مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , > حمام صدا

حمام صدا

0
(0)

حمام صدا

در دنیای شتاب زده سلامتی به شیوه مدرن ، حمام های صدا به نظر روشی پر از تضاد می آید . چرا که به جای تمرکز روی محصولات مختلف این روش تنها با اتکا به صدای آلات موسیقی و بدون مکمل های ، آبمیوه و ماسک صورت به سلامتی روان شما کمک میکند .

حمام صدا  را حالا چگونه میتوانیم  خودمان امتحان کنیم ؟ در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما خواهیم گفت حمام صدا چیست و چگونه میتوانیم چنبن چبزی را  خودمان امتحان کنیم . با ما همراه باشید و به شما یاد خواهیم داد .

 

حمام صدا چیست ؟

حمام صدا  اغلب به تجربه ای گفته می شود که در آن شما  در معرض صدای یک آلت موسیقی قرار گرفته و ذهنتان را به آرامش ، مدیتیشن و حالت درمان شده هدایت میکنید . البته دیوید شمش یکی از متخصصین این روش دوست دارد آن را صدا درمانی و یا مدیتیشن صدا بنامد که البته این بستگی به شرایط و محیط دارد .

“صدا میتواند باعث درمان شما شود ولی متخصص درمان کننده نیست . کسی که درمان را تجربه میکند یک گیرنده است ، همینطور در اینجا به آن حمام صدا نیز نمیگوییم چرا که این عبارت حس یک تجربه منفعل را ایجاد می کند در حالی که در حقیقت این یک تجربه کاملا است . ”

 حمام صدا

حمام صدا

حمام های صدا چه کاری را انجام میدهند ؟

” انرژی به سمتی که شما تمرکز میکنید جاری میشود . به همین سادگی ” برای خیلی ها حمام صدا به معنی تمرکز روی یک نقطه خاص برای مدیتیشن کردن است که شبیه آگاهی داشتن نسبت به تنفس خود در هنگام تکرار مانترا می باشد . ”

در این مورد یعنی گوش کردن به ارتعاش های صوتی که توسط آلات موسیقی با  فرکناس صدایی بالا تولید میشود . شما نمیتوانید به خودتان بگویید خدایا اکنون من در حال مدیتیشن هستم . چون لحظه ای که چنین چیزی را به خود بگویید دیگر در حال مدیتیشن نیستید ”

 

 

 حمام صدا

حمام صدا

 

 

آوی شربیل ، متخصص حمام صدا و بنیانگذار Soundrx در لوس آنجلس میگوید : ” درست مانند یک ماساژ در سطح سلولی ” ، ” وقتی که ما حمام صدا را شروع میکنیم تکنیک تنفس عمیق به مردم کمک میکند تا به حالت استراحت در بیایند . و از جنگیدن دست بردارند .

البته تحقیقات زیادی در مورد فواید حمام های صدا صورت نگرفته است ولی شواهد نشان میدهد که صدا درمانی میتواند به درمان افسردگی ، تنش ، تلاطم و اضطراب کمک کند .

با این وجود برخی واکنش هایی بسیار فراتر از آنچه که ما انتظار داریم نشان میدهند . ” برخی به این خاطر دچار این تجربیات عمیق میشود که برای اولین بار میدان انرژی خود را باز میکنند و همچنین رها کرده و بدن و ذهن خود را باز میگذارند” . ”

خیلی از افراد گریه میکنند و میگویند کودک درون خود را درمان کرده اند . یکی از کسانیکه با او کار میکردم میگفت اولین باری است که در طی سالها چنین حس امنیتی داشته .

او کسی بود که ضربه های زیادی را تجربه کرده بود . یک نفر میگفت انگار که بدون مصرف مواد مخدر تجربه روان گردانی داشته است”

 

چه اتفاقی در حین تجربه حمام صدا برای شما می افتد ؟

دراز بکشید ، راحت باشید و هیچ کاری بجز تمرکز روی صدا در طول جلسه درمان انجام ندهید . متخصص معمولا در طول اتاق و یا در اطراف بدن شما راه رفته و موسیقی مینوازد .

” گیرنده باید به طور کامل مشارکت داشته باشد و این مشارکت خیلی ساده است : او باید در حال قرار گرفته و با دقت و عاقلانه به صداهایی که از آلات موسیقی ایجاد میشود گوش بسپارد ”

اینکه این آلات موسیقی چه باشند به متخصص بستگی دارد ” گاهی شامل پیاله های مخصوص موسیقی ، ناقوس و یا زنگوله های بادی میشود ”

قبل از انجام این کار با متخصص خود صحبت کرده تا بدانید هر جلسه چقدر طول میکشد ” من در حمام صدایی شرکت کردم که 12 ساعت طول کشید ، که این خیلی زیاد است ، از طرفی جلسات 30 تا 45 دقیقه ای هم داشتم ولی اکثر آنها یک ساعته هستند ”

 

متخصص حمام صدا چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

” هیچ مدرک استانداری برای این کار وجود ندارد و برخی از مراکز خودشان در ازای شرکت در دوره ها مدرکی را اهدا میکنند. اینکار باعث میشود تا افراد تازه کار به مرور تبدیل به متخصص شوند . گاهی تراپیست های صدا با تجربه بالا کلاس ها را میگردانند”

 

هزینه حمام های صدا چقدر است ؟

شربیل میگوید هزینه جلسات بسته به روش و تجربه میتواند متغییر باشد . البته جلسات گروهی همیشه باعث کاهش هزینه میشود .

هر چند وقت یکبار میتوانید در این جلسات شرکت کنید ؟

” خود من هر روز مشغول این کار هستم و برخی از مشتریان هفته ای یک تا دو بار در جلسات تکی و یا گروهی شرکت میکنند . بنابراین فکر نمیکنم محدودیتی برای داشتن حس خوب وجود داشته باشد”

 

 

 

https://www.harpersbazaar.com/beauty/health/a31960109/sound-bath-guide/

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories