مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , > استفاده از سرم صورت در روتین مراقبت پوست

استفاده از سرم صورت در روتین مراقبت پوست

0
(0)

سرم صورت چیست و چرا باید از آن ها در روتین مراقبت از پوستی خود استفاده کنید؟

شما احتمالا فکر می کنید که رژیم و روتین مراقبت از پوست خود را تحت کنترل دارید. شوینده، ماسک، مرطوب کننده، ضد آفتاب- اما دیگر چه محصولاتی می توانند در این روتین مراقبتی شما قرار داشته باشند؟ اگر تا به حال سرم صورت را به این ترکیب خود اضافه نکرده اید، مطمئن باشید که روتین مراقبت از پوستی شما یک چیزی کم دارد. نمی دانید که از چه سرم صورتی استفاده کنید و به چه دلیل؟ اگر شما از این ایده که “باید رژیم مراقبت از پوست خود را ارتقاء دهید” استقبال می کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا درباره سرم های صورت اطلاعات بیشتری کسب کنید و دلایل مربوط به این که چرا باید از آن ها استفاده کنید را بیشتر درک نمایید. در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما خواهیم گفت که استفاده از سرم صورت در روتین مراقبت پوست به چه دلیل باید قرار داشته باشد،در ادامه با ما همراه باشید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

سرم صورت چیست؟

سرم های صورت در واقع مرطوب کننده های سبک وزنی می باشند که نسبت به مرطوب کننده های معمولی صورت، دارای غلظت بالایی از مواد فعال می باشند (مانند هیالورونیک اسید، گلیکولیک اسید و ویتامین C). سرم ها به دلیل تاثیر گذاری بالای خود بسیار شناخته شده می باشند و اغلب برای حل مسائل و مشکلات مشخص پوست مورد استفاده قرار می گیرند، مانند چین و چروک ها. یک سرم نسبت به یک مرطوب کننده لایه باریک تری روی پوست تشکیل می دهد که همین امر موجب می شود تا بتوانیم به صورت لایه لایه از این محصول استفاده کنیم. سرم ها با فرمول های متعدد و مختلفی در دسترس می باشند، مانند ژلی، روغنی و کرم های سبک.

 

چرا باید از یک سرم صورت استفاده کنید؟

ما تا به این جا متوجه تاثیرگذاری و قدرت سرم ها شده ایم. مزیت های مختلفی در استفاده از سرم های صورت وجود دارد که دلیل این که چرا در محصولات مراقبت از پوست بسیار محبوب شده اند را آشکار می سازد. در ادامه به چندین دلیل مختلف می پردازیم که چرا باید سرم صورت را به روتین مراقبت از پوستی خود بیافزایید و از آن استفاده کنید.

 

دلیل اول: از یک سرم استفاده کنید تا ظاهر لکه های تیره پوست خود را بهبود دهید. 

هر روز در معرض اشعه های UV بودن و افزایش سن می تواند منجر به وجود آمدن پوست خسته و کدر و لکه های تیره شود. سرم هایی مخصوص این مسئله پوستی وجود دارند که پوست را شفاف می سازند و موجب می شوند تا پوستی با طراوت و شاداب داشته باشید. با استفاده روزانه این سرم ها بعد از دو هفته، لکه های تیره به طور چشمگیری از بین می روند و در طول چهار هفته، خطوط و چین و چروک های ریز به طور چشمگیری کاهش می یابند. سرم را تنها در شب و بعد از پاک کردن صورت تان به کار ببرید و فراموش نکنید که صبح روز بعد از ضد آفتاب استفاده کنید- زیرا اسیدهای هیدروکسی آلفا و اسید گلیکولیک موجود در سرم ها می توانند پوست را در برابر خورشید حساس بسازند.

 

دلیل دوم: از یک سرم استفاده کنید تا پوست خسته و کدر خود را روشن سازید. 

هم چنان که سن تان افزایش می یابد، پوست شما می تواند به طور طبیعی طراوت و شادابی خود را از دست بدهد. قبل از این که از هایلایتر استفاده کرده و درخشش مصنوعی به پوست خود بدهید، از سرم های روشن کننده پوست به کار ببرید که پوست را هم در صبح و هم در شب، پاک و تمیز می سازند. این سرم های روشن کننده با ذرات ریز خود، نور را انعکاس می دهند و به این ترتیب پوست را درخشان و شفاف می سازند و هم چنین موجب تحریک بیشتر بازسازی سلول های پوست می گردند، در نتیجه پوست جوان تری را برای شما به وجود می آورند.

 

دلیل سوم: از یک سرم در روتین مراقبت از پوست خود استفاده کنید تا پوست پرتری داشته باشید و چین و چروک های صورت خود را کاهش دهید. 

سرم های صورت نقش بسیار مهمی را در روتین مراقبت از پوست ضد پیری ایفاء می کنند. یک سرمی را انتخاب کنید که حاوی هیالورونیک اسید آبرسان باشد. این سرم ها به سرعت به پوست نفوذ می کنند و به این ترتیب بلافاصله به ترمیم پوست می پردازند. بعد از فقط دو هفته استفاده از این سرم ها، شما می توانید به وضوح کاهش چین و چروک و خطوط ریز صورت خود را مشاهده کنید.

ویتامین C یکی دیگر از مواد ضد پیری قدرتمندی است که باید در زمان انتخاب سرم به آن دقت داشته باشید. به دنبال سرم صورتی باشد که در بردارنده درصد بالایی از این ویتامین C می باشد که به عنوان یک آنتی اکسیدان ضروری برای پوست عمل می کند. از این سرم بعد از پاکسازی پوست خود در صبح و شب استفاده کنید و بعد از آن یک کرم مرطوب کننده ضد پیری به کار ببرید.

 

دلیل چهارم: از یک سرم استفاده کنید تا به پوست صورت خود حجم بدهید. 

هم چنان که روز به روز سن تان بالا تر می رود، پوست شما به تدریج رطوبت و حجم طبیعی خود را از دست می دهد، مخصوصا در بخش های ظریف و حساسی مانند گونه ها و زیر چشم ها. برای این که این حجم و رطوبت از دست رفته دوباره جبران شود، به دنبال سرم های مخصوصی باشید که حاوی هیالورونیک اسید هستند. تنها چند قطره از این سرم را به انگشتان خود زده و سپس روی تمام صورت خود ماساژ دهید و بیشتر روی نواحی تمرکز داشته باشید که بیشتر از سایر بخش ها حجم خود را از دست داده اند، سپس ماساژ صورت را تا زمانی ادامه دهید که سرم به طور کامل جذب پوست شود.

 

دلیل پنجم: از یک سرم استفاده کنید تا پوست مستعد آکنه خود را بهبود دهید.

سرم های صورتی وجود دارند که هر مسئله و مشکل پوستی که دارید حل می کنند و آکنه یکی از مهم ترین و برجسته ترین این مشکلات می باشد. مواد تشکیل دهنده که معمولا در سرم ها و محصولات مراقبت از پوستی ضد آکنه یافت می گردند، شامل بنزوئیل پراکسید و سالیسیلیک اسید می شود.

 

دلیل ششم: از یک سرم استفاده کنید تا پوست خود را لایه برداری کنید. 

شما ممکن است از اسکراب های صورت استفاده کنید، اما لایه برداری های شیمیایی روز به روز محبوبیت بیشتری به دست می آورند، به این ترتیب، می توانید از سرم های صورت نیز به عنوان یک لایه بردار به کار ببرید. سرم هایی که دارای AHAها و BHAها می باشند مانند لاکتیک اسید و مالیک اسید، می توانند پوست را لایه برداری کنند تا موجب شادابی و لطافت بیشتر پوست شوند.

 

دلیل هفتم: از یک سرم صورت استفاده کنید تا پوست خود را آبرسانی کنید. 

زمانی که پوست شما دیهیدراته می شود، یک مرطوب کننده به تنهایی نمی تواند مشکل آن را برطرف نماید. به جای این که از کرم مرطوب کننده صورت خود به صورت لایه لایه استفاده کنید و پوست تان را سنگنی کنید، از یک سرم صورت آبرسان در زیر این کرم به کار ببرید تا پوست خشک شما احیا شود. باز هم سرم هایی که با اسید هیالورونیک فرمول بندی شده اند را در نظر داشته باشید تا آبرسانی بهتر و موثرتری برای پوست شما مهیا شود. بهتر است سرم ها را روی پوست مرطوب استفاده کنید تا آبرسانی بیشتری را مهیا کنند.

 

راهنمایی برای روتین مراقبت از پوستی به صورت مرحله به مرحله برای استفاده از سرم صورت.

 

مرحله اول: پاکسازی پوست.

پاکسازی پوست باید اولین مرحله در روتین مراقبت از پوستی روزانه شما باشد، زیرا موجب می شود تا کثیفی ها، چربی های اضافه و آلودگی ها از پوست شما از بین بروند. این کار را در صبح و شب و یا هر وقت عرق می کنید، تکرار کنید. بسته به سن و نوع پوستی که دارید باید از پاک کننده مخصوصی استفاده کنید که با مشکلات پوستی شما مطابقت دارد.

 

مرحله دوم: سرم. 

حالا زمان استفاده از سرم است. لایه باریکی از سرم مورد نظرتان را روی پوست بریزید و به آرامی ماساژ دهید تا به طور کامل جذب شود.

 

مرحله سوم: کرم دور چشم. 

زمانی که سرم را به خوبی روی تمامی سطح پوست صورت خود پخش کردید، از انگشتان خود استفاده کنید تا مقداری از کرم دور چشم مورد نظر خود را به پوست اطراف چشم های تان بزنید.

 

مرحله چهارم: مرطوب کننده. 

هیچ روتین مراقبت از پوستی بدون مرطوب کننده کامل نمی باشد. دوباره تکرار می کنیم که مطمئن شوید که مرطوب کننده ای را انتخاب می کنید که مطابق با  نوع و نیازهای پوست تان می باشد.

 

مرحله پنجم: ضد آفتاب.

در هنگام صبح، یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا حتی بیشتر استفاده کنید و سپس از منزل خارج شوید. هم چنین تمامی نکاتی که درباره دور ماندن از نور مستقیم خورشید وجود را رعایت کنید، زیرا حتی با استفاده از ضد آفتاب، شما 100 درصد از مضرات نور خورشید در امان نمی مانید.

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/skin-care/anti-aging/reasons-to-use-serum.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

Navigation

Recently Viewed

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Categories