مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند برای سلامتی ذهن و روح تان معجزه کند.

آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند برای سلامتی ذهن و روح تان معجزه کند.

0
(0)

آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند برای سلامتی ذهن و روح تان معجزه کند.

ترند زیبایی کهن سال آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند به بهبود و تعادل سلامتی فیزیکی و روحی تان کمک کند. در این جا چگونگی این امر را به شما نشان می دهیم.

بعد از سال ها بار دیگر عطرها برای خواص درمانی خود مورد توجه قرار گرفته اند. با خواص عطرها از جمله ایجاد حالت های رفتاری از انرژی دادن تا ایجاد خواب آلودگی، آروماتراپی یا عطر درمانی با سبکی مدرن وارد دنیای امروز می شود.
در سال 2017 بازار جهانی آروماتراپی یا عطر درمانی 12 بیلیون فروش داشت و تنها در آمریکا، فروش در این زمینه از سال 2012 حدود 200 درصد افزایش داشت. هم چنینonline luxury beauty retailer Cult Beauty گزارش داده است که در شمار جستجو ها برای عطردرمانی در 18 ماه گذشته، رشد 240 درصد وجود داشته است.
این روزها به دلیل وجود استرس روزانه در دنیا، همه مردم به دنبال راهی برای آرامش خیال خود می باشند. در سال های گذشته ارتباط مغز ما با حس شش مان یک موضوع داغی میان کارشناسان سلامتی و تندرستی بوده است. اما حالا تمرکز روی ارتباط میان حس بویایی و ذهن مان به وجود آمده است، زیرا نورون های واقعی در مغز در برابر این عامل واقعا واکنش نشان می دهند.
بخشی از مغز که پیام های بویایی را دریافت می کند، جایی است که وظیفه واکنش های احساسی را بر عهده دارد، از این رو روی حس سلامتی داخلی تاثیر گذاشته می شود. این روزها استرس، عامل نگران کننده ای در بیشتر جوامع به حساب می آید و درخواست و تقاضا برای محصولی که نیازهای احساسی و فیزیکی را به سرعت رفع کند، در حال افزایش می باشد، زیرا مشتریان این روزها در حال تطبیق یافتن با سبک زندگی متعادل بهتری می باشند که تبدیل به یک سبک شیک و لوکس شده است.

آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند برای سلامتی ذهن و روح تان معجزه کند.

چه چیزی حال حاضر را نسبت به ایام قدیم در این زمینه بهتر می سازد؟
همزمان با تجدید حیات آروماتراپی یا عطر درمانی در سبک زندگی این روزها ما، به نظر می رسد که نسبت به گذشته ماندگاری بالا تری داشته باشند.
این عطردرمانی هم تندرستی و زیبایی را مانند یک تیر و دو نشان در بر دارد، این در حالی است که مشتریان نسبت به محصولاتی که ادعای خاصیت های عطر درمانی دارند، به شدت واکنش نشان می دهند و هم چنین این در حالی می باشد که استفاده از حداقل میزان روغن های ضروری نیز از بین رفته است.
زمانی که “آروماتراپی در دهه 90 واقعا محبوب شده بود، افراد بسیاری نظر خود را تغییر داده و به این سبک محبوب پیوستند.

این روزها برندهای تجدید حیات شده، روی ایجاد پل ارتباطی آروماتراپی یا عطر درمانی کار می کنند و سعی دارند تا مشتریان باز هم احساساتی که در گذشته وجود داشته است را به دست بیاورند.
کارشناسان در نظر دارند تا سبک عطر درمانی مدرنی را با الهام از سبک قدیمی در این زمینه به وجود بیاورند تا عوامل استرس زای این روزها از بین بروند، عواملی هم چون نور آبی، روزهای کاری استرس زا یا ساعت های کاری طولانی و رفت و آمد ها و درگیری های ذهنی و تکنولوژی های سریعی که قبلا وجود نداشت.

آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند برای سلامتی ذهن و روح تان معجزه کند.

محصولاتی که می توانید امتحان کنید.
محصولاتی که این روزها با استفاده از علم عطر درمانی وارد بازار می شوند، ارتباط میان سیستم بویایی مغز و عطرهای واقعی و تندرستی بدن را بهبود می بخشنمد.
برخی از متخصصان گزارش داده اند که برای افرادی که از استرس، خستگی، بیخوابی و افسردگی رنجی می بردند، روش هایی درمانی را به کار بردند که اصلا نتیجه ای در بر نداشت. بیشتر بیماری های فیزیکی ریشه ای درونی و پنهانی دارند که اول از هر چیزی روح فرد با آن درگیر می شود. عطر درمانی به خوبی روی این شرایط کار می کند تا فرد به آرامش درونی برسد.

آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند برای سلامتی ذهن و روح تان معجزه کند.
روغن هایی که به مبارزه در برابر سطح استرس و اضطراب، کمک می کنند.
تنها روغن های ضروری نمی باشند که می توانند روی سلامتی داخلی بدن تاثیر بگذارند. رایحه های ضد استرس همانند شرکت های عطر و ادکلن که تلاش برای تولید عطر هایی با خاصیت انرژی بخشی دارند نیز تجدید حیات شده اند و هم اکنون از مطالعات علمی در این زمینه بهره برده اند تا روش های سنتی و مدرن را به هم متصل نمایند.
ما در سال 2016 شاهد بودیم که صنعت زیبایی از محدوده لوازم آرایشی و مراقبت از پوستی نیز فراتر رفت و جایگاه خود را در زمینه سلامتی درونی بدن پیدا نمود.
سال گذشته صنعت عطر و ادکلن ارتباطی را میان رایحه هایی که تولید می کردند و علوم اعصاب مغز انسان، شناسایی کردند. این برندها شامل VALEUR ABSOLUE و ROMILLY WILDE بودند که عطرهای خود را با استفاده از آروماتراپی یا عطر درمانی که مطالعه درباره چگونگی تاثیر گذاری حس بویایی بر رفتار های انسانی می باشد، راه اندازی کردند تا یک محصولی را به وجود آروند که نه تنها رایحه خوبی دارد، بلکه به عنوان یک بهبود دهنده و ارتقاء دهنده خلق و خوی فردی از نظر علمی کار می کند.

آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند برای سلامتی ذهن و روح تان معجزه کند.
کارخانه تولید کننده عطر و ادکلن سوئیس GIVAUDAN اخیرا ماده ضد استرسی را در محصولات خود استفاده می کند، یک عصاره ای از نیل و وسمه وحشی که سطح استرس را با تجزیه کردن هورمون کورتیزول و افزایش ترشح هورمون اندروفین، کاهش می دهد.
در ماه MAY، این شرکت مطالعات مستقلی را با استفاده از اسکن های MRI مغزی انجام داد که آشکار شد که رایحه هایی مانند اسطوخودس، بابونه و علف وتیور تاثیر مثبتی روی بخش مشخصی از مغز دارد که احساس آرامش و خوشحالی و خشنودی متعلق به آن بخش است.
حس بویایی به عنوان یک حس پایه و اولیه، باز می گردد. برای مدت زمان طولانی، ما روی موارد بصری تمرکز کرده ایم، اما حالا زمان آن رسیده که از هر پنج حس خود استفاده کنیم. تغییرات بسیاری در سلایق شخصی ما به وجود می آید و با تنظیم دقیق آن چه که استشمام می کنیم، همه چیز می تواند جذاب تر نیز باشد. “ME TIME” درباره فعال بودن فرد همراه با حس تندرستی است و تنها به یک روش اسپا مرتبط نمی شود، هم چنین نه تنها قابل قبول است بلکه مورد انتظار نیز می باشد. آروماتراپی و عطر شناسی نیز نقش مهمی در این زمینه در بر دارد.

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories