مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ابزار > چگونه لوازم آرایش مناسب خود را انتخاب کنیم

چگونه لوازم آرایش مناسب خود را انتخاب کنیم

1
(1)

چگونه لوازم آرایش مناسب خود را انتخاب کنیم

 

شما فردی خاص هستید ، به همین دلیل لوازم آرایشی که انتخاب میکنید نیز باید مخصوص شخص شما باشد . خوشبختانه انتخاب لوازم آرایش میتواند کاری ساده  و آسان باشد ،در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ ما به شما خواهیم گفت که چگونه لوازم آرایش مناسب خود را که مخصوص خودتان باشد انتخاب کنید،در ادامه با ما همرا باشید برای داشتن یک انتخاب خوب.

 

مشخص کردن تناژ پوست

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

از رنگ پوستتان شروع کنید . رنگ پوست و تناژ پوست یکی نیستند . رنگ پوست میتواند نشانه ای از تناژ پوست به شما داده و در خرید محصولات مناسب به شما کمک کند ولی رنگ پوست نباید تنها مشخصه برای این تصمیم باشد. شما باید به این فاکتورها نیز دقت کنید :

 • اگر پوستتان زیتونی است به احتمال قوی تناژ پوست شما خنثی است و به سمت گرمی می رود .
 • اگر پوست شما تیره است ، احتمالا پوستی گرم دارید ولی اگر پوستتان حالتی آبی مانند دارد تا قهوه ای تناژ شما سرد است .
 • پوست هایی که قرمزی دارند اکثرا سرد هستند .
 • پوست های خنثی که آندرتون های ملایم زیتونی و صورتی دارند به راحتی میتوانند از طیف گسترده ای از رنگ های آرایشی لذت ببرند .

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

به رگهای خود نگاه کنید . رگهای دستتان چه رنگی هستند .

 • رگهای به رنگ آبی نشانگر تناژ پوست سرد
 • رگهای به رنگ سبز نشانگر تناژ پوست گرم
 • رگهای آبی و سبز در کنار هم به معنای تناژ پوستی خنثی

 

چگونه لوازم آرایش مناسب خود را انتخاب کنیم

 

 

در یک دست دستبندی طلایی و در یک دست دستبندی نقره ای بیاندازید . اکنون دقت کنید که کدامیک بیشتر به شما می آیند .

 • دستبند نقره ای بیشتر مناسب پوست هایی با تناژ سرد است
 • دستبند طلایی بیشتر مناسب پوست هایی با تناژ گرم  است
 • اگر تفاوت زیادی احساس نمیکنید احتمالا تناژ پوست شما خنثی می باشد

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

پوست شما چه واکنشی نسبت به تابش نور آفتاب نشان میدهد . آیا در نعرض نور آفتاب سریعا قرمز میشوید یا قهوه ای ؟

 • اگر به راحتی برنزه میشوید احتمالا پوست شما تناژ گرمی دارد و اگر قرمز میشوید پوستتان سرد است
 • این فاکتور را در کنار عوامل دیگر در نظر داشته باشید . معمولا کسانیکه پوست های تیره ای دارند کمتر دچار سوختگی میشوند ، در حالیکه امکان دارد پوست آنها سرد باشد .

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

برای انتخاب رنگ مناسب از تناژ پوست خود کمک بگیرید . بعد از اینکه تناژ پوست خود را به خوبی شناختید میتوانید به راحتی کرم پودر، رژ گونه ، لباس و سایه مناسب خود را انتخاب کنید .

 • در انتخاب لوازم آرایش افرادیکه پوست های سرد دارند باید از سایه های صورتی استفاده کنند . پوستهای تیره با تناژ های سرد میتوانند از سایه هایی به رنگ اسپرسو استفاده کنند .
 • افرادی با تناژ های گرم میتوانند از رنگ های برنز ، طلایی و آندرتون های زرد استفاده کنند
 • افرادی که پوست های خنثی دارند میتوانند از آندرتون های مختلف استفاده کنند ، البته این رنگ ها  میتوانند به رنگ های سرد و یا گرم متمایل باشند.

 

 

انتخاب کرم پودر در لوازم آرایش 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

جنس پوست خود را در نظر بگیرید

پوست خشک ، چرب و یا ترکیبی از هر دو

 

 • منافذ شما تا چه حدی قابل مشاهده هستند ؟ اگر منافذ پوستتان بزرگ است پوستی چرب و اگر برخی از آنها قابل مشاهده و برخی کوچکترند پوستی ترکیبی دارید . منافذ کوچک و ریز نشانگر پوستهای خشک است .
 • اگر مستعد اکنه هستید و این اتفاق بیشتر در ناحیه تی صورت شما روی میدهد پوستی ترکیبی و اگر کل صورت شما جوش میزند پوستی چرب دارید . افرادی که پوست خشک دارند نیز گاهی دچار جوش های سر سیاه میشوند ولی خیلی به ندرت .
 • درخشش پوست شما چقد راست ؟ پوست های خشک معمولا خیلی براق نیستند ولی پوست های چرب اینگونه بوده و اگر پوست شما سالم و صاف است بدون اینکه درخشش زیادی داشته باشد پوستی معمولی دارید . افرادی که در قسمت تی صورت دچار درخشش میشوند پوستی ترکیبی دارند .

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

کرم پودرتان را با در نظر گرفتن نوع پوست باید انتخاب کنید . هر پوستی نیاز های خاص خودش را دارد به طور کلی کرم پودرهای مایع و کرمی که حالتی آبرسان هم دارد بیشتر مناسب پوست های خشک و افرادی که پوست های چرب دارند  بهتر است از کرم پودرهای مات و پودری استفاده کنند . اگر پوستتان چرب است و دوست دارید از کرم پودر مایع استفاده کنید بهتر است محصولی را انتخاب کنید که بیس روغنی نداشته باشد .

 • اگر پوست شما آکنه زیادی دارد بهتر است از کرم پودری استفاده کنید که حاوی سالیسیلیک اسید باشد باشد . ولی اگر از چند محصول حاوی سالیسیلیک اسید و بنزوئیل پروکساید استفاده میکنید باید مراقبت اضافه کردن محصولات پوستی دیگر به روتین مراقبت خود باشید تا پوستتان بیش از اندازه خشک نشود .
 • اگر پوست شما ترکیبی از خشک و چرب است از محصولات پودری استفاده کنید که به راحتی روی همه قسمتهای پوست زده میشود و مانند محصولات مایع خطوط زیادی ایجاد نمیکند .
 • اگر به دنبال کرم پودری هستید که همه کاره باشد ( ضد آفتاب ، آبرسان ، مواد مغذی ، یکدست کننده رنگ پوست ) از کرم های بی بی استفاده کنید . این کرم ها چند کاره مناسب انواع پوست ها هستند .

 

چگونه لوازم آرایش مناسب خود را انتخاب کنیم

بسته به تناژ پوست خود رنگهای انتخابی را محدود کنید . برخی از کرم پودرها آندرتون های سرخ و آبی دارند . این کرم پودرها مناسب افرادی هستند که پوستی سرد دارند . برای افرادی که تناژ پوست گرم تری دارند بهتر است از آندرتون های زرد  و نباتی روشن استفاده کنند. افرادی که پوست های خنثی دارند میتوانند رنگهای مختلف را به دلخواه امتحان کنند. اگر پوست شما سبزه است میتوانید از آندرتون های گرم و خنثی استفاده کنید .

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

چقدر دوست دارید پوست خود را پوشش بدهید . اگر پوست شما پر از آکنه است میتوانید از کرم پودرهای غلیظ و یا متوسط استفاده کنید . این حصولات بافت پوست شما را یکدست میکنند. از طرفی اگر نیازی به پوشش بالا ندارید میتوانید از محصولات سبک تر و یا حتی مرطوب کننده های رنگی استفاده کنید .

 

چگونه لوازم آرایش مناسب خود را انتخاب کنیم

 

کرم پودر را اول امتحان کنید. برای اینکه متوجه شوید کدام کرم پودر بیشتر به پوست شما می آید کمی از آن را روی گردن ، قفسه سینه ، صورت و خط فک بزنید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

کرم پودر تابستان و زمستان شما باید با هم فرق داشته باشند . پوست شما به دلیل تابش نور آفتاب در تابستان و زمستان دچار تغییر میشود . به همین دلیل کرم پودر شما باید از لحاظ رنگی در این دو فصل متفاوت باشد . همینطور میتوانید کرم پودری اس پی اف دار برای تابستان و کرم پودری آبرسان و مرطوب را برای زمستان انتخاب کنید . البته اگر پوست شما با تغییر فصول دچار تغییر نمیشود میتوانید از همان کرم پودر همیشگی استفاده کنید.

 

 

پیدا کردن پالت رنگی مناسب شما برای یک انتخاب درست در لوازم آرایش 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

شما باید با توجه به رنگ چشمهایتان سایه مناسب را انتخاب کنید :

 

 • چشم های قهوه ای نیاز به پالت مخصوصی ندارند ، خوشبختانه همه رنگ ها به شما می آید . شما میتوانید با استفاده از سایه های قهوه ای قرمز و یا متالیک گرمای چشمانتان را بیشتر کنید و یا حتی از رنگ های روشن تری که به همه نمی آید استفاده کنید .
 • کسانیکه چشم های آبی و خاکستری ارند میتوانند از رنگ های گرم مسی و قهوه ای استفاده کنند و یا حتی با رنگ آبی و یا خاکستری دودی ظاهری دراماتیک به چشم های خود بدهند. همینطور شما میتوانید از رنگهای پاستلی و یا صورتی استفاده کنید و اگر چشم هایتان خیلی روشن است از سایه ای که کمی تیره تر از رنگ چشم خودتان است کمک بگیرید .
 • بهترین رنگ برای چشم های سبز بفنش است . شما میتوانید برای تاثیر بیشتر از رنگ بنفشی که به سیاهی میزند نیز استفاده کنید .
 • چشم های عسلی انتخاب های بیشتری دارند اگر چشم هایتان بیشتر به سبز می زند میتوانید از رنگ های نفش و اگر بیشتر قهوه ای است میتوانید از رنگ های طلایی و قهوه ای گرم استفاده کنید .

رنگ پوست خودتان را نیز فراموش نکنید . اگر سایه دودی شما بیشتر حالت کبودی به خود بگیرید به احتمال قوی فاکتور تناژ پوست را رعایت نکرده اید و پوستتان کمی سبزه و تیره است . پوست های روشن میتوانند از رنگ های روشن مانند پاستل هلویی و صورتی استفاده کنند ولی بهتر است از رنگهایی که خیلی جیغ هستند اجتناب کنند . همینطور اگر پوست شما تیره است نباید زیاد از رنگ های آبی و خاکستری استفاده کنید زیرا حالتی خاکستری به پوست خود میدهید .

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

با در نظر گرفتن تناژ و رنگ پوست رژ لب مناسب خود را انتخاب کنید . برای اینکار باید دو چیز دقت کنید :

 • اول : با کمک رنگ پوست خود طیف های رنگی مناسب را انتخاب کنید . پوستهای روشن میتوانند از رنگ هایی روشن و جسورانه استفاده کنند. پوست های متوسط ، خنثی و سبزه از بیشتر رنگ ها میتوانند استفاده کنند ولی از رنگ هایی که آنها را بیروح نشان میدهد باید اجتناب کنند . پوست تیره میتوانند از رنگ های تیره و قرمز و شرابی استفاده کنند .
 • دوم : با توجه به تناژ رنگی پوست انتخاب های خود را دقیق کنید . تناژ های گرم میتوانند از رنگهایی با بیس گرم استفاده کنند . به طور مثال اگر رنگ قرمزی را انتخاب کرده اید باید بین قرمز جگری و قرمزی که به نارنجی میزند انتخاب کنید . پوست های سرد میتوانند از تناژ های آبی ، صورتی و بنفش استفاده کنند .

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

انتخاب رژ گونه با توجه به تناژ پوستی شما

شما باید دقت کنید که رنگی که روی پوست شما قرار میگیرد باید به رنگ طبیعی پوست شما بیاید . پوست هایی که تناژ سرد دارند باید از رژ گونه های صورتی و یا هلویی صورتی استفاده کنند. افرادی که پوست های گرم دارند باید از آندرتون های طلایی مانند بژ ، نارنجی هلویی ، زردآلویی و غیره استفاده کنند. اگر پوست شما خنثی است میتوانید از هر رنگی که دلتان میخواهد استفاده کنید .

اگر از میزان تیرگی و روشنی رژگونه خود مطمئن نیستید این را در نظر بگیرید که پوست های روشن در کنار صورتی های پاستلی زیبا به نظر میرسند و پوست های تیره به رنگ های گرم تر با تناژ قرمز ، قهوه ای و نارنجی نای زدارند . اگر پوست شما سبزه است میتوانید رنگهای مختلف را انتخاب کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

انتخاب لوازم آرایش برای  آرایش روز و یا شب

 

 

در محیط کار بهتر است از رنگ های روشن و یا خنثی استفاده کنید . اگر پوست شما تیره است میتوانید از رژ لبهای تیره تر هم استفاده کنید ولی در غیر این صورت آرایش شما مناسب محیط کار نخواهد بود . هیمنطور برای چشمهایتان نیز میتوانید از رنگ های نود ، بژ و یا پاستل ملایم استفاده کرده و خط چشمی محو بکشید.

شما میتوانید یک آرایش ابتدایی برای محیط کار در نظر بگیرید . کمی کرم پودر، سایه و ریمل بزنید ولی در این کار تعادل را رعایت کنید .

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

رنگهای جسورانه و جیغ  برای آرایش عصر مناسب تر هستند . شما میتوانید رژ لب قرمز مورد علاقه خود را استفاده کرده و سایه های مختلف را امتحان کرده و مژه مصنوعی به کار ببرید .

چگونه لوازم آرایش مناسب خود را انتخاب کنیم

 

خودتان را برای بعد آماده کنید . اگر میخواهید بعد از کار بیرون بروید میتوانید آرایش اولیه و زمینه خود را از قبل آماده سازی کنید . به طور مثال خط چشم بکشید و  ریمل بزنید و بعد از کار سایه خود را تیره تر کرده و چند لایه به ریملتان اضافه کنید ، حالا رژ لب محبوبتان را  بزنید و کار را تمام کنید.

 

 

 

https://m.wikihow.com/Choose-Makeup

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها