مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , > چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

0
(0)

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما خواهیم گفت که چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید و از آن لذت ببرید .

ماساژهای پوست سر می توانند تنش و خستگی را از پیشانی و گردن و سرتان دور کنند و واقعا آرامش بخش می باشند . خوشبختانه، شما به شخص دیگری نیاز ندارید تا پوست سرتان را ماساژ دهد. شما می توانید یاد بگیرید که خودتان در خانه بدون نیاز به هیچ شخص دیگری، پوست سرتان را ماساژ دهید .

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 

روش اول :

ماساژ اولیه انجام دهید

1.یک مکان آرامش بخش پیدا کنید . یک صندلی راحت را با یک پشتی بسیار نرم انتخاب کنید که وزن تان را به خوبی تحمل می کند . گوشی همراه تان را روی بی صدا بگذارید و سعی کنید حد لامکان صداهای اطراف خود را کاهش دهید . شما حتی ممکن است چند چراغ یا شمع روشن کنید .

-اگر موسیقی آرامش دهنده ای دارید، آن را پخش کنید، اما سعی کنید روی صدای کم باشد . یک پلی لیستی از آهنگ های ملایم و بدون کلام و یا مجموعه از آهنگ هایی که صداهای طبیعت را پخش می کنند انتخاب کنید .

-شاید بعد از ماساژ احساس خواب آلودگی و آرامش داشته باشید . سعی کنید دو تا سه بار در هفته قبل از خواب این کار را انجام دهید .

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

توصیه متخصص :

پشت خود چند بالش بگذارید  و به آن تکیه دهید به گونه ای که بازوها و شانه های تان در کمترین فشار ممکن قرار بگیرند . انجام ماساژ پوست سر به این معنی است که بازوهای تان در تمام طول مدت بالا قرار می گیرد که می تواند موجب خستگی و فشار ماهیچه های شانه تان شود .

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 

 1. دست های تان را در طول موهای تان از جلو به عقب حرکت دهید. از نوک انگشتان استفاده کنید و در یک مسیر مستقیم حرکت کنید . سعی کنید اندکی سرتان را به سمت پایین نگاه دارید و توجه ویژه ای به نام برجستگی ها و فرورفتگی های پوست سر خود داشته باشید . از فشار متعادلی استفاده کنید، اما اصلا سرتان را به سختی فشار ندهید که موجب احساس درد و ناراحتی می شود .

-نباید در طول ماساژ پوست سر، موهای تان به صورت دم اسبی یا گوجه ای بسته شده باشد . شاید بهتر باشد که موهای تان را کاملا شانه کنید تا روند ماساژ ساده تر شود و انگشتان تان به گره موها گیر نکند .

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. از حرکات چرخشی از جلو به سمت عقب استفاده کنید. از جلو به سمت عقب حرکت کنید . این بار از نوک انگشتان استفاده کنید تا دایره های کوچکی را حین ماساژ شکل دهید. سعی کنید این حرکات ملایم و با فشار یکسان و متعادل همراه باشد .

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. مسیر حرکت را تغییر دهید . از سمت پشت سر به سمت جلو بیایید . هم حرکت مستقیم و حرکات دایره ای را در این مسیر نیز تکرار کنید. شما باید از پایین گردن تان شروع کنید و به سمت تاج سر پیش بروید .

 

 

 1. همین حرکات را در کناره های سر خود نیز انجام دهید. حالا زمان این است که کناره های پوست سر خود را نیز ماساژ دهید . با بخش کناری در گوشه چپ شروع کنید. از سمت چپ و جلوی سر شروع کنید. مسیر خود را به طور مستقیم به سمت پایین سر ادامه دهید و سپس همین کار را با حرکات دایره ای تکرار کنید . این پروسه را برای طرف دیگر پوست سرتان نیز انجام دهید .

 

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. دست های تان روی پوست سر قرار داده و بازوهای تان را تکان دهید . انگشتان تان را باز کنید و مطمئن شوید که حالت C به خود می گیرند . دست ها را در دو طرف سرتان قرار دهید . انگشت شصت دست ها باید بالای گوش ها باشد . بازوهای تان را از جلو به عقب حرکت دهید و انگشتان را روی پوست سر نگاه دارید .

-زمانی که بازوهای تان را تکان می دهید ، باید احساس کنید که پوست سر شما اندکی به سمت جلو عقب حرکت می کند .

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. موها را به صورت دم اسبی در دستان خود بگیرید. سپس با مشت موها را نگاه دارید به آرامی به صورت دورانی بچرخانید .

-اگر موی کوتاهی دارید می توانید تنها بخش کوچکی از موهای تان را در دست بگیرید و بچرخانید . این کار را در بخش های مختلف پوست سر تکرار کنید . در هر صورت مطمئن باشید که این حرکت به صورت چرخشی و بسیار آرام و ملایم انجام می شود .

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

8.گوش های خود را بمالید تا کار تمام شود . دست های تان را پشت گوش های تان ببرید و از انگشت شصت و نوک انگشتان استفاده کنید تا یک حرکت دایره ای ملایم را در اطراف گوش های تان انجام دهید . توجه ویژه ای به نرمه گوش داشته باشید . این جا یک مکان خوب و آرامش دهنده است تا ماساژ پوست سر خود را به پایان برسانید .

 

روش دوم :

روغن اضافه کنید .

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

1.یک روغن اسنشال انتخاب کنید . روغن های اسنشال می توانند ذهن و بدن تان را با رایحه خوشی که دارند، آرام کنند . شما می توانید از روغن های مخصوصی که ممکن است با روتین مراقبت از موی شما مطابقت و سازگاری داشته باشند، استفاده نمایید .

-روغن اسطوخودوس برای مرطوب کردن پوست خشک عالی است
-روغن رزماری چربی موها را کاهش می دهد
-روغن بابونه یک گزینه آرامش بخش است که برای خارش پوست سر بسیار مناسب می باشد
-روغن درخت چای بهترین درمان برای شوره سر است، اگر چه روغن لیمو نیز در این زمینه کمک کننده به نظر می رسد
-روغن نعناع موجب حس خنکی می شود و رشد مو را تحریک می کند

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. یک روغن حامل انتخاب کنید . شما نباید روغن های اسنشال تقطیر نشده را مستقیم به پوست سر خود بزنید . در عوض 8 تا 10 قطره روغن اسنشال انتخابی تان را به دو قاشق غذاخوری یا 28 گرم روغن حامل مورد نظر خود اضافه کنید .
-روغن نارگیل برای مقابله با شوره سر و کمک به سلامت پوست سر، عالی است
-روغن کاستور ممکن است موهای شما را ضخیم کند
-روغن جوجوبا یک مرطوب کننده سبک به شمار می رود
-روغن زیتون در ترکیب با روغن رزماری و اسطوخودوس نیز بی نظیر عمل می کند

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. ترکیب روغن را روی تاج سر خود بریزید . از نیمی از ترکیب در این مرحله استفاده کنید . سعی کنید در این مرحله سرتان را به سمت پایین نگاه دارید تا از این که روغن وارد چشم های تان شود، ممانعت به عمل آورید .

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. دست های تان را در طول پوست سرتان حرکت دهید . از جلو به سمت عقب دست های خود را درون موها در یک مسیر مستقیم حرکت دهید . این کار را با حرکات دایره ای نیز تکرار کنید. این حرکات موجب پخش روغن در سراسر سطح پوست سرتان می شوند .

– در این مرحله بیشتر از این که روی موهای تان تمرکز کنید، به پوست سرتان توجه داشته باشید .

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 

 1. اندکی به جلو خم شوید و روغن را به پشت سرتان نیز بزنید . سرتان را به سمت جلو خم کنید تا زمانی که چانه تان به سینه برخورد کند . باقی ترکیب را در پشت خط رویش موهای تان بریزید. از دست های تان استفاده کنید تا ترکیب را به خوبی پخش کنید .

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. تمام سر خود را ماساژ دهید . حالا که تمام پوست سرتان به اندازه کافی روغن دریافت کرده است، مدت زمانی را صرف ماساژ دادن پوست سر کنید . از عقب به جلو و جلو به عقب دست های تان را روی سر بکشید . در کناره های سر نیز این کار را تکرار کنید . هم از حرکت مستقیم و هم از حرکت چرخشی به کار ببرید .

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. روغن روی موهای تان را از ریشه تا نوک موها بمالید . زمانی که تمام پوست سرتان به روغن مورد نظر آغشته شد، دست های تان را روی موها حرکت دهید . به آرامی روغن را روی موهای تان بمالید . از ریشه شروع کنید و به سمت انتهای موها بروید .

 

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 1. اجازه دهید روغن حداقل 20 دقیقه رو موهای تان باقی بماند . برای این که از روغن مورد نظر نهایت استفاده را ببرید، اجازه دهید 20 دقیقه روی موهای تان بماند و یا حداکثر یک شب تا صبح . شما می توانید موهای تان را با یک حوله بپیچید تا از این که بالش تان کثیف شود ، خودداری کنید .

برای این که واقعا حس اسپا را تجربه کنید، روی حوله چند ثانیه از سشوار استفاده کنید تا اندکی گرم شود .

-اگر یک شب تا صبح روغن روی موهای تان می ماند، می توانید از یک حوله روی بالش نیز استفاده نمایید .

-اگر سرتان شروع به گرم شدن کرد، به گونه ای که نمی توانید تحمل کنید و یا احساس درد می کنید ، روغن را سریعا بشویید . شما نباید در طول این درمان هیچ احساس ناراحتی داشته باشید .

چگونه ماساژ پوست سر انجام دهید

 

 1. موها را با شامپو و کاندیشنر بشویید . زمانی که آماده اید تا روغن را از روی موهای تان پاک کنید، دوش بگیرید . موها را به طور کامل با محصولات همیشگی که استفاده می کردید، خوب تمیز کنید . می توانید در طول مدتی که موهای تان را می شویید نیز ماساژ پوست سر را انجام دهید .

-نیازی نیست تا صبح روز بعد صبر کنید تا پوست صورت تان را بشویید . اگر روغن به پوست صورت تان سرایت کرد، سریعا آن را بشوید . این روغن نباید در تمام طول شب روی پوست صورت یا گردن تان باقی بماند . مطمئن باشید که دست های تان را بعد از تمام کردن ماساژ نیز می شویید .

 

 

منبع مقاله :

https://www.wikihow.com/Give-Yourself-a-Scalp-Massage

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها