواند باعث شکسته شدن مژه ها هم بشود .

فرکردن مژه ها به سمت پایین
در بسیاری از مواقع خانم ها فراموش میکنند که مژه ها را باید به سمت بالا کشید .

استفاده از یک فرمژه به مدت طولانی
به طور کلی شما نمیتوانید از یک فر مژه برای همیشه استفاده کنید ، پد های داخل فرمژه به مرور زمان کهنه میشوند و شما باید پدهایی جدیدی برای فرمژه خود تهیه کنید

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 2

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها